Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Statyw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
963 odpowiedzi w tym temacie

#861 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 30 marzec 2016 - 17:50

Tak coś takiego powinno zostać :-) Mam taką samą głowicę. Ta śruba stercząca ze statywu jest wykręcana i ma inny gwint z drugiej strony i można dokręcić nawet stare głowice



#862 sokol_lukasz

sokol_lukasz
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 18:30

Ok... jutro przyjdzie TRIOPO i w weekend pierwsze testy :ewil2:


Użytkownik sokol_lukasz edytował ten post 30 marzec 2016 - 18:30


#863 sokol_lukasz

sokol_lukasz
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 18:30

@PREM ... No i przyszła ta głowica... tylko otwór w niej jest większy niż śruba w statywie? :) I co teraz?



#864 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 31 marzec 2016 - 18:43

@PREM ... No i przyszła ta głowica... tylko otwór w niej jest większy niż śruba w statywie? :) I co teraz?

odkręć samą śrubę i zamień (odwróć), lub nabądź droga kupna prostą redukcję

 

http://allegro.pl/gw...6082815763.html



#865 kamyllo

kamyllo
  • Nowa postać
  • 1 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 14:55

Myślę o statywie manfrotto 055xprob oraz głowicy 500ah pod nikona d5200 z nikkorem 70-200m - czy to dobry wybór?



#866 zimek84 (Maciej)

zimek84
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 kwiecień 2016 - 15:11

Witam.

Szukam przyzwoitej alternatywy dla głowicy gimbalowej Wimberley'a. Miał ktoś może do czynienia (macał, oglądał, testował) z głowicą gimabalową Redged Gimbal RGC-4, lub benro gh3 lub Triopo dg-2, 3.

Dziękuję za opinie i uwagi.



#867 WodzuPL (Marcin Miśkowiec)

WodzuPL
  • Małomówny
  • 14 postów
  • Lokalizacja:
    Gruszowiec

Napisano 12 kwiecień 2016 - 15:26

Witam.Co sądzicie o tym statywie https://www.sempler....owa/505?yongnuo Nada się na początek przygody ?  :alcapone:



#868 mkkaczy

mkkaczy
  • Użytkownik
  • 1095 postów
  • Lokalizacja:
    IRL

Napisano 12 kwiecień 2016 - 21:22

Witam.

Szukam przyzwoitej alternatywy dla głowicy gimbalowej Wimberley'a. Miał ktoś może do czynienia (macał, oglądał, testował) z głowicą gimabalową Redged Gimbal RGC-4, lub benro gh3 lub Triopo dg-2, 3.

Dziękuję za opinie i uwagi.

Dla czego myślisz o Gh-3? Mam Benro GH2 i chwalę sobie.



#869 zimek84 (Maciej)

zimek84
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 kwiecień 2016 - 16:10

mkkaczy dziękuję za odpowiedź.

Myślałem po prostu o głowicach o większej nośności pod cięższe obiektywy. Nie chcę wydać i tak nie małych pieniędzy na produkt, który będę poprawiał po fabryce (ktoś opisywał taki przypadek z głowicą triopo) lub po trzech wypadach w teren będę żałował, że jednak nie dozbierałem/dopłaciłem trochę do czegoś lepszego. Jaki zestaw stawiasz na tym GH2 i z jakim statywem (ja mysle maksymalnie o 500 f4 + tc +FF)?

Czy ktoś zna/używa/może polecić jakieś statywy bez kolumny  centralnej? Swego czasu Benro miało kilka w swojej ofercie ale chyba zniknęły ze sprzedaży. Znalazłem tylko statywy filmowe Benro ale dostępne tylko z głowicą wideo.

A z nieco innej beczki: czy statywy gitzo (głównie seria systematic) i głowice wimberley faktycznie warte są swojej ceny?



#870 mkkaczy

mkkaczy
  • Użytkownik
  • 1095 postów
  • Lokalizacja:
    IRL

Napisano 13 kwiecień 2016 - 16:29


kkaczy dziękuję za odpowiedź.

Myślałem po prostu o głowicach o większej nośności pod cięższe obiektywy. Nie chcę wydać i tak nie małych pieniędzy na produkt, który będę poprawiał po fabryce (ktoś opisywał taki przypadek z głowicą triopo) lub po trzech wypadach w teren będę żałował, że jednak nie dozbierałem/dopłaciłem trochę do czegoś lepszego. Jaki zestaw stawiasz na tym GH2 i z jakim statywem (ja mysle maksymalnie o 500 f4 + tc +FF)?

Głowica śmiało da radę na patelni, pływadle czy statywie. Ja mam nawet cięższe bo 400/2.8

 

wVoleN.jpg

 

KzaNF5.jpg

 

pMDAo9.jpg

 


Czy ktoś zna/używa/może polecić jakieś statywy bez kolumny centralnej? Swego czasu Benro miało kilka w swojej ofercie ale chyba zniknęły ze sprzedaży.

mam benro C4770 TN (na ostatnim zdjęciu). Bardzo stabilny i dobry statyw. W zestawie są kolce, nakrętki gumowe i kopyta żeby nie zapadał sie w grząskim terenie.

5EvCNu.jpg



#871 zimek84 (Maciej)

zimek84
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 kwiecień 2016 - 21:05

mkkaczy dzięki za zainteresowanie.

Właśnie o taki statyw mi chodziło.  Jednak z tego co szukałem nie jest on dostępny w PL. Skoro głowica daje radę z 400 to chyba się na nią zdecyduję.



#872 meser

meser
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 14 kwiecień 2016 - 08:07

(...)

Czy ktoś zna/używa/może polecić jakieś statywy bez kolumny  centralnej? Swego czasu Benro miało kilka w swojej ofercie ale chyba zniknęły ze sprzedaży. Znalazłem tylko statywy filmowe Benro ale dostępne tylko z głowicą wideo.

A z nieco innej beczki: czy statywy gitzo (głównie seria systematic) i głowice wimberley faktycznie warte są swojej ceny?

 

@zimek84 ostatnio oglądałem na żywo statywy INDURO - sprzęt budzi zaufanie i sam myślę, żeby wymienić mój leciwy już aluminiowy gitzo. Mają wersje bez kolumny centralnej i moim zdaniem warto im się przyjrzeć. Jakość wykonanie mocno zbliżona do gitzo. 



#873 zimek84 (Maciej)

zimek84
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 kwiecień 2016 - 18:49

@meser a gdzie oglądałeś statywy tej firmy. Co do Benro to polski importer stwierdził, że: "modele c4470, 3770 to statywy z wyższej półki, które zwyczajnie na Naszym rynku się nie sprzedają. i można je ściągać na indywidualne zamówienie ale to dłuższy czas oczekiwania nawet do kilku miesięcy". Głowica GH-2 też raczej trudno dostępna.



#874 meser

meser
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 07:24

@meser a gdzie oglądałeś statywy tej firmy. Co do Benro to polski importer stwierdził, że: "modele c4470, 3770 to statywy z wyższej półki, które zwyczajnie na Naszym rynku się nie sprzedają. i można je ściągać na indywidualne zamówienie ale to dłuższy czas oczekiwania nawet do kilku miesięcy". Głowica GH-2 też raczej trudno dostępna.

 

na targach w Łodzi - poszukaj CSI Kraków


Użytkownik meser edytował ten post 15 kwiecień 2016 - 07:29


#875 JohnyH (Jan)

JohnyH
  • Użytkownik
  • 185 postów
  • Wiek: 47
  • Lokalizacja:
    Tokary

Napisano 20 maj 2016 - 08:47

@JohnyH
Chciałeś głowicę do 100zł wiec poleciłem się nią zainteresować. Wszystko jedno co w tej cenie kupisz (cudów się nie spodziewaj). Mam głowicę triopo b-2 (170zł) i jestem z niej zadowolony - chcesz cos lepszego? To musisz zapłacić.

Test do glowicy triopo b2: http://fotoptaki.art...e/gktriopo.html

@kulek855 - kupiłem sobie w końcu tą głowicę Triopo B-2. Wygląda nieźle, powiedz mi tylko proszę czy tę kulę trzeba jakoś smarować?

Niby chodzi w miarę płynnie tak jak jest ale szału nie ma. Myślę, że kropelka oleju załatwiła by sprawę. Nie wiem tylko czy później nie będzie kłopotów jak dostanie się tam kurz i piasek.

 

Innych posiadaczy głowic kulowych także prosił bym o poradę w tym zakresie.


C40D - C5D - C400/5,6 - C17-40/4,0L - C85/1,8


#876 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 20 maj 2016 - 12:09

@JohnyH
Głowicę można rozebrać i wyczyścic. Jeżeli przesmarujesz kulę to będzie bardziej łapała brud. Pozostałe części jak zaczną sprawiać problem, można przesmarować.

Zerknij w ten link:
http://www.canon-boa...-kulowa-101398/
Można na próbę wpuścić olej czy też wd-40. Jeżeli głowica się zabrudzi to rozkręcisz i wyczyścisz. Zdaje się, że wtedy stracisz gwarancję.

P.s. może za wiele oczekiwałeś od głowicy? Najlepsze są głowice filmowe jeżeli chodzi o pracę z tym, że kosztują sporo.

Użytkownik kulek855 edytował ten post 20 maj 2016 - 12:19

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#877 JohnyH (Jan)

JohnyH
  • Użytkownik
  • 185 postów
  • Wiek: 47
  • Lokalizacja:
    Tokary

Napisano 20 maj 2016 - 12:31

@kulek855 - Dzięki za odpowiedź.

Jakiś czas temu byłem w komisie foto i oglądałem sobie dość drogie głowice kulowe (używki). Wydawało mi się, że niektóre kule w tych głowicach były delikatnie przesmarowane.

Dlatego też zadałem pytanie czy te kule się smaruje. No ale na razie odpuszczę sobie smarowanie. Za parę dni jadę na ptaki więc przetestują ją w akcji tak jak jest.


C40D - C5D - C400/5,6 - C17-40/4,0L - C85/1,8


#878 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 20 maj 2016 - 12:38

@JohnyH
Można smarować ale czy jest sens?
Tak jak piszesz, przetestuj i daj znać.

Były smarowane bo poprzedniemu właścicielowi sprawiały problem.

Użytkownik kulek855 edytował ten post 20 maj 2016 - 12:43

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#879 JohnyH (Jan)

JohnyH
  • Użytkownik
  • 185 postów
  • Wiek: 47
  • Lokalizacja:
    Tokary

Napisano 22 maj 2016 - 09:04

@kulek855 - dzisiaj rano przetestowałem głowicę Triopo B-2 razem z grounpadem.

Muszę powiedzie, że jak dociążyłem głowicę aparatem z założonym obiektywem, to bardzo płynnie zaczęła chodzić.

Moje wątpliwości budziła jej praca bez obciążenia. Nie była ona zupełnie płynna, no ale po dodaniu sporej masy na górze wszystko zaczęło chodzić miodzio.

 

Dzięki za dobrą poradę odnośnie tej głowicy. Jestem z niej zadowolony.


C40D - C5D - C400/5,6 - C17-40/4,0L - C85/1,8


#880 WodzuPL (Marcin Miśkowiec)

WodzuPL
  • Małomówny
  • 14 postów
  • Lokalizacja:
    Gruszowiec

Napisano 09 czerwiec 2016 - 16:44

Witam ! Mam 200 zł na statyw polecicie jakiś dobry i wmiare stabilny,cudów się nie spodziewam.Statyw miał by współpracować z aparatem nikon d7000 i nikon nikkor 70-300.Pozdrawiam  :alcapone:







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych