Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

ogólnie dla m42


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 14 styczeń 2007 - 13:19

M42x1 gdzie 42 to średnica a1 to skok gwintu musisz przeczyścic gwint nie ma innego skoku w obiektywach.m42

zgodza się, nie ma innego m42
może masz uszkodzony pierścien w aparacie, jak tak to kup jakigoś zenka uszkodzonego za 5zł na allegro i wymien pierścień

#22 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 14 styczeń 2007 - 20:27

Zenek dobre lustro bo pozna się magie fotografi
A co do tych ststemów to można stosaować adaptery na M42 gdzie tele tego typu kosztuje 300-500zł a np tele AF tych samych parametrów bedzie kosztowało z 10tys

dynaxx7 kiepskie rady dajesz ;-)

#23 KRISTOVAL (Krzysztof)

KRISTOVAL
  • Użytkownik
  • 1132 postów
  • Lokalizacja:
    Tychy, Śląsk

Napisano 15 styczeń 2007 - 17:10

sauer, Nie zniechęcaj się, pstrykaj Zenitem ile wlezie, nie każdy ma nikonaD50,60,70,80,itd ja latami pstrykałem zenitem, teraz mam Minolte 505si i Olimpusa a obiektywy z zenita dalej wykorzystuje, Udanego polowania z dziadkiem na zwierza :lol:
Z pozdrowieniami, Krzysiek

#24 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 styczeń 2007 - 17:17

Ferrer, pokaż mi gdzie kupię sobie obiektyw 300/2.8 na m42 za 500 zł ;-) ( używane AF można kupić i za 3-4 tys. albo i taniej jak kto trafi )
Ja wiem że zenit to zenit, kultowa 'marka' ale bez przesady. Półprofesjonalna analogowa lustrzanka jest teraz tak tania że każdego na nią stać. Do tego jakieś lepsze szkło i... nic cie nie ogranicza. Nie rozumiem czemu ktoś miałby się cofać 30 lat ( a nawet cofać wstecz! :mrgreen: ) i męczyć z MF i... no całą resztą.
Z drugiej strony chyba 100% analogowa lustrzanka pozwala lepiej się nauczyć podstaw fotografii. Ale to tylko podstaw, nie bawiłbym się w inwestowanie w taki sprzęt. Takie coś tylko ogranicza a nie rozwija.

#25 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 15 styczeń 2007 - 17:45

Niestety pojawił się kolejny problem :evil:
Pierścień, którym się obraca, w celu zmiany ostrości (nie wiem jak on się nazywa) był poprostu przyklejony, a klej już puścił. Są tam małe śróbki, które trzymają mechanizm zmiany ostrości, zachaczając o małe dziurki w tym mechaniżmie, ale one były całe zjechane. Myślę, że w każdym manualnym obiektywie takie coś jest. Myślę o wykręceniu starych śróbek i wkręceniu nowych. Jutro się spytam w sklepie fotograficznym czy takie coś by mi zrobili. Boję się, czy "proszek" od kleju nie wdarł się do środka obiektywu, ale to się okażę.


Nie polecam allegrowicza litwin3!!!
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#26 KRISTOVAL (Krzysztof)

KRISTOVAL
  • Użytkownik
  • 1132 postów
  • Lokalizacja:
    Tychy, Śląsk

Napisano 15 styczeń 2007 - 18:04

Dunadan, Ja wiem że cofac się o30 lat to dzisiaj cały wiek ,ale DDR szkła albo ZSRR są ciężkie ale optyka ideał
Z pozdrowieniami, Krzysiek

#27 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 15 styczeń 2007 - 18:14

Dunadan, Ja wiem że cofac się o30 lat to dzisiaj cały wiek ,ale DDR szkła albo ZSRR są ciężkie ale optyka ideał

Dokładnie
Dunadan nie wszystkich stać na sprzęt za tyle kasy zwłaszcza jak traktuje fotografie jako hobby a sprzęt np C.Zeiss kupi za ciekawą kase a o jakości optyki już nie wspomne

#28 ondrasz

ondrasz
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 15 styczeń 2007 - 19:04

Witam Wszystkich serdecznie- to mój pierwszy post.
Kupiłem aparat Eos 400D i z braku kasy przejściówkę na m42. Przetestowałem kilka szkieł niemieckich (Tessar, Flektogon, Pancolar) i co? Zdziwienie! Naczytałem się o kiepskiej jakości kitowego obiektywu i zdziwiająco dobrej M42 a u mnie najlepsze foty są z kita! Więc jak to jest z tą "zadziwiającą" niemiecką optyką? Może moje testy były złe?

#29 KRISTOVAL (Krzysztof)

KRISTOVAL
  • Użytkownik
  • 1132 postów
  • Lokalizacja:
    Tychy, Śląsk

Napisano 15 styczeń 2007 - 20:56

Ok, dzięki, aluzje zrozumiałemdynaxx7,
Z pozdrowieniami, Krzysiek

#30 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 styczeń 2007 - 20:57

W sumie racja, jak ktoś kasy nie ma... ale tu też zaczynają się dziać dziwne rzeczy bo ceny szkieł na m42 ostatnio podskoczyły i to sporo :-D
Tak czy siak 'mówią' że najostrzejszymi obiektywami są obiektywy manualne ( prostsza budowa )... w tym na m42...

:ninja:


#31 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 styczeń 2007 - 21:25

Sauer oddaj jakiemuś fachowcowi w łapy ten obiektyw. Z tego co piszesz, to ten obiektyw chyba swoje przeszedł. Zastanów się czy nie napisać do gościa od którego go kupiłeś, że sprzedał Ci cos z ukrytą wadą. Takie fakty jak doklejanie jakichś części powinny być opisane w opisie stanu technicznego aukcji.

#32 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 15 styczeń 2007 - 22:14

ale tu też zaczynają się dziać dziwne rzeczy bo ceny szkieł na m42 ostatnio podskoczyły i to sporo .

tez to zauważyłem, ale to chyba od czasu jak się pojawiły adaptery i potwierdzenia ostrości

#33 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 16 styczeń 2007 - 22:41

Wiem, że starsze zenity miały gwint M39x1mm, a potem dopiero weszły popularne gwinty M42x1mm, ale to raczej nie wygląda ne ten przypadek. :hmmm:
Mam nadzieję, że ktoś ci pomoże dopasować obiektyw do aparatu...

#34 warchlaq

warchlaq
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • Lokalizacja:
    Wsi spokojna

Napisano 17 styczeń 2007 - 12:22

Witam Wszystkich serdecznie- to mój pierwszy post.
Kupiłem aparat Eos 400D i z braku kasy przejściówkę na m42. Przetestowałem kilka szkieł niemieckich (Tessar, Flektogon, Pancolar) i co? Zdziwienie! Naczytałem się o kiepskiej jakości kitowego obiektywu i zdziwiająco dobrej M42 a u mnie najlepsze foty są z kita! Więc jak to jest z tą "zadziwiającą" niemiecką optyką? Może moje testy były złe?


A na gładkiej matówce ostrzysz? Masz przejściówkę z potwierdzeniem ostrości? Może coś z oczkami? :)
600/5,6 :>

#35 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 17 styczeń 2007 - 13:30

Jeśli codzi o KITa to posiadam i stosuje zwłaszcza na imprezach bo sprzedać nie warto
a zwłaszcza jak jakies balety są to daje komuś aparat, ustawiam na auto i niech robi wiara foty :D

#36 enter

enter
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Lokalizacja:
    Wawa

Napisano 17 styczeń 2007 - 17:56

Jeśli codzi o KITa ............. to daje komuś aparat, ustawiam na auto i niech robi wiara foty :D


Żony i aparatu się nie pożycza.
Dołączona grafika

#37 ondrasz

ondrasz
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 17 styczeń 2007 - 18:40

A na gładkiej matówce ostrzysz? Masz przejściówkę z potwierdzeniem ostrości? Może coś z oczkami? :)

Tak na gładkiej. Nie mam potwierdzenia ostrości. Oczy? No tak- tzw choroba długich rąk- przychodzi z wiekiem :) Sam się dziwię, moż ta moje przejściówka jest skopana? Dopiero od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem 400D z kitem. Teraz kupiłem Sigmę 28-105 i widzę że jest lepsza od kita a to przecież żadna rewelacja obiektywowa:) Może te M42 mojego kolegi które testowałem są uszkodzone, szczególnie że mój Helios w konfrontacji z jego szkłami wypada znacznie lepiej?

#38 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 17 styczeń 2007 - 19:45

Słyszałem ploty że Helios lepszy od KITa :lol:
Nie wiem na ile wiarygodne :lol:

#39 enter

enter
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Lokalizacja:
    Wawa

Napisano 18 styczeń 2007 - 10:02

Helios jest serio lepszy od KITa ale nie ciężko porownać zooma do stałki
kit ze światlam 5,6 na 55 a helios ze światłem 2

hekiosy są dobrym materiałem zarówno do portretu jak i do makro dobrze oddaja kolory i mają sensowna rozdzielczość.

Heliosy do dobra tańsza alternatywa dla 1,8/50 MKII

ze wszystkich kilkunasru heliosów jakie miałem najbardziej przypadł mi do gustu 44-2
aktualnie pracuję na Revuenonie 1,8/50 i Industarze MC 2,8/50
Dołączona grafika

#40 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 18 styczeń 2007 - 21:08

Niestety najbliższy serwis jest w Gdańsku :mrgreen: Spróbuję sam uporać się z pierścieniem od zmiany ostrości.
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych