Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Regulamin Forum Fotoprzyroda.pl


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Fotoprzyroda.pl

Fotoprzyroda.pl

Napisano 07 maj 2006 - 15:55

Regulamin Forum Fotoprzyroda.pl


Forum Fotografii Przyrodniczej Fotoprzyroda.pl umożliwia wymianę informacji, idei i pomysłów pod warunkiem respektowania postanowień niniejszego Regulaminu.

1.Tematyką Forum Fotoprzyroda.pl jest obserwacja oraz fotografia dzikiej przyrody.

2. Zabrania się wielokrotnego publikowania powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.

3. Można zamieszczać jedynie zdjęcia własnego autorstwa. Administracja Forum nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia, oraz za treść zamieszczanych opinii.

4. Maksymalny rozmiar zamieszczonego zdjęcia to: 1200x1200 pixeli, waga pliku nie może przekraczać 350 kB.

4a. Maksymalna ilość zdjęć, w jednym poście: 3 szt. Następne zdjęcia można pokazać po komentarzach innych użytkowników forum, a gdy komentarzy nie ma - po 24 godzinach.
Ograniczenie to nie dotyczy:
- wątków miesięcznych z działu "Bezkrwawe łowy"
- wątków z opisami wypraw umieszczanych w dziale "Bezkrwawe łowy"
- wątków z fotorelacjami z plenerów grup Fotoprzyrody.

5. Wypowiedzi publikowane przez Użytkowników Forum nie mogą:
• wzywać do popełnienia przestępstw, być sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, wzywać do nienawiści rasowej, wyznaniowej czy etnicznej, ani propagować przemocy;
• zawierać treści obscenicznych i obraźliwych, naruszać zasad etykiety;
• naruszać praw autorskich, znaków towarowych lub innych praw podmiotowych jakichkolwiek osób trzecich ani zachęcać do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania;
• zawierać wirusów ani jakichkolwiek innych rozwiązań destrukcyjnych.
• popierać kłusownictwa i innych form nielegalnych działań niszczących przyrodę.
5.1. Forum ma charakter przyrodniczy, z tego względu wątki i posty o tematyce łowieckiej będą usuwane.
5.2. Niedozwolone jest pokazywanie zdjęć ptaków na i przy gniazdach (dziuplach).
6. Wypowiedzi publikowane przez Użytkowników powinny być zgodne z poniższymi zasadami Forum. Ich rażące lub notoryczne nieprzestrzeganie będzie traktowane jako łamanie zasad Regulaminu.
• należy pamiętać, że Fotoprzyroda.pl jest forum przede wszystkim fotograficznym o przyrodniczej tematyce zdjęć, dlatego też zamieszczane fotografie powinny przedstawiać jej różne formy, nie jest natomiast wskazane pokazywanie zdjęć przedstawiających zwierzęta jako trofea myśliwskie, również posty w których użytkownik chwali się z upolowanej zwierzyny będą usuwane.
• Zanim przedstawisz swój problem, użyj wyszukiwarki aby sprawdzić, czy już ktoś wcześniej nie rozwiązał Twojego problemu. Może z początku wydawać Ci się to stratą czasu, jednak 10-20 minut poświęconych na szukanie to nie to samo, co 10 godzin lub nawet dni na ponowne rozpatrywanie tematu.
• Umieszczaj wątek tam, gdzie jego miejsce. Przyczyni się to zapewne do szybszej odpowiedzi a także do zachowania porządku na Forum. Pamiętaj także, że wątek umieszczony w niewłaściwym dziale może zostać przeniesiony. Wtedy sam będziesz miał problemy z jego odnalezieniem.
• Nie dubluj wątków. Jeśli masz problem, lub potrzebujesz porady napisz tylko jeden wątek w tym dziale, który najbardziej pasuje do tematu Twojej wypowiedzi. Pamiętaj, że zdublowane wątki mogą być usunięte - wtedy sam będziesz miał kłopoty z jego znalezieniem.
• Nie pisz kilku postów po sobie. Nie pisz posta pod postem, jednego za drugim, gdy czegoś zapomnisz napisać zawsze możesz zedytować post.
• Akceptując regulamin, użytkownik wyraża zgodę na archiwizowanie swoich postów.
• Dobrze sformułuj temat. Dobrze ujęty temat oddający to, czego dotyczy wątek to klucz do wysokiej czytelności oraz dobra wskazówka dla innych. Dlatego pamiętaj, aby nie nadawać tytułów w stylu "POMOCY!!!", "Mam problem", "Ważne!", "Awaria", "Błąd" lub podobnie. Zamiast tego postaraj się opisać w kilku słowach istotę problemu.
• Nie nadużywaj formatowania. Na Forum można pisać zarówno czcionką pogrubioną jak i kursywą . Jednak pamiętaj, aby nie nadużywać formatowania. Wykorzystuj je tylko wtedy, kiedy przyczyni się do poprawy czytelności informacji lub chcesz zaakcentować jakiś istotny fakt. Natomiast pisanie całej swej wypowiedzi np. czcionką pogrubioną jest niemile widziane przez innych.
• Unikaj zbędnych dyskusji. Staraj się nie podejmować zbędnej polemiki. Z założenia nikt nikogo nie chce obrażać; nikt też nie uznaje się za fachowca. Niepotrzebna wymiana zdań niezwiązana z tematem tylko zaśmieca Forum i z pewnością sprawia przykrość autorowi wątku. Dlatego sytuacje konfliktowe najlepiej pozostaw moderatorom. Pamiętaj też, że wszelka krytyka będzie przyjęta tylko i wyłącznie wtedy, kiedy będzie konstruktywna.
• Pisz poprawnie. Na Forum możesz pisać dowolnym stylem, jednak pamiętaj, aby treść była czytelna dla innych użytkowników. Znaczna część z nich, gdy zobaczy słowa "jush", "goopi", "tesh", "pozdroofka" itp., może zignorować Twoją wypowiedź - i najpewniej to zrobi - czym znacznie zmniejszysz szanse na otrzymanie pomocy.
Nie stosowanie znaków interpunkcyjnych, wielkich liter oraz wyraźnego podziału na akapity również znacząco zmniejsza czytelność wypowiedzi. W najgorszym wypadku Twoja wypowiedź może się w ogóle nie doczekać odpowiedzi. Oczekujesz pomocy? Pozwól więc innym sobie pomóc i pisz tak, aby mogli się skupić na istocie problemu, a nie na deszyfrowaniu treści. Używanie polskich znaków nie jest konieczne, choć wskazane.
Pamiętaj - jednym z wykładników kultury osobistej jest stosunek do języka ojczystego, więc unikaj błędów ortograficznych. Jeśli nie masz pewności co do pisowni danego wyrazu, użyj słownika.

© Copyright Dawid Najgiebauer

7. Użytkownik, który dostanie 2 ostrzeżenia automatycznie zostanie usunięty z forum.

8. Użytkownik może mieć tylko jedno konto.

9. Admnistracja Forum zastrzega sobie prawo do kontrolowania treści wypowiedzi i ich modyfikowania, a nawet do usuwania z Forum wypowiedzi, które nie spełniają warunków określonych w regulaminie.

10. Administracja Forum zastrzega sobie prawo do zablokowywania dostępu do Forum Użytkownikom, którzy notorycznie naruszać będą postanowienia niniejszego Regulaminu.

11. Admnistracja Forum zobowiązuje się do dołożenia wszelkich starań w celu zapewnienia prawidłowego działania Forum oraz udzielania pomocy Użytkownikom w rozwiązywaniu problemów dotyczących jego funkcjonowania.

Regulamin udostępniony przez Piotra S.
________________

Netykieta Forum

Netykieta Forum Fotoprzyroda.pl jest integralnym elementem regulaminu i należy się z nią zapoznać przed przystąpieniem do dyskusji. Ten zbiór zasad pomoże utrzymać dyskusję na odpowiednim poziomie.

- Wypowiadaj się kulturalnie, jak przystało na miejsce publiczne, unikaj wulgaryzmów. Od tonu wypowiedzi będzie zależeć liczba i ton odpowiedzi.
- Staraj się pisać tak, aby czytający nie głowił się nad zrozumieniem tekstu. Dłuższe partie oddzielaj znakami nowego wiersza (ENTER).
- Przestrzegaj także ortografii i gramatyki - jeśli masz z tym problemy, to pisz ze słownikiem w ręku lub w podkreślającym błędy edytorze.
- Pisanie WIELKIMI LITERAMI oznacza krzyk lub podniesiony głos. To tak jakby ktoś stał nad nami i krzyczał prosto w ucho. Nie stosuj także wielokrotnych wykrzykników oraz pytajników.
- Naganne jest cytowanie całego tekstu bądź jego długich fragmentów aby dopisać swoją treść. Aby skrócić treść cytatu używaj [...]. Niedopuszczalne jest cytowanie całego wcześniejszego postu aby dopisać jedynie "zgadzam się", "ok" itp. To tak jakby ktoś w rozmowie na żywo za każdym razem powtarzał kropka w kropkę wszystko co do niego zostało powiedzniane zanim wypowie swoją kwestię.
- Lepiej pisać używając języka literackiego, który jest zrozumiały dla każdego. Nie stosuj "młodzieżowego slangu".
- Zwróć również uwagę, że zwracamy się do siebie per "Ty", a nie "ty". Ta mała różnica w literce ma tak naprawdę zasadnicze znaczenie - dokładnie określa ona charakter i ton wszystkich naszych wypowiedzi.
- Zanim utworzysz nowy wątek z prośbą o pomoc, to koniecznie spróbuj poszukać podobnych problemów i gotowych rozwiązań w archiwalnych postach Forum Fotoprzyroda.pl
- Tworząc nowy wątek pamiętaj o nadaniu mu odpowiedniego tytułu, który by skrótowo charakteryzował dane zagadnienie. Temat o treści "Pomocy!" lub "Problem" nic w zasadzie nie mówi...
- Przed wysłaniem nowej wiadomości możesz użyć przycisku "Podgląd", żeby zobaczyć jak będzie wyglądała na Forum. Wykorzystaj to by sprawdzić i poprawić różne błędy czy też literówki.
- Jeżeli już po wysłaniu wiadomości coś Ci się przypomniało, to nie wysyłaj od razu nowej, ale skorzystaj z możliwości edytowania (ikonka "edytuj") i wprowadź zmiany do tekstu. Zarówno kasowanie jak i edycja wymaga bycia aktualnie zalogowanym na Forum.

Wystarczy stosować się do tych zasad, a na Forum spotkasz się z życzliwą atmosferą i fachową pomocą. Łamanie zasad Netykiety Forum Fotoprzyroda.pl spowoduje, że będziesz niemile poprawiany, ignorowany, Twoje konto oraz posty mogą także zostać skasowane przez Moderatora.

Umiejętność komunikowania się napewno Ci nie zaszkodzi. Wykorzystasz ją także na innych forach dyskusyjnych, w rozmowie przez komunikatory a nawet "w realu".Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych