Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Obiektyw - jaki ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#21 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 kwiecień 2009 - 18:55

Brałbym tamrona. MZ ;-)

:ninja:


#22 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 06 kwiecień 2009 - 19:18

Panują opinie, że Tamron przy 300mm ostrzejszy ale za to Sigma mniej aberruje. Jakość wykonania chyba lepsza w Tamronie. Cena Tamrona też przystępniejsza...
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#23 mlopaci

mlopaci
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Lokalizacja:
    Okolice Warszawy

Napisano 06 kwiecień 2009 - 20:47

Miałem Sigmę 70-300 z APO i z powodu awaryjności Sigmy w wersji Sony/Minolta zmieniłem na Tamrona. Różnicę na zdjęciach niestety widać - pod światło Tamron bardzo aberuje (czasami gałęzie są niebieskie) i ma brzydszy bokeh. Sigma była głośniejsza i dłużej szukała ostrości.
KM D5D + KIT + Tamron AF70-300 F/4-5.6 Di; Canon D10; Nokia 3,2 Mpx (GPS + Sportstracker)

#24 Mixas

Mixas
  • Małomówny
  • 11 postów
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 06 kwiecień 2009 - 22:07

Posiadam ową Sigmę (APO) z tym samym pudłem do którego chcesz kupić. Z praktyki napiszę, że do 200 jest jeszcze ok powyżej lepiej nie schodzić z F8 choć też zależy od światła. Generalnie fachurą w tej dziedzinie nie jestem ale na początek mi starcza. Największy jej mankament jak napisano wyżej to AF głośny i gubi się momentami.
(Ale to nauczyło mnie szybko operować MF).
Długa droga przede mną

#25 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 kwiecień 2009 - 22:47

adamotl, odpuść sobie akurat tego Tamrona....
Miałem i jego i Sigmę 70-300APO DG i nigdy bym Sigmy na Tamrona nie zamienił...
Głowna wada T 75-300 to potworne aberracje! Na niektórych zdjęciach pod światło to na gałązkach w tle było więcej fioletu niż oryginalnego koloru. Z Sigmą problem zaginął - korekcja APO działa świetnie.
Jeśli już myślisz o Tamronie to chyba lepiej brać 70-300 Di - ponoć z tą aberracją powalczyli...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#26 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2009 - 17:56

August, widziałem parę fotek z tego tamrona nawet sam chwile nim fociłem i nie było az tak źle, ale faktycznie to była nowa wersja :hmmm:
Ale sigma 70-300 Apo jest 200zł droższa a autorowi wątku chodzi o szkło raczej niższej półki.

:ninja:


#27 mlopaci

mlopaci
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Lokalizacja:
    Okolice Warszawy

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:19

Jeśli już myślisz o Tamronie to chyba lepiej brać 70-300 Di - ponoć z tą aberracją powalczyli...


To chyba polegli w bohaterskim boju z aberacją:
Zdjęcie z nowego Tamrona AF70-300mm F/4-5.6 Di LD Macro 1:2 - Model A17S
F/4.0; Ogniskowa 70mm; 1/160s; ISO 200; KM D5D
Dołączona grafika

A tutaj jest przykład bokeh'u F/4.5, 180mm; 1/40s
Dołączona grafika
KM D5D + KIT + Tamron AF70-300 F/4-5.6 Di; Canon D10; Nokia 3,2 Mpx (GPS + Sportstracker)

#28 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:40

mlopaci, :shock: orzesz... to ja widać miałem jakiś wyjątkowo dobry egzemplarz. Ale rozumiem że sigma 70-300 ( bez APO ) będzie podobnie się zachowywała?

:ninja:


#29 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:47

Nasuwa się jedno zdanie: KATASTROFA! Szkoda pieniędzy na takie coś.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#30 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2009 - 21:30

no właśnie dlatego pozbyłem się tego 75-300 a kupiłem "kultową" Sigmę 70-300 APO DG - mimo swoich wad akurat aberracji nie dawała....Wolałem dołożyć te prawie 300 PLN niż brać kolejnego Tamrona, nawet jeśli napisali na nim Di.....
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#31 fotosc

fotosc

Napisano 07 kwiecień 2009 - 22:13

Nasuwa się jedno zdanie: KATASTROFA! Szkoda pieniędzy na takie coś.


:)

#32 fotosc

fotosc

Napisano 07 kwiecień 2009 - 22:15

Ataman, cóż, mam inne zdanie. W tej cenie za wiele się nie powalczy... jesli już to kolega JacekZ mógłby dozbierać do 70-300 IS.
fotosc, gdybym miał się słuchać twoich rad to do dziś nie robiłbym zdjęć :sorry:

Zresztą autor wątku wyraxnie zaznacza że to szkło tymczasowe...



focilbys focil :) jak Cie ciagnelo do fotografii , to bys focil :) a dlatego tak napisalem , bo autor napisal ze to tylko tymczasowo , wiec szkoda kasy wydawac , takie jest moje zdanie :)

#33 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2009 - 23:09

fotosc,

jak Cie ciągnelo do fotografii , to bys focil :)

:hmmm: ciekaw jestem czym, chyba że masz jakiś fajny patent aby focic ptaki kitowym ( 18-70 ) obiektywem ;-)
Kompletnie sie nie zgadzam z twoim zdaniem... rozumiem cię, masz najlepszy możliwy sprzęt i doceniasz ( ba! wykorzystujesz w 100%! ) jego zalety. Ale to nie znaczy że to dobre dla każdego. Kurcze, 400/5.6 to już naprawdę wysoka półka, a ty początkującej osobie mającej 600zł polecasz coś takiego... sory, nie masz racji. Trzeba stopniowo się rozwijać w miarę swoich możliwości. Mnie juz ta sigma nie wystarcza ale do tego etapu dochodziłem 3 lata - robiłem w tym czasie zdjęcia, na 400/5.6 musiałbym zbierać dłuuugi czas i przez ten czas nie robiłbym zdjęć bo nie miałbym czym. Zresztą, ciągle mnie nie stać na to szkło, pomijając tego że moim systemie takiego nie ma.

:ninja:


#34 fotosc

fotosc

Napisano 08 kwiecień 2009 - 01:07

a czy myslisz ze ja zaczolem od 500mm ? tak samo zaczynalem focic i miecx slabsze szkla , i kupywalem kolejne i kolejne , ale to byl blad , teraz to wiem , a kiedys myslalem ze caly czas dobrze robie ,takary i inne wynalazki kupywalem , ale wtedy i nie bylo komu mi podpowiedziec , a teraz co , lezy to gdzies w szafie :(po jakims czasie 300mm f/4 L IS myslalem ze to juz jest wypas , a jednak nie bylo tak :(kolega kupi szklo za 600zl , pofoci rok i bedzie myslal nad innym , lepszym i mysli ze te szklo sprzeda komus ? watpie w to i takie 600zl idzie w kat :(
statywow mialem z 8 sztuk i kazdy byl od poprzedniego lepszy i po co to bylo ? nie lepiej bylo kupic jeden a dobry , a ile na te statywy wydalem ? kilkukrotnie wiecej niz kosztuje najlepszy statyw :(
z reszto autor zrobi jak uwaza , ale osobiscie wolalbym poczekac i dozbierac na dobre szklo , jak czuje sie pewny pracy , to nawet na raty kupic , a jesli juz , to pomoge tu kupic , zawsze taniej , ale nie pchac sie w cos co potem mozna zalowac .


sory jak nie zlozycie tego , bioo pisalem to dwie godziny :(

#35 fotosc

fotosc

Napisano 08 kwiecień 2009 - 01:16

[quote name="JacekZ"]adamotl,
Jestem amatorem i chcę tylko kupić na okres do lata, potem pójdę wyżej.


Mam zamiar fotografować ptaki - prawie wyłącznie ptaki.


tzn ze chcesz focic dluzej niz rok :)

#36 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 kwiecień 2009 - 07:25

fotosc,

a czy myslisz ze ja zaczolem od 500mm ? tak samo zaczynalem focic i miecx slabsze szkla , i kupywalem kolejne i kolejne , ale to byl blad

Znaczy się... tego, początkującemu amatorowi poleciłbyś C1d Mk IIIn i 600/4? :hmmm: był by z ciebie dobry sprzedawca, wiesz o tym? ;-)
No nic, EOT chyba bo się nie dogadamy. Na szczęście mieszkamy w Polsce i nie każdego jest stać na kupno szkła za kilka tysi ( złotych )...

:ninja:


#37 robkiz

robkiz

Napisano 08 kwiecień 2009 - 08:21

Nie dogadacie się bo każdy z was ma racje ;) 500f4 lepsze niż "wynalazki" 70-300 To widać na zdjęciach i po cenach można by sie zorientować. Ale nie jest przecie tak ze "wynalazkiem: nie da sie zrobić dobrej fotki. Sprzęt trzeba poznać i nauczyć sie go wykorzystywać a nie wymieniać na lepsze. Dlatego proponuje skomasować wypowiedzi moich znakomitych kolegów. Kup jakiś w miarę niezły wynalazek po czym zbieraj do czegoś na prawdę dobrego. Będziesz zbierał kilka lat wiec nawet jak Ci przejdzie zapal to nic nie stracisz jakoś kasę wykorzystasz ;)
Robert

#38 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 kwiecień 2009 - 12:22

Ja trochę nie jarzę o czym w ogóle mówicie... próbujecie porównywać 500/4 do zooma 70-300 za 600zł? :roll: ekhem...

:ninja:


#39 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 08 kwiecień 2009 - 12:51

Dunadan, a dlaczego nie? Można przecież porównać Fiata 126p do bolidu F1. Na pewno parę podobieństw się znajdzie, np. mają podobną wagę, obydwa mają po 4 koła i po jednej kierownicy, obydwa te pojazdy umożliwiają przemieszczanie się..... ;-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#40 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 kwiecień 2009 - 12:51

Vulpes, i obydwa mają silnik z tyłu :hihi:

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych