Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Obiektyw - jaki ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#61 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 kwiecień 2009 - 08:27

JacekZ, gratuluję, czekamy na zdjęcia!

:ninja:


#62 Natural

Natural
  • Małomówny
  • 21 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 10 maj 2009 - 16:00

Witam,

Czy ktoś zorientowany mógłby mi napisać, jakie są różnice w pracy oraz jakości pomiędzy obiektywami CANON EF 75-300 III USM a Canon EF USM 70-300 IS ?
O ile do 70-300 jest dostępny test na Optyczne.pl, tak do tego pierwszego nigdzie nie udało mi się znaleźć żadnych konkretnych informacji.

Planuję zakupić obiektyw pod system Canona, ma to być mój pierwszy zoom do fotografii przyrodniczej (ssaki, ptaki również), jednak zależałoby mi na optymalnie dobrej jakości przy kwocie jaką mogę przeznaczyć.
Obecnie używany 70-300 można dostać w okolicach 1500zł i tyle też chciałbym wydać na obiektyw. Czy w tej półce cenowej może znajdzie się coś innego wartego uwagi, czy któryś z wyżej wymienionych byłby najlepszym wyborem ?

Bardzo zależy mi na wszelakich spostrzeżeniach, bo nie chcę po raz kolejny kupić czegoś, co za chwilę będę wymieniać... (przechodzę z Olympus na Canon).

Pozdrawiam wszystkich ;-)

#63 robkiz

robkiz

Napisano 10 maj 2009 - 18:00

witam
Sugerując sie tym 70-300IS wypada znacznie lepiej.
Odbija się to na cenie. 75- jest tańszy nawet w wersji nowszej oraz z IS.
Z podanej przez Ciebie półki cenowej jeszcze 100-300 zbiera pochwały.
70-300IS ma IS ale jest droższy.. wybór należy do Ciebie
Robert

#64 Natural

Natural
  • Małomówny
  • 21 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 11 maj 2009 - 14:40

W takim razie na prowadzenie wychodzi 70-300IS.
Dzięki za odpowiedź, może ktoś jeszcze miałby coś do dodania ?
C 30D + 70-300 IS USM

#65 tomed20

tomed20
  • Małomówny
  • 2 postów

Napisano 11 maj 2009 - 14:40

Witam

Jeśli mogę doradzić to 75-300 to stosunkowo stara konstrukcja bez stabilizacji i według opinii z jakimi sie spotkałem do ostrych nie należy. Osobiście nigdy nie testowałem.
Natomiast 70-300 IS używam na co dzień i według mnie jest całkiem przyzwoity. W zakresie 70-200(250) radzi sobie bardzo dobrze, natomiast na długim końcu bez przymknięcia przysłony ciężko o bardzo ostre zdjęcie. Stabilizacja działa bardzo skutecznie. AF to nie demon szybkości ale radzi sobie. Za 1700zł trudno o lepszą alternatywę. Gdyby tylko był jaśniejszy...

Pozdrawiam

#66 jan-usz-

jan-usz-
  • Użytkownik
  • 219 postów
  • Lokalizacja:
    Psarce (Wlkp)

Napisano 15 maj 2009 - 12:23

Oto dowód, że warto inwestować w jasne teleobiektywy!
Dołączona grafika
Wykonano S 50-500 4,0-6,3 ze statywu przy maksymalnych do osiągnięcia parametrach ekspozycji.
Janusz i Ignacy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć http://picasaweb.google.pl/jan0usz

#67 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 15 maj 2009 - 13:15

jan-usz-, nie tylko teleobiektywy, ale obiektywy też ;-)

#68 Natural

Natural
  • Małomówny
  • 21 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 28 maj 2009 - 19:51

Witam ponownie,

Decyzja odnośnie obiektywu już zapadła, wczoraj kupiłem Canon 70-300 IS USM, jutro powinien być już u mnie:)
Również wczoraj odebrałem z poczty moje nowe body (choć używane) Canon 30D.
Jest to efekt przesiadki z Olympusa...
I tutaj miałbym do szanownych forumowiczów jeszcze jedno pytanie odnośnie obiektywów.
O ile sprawa telezoomu jest już dla mnie załatwiona, tak potrzebuję jeszcze jakiegoś szkiełka o standardowym zakresie ogniskowych. Z tego co się rozejrzałem w nowym jak dla mnie systemie, dość interesujący i w miarę niedrogi jest Tamron 17-50 f/2,8. Czy zorientowani forumowicze mogą się z tym zgodzić, czy może w cenie +/- 1tys. zł za używany obiektyw polecili by coś lepszego ?

Przy okazji korzystając z posta, zadam jeszcze jedno pytanie. Otóż jeśli chodzi o moje nowe 30D, to wszystko wydaje się być sprawne (nie mogłem przeprowadzić dokładnych testów, choćby dlatego, że jeszcze nie mam czego podpiąć pod puszkę), to jeśli przyłoży się ucho do body, to przy jego obracaniu w różne strony słychać coś jakby jakiś "latający", stukający itp. element. Jakby coś miało lekki luz wewnątrz i przy obracaniu aparatu wydawało dźwięki... Czy to tak ma być ? Może jakiś czujnik położenia aparatu lub licho wie co jeszcze ? W swoim e-510 był właśnie taki czujnik na sprężynce i też było słychać podobny dźwięk.
Zatem jak jest w Waszych puszkach ? Czy przy obracaniu aparatem i wsłuchiwaniu się, co dzieje się w jego wnętrzu jest absolutna cisza, czy może efekt podobny, do tego opisanego wyżej przeze mnie ?
Bardzo mi zależy na odpowiedzi, ponieważ nie wiem czy kupiłem "walniętą" puszkę, czy może jednak wszystko jest jak należy.

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam !
C 30D + 70-300 IS USM

#69 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 28 maj 2009 - 20:03

Co do obiektywu T 17-50 to zdecydowanie polecam, miałem i sobie chwaliłem, później kupiłem 10-22 ,więc ten sprzedałem,ale na jego miejsce wskoczył T 28-75,który też polecam.
Co do dźwięków,to może słychać klapkę od lampy błyskowej, po pewnym czasie potrafi się obluzować.Spróbuj przytrzymać palcem i poruszać aparatem tak jak opisywałeś może to właśnie to( oby), życzę dużo udanych fotek w systemie "C".

#70 Natural

Natural
  • Małomówny
  • 21 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 28 maj 2009 - 22:21

Dziękuję za odp. Co do obiektywu - czy w tej cenie sugerowałbyś jeszcze coś innego, czy uważasz ten wybór za najlepszy ?

Natomiast jeśli chodzi o ten odgłos w korpusie, to nie jest to luźna klapka od lampy. Jest to dźwięk dobiegający jakby z górnej części korpusu, ale w jego wnętrzu.
Dodam, że nie jest to "latanie" elementu po całym korpusie, lecz ma ono charakter miejscowy. Jakby się coś przesuwało (?), ale w ograniczonym obszarze.

Bardzo proszę pozostałych użytkowników 30D o wypowiedź na ten temat.

Pozdrawiam
C 30D + 70-300 IS USM

#71 Natural

Natural
  • Małomówny
  • 21 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 28 maj 2009 - 22:25

Chwilę po napisaniu poprzedniego posta, znalazłem informację o tym odgłosie na forum Canona. Wychodzi na to, że u wszystkich występuje taka przypadłość, ciszej lub głośniej, jest to prawdopodobnie czujnik położenia aparatu.
C 30D + 70-300 IS USM

#72 robkiz

robkiz

Napisano 29 maj 2009 - 07:49

U mnie tez cos sie telepie w mojej 400D. Coz Conan jednak nie jest mistrzem wykonania niektórych rzeczy. O ile nie płacisz więcej niz średnie kwartalne zarobki nie licz na porządne wykonanie ;) Tutaj Nikon jednak zauważalnie lepszy.
Grunt jednak ze fotki robi powodzenia w terenie!
Robert

#73 tomed20

tomed20
  • Małomówny
  • 2 postów

Napisano 29 maj 2009 - 13:10

Dzwięk dochodzący z górnych okolic aparatu przy zamknietej lampie błyskowej to norma w wielu Canonach. W moim 450d również. A dzwięk ten wytwarzają prowadnice lampy błyskowej.

#74 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 29 maj 2009 - 13:28

czy w tej cenie sugerowałbyś jeszcze coś innego


W tej cenie to chyba najlepszy wybór.Drożej to chyba canon 17-40 f/4,zyskujesz USM,ale tracisz f/2.8.

#75 miszak

miszak

Napisano 29 maj 2009 - 14:21

Ja tam w moim Pentaxie żadnych telepań nie mam ;-)
Co do Tamiego 28-75 to mam i polecam. Bardzo fajne szkiełko.

 


#76 saxon

saxon
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • Lokalizacja:
    Inowrocław

Napisano 29 maj 2009 - 17:46

Ja tam w moim Pentaxie żadnych telepań nie mam ;-)
Co do Tamiego 28-75 to mam i polecam. Bardzo fajne szkiełko

dokładnie mogę powiedzieć to samo.
K-5, K10D, SIGMA 100-300/4+TC 1.4x, S 10-20/4-5.6 SIGMA 24-70/28 HSM SIGMA 85/1.4 TAMRON 28-75/2.8 Metz 48 AF-1

#77 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 31 maj 2009 - 18:25

Natural, w mojej trzydziestce też coś tam lata. Po pierwszym zdenerwowaniu stwierdziłem, że nie wpływa to jednak na pracę korpusu. Ale dobrze wiedzieć, że nie tylko ja tak mam ;-)

miszak, tylko ten tamron to taki mało standardowy jest (oczywiście dla 30D) - 28 to jednak wąsko.

#78 miszak

miszak

Napisano 01 czerwiec 2009 - 14:49



[b]miszak
, tylko ten tamron to taki mało standardowy jest (oczywiście dla 30D) - 28 to jednak wąsko.


No to 17-50 jak ktoś woli.

#79 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 05 czerwiec 2009 - 12:08

a co szanowne grono kolegów i koleżanek powie na temat SIGMA 80-200 4.5-5.6 CANON FD
czy warto się takim szkiełkiem zainteresować czy nie no i czy współpracuje on z lustrzankami cyfrowymi ??

A i znalazłem też CANON ZOOM LENS EF 28 - 80mm 1:3,5-5,6
oraz CANON 28-80 3,5-5,6

czy te obiektywy nadają się do C 450D ??

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#80 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 05 czerwiec 2009 - 12:58

EF 28 - 80mm 1:3,5-5,6
oraz CANON 28-80 3,5-5,6


Nie zawracaj sobie głowy tymi obiektywami, były to kitowe obiektywy w komplecie z analogami.Z tańszych pozycji warto zainteresować się 24-85 f3.5-4.5,można trafić używkę w dobrej cenie lub 28-105 f3.5-4.5 (ten podobno troszkę gorszy optycznie).Miałem okazję używać ten pierwszy i jest naprawdę ok.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych