Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Statyw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
963 odpowiedzi w tym temacie

#901 pawel. (Paweł)

pawel.
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Wiek: 30
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 17 marzec 2017 - 13:47

Przeszło bez echa, ale w międzyczasie poczytałem tu i tam i zakupiłem GT-3228x8C. Jest ok i nie narzekam :) Zrobiłem małe porównanie do posiadanego przeze mnie wcześniej Velbona, można poczytać tutaj: http://makropasja.pl...t=751&start=310



#902 emporio (Maciej S.)

emporio
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 03 czerwiec 2017 - 20:30

Może ktoś doradzi... Na co dzień używam manfrotto 055 z głowicą video 502ah na body z 200-500 Nikona. Zestaw sprawdza się na zasiadkach, ale myślę o czymś do spacerów / podchodu. Szukam pomysłu na lekki statyw z lekka głowicą. Mały, lekki, niski. Budżet ok 1ooo zł.

#903 Natrix (Filip Stefaniak)

Natrix
  • Użytkownik
  • 847 postów

Napisano 03 czerwiec 2017 - 20:33

Do podchodu bardziej myślałbym o monopodzie  ;)



#904 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 03 czerwiec 2017 - 20:58

tak jak przedmówca. Monopod ze zwykłą kulową. Masz tam VR wiec spokojnie dasz radę na 1 nodze.


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#905 emporio (Maciej S.)

emporio
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 03 czerwiec 2017 - 22:59

Stabilizacja jest bardzo wydajna. Można fotografować z ręki. Mi chodzi bardziej o komfort pracy. Podchod + krotka zasiadka. Nic się nie dzieje idę dalej. Wygodniej oprzeć sprzęt o statyw niż o kolano.

#906 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 04 czerwiec 2017 - 08:19

nikt nie pisał o foceniu z ręki tylko na monopodzie. W sposób jaki opisałeś ja focę jelenie, 50 wyjsc w teren w miesiąc ze 3x cieższym zestawem i jest i mobilnie i stabilnie. 


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#907 Mel (Mariusz Lewandowski)

Mel
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • Wiek: 60
  • Lokalizacja:
    Brwinów

Napisano 04 czerwiec 2017 - 08:47

Do lajtowego chodzenia używam Genesis Base C1. Wysuwam z niego jedną nogę, kiedy nie mam motywacji do rozkładania trzech (i nie chodzi o ten patent z odkręcaną nogą, udającą monopod). W razie potrzeby, na przykład, długiego naświetlania rozkładam wszystkie nogi.

Do plenerów "samochodowych", do makro itd. mam inne statywy i ta mnogość się sprawdza.

-- M.



#908 emporio (Maciej S.)

emporio
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 04 czerwiec 2017 - 20:17

nikt nie pisał o foceniu z ręki tylko na monopodzie. W sposób jaki opisałeś ja focę jelenie, 50 wyjsc w teren w miesiąc ze 3x cieższym zestawem i jest i mobilnie i stabilnie. 

 

Brać monopod z głowicą czy bez ? 
Polecisz jakiś konkretny model ?



#909 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 04 czerwiec 2017 - 21:46

Ja mam monopod Manfrotto z głowicą 498RC2, kupiłem używane w ekstra stanie za niewielkie pieniądze - zdaje egzamin z Tamronem 150-600



#910 Giejot

Giejot
  • Małomówny
  • 8 postów

Napisano 17 luty 2018 - 13:55

Często jeżdżę na zdjęcia rowerem. Na co dzień operuję  Manfrotto 055PRO, ale wożenie go nawet specjalnym pasem wraz z torbą to istne męczarnie. Szukam więc statywu, najlepiej węglowego, który utrzymałby D3s/D700 z 70-200 i w miarę szybko by się rozstawiał. Patrzyłem na tripo, które ma Paweł, ale już widzę siebie walczącego z odkręcaniem regulacji nóżek.



#911 pawel. (Paweł)

pawel.
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Wiek: 30
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 17 luty 2018 - 13:58

Jest wersja na klipsy jak w manfrotto.

#912 Giejot

Giejot
  • Małomówny
  • 8 postów

Napisano 20 luty 2018 - 19:22

Jest wersja na klipsy jak w manfrotto.

Myślalem o wersji  GE-3230X8C która wysokościowo jest dla mnie akurat, ale opinie o tym statywie są niespecjalne. A jak twój się sprawuje?



#913 pawel. (Paweł)

pawel.
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Wiek: 30
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 20 luty 2018 - 20:26

Z jakimi opiniami miałeś styczność tak z ciekawości?

Ja miałem manfrotto 055 jakie też masz i wymieniłem bez większego żalu na te triopo. Nie mam powodow do narzekania tak szczerze. Statyw dobrze się nosi, utrzymuje co trzeba, nawet parę razy skorzystałem z monopodu.

#914 Giejot

Giejot
  • Małomówny
  • 8 postów

Napisano 21 luty 2018 - 10:02

Z jakimi opiniami miałeś styczność tak z ciekawości?

Ja miałem manfrotto 055 jakie też masz i wymieniłem bez większego żalu na te triopo. Nie mam powodow do narzekania tak szczerze. Statyw dobrze się nosi, utrzymuje co trzeba, nawet parę razy skorzystałem z monopodu.

A np. tu:

https://www.ceneo.pl...694#tab=reviews

i tu: https://www.cyfrowe....odu.html#opinie

No i jeszcze tu : https://www.skapiec..../2289181#opinie



#915 pawel. (Paweł)

pawel.
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Wiek: 30
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 21 luty 2018 - 10:21

Przejrzałem, ale specjalnie nie mogę się pod tym podpisać. Nie żebym go w ciemno polecał bo na pewno są mądrzejsze konstrukcje, aczkolwiek w stosunku ceny do możliwości jest jak najbardziej ok. Porównywanie go do węglowych za 1500+ zł wiadomo nie wypada dla niego korzystnie. Trzeba realnie określić swoje potrzeby i szukać w tym zakresie optymalnego rozwiązania. Zauważe, ze nie jestem jedynym użytkownikiem tego statywu tu na forum więc może ktos się jeszcze wypowie ;)
Co do latających nóg to pisałem kiedyś o nim tak na makropasji:

2. sztywność konstrukcji
triopo to mój pierwszy karbon, w sumie doznałem szoku jak go rozwinąłem (wszystkie sekcje nóg), bo nogi drżą pod swoim ciężarem jak się go podniesie. nie powiem, żeby to na mnie zrobiło pozytywne wrażenie w pierwszym momencie  jednak statyw jak ma kontakt z podłożem ładnie tłumi drgania i nie ma się wrażenia, że jest z galarety... dopóki się go nie podniesie ponownie  karbon po prostu mocniej pracuje niż alu-mag i to naprawdę widać. prosty test jednak rozwiał moje wątpliwości, oba statywy ustawiłem na jeden punkt, zacząłem skakać obok i na powieszonych na nich aparatach korzystając z LV obserwowałem co się dzieje. 100 kg żywej masy robi swoje  obraz drżał mniej na aparacie zapiętym na triopo, a same drgania szybko wygasły. można powiedzieć duża przewaga nad velbonem, ale dla pewności pojechałem do sklepu i wziąłem karbonowe manfrotto, co by się upewnić że te drżenie nóg to jednak nie jest przypadłość tylko mojego statywu  też drżało, nawet mocniej bo dłuższe nogi były. więc ufff, tak miało być 

#916 morfeush

morfeush
  • Małomówny
  • 8 postów

Napisano 02 kwiecień 2018 - 20:22

Fotografia przyrodnicza  canon 7dmk2 + sigma  150-600 /// szukam zestawu  statyw + monopod + głowica :D myslalem o manfrotto 055pro  tylko nie wiem jaka glowica bedzie najlepsza :D pomozcie ":D 



#917 blaszka13

blaszka13
  • Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 16 luty 2019 - 23:40

Hej. Szukam statywu i głowicy do zestawu ok.6 kg. Czy na obecną chwilę istnieje opłacalna alternatywa od Gitzo,Wimberley, Jobu? Złoty środek pomiędzy jakością a ceną? Wiele firm ma w ofercie solidniejsze modele. Pytanie: ile warte w praktyce? 



#918 lukasz.drobot (Łukasz Drobot)

lukasz.drobot
  • Lokalizacja:
    Zakliczyn 32-840

Napisano 17 luty 2019 - 08:18


Czy na obecną chwilę istnieje opłacalna alternatywa od Gitzo,Wimberley, Jobu?

 

Uważam, że tak. Długo używałem karbonowych triopo i zdawały egazmin. Z tym, że zawsze wybierałem modele o największym udźwigu.

Np: mój zestaw ważył 5-6 kg a udźwig statywu 18kg.

 

Paradoksalnie ostatnio nabyłem Gitzo i jest świetny ale gwint mocujący 3/4 wystawał ze statywu zbyt krótko i gimbal trzymał się tylko na dwóch ostatnich zwojach gwintu... co skończyło się jego ukruszeniem i teraz dorabiam u tokarza ten element... Dobrze ze w porę zauważylem luz na odcinku gimbal statyw.. 

 

Jaki konkretnie masz zestaw?


Użytkownik lukasz.drobot edytował ten post 17 luty 2019 - 08:18

D750, D700 + N 400 f/2.8, N 35-70 f/2.8, S 17-35 f/2.8-4, Helios 44-3 BeLoMo

#919 blaszka13

blaszka13
  • Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 17 luty 2019 - 09:47

@lukasz.drobot Mój zestaw można powiedzieć jest w trakcie budowy. Zacząłem od obiektywu - poszedłem w mm i wybrałem 600. Aparat to póki co D7100 (jeszcze nie zdecydowałem co go zastąpi). Teraz sen z oczu spędza mi pytanie na czym to stabilnie posadzić. Do tej pory używałem Sirui z głowicą kulową, ale ze względu na wagę zestawu i komfort użytkowania głowica kulowa odpada, a i obecny statyw nie budzi we mnie zaufania. Oglądałem statyw karbonowy Induro (tylko nie pamiętam modelu), dobre wykonanie, wzorowany na Gitzo tylko niższa cena.Niestety firma chyba wycofała się z rynku PL i nie ma jak porównać ich produktów w realu. Przy szukaniu konkretnego modelu gimbala też nie będzie łatwo, bo budżet okrojony. 



#920 fro

fro
  • Użytkownik
  • 302 postów
  • Lokalizacja:
    Wielkopolska

Napisano 17 luty 2019 - 11:30

Podobnie jak Łukasz mam Gitzo Systematic. Super statyw ale nie jest to żadna czarodziejska technologia. Jak kupisz solidny statyw z dużym udźwigiem i grubymi nogami - wszystko będzie super. Chciałem Ci zaproponować Induro, ale piszesz, że jest z nimi w Polsce kłopot. Bardzo solidne są Benro. Te z dużym obciążeniem są bardzo solidne, ale nikt tych najlepszych modeli nie rozdaje za darmo i wtedy człowiek zaczyna się zastanawiać czy nie dołożyć do Gitzo  :ewil2:

Statyw, jeśli kupisz porządny, jest praktycznie na całe życie :) Ja mam trzy - jeden ma lat 18, drugi 12 - Gitzo rok, ale wróżę mu długie życie. I wtedy ta cena, aż tak nie przeraża.







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych