Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jakie tele ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
672 odpowiedzi w tym temacie

#41 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 20 październik 2006 - 21:44

Ta działka to taka naciągana :-) bo światła jest też o 40%mniej więc nie cała i dlatego wychodzi 5,6 z 4,5 oczywiście.

#42 ZbyszekB

ZbyszekB
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • Lokalizacja:
    Mielec

Napisano 22 październik 2006 - 17:54

ZbyszekB TC 1,4 zwiększa ogniskową o 40% a światło zmniejsza o jedną działkę przysłony, jesli twiom zdaniem skok o jedną działkę to z 4,5 na 6,3 to się zgadza ale z EXIF fotek wychodziło że jest 5,6 ale to może ja się czepiam.

To co pokazuje EXIF często zależy od aparatu i jego ustawień. Ja jak mam ustawioną korekcję ekspozycji co 1/3 EV to mi przysłony pokazuje poprawnie, a jak sobie ustawię korekcję co 1/2 EV to zaokrągla. Więc w EXIFie zapisze to zaokrąglenie.

Ta działka to taka naciągana :-) bo światła jest też o 40%mniej więc nie cała i dlatego wychodzi 5,6 z 4,5 oczywiście.

:shock: O rany, co Ty wypisujesz!? Przecież TC x1,4 zabiera dokładnie połowę światła więc czas naświetlania trzeba wydłużyć dwukrotnie. Dla tego jest to dokładnie 1 EV! Nie wiem skąd mogłeś wziąć te 40% :shock:

Co do użytecznej przysłony to myślę że tym szkłem można sobie pozwolić na fotki przy pełnym świetle, a przymknięcie go do f8 nie spowoduje drastycznego zwolnienia migawki, zresztą dla 700mm przy statywie wcale nie potrzeba 1/1000 wystarczy 1/500 lub nawet mniej jeśli obiekt nie jest zbyt żywiołowy :mrgreen: zresztą przy wadze zestawu około 5kg bez statywu to sobie tego jakoś nie wyobrażam. :dumbells:

OK, podane czasy z analogiem są w porządku, ja myślałem o cyfrze. Tu mój błąd, nie napisałem tego. :mrgreen:

#43 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 22 październik 2006 - 21:42

Niech twój czort będzie lepszy a mego niech piorun zabije. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nie będę karmił trola.
Najlepiej robić fotki. :-P

#44 ZbyszekB

ZbyszekB
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • Lokalizacja:
    Mielec

Napisano 22 październik 2006 - 21:52

Niech twój czort będzie lepszy a mego niech piorun zabije. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nie będę karmił trola.

Eeeee, od trolli tu mnie nie wyzywaj. :sly: Po prostu palnąłeś babola i tyle. Gdyby nie to że inni to czytają pozostawiłbym Cię w błogiej nieświadomości. :whistle:

Najlepiej robić fotki. :-P


Mnie dziś naszło na macro. :mrgreen:

#45 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 23 październik 2006 - 10:29

Nie karmić trola to znaczy nie chcem ciągnąć tego tematu.

#46 robert laskowski

robert laskowski
  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Lokalizacja:
    OSTRÓW WLKP

Napisano 31 październik 2006 - 18:59

Witajcie!
temat poruszony na temat :JAKIE TELE.odpowiec jest jedna jak najbardziej hajowskie!,oczywiszcie nalezy spojzec na aspekt finansowy zwłaszcza w Polsce!

1.Wybranie systemu
2Warsztat fotograficzny
3.Doswiadczenie w terenie
reszta to czas i dobre miejsca!

#47 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 19:01

ale co ma do tego system?

:ninja:


#48 robert laskowski

robert laskowski
  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Lokalizacja:
    OSTRÓW WLKP

Napisano 31 październik 2006 - 19:44

nic to tylko abc,a jesli tak to sa zwolennicy tego a inni tego,Minolta np:ma mała dostepnosc optyki na wysokim poziomie co nieznaczy ze nieposiada złych szkieł.
P.S
nie bedziemy sie kłucic co? bo widze ze nie zabardzo zgadzasz sie zemna co?

#49 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 19:50

Ojej, a kto tu mówi o kłótni? :-P chodzi mi o to że chyba jeśli ktoś chce focić to system nie gra roli. Fakt trudniej dostać szkło do 4:3 czy Pentaxa ( nie mówiąc o Sigmie :-D ) ale jednak kupe ludzi ma ten system i jakoś zdjęcia robią... a z Minoltą nie jest tak źle - inni nie mają lustrzanego 500/8 :-P

:ninja:


#50 robert laskowski

robert laskowski
  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Lokalizacja:
    OSTRÓW WLKP

Napisano 01 listopad 2006 - 11:07

Tak tylko szkła lustrzane niedaja jakosci zdjecia ,tło rozmywaja w kształcie okregu!

#51 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 01 listopad 2006 - 11:59

tło rozmywaja w kształcie okregu


Niektórym sie to podoba. To kwestia gustu. Poza tym do niczego innego nie można sie przyczepić (no może tylko ta jasność 8).
Nikon

#52 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 listopad 2006 - 15:57

No właśnie jedyne co mnie nieco martwi to jasność. Co prawda AF jest stosunkowo szybki, ale mnie nie o to chodzi, tylko o warunki oświetleniowe i czas migawki... ale po prostu NIE MA innej alternatywy ( Sigma 500/7.2 jest wieeelka i podejrzewam że jest znacznie mniej ostra i kontrastowa... poza tym chyba ciut ciężko ją dostać :-/ )

:ninja:


#53 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 01 listopad 2006 - 18:49

Myśle że niezłą alternatywą jest Tamron 200-500 ale to raczej tylko nówka bo to stosunkowo nowe szkło. Jakościowo jest naprawde niezły tylko znów na długim końcu 6.3 :(
Nikon

#54 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 listopad 2006 - 20:29

Tyle że ten tamron jest dwa razy droższy od MAF 500/8 ( używana, bo na razie tylko taka jest dostępna, choć podobn są gdzieś nówki - ale to i tak max 2000 zł )... no i jakoś nie chcę zooma - chcę wreszcie jakiąś stałkę :-D ale masz rację, ten Tamron jest naprawdę mocny - widziałem co potrafi. Niestety nie używałem więc nie wiem jak AF...

:ninja:


#55 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 01 listopad 2006 - 20:37

No właśnie cena to jego podstawowa wada :( AF sobie radzi. Najlepiej porozmawiaj ze StachemP on ma to szkło i niezłe foty robi :-)
Nikon

#56 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 01 listopad 2006 - 21:49

No właśnie cena to jego podstawowa wada :( AF sobie radzi. Najlepiej porozmawiaj ze StachemP on ma to szkło i niezłe foty robi :-)


I bardzo sobie chwali :-D

#57 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 01 listopad 2006 - 21:57

Miałem okazje podpiąć do swojego body i dobre wrażenie na mnie zrobił ten tamron (już nawet go zamówiłem), ale kupiłem Sigme 500/4.5 APO za duuużo mniejsza kasę i na razie dałem sobie spokój. Choć nie ukrywam że jak ta Sigma okaże się niezadowalajaca co kupie tego Tamrona.
Nikon

#58 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 listopad 2006 - 22:13

"Sigme 500/4.5 APO za duuużo mniejsza kasę" - to taka istnieje? :shock: - raz widziałęm taką na allegro, ale był jeden problem. NIGDZIE nie było żadnej informacji na temat tego szkła. Jak się sprawuje?

:ninja:


#59 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 01 listopad 2006 - 22:21

Istnieje i ma sie całkiem dobrze :-) Ja tez nie mogłem znaleźć żadnych info ale zaryzykowalem, a jak sie sprawuje to jeszcze nie powiem bo ledwo ja kupiłem to wysłałem body do serwisu i nie zdazyłem przetestować :-( Wiem tylko że AF jest całkiem przyzwoity i pracuje z TC x1.4
Nikon

#60 fotosc

fotosc

Napisano 02 listopad 2006 - 02:22

nie ma to jak canon ,chodz mam i nikona tele ,jak i bronici , ale zanim czlowiek pozostanie na jednym to probuje wszystkiego :-) a teraz choruje na dimarka i dluzszy obiektyw :-) a szuflada pelna , ale to chyba jest juz choroba





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych