Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Listopad 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

#61 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 09 listopad 2007 - 22:20

A nie myślałeś o smole bukowej?

Kurcze pierwsze słyszę, a miałem montować oświetlenie.
Napisz co to takiego i jak działa.

#62 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 listopad 2007 - 16:07

No i karmniczek fotograficzny wisi:

Ogólnie
10.
Dołączona grafika

Szczególnie
11.
Dołączona grafika

Tylko ptaszków na razie brak :sorry: zo zresztą widać :mrgreen:

Dzięki wam za pomoc!

#63 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 10 listopad 2007 - 16:28

Troszkę za prosty ten patyczek się wydaje. Do tego tak wystaje z mchu, którego raczej spodziewałbym się na poziomej powierzchni, zwłaszcza na ziemi. Troszkę to nienaturalne, choć na pewno lepsze od deseczek.

#64 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 listopad 2007 - 17:17

Monastor, patyk jest głównie dla po to by focić ptaszki które na nim usiądą - tzn. będzie albo sam patyk albo sam mech ( jest go trochę... )

:ninja:


#65 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 10 listopad 2007 - 19:15

Podobny zrobilem ostatnio ale nie moge znalesc dobrego miejsca :-/ Razu pewnego przychodze na miejsce patrze butelka pusta.. Zagladam do czatowni gdzie mialem duze zapasy slonecznika.. wszystko zjedzone :evil: Jakies gryzonie chyba zweszyly i zerzarly

#66 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 10 listopad 2007 - 19:44

tomajk, no to moje domysły sie trochę potwierdziły - naganka nie ruszy dzików z wysokiego podszytu, bez dobrych dzikarzy to zazwyczaj niemożliwe. Dla Ciebie to plus ;-)
Smoła bukowa to inaczej dziegieć. Dziki chętnie przebywaja w miejscach wysmarowanych tym mazidłem, przywabia je zapach i chyba właściwości bakteriobójcze tego środka. Z pewnością tym im krzywdy zrobić nie można a przyjemnośc sprawić owszem. Jeśli dodtkowo w takich "pachnących" miejscówkach jest kukurydza... dziczy raj. Wiem, że dziki do takich miejsc przychodzą w ciągu dnia i jeśli nie są niepokojone to zalegają nawet na dłużej. Jeden warunek - nie smarować z byt obficie. Dziki moga nie przyjśc od razu po smarowaniu - to nowy zapach- ale tak po 3-4 dniach będą takie miejsca nawiedzały szczegolnie często. Samruje się tym pnie tak na wysokości kolan i można maznąć krzaki na "wagach" i przesnykach, kórymi zwierz ma do nęciska dojść. A oto i smoła:
http://www.hodowlany... ... c_1kg.html
Powodzenia i dobrej pogody

P.S. Huczka się zaczyna powoli i jest szansa na zwabienie "kawalerów", może i na niezwykłe ujęcia... czego życzę.

#67 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 12 listopad 2007 - 08:46

Jak pisałem tydzień temu, w okolicy miasteczka, w którym mieszkam jelenie występują rzadko i naprawdę trzeba się nachodzić, żeby je spotkać.
A wczoraj wreszcie dopisało mi szczęście :clap2: Fotka co prawda jest czysto dokumentalna (ciemny las i model ledwo wyjrzał zza krzaka), ale spotkanie z takim zwierzem, to naprawdę niesamowite przeżycie. Na zdjęciu jest byczek ciekawski, drugi - niecierpliwy, oddalił się zanim zdążyłem zrobić fotkę.

12 (wliczając nieponumerowane zdjęcia Dunadana :mrgreen: )
Dołączona grafika

#68 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 listopad 2007 - 10:42

MarcinP, gratuluję spotkania ;-)

czemu nie ponumerowałem?... :niewiem:

:ninja:


#69 Magnum43

Magnum43

Napisano 12 listopad 2007 - 12:43

Z tym dziegciem to ciekawa sprawa ..całe życie coś człowieka zaskakuje i wciąż czegoś nowego musi się uczyć :roll:
Moze macie też sposób na daniele ? coś co po dodaniu do paszy zachęci je do codziennych odwiedzin ? bardzo mnie cieszy że wszystko zjadają ...tylko czemu nie w przyzwoitych dziennych godzinach ? Po części trochę je rozumiem dokóki koło nie wykona planu odstrzału to raczej marne szanse na dzienną sesję :evil:

#70 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 12 listopad 2007 - 12:57

Dunadan, tym swoim karmnikiem niezły mi podsunołeś pomysł. Chyba postaram sie wykonać podobny (mam nadzieje ,że nie będziesz rościł pretensi do swego patentu ;-) ) i powiesze w lesie. Nawet jak go ktoś zniszczy, nie będzie aż tak żal. A tak będę miał lepsze pole do popisu :-P Z tego co widzę to mnie tylko będzie kosztowac karma, resztę się znajdzie :-P
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#71 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 listopad 2007 - 13:05

chemik, pomysł to ja akurat ukradłem chyba Wojtkowi Ostapowiczowi :mrgreen: więc bież się do dzieła :-)

A ja mam dobre wieści dla siebie :mrgreen: odwiedziłem karmnik - co prawda ptaszków nie było ale za to poszukałem dokładnie i znalazłem rozłupane i wyjedzone nasionka. NIewiele ale jednak ;-) teraz niech się tylko fama rozejdzie :-D
Aha coś ( wiatr? ptaki? ) zrzuciło moją mszystą ozdóbkę z deseczek - ktoś wie jak przymocować mech do tego zestawu?

:ninja:


#72 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 12 listopad 2007 - 13:16

To mi jeszcze podpowiedzcie: czy pod otworem butelki jest gładka deseczka, czy tez mała „rynienka” i ile mniej więcej nad ta deseczką?
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#73 sebaok

sebaok

Napisano 12 listopad 2007 - 14:07

Co do smoły bukowej to wielu moich kolegów sie w to bawiło i szału nie było, twierdzą, ze lepiej wyjde na tym jak kupie 2 worki kukurydzy.

#74 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 12 listopad 2007 - 15:00

ja wiem ,ze mój karmnik z wiaderka jest brzydki :-> , ale powiem szczerze ,że wyjatkowo doceniany przez biesiadników , i jeszcze jedna zaleta - po zdjeciu przykrywki można bez problemu posprzatać i nawet umyć , jeden pomaluje w barwy ochronne , i zobacze , napewno będzie ładniejszy. :mrgreen:

#75 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 12 listopad 2007 - 15:19

Aha coś ( wiatr? ptaki? ) zrzuciło moją mszystą ozdóbkę z deseczek - ktoś wie jak przymocować mech do tego zestawu?

Możesz kupić adapter mech-deska Canona z nowej linii akcesoriów dla fotografów przyrody, ale to jest niestety (jak zwykle u Canona) wydatek około 500-600 zł

Magnum43, na daniele może też zadziała, to podobno wabi dziki i zwierzynę płową (daniele też się zaliczają)

BlueDun, ładniejszy, na pewno... ale obawiam się, że straci łatwość mycia :-)

#76 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 listopad 2007 - 18:09

Znaczy się że co?! :shock: adapter? do deski? :mrgreen: podziękuję, sam pokombinuję ;-) ależ też mają te Canony pomysły :mrgreen: dzięki za info.

chemik, ja tylko przybiłem małe deseczki na krawędzach tej większej u podstawy coby ziarna się tak łatwo nie rozsypywały.

:ninja:


#77 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 12 listopad 2007 - 20:17

Dunadan, Nie kombinuj z mocowaniem mechheha tylko poszukaj gałązki obrośniętej mchem i wtedy nic nie odpadnie.
Zresztą gałązka z mechehą już jest nie modna :mrgreen:

#78 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 listopad 2007 - 20:20

moze canon ma galazke z mchem i nie trzeba do niej adaptera ;-)
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#79 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 12 listopad 2007 - 20:24

Zresztą gałązka z mechehą już jest nie modna


:-D

Co teraz na topie jest?

#80 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 12 listopad 2007 - 21:00

Co teraz na topie jest?

Coś ty żartowałem, ładna mechheha zawsze będzie się podobać. :mrgreen:
Ale doszły mnie słuchy, że dużo badyli w tle i z przodu, mała GO i ładny szum jest promowany. :mrgreen:





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych