Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Dla leniwych, ubogich i lubiących mobilność


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
334 odpowiedzi w tym temacie

#41 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 16 listopad 2008 - 20:28

i jak się sprawuje? Nie za mały? Właśnie myślę o takim, ale wydaje się byc zbyt niski, a każde otarcie o ścianki moglo by mieć fatalne skutki dla zdjęć :roll: A ja dość ruchliwy jestem :-P


Dasz radę, ja się gimnastykowałem w takim LINK
i jakoś to było, niezbyt komfortowy ,ale zawsze
Takie coś NAMIOT byłoby warte zainteresowania, ale pewnie nieźle szeleści

#42 tomek_80 (Tomasz)

tomek_80
  • Użytkownik
  • 210 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    warmińsko-mazurskie

Napisano 16 listopad 2008 - 23:41

A TU wersja deluxe :-D
Tomek

#43 Marcin42300

Marcin42300
  • Małomówny
  • 48 postów
  • Lokalizacja:
    Śląsk

Napisano 17 listopad 2008 - 17:39

Całkiem fajny gdyby nie ta cena

#44 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 17 listopad 2008 - 19:02

mnie też się podoba wszystko za wyjątkiem ceny. Swoją drogą ciekawe ile tam w środku miejsca i czy można by było na spokojnie statyw rozstawić..

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#45 tomek_80 (Tomasz)

tomek_80
  • Użytkownik
  • 210 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    warmińsko-mazurskie

Napisano 17 listopad 2008 - 21:15

TU macie wersję deluxe w promocji za ok 300zł z przesyłką :mrgreen: Wymiary też są podane...
Tomek

#46 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 17 listopad 2008 - 22:45

ot i wersja dwuosobowa : http://images.cabela... ... ain-Large$

hiehie, fajne wynalazki, szkoda, że u nas takie horrendalne ceny.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#47 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 18 listopad 2008 - 19:02

Ja mam coś dla bardzo leeeeniwych i ubogich :-> :-> ... bo o mobilności raczej niema mowy!
Dołączona grafika

Studnia ta ma głębokość ok 175cm... jest wysuszona ,dużo miejsca w środku...ale najlepsze! Co roku na łące wokół tejże studni odbyfa się rykowisko jakieś 10 potężnych byków przechadza się tuż obok opisywanego "obiektu".
Już w zeszłym roku tam siedziałem, coś pięknego były ciary!!!
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#48 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 18 listopad 2008 - 19:48

Interesujące , tylko czy aby nie robi się tam straszne echo przy najmniejszym poruszeniu?
Czy Snowidowo leży koło Grodziska Wielkopolskiego ?

#49 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 19 listopad 2008 - 12:31

Girdian, odpowiem za pkokocinski7, tak to o to Snowidowo chodzi , bo też pytałam :-P

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#50 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 19 listopad 2008 - 15:11

Troszke echo się robi ale minimalnie... no przynajmniej zwierzaki się nie płoszą.
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#51 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 19 listopad 2008 - 16:17

Girdian, odpowiem za pkokocinski7, tak to o to Snowidowo chodzi , bo też pytałam :-P


No to mam do Snowinowa max 25km :) wiec może wybiorę się pooglądać te hamry jeleni :-P

#52 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 19 listopad 2008 - 18:54

Girdian, to skąd ty jesteś
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#53 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 19 listopad 2008 - 21:34

Girdian, to skąd ty jesteś


Z Nowej Dąbrowy koło Wolsztyna.

#54 gdc

gdc
  • Użytkownik
  • 311 postów

Napisano 21 grudzień 2008 - 11:31

Dla Ubogich i leniwych to jest worek 360 litrowy i kupa chrustu. Zawsze gdy ide w teren mam ze spobą dwa worki tego typu (z platiku, który nie szeleści). Mozna rozwisic jeden jako daszek nad glową. lub po prostu wejśc do środka.
Poatym worek moze sluzyc jako parasol, pokrowiec na plecak jak trzeba przepłynąć jakąs rzeczkę, deszczownia, czy bukłak.

Dobrym rozwiązniem sa tez namioty dla wedkarzy (mam taki jeden ale z racji lenistwa jesze go nie uzywalem w lesie).

Przede wszystkim uwaga - zwierzeta przede wszystkim widzą ruch. Kamuflaż nie musi byc wielokolorowy w stylu wooland. Pozatym najnowsze badania wojskowe wykazują że przynajmniej ludzie mają wieksze problemy z namiezeniem kogos gdy ma kamuflaz typu city (czyli prostokaty i tego typu figury). Nie trzeba malować zielonego namiotu na camo - bo i tak wiele zwierzat ma problemy z kolorystyką - więc wystarczy trzymać się by nie było to seledynowe czy cytrynowe (no chyba że chcemy nazbierac dużo owadów do macro na tle ala "green box" :).
Zwierzęta beda mniej bały się chatki z chrustu niz najdrozszego nawet pokrytego super szmatami namiotu z goretexu ;). Dlaczego - przede wszystkim każdy teren pachnie inaczej. Gałęzie, suche liście, są rozkładane przez określone kolonie grzybów i bakterii, wydzielając przy tym specyficzny zapach. Każda rzecz jaką przyniesiemy - będzie pachnieć inaczej. Jedynym roziązaniem będzie zostawić to tam na długo by prześmiergło - co dla mnie jest złym rozwiazniem bo już teraz wszedzie widac przejawy bytnosci człowieka, i wkurzają mnie już same podpórki na broń poprzybijane przez myśliwych do drzew, nie mówiąc o wszędobylskich prezerwatywach (ludzie ida do lasu chyba tylko po to :?) i puszkach po piwie.
Osobiście nie chciałbym ogladać szałasów i innych rzeczy - i staram się sprzatac to posobie - zawsze jak odchodze z danego terenu.
Nasze szmaty - mają pewną chłonnośc wilgoci i zapachów - dlatego uwazam ze im bardziej upstrzony bedzie nasz strój - tym więcej będzie śmierdział nami i naszym terenem. Preferuję więc tworzywa sztuczne ala worki, płachty - bo to nie trzyma zapachu prawie wcale - a siatki kamuflujace sa dobre na wojnie.
Zwierze i tak zarejestruje ruch - nie sylwetkę - a nawet jak sylwetkę zauwazy - to jeszcze musi ją znać i rozpoznać i zareagować.
Zimą podchodziłem może nienajmądrzejsze sarenki na 30-50 metrów i dopoki się nie ruszałem to samiec patrzał na mnie i nie reagował wcale.

#55 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 25 grudzień 2008 - 22:02

gdc, ja chyba pozostanę przy mobilnej budzie z drewnianych łat- i też lekka bo góra 10 kg.
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#56 woyd

woyd
  • Małomówny
  • 40 postów
  • Lokalizacja:
    Dębno

Napisano 15 luty 2009 - 15:10

Czołem

odgrzebie trochę temat - nie wiecie może gdzie można kupić w Polsce takie materiałowe 1-2 osobowe czatownie ??

Znajomy ma takie, ale jest teraz na wyprawie w Chinach i nie mam gdzie się dowiedzieć...
<><
Canon 300D kit + Tamron 28-75 + Canon 50 f1.8 II + Sigma 70-300 ||
fotoGALERIA|| fotoBLOG

#57 mxdanish

mxdanish
  • Małomówny
  • 49 postów
  • Lokalizacja:
    Rumia

Napisano 14 czerwiec 2009 - 18:03

Dla ubogich może nie koniecznie bo sama siatka maskująca 100PLN kosztowała ale kupując namiot w Auchan za 24.99 ;-) nie żal było go pociąć.
Namiot wygląda tak:
Dołączona grafika
Po wycięciu podłogi (która szeleści niemiłosiernie) nie jest źle.
Pierwotnie po podłodze miał 1.9m x 1.4 m (za długo jak dla mnie) więc skróciłem do 1,4m x 1,4 m (podszyłem podłogę) i tym samy podniósł się deczko strop
Wyciąłem kilka otworów na bokach i podgląd sytuacyjny się zrobił całkiem-całkiem.
Mankamentem jest nadal jego wysokość.
Przy moich 197 cm wzrostu muszę się niestety mocno garbić i nadal kombinuję jak wymyślić aby go nieco unieść (siatka która go będzie przykrywać i tak opadnie na podłoże)
Koniec końców w plenerze wygląda tak:
Dołączona grafika

Pierwszy wypad sprawił się nieźle ale efektów w postaci zdjęć nie ma.
Niestety nie poszczęściło mi się tym razem.
Ale.... znalazłem za to miejsce gdzie non stop polują myszołowy więc już wiem na co będę się nastawiał :-)

#58 zurkow

zurkow
  • Użytkownik
  • 80 postów
  • Lokalizacja:
    Września/Poznań

Napisano 16 czerwiec 2009 - 12:45

Co myślicie o takim namiocie?
http://www.allegro.p...urystyczna.html
http://photos03.alle...13/14/656131452

#59 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 16 czerwiec 2009 - 14:31

Fajnie wygląda ale na wietrze będzie cały się kołysał (brak odciągów) no i ta cena :-/

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#60 zurkow

zurkow
  • Użytkownik
  • 80 postów
  • Lokalizacja:
    Września/Poznań

Napisano 16 czerwiec 2009 - 18:46

odciągi można zrobić - cztery 'kolce' i kawałek sznurka

Cena prawie taka sama jak namiot kolegi mxdanish i 3,5 razy mniejsza niż namiot z tego wątku: http://www.fotoprzyr...wnia-vt2614.htm





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych