Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Statyw

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
944 odpowiedzi w tym temacie

#941 Saint

Saint

Napisano Tydzień temu

fro pod wpływem Twoich argumentów zacząłem bliżej przyglądać się głowicom video. Generalnie, najbardziej zależy mi na stabilności i lekkim, płynnym śledzeniu fotografowanego obiektu, oraz żeby po zablokowaniu głowicy sprzęt sztywno trzymał się na swoim miejscu. Fotografowanie Tamronem 150-600 na kulowej Triopo B3 to w zasadzie ciągłe siłowanie się ze sprzętem, który 'lata' na wszystkie strony i potrafi się przemieszczać nawet na skręconej głowicy w trakcie chodzenia ze statywem na ramieniu.

Jak wspominałem, zacząłem przeglądać głowice video i wstępnie w oko wpadła mi Manfrotto MVH502AH (z płaską bazą). Miałeś może kontakt z tą głowicą? Z tego, co widziałem w wątku o Gitzo korzystasz z MVH504HD, ale przyznam, że te 2.9 kg (przy 1.7 kg MVH502AH) mnie trochę zniechęca. W sieci dość sporo pozytywnych komentarzy można znaleźć na temat MVH502AH, ale większość raczej od osób filmujących - trudniej o opinie osób korzystających z tej głowicy z podpiętym tele.

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 150-600 mm

#942 morfeush

morfeush
  • Małomówny
  • 8 postów

Napisano Tydzień temu

@mmluty  Dzieki za info  :D strzelilem w manfrotto mk290xta3  z glowica kulowa na start jak dozbieram to dokupie sobie jakas filmówke  :D pozdrawiam

#943 fro

fro
  • Użytkownik
  • 168 postów

Napisano Tydzień temu

@Saint niestety nie odpowiem Ci kategorycznie. Traktuj moją odpowiedź jako przypuszczenie :) Wydaje mi się, że Twojego obiektywu spokojnie wystarczy... ale najlepiej by było spróbować. Masz w stopce Poznań - poszukaj sklepu gdzie możesz ją "pomacać". 

#944 Gagari

Gagari
  • Nowa postać
  • 1 postów

Napisano Wczoraj

A jakiś lekki statyw do 400? Może być używany, najważniejsze ma być lekki jak piórko!

#945 fro

fro
  • Użytkownik
  • 168 postów

Napisano Wczoraj

@Gagari lekki zawsze oznacza mniej stabilny - choćby był najlepszych marek. Skoro to już ustaliliśmy ;) poszukaj używanych karbonowych statywów benro z serii travel angel. Ja mam jako wakacyjny statyw Benro Travel Angel C168M8 ponad 10 lat - wygląda i działa jak nowy, waży mniej niż kilogram, udźwig 8kg, jak na swoją wagę bardzo stabilny - idealny wycieczkowiec - po złożeniu 37cm!