Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Obiektyw - jaki ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#1 JacekZ

JacekZ
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    Lębork

Napisano 05 kwiecień 2009 - 13:39

Witam.

Przeglądam rożne aukcje z obiektywami i tak poprędce chciał bym na obecną chwilę coś kupić, mam pytanie jaki z tych jest najlepszy.
Obiektyw ma być chwilowy.

Ma to być do CANON EOS 400D

QUANTARAY 70-300mm MACRO do CANONA EOS

http://photos03.alle...75/30/593753044

SIGMA 70-300 F/4-5.6 DG MAKRO BAGNET CANON
http://photos03.alle...59/61/603596146

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 kwiecień 2009 - 15:04

JacekZ, ten Quantaray to zdaje się inaczej Soligor jest, ale nie jestem pewien. Jeśli tak, to optycznie lepszy jest Quantaray - Soligory podobno są bardzo mocne ( jak na swoją cenę ) jeśli chodzi o jakość obrazu. Sigma ma co prawda macro 1:2 ale to nawet nie jest wersja APO - aberrować będzie potwornie.

:ninja:


#3 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 kwiecień 2009 - 15:37

JacekZ, na dyxum.com ktoś ma identyczny problem jak ty: http://www.dyxum.com... ... ast#483324 - piszą że Quantaray to to samo co sigma jednak, więc się myliłem...

:ninja:


#4 aloes

aloes
  • Użytkownik
  • 271 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowsze :)

Napisano 05 kwiecień 2009 - 15:47

Jak przejściowy, to może Sigma 17-70? Cenowo wprawdzie droższa niż te zaproponowane, ale to jednak inna liga. Nie widziałam Quantaray, ale z mojej Sigmy - i to z APO - wyrzuciłam całą wczorajszą sesję krokusów, bo jakość padła (mydło i aberracje)..
Canon 40D, C 24-105, C 100-400, Sigma 10-20, C 100 Macro, C 430 ExII, Manfrotto, Sirui, różny drobiazg i wielkie plany.
Ponadto C PowerShot SX220, rower, sporo zapału i straszliwy brak czasu.

#5 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 kwiecień 2009 - 15:51

aloes, ja fociłem sigmą krokusy i jakoś wszystko było OK... małe mydło na pełnej dziurze ale jakoś dało się przeżyć. Co prawda jak dziś pofociłem na pożyczonym Tamronie 90/2.8 to mi szczena opadł ale... no bez przesady znowu.

:ninja:


#6 JacekZ

JacekZ
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    Lębork

Napisano 05 kwiecień 2009 - 20:18

Dunadan, ja się zupełnie nie znam na modelach. Jestem amatorem aż nadto i mam zamiar chwilowo na wiosnę zdobyć coś lepszego niż mam , co by miało większe zbliżenia. Mam Canona eos 400D ze standardowym obiektywem.
Chciał bym wybrać coś z tych 2 powyżej.

Odnośnie Tamrona, to jak było - lepiej czy gorzej ?
Canon EOS 400D // Canon 75-300 F4-5.6 // EF-S 18-55 kit

#7 JacekZ

JacekZ
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    Lębork

Napisano 05 kwiecień 2009 - 20:20

Takiego Tamrona jeszcze mogę sięgnąć jak się uda.
http://photos03.alle...40/73/595407322
Tamron 75-300 1:4-5.6 LD Tele-Macro - bcm!


Chciał bym wiedziec, co lepiej wybrać a co ominąć. Wskażcie mi który lepszy, kolejny i najgorszy.

#8 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 05 kwiecień 2009 - 21:02

JacekZ, mam ten sam problem co ty też myślę o obiektywie z telezoomem, fundusze narazie ma skąpe i myślę nad Sigmą 70-300 DG APO MACRO lub nad jakimś z serii M42 tylko ich już nie produkują i tu moje pytanie: Czy warto było by kupić taki obiektyw używany M42 300/f4 (są powiedziałbym bardzo tanie) tylko czy nie będę później żałował wyboru???
Aha znalazłem coś jeszcze o Tamronie :
Zalety:

* dobra ostrość obrazu w zakresie ogniskowych od 70 do 200 mm,
* dobre światło f/4.5 trzymane aż do ogniskowej 200 mm,
* bardzo małe winietowanie,
* mała dystorsja,
* dość dobrze korygowana koma,
* bardzo dobry stosunek jakości do ceny,
* metalowy bagnet w tej klasie cenowej to rzadkość.


Wady:

* słaba jakość obrazu dla 300 mm,
* nietypowa powierzchnia ostrego obrazu w środku zakresu ogniskowych,
* zbyt duża aberracja chromatyczna dla 300 mm,
* bardzo słaba praca pod ostre światło,
* wolny, głośny i zawodny autofokus.


źródło: optyczne.pl

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#9 JacekZ

JacekZ
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    Lębork

Napisano 05 kwiecień 2009 - 21:31

adamotl, ja to wszystko już przerabiałem. Czytałem o wszystkim ale niestety praktyk nie miałem i każdy z nas inaczej moze się wypowiedzieć do inaczej i do innych rzeczy stosował je.

Jestem amatorem i chcę tylko kupić na okres do lata, potem pójdę wyżej.


Znalazłem coś takiego jeszcze.
Fajnie wygląda, ale czy dobre ?
Mam zamiar fotografować ptaki - prawie wyłącznie ptaki.
http://photos03.alle...33/67/594336708
500mm do Canon EOS
Canon EOS 400D // Canon 75-300 F4-5.6 // EF-S 18-55 kit

#10 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 kwiecień 2009 - 08:26

JacekZ, zapomnij o manualu - po to ludzie ( Minolta :dumny: ) wymyślili AF 30 lat temu by z niego korzystać. Kup Tamrona, to dobre szkło, porównywalne do Sigmy 70-300 Apo a ma lepszą budowę.

:ninja:


#11 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 06 kwiecień 2009 - 09:07

Dunadan, a przypadkiem nie Pentax pierwszy zastosował AF? Model ME-F z 1981 roku ;-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#12 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 kwiecień 2009 - 09:41

Vulpes, Pentax zastosował AF w szkle ;-) Minolta wymyśliła śrubokręt, czyli AF jaki obecnie znamy, potem Canon go udoskonalił wracając do pomysłu Pentaxa i wstawiając silnik do szkła, ale cała kontrola i napęd ( prąd ) leży w body - w Pentaksie wszystko było w szkle.

:ninja:


#13 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 06 kwiecień 2009 - 12:05

Dunadan, nie liczy się jak to zrealizowano, lecz kiedy ;-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#14 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 kwiecień 2009 - 13:32

Vulpes, ale to co zrobił Pentax nie ma chyba nic wspólnego ze współczesnym AFem... ale dobra, żeby nie było - Pentax stworzył pryzmat pentagonalny i powłoki SMC.

Ale chyba nieco podryfowaliśmy :mrgreen:

:ninja:


#15 miszak

miszak

Napisano 06 kwiecień 2009 - 13:59

A ja wolałbym 400/5,6 w manualu niż 300/5,6 z AF - inny bookeh, inna ogniskowa no i niezły hardcore przy robieniu zdjeć ;-)
400/6,3 albo 500/8 należy omijac szerokim łukiem.

 


#16 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 06 kwiecień 2009 - 16:29

Vulpes, ale to co zrobił Pentax nie ma chyba nic wspólnego ze współczesnym AFem... ale dobra, żeby nie było - Pentax stworzył pryzmat pentagonalny i powłoki SMC

Zapomniałeś o lustrze samopowrotnym :mrgreen:
AF niezależnie od tego czy jest w szkle czy w korpusie funkcję pełni taką samą ;-)
Ale co tam, i tak niedługo według niektórych przepowiedni Pentax jako producent lustrzanek cyfrowych zniknie z rynku a zostaną tylko C, N i wschodząca gwiazda SONY :-P
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#17 fotosc

fotosc

Napisano 06 kwiecień 2009 - 17:01

odloz te pieniadze w kat , ktore juz masz i zbieraj dalej na 400mm f/5.6 , na pewno szybciej go kupisz :) niz majac juz ktorys z tych obiektywow co pokazales i dalej zbierac pieniadze na nastepny :)
z najgorszych szkiel wybiera sie jakis dobry , ale i tak to jest gowno ! jak bedziesz robil zdjecia , to duzo rzeczy bedzie Cie denerwowac i bedziesz caly czas uwagi zbieral , wiec sie wstrzymaj z zakupem i dalej zbieraj :) Ci co juz maja te szklo , a przedtem mieli inne obiektywy , moze lepsze z tych co pokazujesz , to widza i czuja roznice i chwala sobie zmiane szkla , ty nie badz az na tyle glupi i nie pchaj sie w podwojne wydatki , tak jak to inni uczynili :)
sorry za wyrazenie :-D

#18 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 06 kwiecień 2009 - 18:03

JacekZ, zapomnij o manualu - po to ludzie ( Minolta :dumny: ) wymyślili AF 30 lat temu by z niego korzystać. Kup Tamrona, to dobre szkło, porównywalne do Sigmy 70-300 Apo a ma lepszą budowę.


A ja mając sigme 70-300... i manuala 300/4, któren "popał mnie prosto darom".... zapomniałem o autofokusie :mrgreen: Do kwiatków i widoczków to ta sigma i owszem, funkcja makro sie czasem przydaje.. ale do żyjątek to ona to porażka, AF głośny jak traktor, długo szuka,, zdjęcia wychodzą mydlane...
Najlepsza tu rada, to rada Fotosca,,, ale takie zbieranie może trwać i trwać,,

#19 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 kwiecień 2009 - 18:09

Ataman, cóż, mam inne zdanie. W tej cenie za wiele się nie powalczy... jesli już to kolega JacekZ mógłby dozbierać do 70-300 IS.
fotosc, gdybym miał się słuchać twoich rad to do dziś nie robiłbym zdjęć :sorry:

Zresztą autor wątku wyraxnie zaznacza że to szkło tymczasowe...

:ninja:


#20 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 06 kwiecień 2009 - 18:39

Który waszym zdaniem jest lepszy model: Sigma 70-300mm DG bez APO czy Tamron 75-300 1:4-5.6 LD Tele-Macro???

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych