Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Listopad 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

#41 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 05 listopad 2007 - 22:59

chemik, To masz faktycznie raj, zazdroszczę ci :-D
Suszonej jarzębiny jakoś nie chciały ptaki jeść, ale tam u was może być inaczej, jak pokończy się ta na drzewach spróbuj wyrzucić na nęcisko.
GILE GILE GILE przepiękne ptaszki, 20 sztuk powiadasz :roll: ależ pięknie hoho, może i u mnie się pokarzą.

#42 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 05 listopad 2007 - 23:05

W sumie obsiedziały mi 2 male topole i jedna jabłoń u sąsiada więc jestem pewien co do ilości :mrgreen: A z tym rajem to bym się wstrzymał. Zobaczymy co będzie gdy zrobi sie zimniej....
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#43 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 05 listopad 2007 - 23:15

Zobaczymy co będzie gdy zrobi sie zimniej....

BIAŁY RAJ :mrgreen:

#44 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 listopad 2007 - 15:14

A ja już zbudowałem sobie karmnik! OK, dzadek mi zbudował :mrgreen: ale niedługo wieszam ;-)

Aha - zdałem egz na prawko! :dumny:

:ninja:


#45 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 06 listopad 2007 - 15:31

Aha - zdałem egz na prawko!

Moje gratulacje :lol:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#46 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 06 listopad 2007 - 15:34

Aha - zdałem egz na prawko! :dumny:

Gratuluję. :-D
Gdzie i za którym podejściem, jeśli to nie tajemnica. ;-)

#47 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 listopad 2007 - 19:06

Za pierwszym :dumny: cóż, miałem szczęście...

:ninja:


#48 brzeziu

brzeziu
  • Użytkownik
  • 704 postów
  • Lokalizacja:
    wsi wesoła

Napisano 06 listopad 2007 - 19:12

miałem szczęście

... i chyba umiejętności ;-)

Co do testów to teraz chyba bym nie dał rady ,
dlatego szacuneczek :-D

i powodzenia na drodze .
C30D/BG-E2n*EF-S10-22F3,5-4,5*EF/50F1,4*EF100F2,8*430EX*M055x pro cdn
www.brzeziu.selia.pl

#49 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 listopad 2007 - 19:15

brzeziu,

Co do testów to teraz chyba bym nie dał rady

nie dałbyś :mrgreen: testy są chore, ale co zrobić...

:ninja:


#50 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 listopad 2007 - 20:42

Ja to bym i jazdę oblał.

Gratulacje.

#51 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 listopad 2007 - 21:48

ja w pierwszej własnej jeździe jako kierowca miałem stłuczkę :oops:
pierwszy i jedyny raz z własnej winy , ale jaka trauma była ! hehe i ile śmiechu .

#52 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 listopad 2007 - 22:35

Ja miałem niesmowicie wielkie szczęście i tyle... jakiś miły egzaminator a że nie wymusiłem pierwszeństwa to mi zaliczył... dobra, tam :etam: pojutrze wieszam karmnik :mrgreen:

:ninja:


#53 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 06 listopad 2007 - 23:04

Gratulacje z okazji prawka i ...karmnika :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#54 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 08 listopad 2007 - 23:34

podepnę sie do tematu o karmniku.
planuje w przeciągu paru dni zrobi jakies karmidło dla ptaków, mieszkam w krakowie na osiedlu gdzie sa same domki jednorodzinne z ogródkami. I własnie chcialbym wiedziec jakie ptaki moge zgarnąc karmieniem na moje podwórko ? Wiem ze tu są sikory, wróble, ziemby, kosy, sroki, krukowate, jakies (300metów ode mnie niejednokrotnie slyszałem o dziwo wilgi /ale nie wiem czy zimują u nas/), sójki są jeszcze.

Jakie jedzenie mi proponujecie dawac ptakom, aby ich pozbierac jak najwiecej gatunkowo. Czy ziarna pszenicy tez sie nadają ? bo mam ich baaardzo duuuzo :P

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#55 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 09 listopad 2007 - 00:05

ŁukaszZ, wilgi nie zimują w Polsce.
Ale możesz zwabić ptaki takie jak: kilka gat. sikor, kowalika, grubodzioba, dzięcioły, wróbla, mazurka, sójke, sroke, trznadla, czyżyka, jera, rudzika, ksa, potrzeszcza, szczygła, dzwońca, gila itd. Wszystko zależy od tego w jakim otoczeniu jest to osiedle, czy dominuje krajobraz rolniczy, nieużytki, lasy itp.
Z tego co znalazłem to pszenica jest słabą karmą, skusić może się na nią wróbel, sierpówka i sójka.
Najlepsze zimowe ptasie przysmaki to smalec, słonina, nasiona roślin oleistych np. słonecznik, rzepak, rzepik; owies, pestki dyni, proso , kasza jęczmienna, orzechy włoskie i ziemne, jęczmień, żyto, płatki owsiane, jabłka, kawałki pieczywa.
Oczywiście nie dajemy nic solonego.
Zyczę powodzenia w wabieniu i fotografowaniu :mrgreen:
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#56 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 listopad 2007 - 00:23

Marcin STFN, ja bym jeszcze dodał dwóch gości z północy: czeczotkę i jemiołuszkę ;-) Ta druga powinna odwiedzić również Kraków - w Wawie jest ich od groma co roku.

:ninja:


#57 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 09 listopad 2007 - 01:02

no bede próbował wszystkiego. Tak napisałem ze pszenicy - bo głownie, ale tez żyto,jeczmien,owiec..
trzeba bedzie kombinowac :)
jemiołuszki nigdy w krk nie widzialem. Na koncu mojej ulicy zaczynają sie ogródki działkowe i jest ich troche oraz nie zarośniete łąki o powierzchni moze z 2ha. Rok temu na wiosne były tam bażanty.

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#58 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 09 listopad 2007 - 08:56

Ja mam wykonana mieszankę z :
- pszenica
- słonecznik
- rzepak
- pokruszone orzechy włoskie
- fistaszki
- kasza jęczmienna
- małe ilosci bułki tartej
Wszystkie składniki mniej więcej w równej ilości. Wcinają wszystko, nie wybierają jakieś konkretne składniki (bałem się, że kasza może byc nieodpowiednia)
Część takiej mieszanki bez fistaszków i orzechów zmierzałem ze smalcem, tak by ulepić z tego kulę. W tej chwili wisi jednak w siatce z tworzywa sztucznego na próbe. Ale widzę , że chyba bedzie dobra, bo mimo deszczu sie nie rozpływa, a i sikorki coś dziobią :-D
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#59 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 09 listopad 2007 - 21:06

Tomajk, co z dzikami? Pytam, bo bardzo mnie ciekawi jak podejdziesz do tematu.
Co do naganiaczy – jeśli teren z wysokim podszytem a nie było psów to duże prawdopodobieństwo, że dziki dały się obejść i naganka ich nie ruszyła.
Nie wiem jakie warunki bytowe mają u Ciebie dziki, ale jeśli lasy w Twojej okolicy są ich ostoją to wróciły tam nawet kilka godzin po przejściu naganki. Jeśli nie to zależnie od struktury watahy – jeśli były lochy przelatki i warchlaki to marszruta nie powinna zająć im więcej jak 5-7 dni (ponoć tyle zajmuje wataszce obejście rewiru). Jeśli był odyniec z adiutantem.... to jest teraz daaaaleko. Ale życzę żeby był właśnie odyniec – lepiej poczekać a mieć przeżycia.
A nie myślałeś o smole bukowej? Skoro masz stała czatownię to chyba warto popróbować bo to z pewnością może skłonić dziki do wcześniejszego wychodzenia na żer.

#60 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 09 listopad 2007 - 22:16

unkas, Dziki powiadasz, :-D ano dziki mają się u mnie bardzo dobrze, okazało się, że zbiorowe było tylko dla dewizowców, a że pogoda nie dopisala, to i oni jakoś nie mieli chęci do strzelania, dostałem relację z nagonki, że i dziki miały wszystkich w d..pie :mrgreen: i krążyły nie opuszczając gęstwiny, a i naganiacze jakoś nie bardzo wyrywni.
W poniedzialek wysypałem pierwszą porcję kukurydzy 100kg słodkiej, zjadły, we wtorek kolejne 100kg, dziś zaglądałem, zjedzone, mało togo wykotłowały glebę pod samym płotem,
a ja ? hmmm w domu siedziałem, piękny łopatacz daniel również przyszedł na kukurydzę, i sarny, a tomajk siedział w domu, bo oczywiście światła jak na lekarstwo, więc po co się stresować, jeszcze będą okazje.
Na dzień dzisiejszy to na moim polu raczej ciężko znaleźć kawałek nie zdeptanej przez zwierzaki ziemi.
Ach zapomniałbym, muszę zrobić ocieplaną czatownię, nawet myślę o jakimś ogrzewaniu, w końcu przyjdzie się spędzić tam troszkę czasu.
Tak nie ciągnie mnie do fotek też dlatego, że czekam na nowe body, a wiadomo, NOWA zabawka, to i chęci nowe będą, a i możliwości podobno większe, zobaczymy. :mrgreen:





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych