Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Dla leniwych, ubogich i lubiących mobilność


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
334 odpowiedzi w tym temacie

#81 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 12 sierpień 2009 - 11:47

kasprzyk, mam pytanie dotyczące namiotu jak nie ma do niego żadnych rurek to dzieki czemu on utrzymuje się a nie zapada??

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#82 Quechua

Quechua
  • Użytkownik
  • 411 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 12 sierpień 2009 - 11:51

adamotl, stelaż jest z włókien szklanych wszytych w materiał dzięki czemu wygina się i układa w pozycję stojącą :-D Do tego pewnie są linki naciągające po bokach, albo tak jak w aukcji jest napisane gumki na krawędziach, pomagające go wzmocnić i utrzymać przy ziemi.

 

 

6d + 24-105 4 L + 85mm 1.8 + 40MM F/2.8 + 50d + 055XPROB + 804RC2
 


www.przemekbicki.pl


#83 miszak

miszak

Napisano 12 sierpień 2009 - 12:00

Muszę przyznać, że wkręciłem się w to szycie :mrgreen: Może razem z siatko-okienkami wyczaruję też niskopodłogowe suwaki. Mam jeszcze kilka w zapasie :-P


Co do suwaków to kurcze, wszyscy albo wiekszość wszywa je w poziomie. Ja wszywam w pionie podwójny suwak i mam otwór na obiektyw o regulowanej wyokości. Teraz mam nowy namiot podobny do szermana. Na razie nic nie wszyłem. Byłem w terenie i wykorzystałem wejście główne. Narzuciłem tylko siatkę maskującą. Szkoda, że wyciąłeś podłogę. Chociaż może to zależy od przeznaczenia i na rogacze jest dobre. Ja na ptaszki podłogę zostawiłem. Postawiłem namiot praktycznie na wodzie i przez kilka godzin miałem sucho. Genialne to było. Tak naprawdę to raz tylko go tak rozstawiłem a na co dzien biorę tylko siatkę albo dziecięcy namiocik bo jak wychodzę na 2-3 godz. to nie ma czasu na tak duże budowy no i ludzie taki namiot z daleka widzą. Np. patrząc z kombajna ;-)

#84 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 12 sierpień 2009 - 12:10

buteo, dzięki za linak już go zamówiłem :D

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#85 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 12 sierpień 2009 - 12:27

Ja dostałem namiot z linku kasprzyka od żony pod choinkę. Tak się zbierałem i zbierałem, żeby go przerobić... no i teraz się chyba zmotywuję.

Jedyna wada tych namiotów według mnie to składanie. Rozkładają się szybciutko, ale później dobrze powyginać ten trójkąt, żeby się w pokrowiec zmieścił... no zabrało mi to za pierwszym razem troszkę czasu i nerwów :-?

Jeśli chodzi o suwaki, to mam taki plan jak miszak ;-)

#86 Quechua

Quechua
  • Użytkownik
  • 411 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 12 sierpień 2009 - 12:38

szycho, tutaj masz filmik jak się składa takie namioty:

http://www.przezswia... ... _2_Seconds

[zbieżność nazwy namiotu i mój nick przypadkowa :lol: ]

 

 

6d + 24-105 4 L + 85mm 1.8 + 40MM F/2.8 + 50d + 055XPROB + 804RC2
 


www.przemekbicki.pl


#87 sebaok

sebaok

Napisano 12 sierpień 2009 - 12:56

Dajcie znać o jakości tego drugiego namiotu.

#88 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 12 sierpień 2009 - 13:23

ok jak tylko go dostanę to dam znać

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#89 jacek p.

jacek p.
  • Użytkownik
  • 627 postów
  • Lokalizacja:
    Przemyśl

Napisano 12 sierpień 2009 - 20:12

...tak pomyślałem :-D
...nebari - wyprzedziłem Cię o parę minut w zakupach...
...buteo - dzięki za link :-D
Pozdrawiam Jacek P.

#90 kasprzyk

kasprzyk
  • Użytkownik
  • 1059 postów
  • Lokalizacja:
    Chodzież

Napisano 12 sierpień 2009 - 20:52

Witam

Tak - stelaż z włókna szklanego (prawdopodobnie) wszyty w krawędzie, po rozłożeniu całkowicie stabilny. Materiał na pewno nie jest super mocny, ale jak na razie nic złego się nie dzieje.
Co do składania - pierwszy raz jest trudny - każdy następny także, o ile zapomni się jak poprzednio się go składało :) Po kilkukrotnym użyciu, złożenie powinno się zmieścić w 1 minucie, bez problemu wchodzi w pokrowiec. Dziwne jest wrażenie, kiedy się go wygina, trzeba tylko to opanować.

Kiedy rozłożyłem go po raz pierwszy (w pokoju) wydawał się ogromny, chciałem go zamienić na mniejszy, po wyjściu w plener jest jak najbardziej ok!

Pzdr

p.s. - ten patent z zamkami jest super, szkoda że zrobiłem już okienko.
Pzdr

#91 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 13 sierpień 2009 - 08:39

jacek p., spoko dobrze że dla wszystkich wystarczyło :D

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#92 buteo

buteo

Napisano 13 sierpień 2009 - 09:12

Wystarczyło,ale jak się rozeszły :mrgreen:

#93 zywczykz

zywczykz
  • Małomówny
  • 3 postów
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 13 sierpień 2009 - 09:54

kolego kasprzyk a wyciąłeś podłoge w tym samorozkładającym się namiocie?? czy któryś z forumowiczów wyciął podłogę w tym namiocie?? :) bo są nadal dostępne te namioty i jestem bardzo zainteresowany :) pozdrawiam

#94 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 13 sierpień 2009 - 10:26

Co do suwaków to kurcze, wszyscy albo wiekszość wszywa je w poziomie. Ja wszywam w pionie podwójny suwak i mam otwór na obiektyw o regulowanej wyokości.

Dość długo dumałem, jak to najlepiej rozwiązać, a przy okazji zbytnio się nie narobić ;-) i wyszło, że jednak poziom. Czemu? Ano temu, że w pionie, nawet przy dwóch suwakach, w stosunkowo niewielkim stopniu można zmienić wysokość (wolę dwa, a może nawet trzy oddzielne otwory na różnych wysokościach). Swoboda manewrowania w poziomie chyba jednak bardziej się przydaje, a przy wąskim otworze istnieje ryzyko, że obrócenie obiektywu w dziurze pociągnie za sobą całą ścianę namiotu, a wtedy... frrr... patataj... :grin:
Gdybym miał wojskowy, solidny, płócienny namiot, na pewno ostrzej bym pokombinował, ale solidne szycie tego sztucznego dziadostwa... ehh... przynajmniej jak dla mnie, masakra.
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#95 miszak

miszak

Napisano 13 sierpień 2009 - 14:56

Czemu? Ano temu, że w pionie, nawet przy dwóch suwakach, w stosunkowo niewielkim stopniu można zmienić wysokość


No coś Ty, praktycznie od "o" do max wysokości. Ja co prawda teraz mam pojedynczy suwak w pionie ale strzelam ptaszki w zakresie ok.150 stopni. No ostatnio kszyk mi usiadł nieco z tyłu to wylazłem z głową na zewnątrz czyli było więcej niz 180 stopni zasięgu kątowego ;-)

 


#96 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 20 sierpień 2009 - 15:25

hehehehe mam mam namiocik i od godziny nie mogę go poskładać hehehe w domku ubaw po pachy teraz postaram się z filmem :D

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#97 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 20 sierpień 2009 - 15:38

A może gdzieś tam na metce masz napis "Designed by Rubik"? :mrgreen:
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#98 palermo

palermo
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • Lokalizacja:
    Chełm

Napisano 20 sierpień 2009 - 16:04

I ja dziś po południu dostałem namiocik. Korciło mnie już w pracy żeby go rozłozyć.... nie wytrzymałem i poszedłem na zaplecze go rozłożyć. Całkiem fajny namiot, ładne maskujące kolory.....
Szczęśćie się skończyło gdy przyszła pora go poskładać...... kombinowałem i tak i siak, rysunkową instrukcję czytałem na różne sposoby..... na próżno, namiot nie chciał się złożyć. Z pomocą przyszło dwóch kolegów, nawet film oglądaliśmy i żadnen z nas nie mógł "zaskoczyć" o co tu chodzi. Po jakiejś 1,5 godzinie udało się go włożyć do pokrowca... chociaż dużo z niego wystaje :mrgreen:
Najlepsze jest to, że dalej nie wiem jak go się składa....

W zgodzie z przyrodą.


#99 zurkow

zurkow
  • Użytkownik
  • 80 postów
  • Lokalizacja:
    Września/Poznań

Napisano 20 sierpień 2009 - 16:41

Zasada składania trójkąta jest podobna do składania prostokąta.


Dolną podstawę trzymasz na dole. Pozostałe boki składasz do siebie, a podstawę podnosisz (łamiesz) stopą. Później już sam się składa ;)

#100 palermo

palermo
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • Lokalizacja:
    Chełm

Napisano 20 sierpień 2009 - 16:50

Dzięki zurkow za radę. Potrenuję dziś jeszcze :)

W zgodzie z przyrodą.






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych