Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jakie tele ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
672 odpowiedzi w tym temacie

#81 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 21 listopad 2006 - 18:50

Dunadan piszesz wiosna, hm poczekałbym ale wiosna dla mnie to szał pracy i całkowity brak wolnego czasu, więc nie dziw się że chciałbym coś teraz zmienić, a do przyszłej zimy mogę nie dożyć :-D
Tak więc sprzęt którego nie da się kupić to tak jak lekarz który przyjedzie wypisać akt zgonu nic nie wart, z pewnością wchodzą do rozgrywki tylko dwa wiodące systemy tylko, właśnie gdybym znał język np, angielski i do tego 256kb lub więcej neta to coś bym się dokopał ale przy 54kb to tylko strzały w 10tkę bo rano do pracy :-D
Właściwie wpadłem w ten zestaw troszkę okazyjnie, i wydawało mi się to super, teraz powoli stwierdzam że wymaga zmian i to gruntownych, lub modernizacji.

#82 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 listopad 2006 - 19:00

hmm... kiedy nie było NIkona D200 i innych ludzie jakoś sobie radzili z D70 więc :roll: jak wytrzymujesz ze swoim aparatem to tylko kup nowe szkło, puszkę może kiedyś się zmieni, skąd wiesz? może zaczniesz zarabiać na fotkach? pomyśl o tym.

:ninja:


#83 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 21 listopad 2006 - 19:47

D 200 całkowicie odpada, jest poprostu za drogi i wcale taki nie jest mi potrzebny, ale doczytałem się że D80 zdecydowanie mniej szumi, nawet od D200, obiektyw to inna bajka, tego się nie da przeskoczyć.
Fakt jest niezaprzeczalny, że największą naszą zmorą jest szum matrycy, tym większą im ciemniejszy obiektyw, ale nie stawiam wszystkiego na szali jasności szkła, biorę pod uwagę zmianę producenta matrycy :-D
Ja na fotkach nie zamierzam zarabiać, nie żebym się zapierał rękoma i nogami, ale to jest tylko i wyłącznie moj konik, mam z czego żyć i nie liczę na żadne zyski z fotografii.

#84 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 listopad 2006 - 19:52

Drogi ten twój konik ;)
Co do Szumów w D200 i D80 - przecież to identyczna matryca...

:ninja:


#85 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 21 listopad 2006 - 19:57

Pisali że w D80 jest kuzynka tej z D200

#86 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 listopad 2006 - 20:09

NIe wiem, nie znam dobrze systemu Nikona. Ale no forum Minolty pocieszają się że Nikon D200 i D80 mają identyczną matrycę ( dokłądnie ten sam model ) - produkowaną przez Sony :mrgreen:
No, ale tak czy siak, nie rozwiązuje to twojego problemu... zawsze myślałęm że D80 i D70s to inna klasa sprzętu... jak Minolta 7D i 5D

:ninja:


#87 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 21 listopad 2006 - 21:17

W teście Chip foto wideo wyrażnie napisali że D80 wypada zdecydowanie lepiej jeśli chodzi o szum niż D200 a matryca jest kuzynką tego z D200 i Sony A1 na domiar tego na Interfoto mają C 500f4L IS USM za18tyś to jest szkło ze stabilizacją może do tego 400D i po kłopocie?

#88 ZYWIEC

ZYWIEC
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 21 listopad 2006 - 21:34

W teście Chip foto wideo wyrażnie napisali że D80 wypada zdecydowanie lepiej jeśli chodzi o szum niż D200 a matryca jest kuzynką tego z D200 i Sony A1 na domiar tego na Interfoto mają C 500f4L IS USM za18tyś to jest szkło ze stabilizacją może do tego 400D i po kłopocie?

Co do ostatniej sugesti to byłby moim zdaniem zajebisty zestawik!
Cena za szkło jak na polskie warunki baaardzo dobra!
Mam to szkło i jest naprawdę zarąbiste!
Używam 350D i jakoś daję radę :) więc 400D pewnie też uciągnie ;)


Matryca w D80 i D200 jest ta sama chyba - kwestia mniejszych szumów bierze się z innego softu w D80 - algorytm odszumiania jest lepiej dopracowany niż w D200.Nie wiem czy zdjęcia nie traca na szczegółowosci przy tej operacji ...


Pozdrówka!.

#89 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 listopad 2006 - 21:50

500/4 IS kosztuje tylko 18tys?!... wow... nie wiedziałem. To rzeczywiście tanio...

:ninja:


#90 ZYWIEC

ZYWIEC
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 21 listopad 2006 - 21:57

Tak, tanio...
Dodam, że body zawsze można zmienić - zwłaszcza, ze postęp w tym segmecie jest naprawdę baaardzo duży.Ceny lecą mocno na dół.
Szkła raczej trzymają cenę więc z ekonomicznego punktu widzenia taki zakup byłby niezły :)
Pozdrówka Paweł ! 350de i trochę szkła :)

#91 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 listopad 2006 - 21:59

Wporzo... mam 500/4 ze stabilizacją... ale co jak mi się zachce innego szkła? np. jakiegoś macro ( powiedzmy Sigmę 180/3.5 )? stabilizacji już nie będzie :-(

:ninja:


#92 ZYWIEC

ZYWIEC
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 21 listopad 2006 - 22:11

Tak, masz poniekąd rację ale nie przeceniajmy stabilizacji - nie uważam, by to był na tyle poważny argument za tym by rezygnować z systemu canona.
Pozdrówka Paweł ! 350de i trochę szkła :)

#93 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 21 listopad 2006 - 22:16

180/3,5 to jest tak jasno i ogniskowa mała że stabilizacja nie konieczna.
Chyba ( takie są moje domysły) trzeba utrzymywać czas na poziomie ogniskowej, czyli 200 to czas 1/200, 400mm to 1/350 albo lepiej 1/500 żeby nie było poruszenia ale aparatu, co do samych zwierząt to czasy powinny oscylować, nie mniej jak 1/250 do 1/500 a stabilizacja pozwoli przy dużej ogniskowej przymknąć przysłonę, co zwiększy GO i poprawi kontrast fotek.
Zresztą makro robi się z małych odległości, więc wystarczy nie pić za dużo Finlandi z platikowych butelek i ręka będzie pewniejsza :-D :-D :-D
Oj zdaje się że te szkło C 500 to chyba dla mnie będzie ;-)
Wiosna powiadasz, piękna pora roku, tylko czy aby napewno spadną ceny jak liście jesienią.

#94 ZYWIEC

ZYWIEC
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 21 listopad 2006 - 22:50

Na wiosnę ceny body na pewno będą spadać jak liście na jesień ...;)

Jasne szkło w macro to i tak duzo nie zmienia moim skromnym zdaniem ( jak pisałem wyżej ja się nie znam ) - trza je mocno przymykać by jaką taka GO dostać.Co za tym idzie czasy się wydłużają - ale to jest tylko moje zdanie :)

Ja sie zastanawiam ostatnio nad inną rzeczą - jak się ma stabilizacja matrycy do stabilizacji w obiektywie...
O ile w zoomach czy też krótkich szkłach pewnie różnicy nie będzie o tyle przy długich tele np. 400 czy tez 500mm nie byłbym tego taki pewien...ja np. jestem w szoku z jakich drgań i w jakim zakresie działa IS w moim obiektywie.Ciekaw jestem czy stabilizacja matrycy by sobie poradziła....trza by to najlepiej sprawdzić.
Pozdrówka Paweł ! 350de i trochę szkła :)

#95 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 21 listopad 2006 - 23:03

Tak sprawdzić dobra rzecz tylko co jak poza N i C na rynku praktycznie nic nie można dostać, a jeśli już to nowe i czekasz w nieskończoność.
Ja uważam, że jak jest coś do wszystkiegi to jest do niczego, miałem w rękach aparacik ze stabilizacją matrycy, nie była to wprawdzie lustrzanka, ale stanowczo byłem zawiedziony jej działaniem, przecież w naszej pasji nie tylko samą stabilizacją człowiek żyje, szybkość AF ma chyba jeszcze większe znaczenie, a pod tym względem oba wiodące systemy stoją na wysokim poziomie.

#96 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 listopad 2006 - 10:45

Kup SSMa ( to w Minlcie najszybszy AF, chyba niczym nie ustępuje Canonowskim szkłom ). Oczywiście żartuje bo SSM kosztuje całe kilogramy pieniążków :-D
Czemu choroba nie zrobią porządnego aparatu, ze stabilizacją, z szybkim AFem, do któego szkłą będą dostępne tanie?... :-/ wiem, tak to tylko w Erze mają :mrgreen: gdyby tak Era się wzięła za rynek lustrzanek...
Tomajk, jednym słowem ci współczuję. Gdybym mógł wydać tyle kasy co ty i musiał kupić zestaw teraz sam miałbym mega problem... wychodzi na to że zostaje Canon, jeśli ten 500/4 jest taki tani.

:ninja:


#97 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 22 listopad 2006 - 14:38

Ja na Twoim miejscu kupilbym D200 do tego Nikkor 400/2.8 i TC 1.4 lub 1.7 Przy tak długim szkle stabilizacja w aparacie raczej sie nie przydaje bo zdjęcia i tak robisz ze statywu. Jeśli chodzi o szumy to fakt, nikon szumi ale być może już niedługo nikon wypuści jakiś nowy soft (w przeciwieństwie np. do minolty/sony) gdzie poprawią algorytmy odszumiania. Jeśli chodzi o makro to zdaje sie że nikon robi szklo makro ze stabilizacją (VR) i nie jest ona kosmicznie drogie.
Szczerze mówiac sam sobie zęby ostrze na D200 :)
Nikon

#98 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 22 listopad 2006 - 14:44

Albo poczekaj na Fuji S5Pro :)
Nikon

#99 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 listopad 2006 - 15:20

Tylko ile będzie kosztowało? S3pro stoi teraz chyba po niecałe 3K zł:shock: Mocno się nad nim zastanawiałem...

:ninja:


#100 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 22 listopad 2006 - 16:13

powiedzmy, że mam lub mogę się zadłużyć na 20tyś zł na zakup sprzętu do fotografowania ptaków i innych zwierząt


O jak to ładnie brzmi :mrgreen:

Napisze kilka słów, choć nie tak konkretnie jak chciałeś :whistle:

Systemy, które można brać pod uwagę to canon i nikon, ze względu na rozbudowę systemu i dostępność szkieł od ręki.
Za 20 tyś. w obu systemach skompletujesz bardzo dobry zestaw.
Minoltę (KM, S), odradzam ze względu na niepewność, co do przyszłości, wątpię, aby sony mocno się zaangażowało w lustrzanki cyfrowe.
Stabilizacja obrazu w korpusie pomaga, ale nie jest lekiem na całe zło.
W moim przypadku canon odpadł ze względu na mały chwyt (nie wiem czy wszystkie modele 350 na pewno), jeżeli tobie to nie przeszkadza to poleciłbym canona.
Dlaczego?
Najbardziej rozbudowany system, pewność przyszłości, dostępność szkieł, matryca (wielu fotografów przyrody używa canona, coś w tym musi być :-D )

Na koniec wspomnę tylko, (choć pewnie to wiesz) o porządnym statywie, przy takim długim tele, nie można oszczędzać.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych