Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jakie tele ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
672 odpowiedzi w tym temacie

#61 jurgen

jurgen
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • Lokalizacja:
    Piaseczno

Napisano 02 listopad 2006 - 20:16

co za pewność siebie :-)

#62 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 02 listopad 2006 - 23:11

Ja powiem tak system jest nieważny, do każdego dobierzesz dobre szkło (taniej lub drożej)

#63 enter

enter
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Lokalizacja:
    Wawa

Napisano 03 listopad 2006 - 10:59

Pozatym ciagle obstaje za manualnymi m42 naprzejsciowce do canona. Zaissy sa dla mnie najlepsymi szklami, a do tego sa tanie w porownaniu do odpowiednikow dzisiejszych czasow.

wiesz kto powiedzial ze bez klina.Mam znajomego na forum Cnaon-board ktory robi matowki z klinem. Swietna sprawa.Polecam.I nadal podtrzymuje.Wlasnie zamierzam zakupic 600mm Zaisa.Zobaczymy jakie beda fotki.A jesli chodzi o ptaki, to ostrze i tak recznie.Jesli w locie to 50/50.Zalezy jaki mam dzien.


Jupiter21m 4/200 xTCx2 daje 8/640mm ale już ciemno
Sonnar 2,8/180mm na cyfrze crop1,6d daje 288mm plus TC x2 ogniskowa 5,6/576mm
Sonnar 2,8/200mm x crop1,6 daje efektywnie 320mm plus TC x2 ogniskowa 5,6/640mm

Andee na prawdę robi dobre matówki i dużo jaśniejsze od standardowych
ostrzenie faktycznie manualne ale w/g mnie ostrzejsze od każdej sigmy.
przy takich odległościach i tak masz w większości ostrość na +oo

sam posiadam większość manualnych szkieł i nie widzę potrzeby inwestowania w AFa ustawianie poprawne ostrości zależy od znajomości szkła i praktyki a nie od farta jak niektórzy piszą.
System nie jest najważniejszy ważna jest dobra jasna optyka która wbrew pozorom nie musi dużo kosztować ale trzeba się nauczyć kręcić lewą reką ;) pierścieniem ostrości i przysłony jednocześnie.

hej
Dołączona grafika

#64 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 listopad 2006 - 13:47

Chyb a wszyscy znają Andee :D ja też gościa znam, ale przyznam się szczerze że jakoś do matówek z klinem podchodzę ostrośnie - obawiam się o pomiar światła...

:ninja:


#65 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 04 listopad 2006 - 22:33

Fotki z Sigmy 500mm ;-)

http://www.pbase.com...0_45_ex_apo_hsm
Jakiś Canon jakieś szkła...

#66 aczu

aczu
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 listopad 2006 - 23:12

Tylko, że ta sigma kosztuje ponad 16 tyś........ auuu
sigma

#67 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 05 listopad 2006 - 10:10

Tylko, że ta sigma kosztuje ponad 16 tyś

Taki drobniutki szczególik. :-D :-D

#68 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 listopad 2006 - 10:41

Ale to chyba i tak tanio jak 500/4.5? ciekawe jak się ma do Canona czy NIkona czy innych systemowych 500-tek

:ninja:


#69 aczu

aczu
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 listopad 2006 - 11:50

Canon L kosztuje kolo 25 tyś a Nikon kolo 32 tyś, więc w sumie ta sigma to taniocha.......... Nic tylko kupować

#70 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 listopad 2006 - 12:30

ale czy aby na pewno? ciekawe jaka jakość ( chyba nie plastik? :shock: )... a tak w ogóle to nie wiedziałem że taka tania :-D

:ninja:


#71 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 05 listopad 2006 - 23:39

Wiecie co , tak przeglądam sobie fotki z tej 500-tki i wg. mnie tak samo dobre o ile nie lepsze (ostrzejsze) wychodzą z Tamrona 170-500 a cena niepozostawia chyba watpliwości co do wyboru.... ;-)
Jakiś Canon jakieś szkła...

#72 aczu

aczu
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 listopad 2006 - 23:54

Ale piszesz o tamronie 200-500 czy o sigmie 170-500?

#73 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 06 listopad 2006 - 23:08

O stałce...
Jakiś Canon jakieś szkła...

#74 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 08 listopad 2006 - 17:44

O stałce...

Napisałeś Tamron 170-500 to raczej nie jest stałka.
Ale sam zaraz przeglądnę fotki tych szkieł pod kontem ich porównania.

#75 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 listopad 2006 - 17:48

Jakie tele? najlepiej 300-800/5.6 Sigmy do systemu 4/3 - daje ogniskową 600-1600 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:ninja:


#76 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 08 listopad 2006 - 21:54

;-)

"przeglądam sobie fotki z tej 500-tki" -tu pisałem o stałce Sigmy

"tak samo dobre o ile nie lepsze (ostrzejsze) wychodzą z Tamrona 170-500" -a kawałek dalej przyruwnałem je do Tamrona ;-)
Jakiś Canon jakieś szkła...

#77 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 08 listopad 2006 - 22:45

"tak samo dobre o ile nie lepsze (ostrzejsze) wychodzą z Tamrona 170-500"

Ni jak nie mogę znależć takego obiektywu ale za to znalazłem Tamron SP AF 200-500 f/5-6,3 Di LD (IF)
a 170-500 to Sigma
i jeśli przemnożyć jakość fotek z S 170-500 lub T 200-500 przez cenę to można wyjść na tym korzystnie, pomijając światło którego w tych obiektywach na 500mm jednak nie zawiele, lecz biorąc pod uwagę samą jakość to nie ma co gadać, co stałka to stałka, nawet Sigmy, i ze światłem 4,5
Ale chrzanić obiektywy, najgorsze że pogoda marna i nie ma jak popolować. :-(

#78 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 08 listopad 2006 - 23:16

tomajk, heh tak mój błąd :-) chodziło mi oczywiście o porównanie Sigmy 500 i Tamrona 200-500 ;-)
Jakiś Canon jakieś szkła...

#79 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 21 listopad 2006 - 17:56

Zacznę troszku z innej beczki, ;-) powiedzmy, że mam lub mogę się zadłużyć na 20tyś zł na zakup sprzętu do fotografowania ptaków i innych zwierząt, do tego jako sprzęt zastany to D70S + Sigma 70-200 f 2,8 APO D HSM + TC APOX2 i kit 18-70DX.
I teraz mam dylemat czy sprzedać te graty i dołożyć wyżej wspomnianą kwotę i zakupić jakiś komplet innej firmy, :roll: bo przyznam się, że korci mnie stabilizacja obrazu, czy pozostawić to co mam i dozbroić się w obiektyw np. N AFS400f2,8ED i TCx1,4 oczywiście używka jest za 16kzł, lecz pozostaje trochę szumiąca puszka, czy pozbyć się starego body i wziąść w zamian D80 i wspomniany wyżej AFS400. Do tego jest jeszcze za nawet mniejszą kwotę nowa Sigma 500 f4,5 a może ktoś widzał lub słyszał o cenach używanego pożądnego szkła, pokazał się też na Allegro N AFS 600 f4 ale kosztuje ponad 21tyś ale może czemu nie, tylko czy nie za ciemny on trochę do takiej puszki jak D 70 bo przy takim zakupie to wymiana body już by nie wchodziła w grę w najbliższej przyszłości.
W skócie jeśli masz (po sprzedaniu starego zestawu) 24tyś zł polskich i znasz wymagania( fotografowanie ptaków) to co byś kupił, kwota raczej nie powinna być przekroczona, lub jaka modyfikacja za 20tyś zł
Tylko bardzo proszę brać pod uwagę również sprzęt używany, i nie zachwalać wyższości świąt takich nad innymi, tylko konkretne zestawy wraz z sensownym uzasadnieniem.
Bardzo proszę w końcu mikołaj już nie długo więc będę miał WAKACJE całe 2 miesiące i chciałbym, może się uda uzbroić się, żeby fotogrfia zwierzaków stała się przyjemnością a nie ciągłą udręką, że to światła za mało, że za daleko, że parę innych żeczy o których sami doskonale wiecie.

#80 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 listopad 2006 - 18:17

Tomajk - powiem tak, ale pamietaj ze to cholernie subiektywna wypowiedź :D
No więc gdybym miał kasę jak ty ( lub mógłbym się zadłużyć ) to: poczekałbym na lepszą puszkę w systemie Minolty, kupił ją i kupił np. 400/4.5 HSM i TC 1.4x ( ew. 600/4 HSM ale to już ciut za drogo... ). Albo kupiłbym nowego Pentaxa K10 i zakupił podobnego typu szkło. Teraz - czemu te dwa systemy? bo mają stabilizację obrazu ;) to zajedwabista rzecz... czemu Pentax k10? po pierwsze jest częściowo uszczelniony ( wspaniała gratka dla fotografó przyrody!!! ), po drugie ma większą głębię kolorów ( 22 bity ) i to faktycznie się przekłada na jakość. Po trzecie ma podobno znacznie lepszy AF niż poprzednicy...
Ale głównym powodem jest stabilizacja obrazu, która przy dłuższych ogniskowych albo jest zarąbiście droga a taki obiektyw jest wielki i ciężki albo nie występuje wcale w innych systemach ( chyba nie ma obiektywu 600mm ze stabilizacją? nie wiem, pytam się :-D )...

Jest tylko jeden mały problem... 400/4.5 czy 600/4 do Minolty nie da się dostać ( OK, chyba żebyś porządnie szukał, czasami pojawiają się na ebay ). Co do Pentaksa to nie wiem ale problem jest chyba podobny :-/ ( choć Pentax ciągle istnieje więc u oficjalnego dystrybutora dostaniesz, tylko za jaką cenę? ).
Ja wiem jedno, mnie w najbliższym czasie ( zanczy się 5-10 lat :mrgreen: ) nie bęzie stać na taki zestaw. Będę musiał raczej zostać przy KM 7D. Ew. kupię 300/4 jak się trafi trochę kasy.
Jednym słowem... dup* wołowa :D Zostaje ci tylko kupić jakieś profi-tele do swojego Nikona, chyba że rzeczywiście aż tak bardzo ci się nie podoba... poczekaj wtedy aż D200 stanieje... IMHO przyszła wiosna powinna zmienić sporo na runku lustrzanek.

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych