Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Dla leniwych, ubogich i lubiących mobilność


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
334 odpowiedzi w tym temacie

#1 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 15:29

Wiele osób na forum z pewnościa ma taki sam problem jak ja - nie mieszkają w obrębie terenów gdzie jeżdzą focić i dla nich stał czatownia jest może nie tyle nierealna co kłopotliwa do wybudowania i "utrzymania" - wiadomo, ludzie wlezą dziś wszędzie. Dodatkowo na budowę czatowni z prawdziwego zdarzenia trzebaby mieć zgodę bądź leśników bądź włascicieli gruntów. Kupno namiotu obserwacyjnego to cios dla kieszeni, siatka maskująca jest dobra, ale pod nia gryzie robactwo i na głowę pada. Przedstawiam pomysł alternatywny - własny namiot obserwacyjny.
Materiały:
- namiot z hipermarketu - 25 PLN
- farby w sprayu - 16 PLN
- farba (brązowa) - 0 PLN - bo była w domu :mrgreen:
- sznurki
- nici

Wykonanie:
idziemy do hipermarketu i szukamy tanich namiotów (ważne! - koloru zielonego - mniej farby wyjdzie i podkąłd już będzie). Dobrze jeżeli namiot jest bez tropiku (łatwiej go rozłożyć) i wejście wyposażone w siatkę (możliwość zapięcia "szczelnego" i tylko z siatki - nie bedzie goraco).
Kupujemy farby (najlepiej mat)
Rozkładamy namiot i.. hulaj dusza (przyznam, że świetnie się bawiłem malując)
Doszywamy sznurki (posłużą do mocowania "krzaków", trawy, gałązek itp. żeby złamać sylwetkę namiotu)
Zasaiadamy w środku ze statywem i aparatem, robimy przymiarkę na 'dziury". Wycinamy dziury na "lufę" i otwory obserwacyjne..... Zostawiamy całość do wyschnięcia.. i gotowe.
Rozkłada się szybko, daje możliwość łatwego przenoszenia i tyle. Nie cud, ale co tam.

1. Taki był pierwotnie
Dołączona grafika

2. Po malowaniu i doszyciu sznurków (jeszcze mokry)
Dołączona grafika

Otwory wycinałem w domu, bo nie miałem statywu ze sobą. Zamieszcze fotkę jak się prezentuje w terenie po zamaskowaniu, ale to dopiero jak bedzie czas na wyjazd.
Pewnie "Ameryki" nie odkryłem, ae może kogoś natchnę... ;-)

#2 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 22 czerwiec 2007 - 16:12

wyglada to baaardzo ciekawie. zabrzmi to glupio, ale na 2 zdjeciu namiot (nie wieidzialem ze mozna go kupic za tak male pieniadze) znalazlem dopiero po ulamku sekundy, czyli kamuflarz dziala ;] Dobra robota, na pewno dzieki niemu zrobisz mase swietnych zdjec :)
World is a lonely place - you're on your own.

#3 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 22 czerwiec 2007 - 16:33

Wszystko byłoby ok gdyby ten namiot był mniejszy, np. o wymiarach 120x120x90. Moje ukryciw ma takie wymiary i sprawdza się bardzo dobrze. W środku jest masakrycznie mało miejsca, trudno wykonać jakikolwiek ruch, a jeszcze jak ma się na sobie neoprenowe "śpiochy" to już w ogole...No ale cos za coś. Mój rekord w takim ukryciu to 13 godzin bez wychodzenia :mrgreen: Chociaż mam 185cm wzrostu to jakoś da się wytrzymać.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#4 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 22 czerwiec 2007 - 16:34

namiot z hipermarketu - 25 PLN

Rzeczywiście taniocha.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#5 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 22 czerwiec 2007 - 18:33

Dobry pomysł, potem dodam coś od siebie :idea:

#6 matzone

matzone
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 22 czerwiec 2007 - 21:09

Odetnij podłogę bo strasznie szeleści w tego typu namiotach. Zostaw tylko po 10 cm na obwodzie i powinno być dobrze.
Ja kupowałem takie cacka na allegro i były jeśli dobrze pamiętam po 22 zł sztuka.
Dodatkowo można nakryć ten namiocik siatka maskującą i powplatać w nią roślinność znajdującą się w najbliższym otoczeniu. Zauważyłem, że najlepszy kamuflaż dają naturalne materiały. Ten namiot stanowi bardzo dobrą bazę dla zbudowania wygodnej czatowni. Można w nim spać, jeść i dość wygodnie polegiwać :mrgreen:
Pozdrawiam

#7 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 25 czerwiec 2007 - 17:51

A to mój pomysł na szybką czatownię. Wykorzystałem stary ruski namiot który zalegał w piwnicy, zdjąłem tylko tropik bo był czerwony. Może nie prezentuje się rewelacyjnie ale na tyle dobrze że żurawie przed nim 15 minut się "wypasały"

Dołączona grafika

Pozdr.
marcin

#8 Tomek Sczansny

Tomek Sczansny
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Lokalizacja:
    Rydułtowy

Napisano 20 lipiec 2007 - 23:03

Ja mam właśnie taki namiot 120x120 fakt niewygodnie ale mniejsze łatwiej ukryć, nie wiem jak z tym namiotem malowanym sprayem, przecież farba gdy się wysuszy to ten materiał poskładany będzie się łamał. przynajmniej tak mi się wydaje.
pozdr.

#9 migawka

migawka
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • Lokalizacja:
    Skarżysko Kamienna

Napisano 21 lipiec 2007 - 11:16

w takim namiocie można się udusić przez kilka godzin ja bym nie mogła tam długo siedzieć . Dobra ide po siatke maskujaca do myśliwskiego .. :D
szuwar.deviantart.com

#10 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 lipiec 2007 - 18:26

moze rozlozyc sam tropik bez "sypialni" :roll:
kiedys byly modne tzw "chinskie dwojki" maly namiocik miejscowka do lezenia - tropik byl brazowy wiec mozna domalowac troche zielonych i jasnozielonych plam przykryc galeziami i gotowe.
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#11 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 08 maj 2008 - 21:12

N A M I O T Czy to ciemna zieleń, czy mnie wzrok myli? Jeśli to faktycznie ciemna zieleń może warto by się skusić?
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#12 ToTom

ToTom

Napisano 14 czerwiec 2008 - 19:05

Melduję, że namiociki są nadal w cenie 24,99. Zieloniutkie. Wziąłem jeden na testy ;)

#13 pczarnul

pczarnul
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 24 czerwiec 2008 - 15:08

ToTom, gdzie można je dostać?

#14 ToTom

ToTom

Napisano 24 czerwiec 2008 - 18:02

Hmm, jak napiszę, że w Tesco na ul. Kapelanka w Krakowie, to chyba nie za dużo Ci to pomoże :-(
Spróbuj w najbliższym Tesco.
Cały czas jest w ofercie - tutaj po 29.99 (W w/w sklepie jest promocja i cena=24.99)
http://www.tesco.pl/...iwaku/index.php
W reklamie jest niebieski, ale są także zielone.
Efekt zasiadki w namiociku (zdjęcie jest w tematycznym):
Dołączona grafika

#15 ŁukaszMarkowski

ŁukaszMarkowski
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Lokalizacja:
    Działdowo

Napisano 24 czerwiec 2008 - 18:33

hmm calkiem dobry pomysl z tym namiotem bedzie trzeba chyba to wyprobowac

#16 pczarnul

pczarnul
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 24 czerwiec 2008 - 19:43

Dziękuję - sprawdzę w Gdańsku

#17 ToTom

ToTom

Napisano 25 czerwiec 2008 - 20:36

Znów skorzystałem z zakupów żony i wrzuciłem do koszyka jeszcze jeden namiocik ;-) Cena bez zmian - 24.99
W ArmyShopie udało się kupić siatkę maskującą 3x3m (6zł za 1m kw).
Zdjęcia jako miniaturki - szkoda Waszego transferu. Pomijam fakt, że zdjęcia robione są telefonem - nie chciało mi się iść po aparat...

Na tym zdjęciu widać w tle namiocik z którego trenowałem fotografowanie ptaków.
Dołączona grafika

Jeden namiocik został pocięty tak, aby została sam szkielet (zastanawiam się nad wycięciem podłogi). Całość rozkłada się szybko, bo do transportu nie trzeba wyciągać stelaża.
Dołączona grafika

Przenośna "czatownia".
Dołączona grafika

Do drugiego wszyłem (a tak naprawdę wszyła teściowa ;-)) zamki z pierwszego i powstał namiocik z okienkami na 3 strony.
Zostało jeszcze sporo materiału, w wolnej chwili wszyję to jako zasłonki na okienka.
Ten namiocik także można użyć jako podstawy dla siatki maskującej.
Dołączona grafika

Nie wiem jaka będzie skuteczność tego wynalazku... ;-)

#18 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 25 czerwiec 2008 - 21:18

super!!
napewno bedzie skuteczny!!
ja dzis uzywalem tego samego namiotu co Ty:P tylko bez takich przerobek.
Ja wycielem jednak podloge i porobilem otworki w 3 pozostalych scianach i podczas burzy calkiem sie spisalo i nawet fotki dalo:)
pozdrawiam!
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#19 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 25 czerwiec 2008 - 22:07

ToTom, czy mozesz mi powiedziec gdzie kupiles tą siatke maskującą co jest na zdjeciu pt Przenośna "czatownia" ?

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#20 ToTom

ToTom

Napisano 26 czerwiec 2008 - 06:27

ToTom, czy mozesz mi powiedziec gdzie kupiles tą siatke maskującą co jest na zdjeciu pt Przenośna "czatownia" ?

Bardzo proszę:
http://www.zumi.pl/1...akow,firma.html
Gość miał 9x12m. Miał klienta, który ma zamówiony kawałek 9x3m.
Ja uciąłem sobie 3x3 czyli wczoraj miał jeszcze 6x12.
Cena wyjściowa 7zł, ale ja już tam sporo zabawek kupiłem ;-) więc utargowałem troszkę.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych