Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Listopad 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

#101 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 17 listopad 2007 - 19:45

Czarny zwierz, czekamy na fotki bażantów :)

Zdjęcia w odpowiednim wątku

#102 sebaok

sebaok

Napisano 18 listopad 2007 - 11:15

Dzisiaj o 8.05 na TVP2 był emitowany program o ptaszorach pt. Sto Tysięcy Bocianów. Program jest emitowany co 2 tygodnie, w następnym odcinku będą ssaki leśne. Kto nie oglądał to może zrobic to tu

#103 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 18 listopad 2007 - 13:52

sebaokdzieki :-D

Ja sobie walnolem karmnik jakies 7m nad ziemia i fotografuje z okna :-P Narazie tylko sikory i sojki przylatuja ale jestem dobrej mysli :mrgreen:

#104 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 19 listopad 2007 - 07:24

będąc wczoraj z gościną u teściów przyłapałem zabawę dwóch wróbli na balkonie, niestety skurczybyki nie dały się podejść przy otwartym oknie mimo zachęty słonecznikowej więc w akcie desperacji stwierdziłem, że i tak podejść jakoś choć jednego muszę i udało się. Sorrka za jakość (dlatego nie daję do wątku o wróblach) ale fotka przez szybę no i pierwszy wróbel w kolekcji jest :mrgreen:
16

Dołączona grafika

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#105 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 19 listopad 2007 - 17:53

nebari, szyba bardzo często jest barierą bezpieczeństwa , sam byłem zdziwiony jak dużo daje w sensie podejscia do ptaków, ale niestety sama szyba plus falujace przy niej ciepłe powietrze robia swoje .
gratu jak pierwszy ! :mrgreen:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#106 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 19 listopad 2007 - 20:34

Najtrudniejszy pierwszy krok.
Potem innych zrobisz sto...
:mrgreen: :lol: :mrgreen:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#107 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 20 listopad 2007 - 07:11

hehehe tak podobno śpiewają dzięki panowie

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#108 cosford

cosford

Napisano 20 listopad 2007 - 08:09

Wcale się nie dziwię nebari, że miałeś problemy z podejściem do wróbli. To naprawdę cwane bestie. Potrafią siedzieć w gęstym krzaku i patrzeć z politowaniem na kota który wspina się metr niżej. Ale np w moim karmniku jest masa bogatek, modraszki, podchodzą trznadle, miałem sójkę która nie zmieściła się w obiektywie a wróblom coś nie pasuje!
Zauważyły, że często podchodzę i kompletnie ignorują karmnik za to droczą się z psem nieopodal któremu wyżerają resztki z gara. Nieprzypadkowe jest powiedzenie "stary wróbel".

Pozdrowienia

#109 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 20 listopad 2007 - 08:31

no to wiele tłumaczy

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#110 cadaver

cadaver
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • Lokalizacja:
    Kutno

Napisano 21 listopad 2007 - 15:55

Listopadowy poniedziałek nad Jeziorskiem ( 19.11.2007 ) - mało wody, tysiące krzyżówek, łysek i nurogęsi. Z ciekawszych gatunków : kulik wielki, siewnica, biegus zmienny, sokół wedrowny, bielik, gegawa, białoczółka, zbożówka, bielaczek, nur czarnoszyi, ogorzałka, ohar, czajka. Na zdjęciu typowy widoczek na wodzie :

17.

Dołączona grafika

#111 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 21 listopad 2007 - 16:13

fajne te typowe widoczki ;-)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#112 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 listopad 2007 - 16:10

A ja mam nowy zestwik do makro - wreszcie otrzymalem przejsciowke na m42 i terz moge uzywac tulei odwrotnego mocowania. Problem w tym ze jest ona z mosiadzu i w srodku jest blyszczaca - w wyniku tego na zdjeciach powstaje zoltawa jasnplama - ktos wie jak i cwym wycwernic te tuleje?
Przykladowe fotki:

Odwrocona 52/2 ricoha ( pow ok 1:1 ):
18
Dołączona grafika

19
Dołączona grafika

Odwrocona Sigma 35-70/2.8-4 przy 35mm - pow. ok 2.3:1 - widac wyraznie plame...
20
Dołączona grafika

:ninja:


#113 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 23 listopad 2007 - 18:25

Wyrwałem jeden dzień wolny i... znów kompletny brak światła, ciemnica, mgła... wilgoć taka w powietrzu, że obawiałem się o aparat, ale w domu nie dało się usiedzieć. Zrobiłem TRZY zdjęcia, zresztą nawet nie dokumentalnych. Ręce trzęsły się z zimna i pomimo monopodu i wysokiego ISO (które dodatkowo zjadało szczegóły) poruszone. Ale zamieszczam, bo właściwie od kilkunastu tygodni nie sfotografowałem żadnego „stwora”, ciągle w pracy. Trochę się usprawiedliwiam tym, że nie z zasiadki i pogoda naprawdę koszmarna. Ciekawe jest to, że u mnie widać strasznie dużo kogutów bażanta, do tego stopnia, że mogą być problemy z niszczeniem przyszłorocznych lęgów jeśli nie zostaną przestrzelane.

21
Dołączona grafika

22
Dołączona grafika

A sarniaki mnie wykiwały, obeszły olszynkę, za którą miałem zamiar je podejść i znalazły mi się za plecami.. może i lepiej bo i tak nic by z tego nie było. Buro i ponuro, marzy mie się wolny dzień i słońce...
23

Dołączona grafika
Mam nadzieję, że wybaczycie zamieszczenie gniotów

#114 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 listopad 2007 - 18:38

unkas, spoko ten watek jest po to by sie podzielic wlasnie takimi momentami za pomoca zdjec nie koniecznie super jaksci.

A ja niedawno wrocilem z wizyty w ogrodzie botanicznym w Powsinie... bylo super, zaraz was zarzuce masa zdjec kwiatkow :mrgreen:

:ninja:


#115 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 23 listopad 2007 - 18:54

...to zarzucaj... :mrgreen:

#116 sebaok

sebaok

Napisano 23 listopad 2007 - 19:49

24. Kilka sekund z wczorajszej dewizówki
Dołączona grafika

25. Bestia tak pędziła, że nie mogłem jej w kadrze uchwycić
Dołączona grafika

#117 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 listopad 2007 - 20:02

sebaok, hehe fajna scenka - brawa dla ciebie ze nie spanikowales. :-)

:ninja:


#118 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 23 listopad 2007 - 20:46

brawa dla ciebie ze nie spanikowales.


Widać, że dziczek daleko od sebaok'a, ja miałem 2 tygodnie temu bardzo bliskie spotkanie ze 60-cio kilową lochą...

#119 michal

michal
  • Lokalizacja:
    Leśnica

Napisano 23 listopad 2007 - 21:02

Mam pytanko :-)
Czy można w okresie jesienno-zimowym przywabić za pomocą wabika sarne,dzika,jelenia etc....... :?:

#120 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 23 listopad 2007 - 21:34

sebaok, dzik w przebiegu i.. celne strzały ;-)

michal, sarnę można - na pisk i przestrach koźlaka (nie nadużywaj tego, zwierzyna w tym okresie szczegolnie powinna miec spokój - trudne warunki)
Na dziki sa także wabiki, ale ich uzycie wymaga niezwykłej wprawy i częściej na nie reagują warchlaki (także przelatki) bez lochy. Ponoc najczęściej jednak wabiarz płoszy dziki wabieniem. Ciekawostką jest, że używając wabika na dziki można skutecznie podchodzić sarny nawet jak gałązki pod nogami trzeszczą. Jak się spowoduje hałas to wabi się głosem żerującego dzika, podobno sarny to uspokaja (warunek taki, że muszą na tym terenie bytować dziki, aby sarny były zaznajomione z takimi dźwiękami). Ja tego nie próbowałem. Ponoć działa.
Jelenie wabi się w okresie rykowiska.
Zaczyna się pora na wabienie lisów na kniazienie zająca (choć raczej trzeba poczekać na mrozy i śnieg). Można nadal "podciągać" liska na pisk myszy.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych