Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Statyw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
963 odpowiedzi w tym temacie

#881 MichalR

MichalR

Napisano 09 czerwiec 2016 - 17:24

Jak trójnóg z niezależnymi nogami to zainteresuj się marką Slik.

Wyssane z mTalk'a

#882 WodzuPL (Marcin Miśkowiec)

WodzuPL
  • Małomówny
  • 14 postów
  • Lokalizacja:
    Gruszowiec

Napisano 09 czerwiec 2016 - 18:24

A taki jak camrock ts53 używał ktoś ? Bo ciekawie się prezentuje. 



#883 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 24 listopad 2016 - 21:40

Hej,

szukam statywu (powiedzmy do 600 zł, ale budżet można zwiększyć), który po rozłożeniu nóg będzie praktycznie płaski, z możliwie małą minimalną wysokością, najlepiej bez kolumny centralnej. Coś jak stary Manfrotto 055 (bez X, PROB i innych takich).



#884 Wiesław Socha (Wiesław Socha)

Wiesław Socha

Napisano 24 listopad 2016 - 22:29

wystarczy do statywu Manfrotto 055  dokupić adapter niskich pozycji Manfrotto 055LAA za jedyne 19zł  i po problemie. Ja używam tego adapteru ze statywem Manfrotto 055PROB nogi statywu rozkładasz pod kątem 90 stopni i aparat jest kilka centymetrów nad gruntem.



#885 tomeczz

tomeczz
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    pld wlkp

Napisano 24 listopad 2016 - 22:35

dobrą ku temu alternatywą moze byc groundpod, nie wiem do czego dokladnie potrzebujesz. bylem sceptyczny temu ustrojstwu ale po pierwszych testach jestem zadowolony.

#886 Mel (Mariusz Lewandowski)

Mel
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • Wiek: 60
  • Lokalizacja:
    Brwinów

Napisano 25 listopad 2016 - 09:22

Hej,

szukam statywu (powiedzmy do 600 zł, ale budżet można zwiększyć), który po rozłożeniu nóg będzie praktycznie płaski, z możliwie małą minimalną wysokością, najlepiej bez kolumny centralnej. Coś jak stary Manfrotto 055 (bez X, PROB i innych takich).

 

Mój ostatni nabytek Genesis Base C1. 675 złociszy na 1400 g karbonowego statywu z głowicą, do transportu składa się "do góry nogami", utrzymuje gimbala + C 7DII + Sigmę 150-600, po wyjęciu kolumny (do takich sytuacji producent daje taki ogryzek zamiast kolumny centralnej, do którego mocuje się głowicę) i rozłożeniu nóżek jest tak płaski, że nie wystaje ponad trawę.

 

-- M.

 

 

-- M.



#887 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 25 listopad 2016 - 11:22

Ten Genesis Base C1 wygląda bardzo zachęcająco! Lekki, no i jak zerknąłem na udźwig, imponujący. Szkoda, że nie ma możliwości położenia kolumny centralnej w poziomie. Bo byłby fajna alternatywą dla mnie. Niby krótka kolumna swoje załatwia przy makro, ale pozioma o dużym wysuwie w bok jednak jest potrzebna i to często.



#888 Jacenty

Jacenty
  • Użytkownik
  • 398 postów
  • Wiek: 58
  • Lokalizacja:
    Otwock

Napisano 25 listopad 2016 - 13:24

Noo... Wygląda obiecująco.



#889 Mel (Mariusz Lewandowski)

Mel
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • Wiek: 60
  • Lokalizacja:
    Brwinów

Napisano 25 listopad 2016 - 13:49

Ten Genesis Base C1 wygląda bardzo zachęcająco! Lekki, no i jak zerknąłem na udźwig, imponujący. Szkoda, że nie ma możliwości położenia kolumny centralnej w poziomie. Bo byłby fajna alternatywą dla mnie. Niby krótka kolumna swoje załatwia przy makro, ale pozioma o dużym wysuwie w bok jednak jest potrzebna i to często.

 

@PREM: Przemek, sprawę załatwia ten patent, wprawdzie nieco zwiększa masę, ale nie aż tak, żeby bolało:

 

http://www.triopo.pl...a/39-kolumna-w4

http://allegro.pl/un...6456521656.html

 

Mam, pasuje do tego statywu. A do tego ma bezstopniową zmianę kąta nachylenia.

 

-- M.



#890 eljot (Leszek)

eljot
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Lokalizacja:
    Koszalin

Napisano 25 listopad 2016 - 14:34

Mam tą kolumnę już parę lat, ale jak dla mnie trochę upierdliwa w montażu i praktycznie nie używam.Radzę sobie z dużą głowicą kulową (choć ta kolumna do tego celu lepsza)

 

 

Hej,
szukam statywu (powiedzmy do 600 zł, ale budżet można zwiększyć), który po rozłożeniu nóg będzie praktycznie płaski, z możliwie małą minimalną wysokością, najlepiej bez kolumny centralnej. Coś jak stary Manfrotto 055 (bez X, PROB i innych takich).

 

 

Może takie coś Ci podpasuje:

 

 

dostępne za 850 zł

 

 



#891 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 25 listopad 2016 - 21:08

Dzięki wszystkim za odzew.

@tomeczz, groundpoda mam, statyw chcę jako uzupełnienie.
Kilka lat temu sprzedałem statyw, ale chciałbym wrócić do widoków. Poprzedni (Velbon Sherpa 450R) najniższą wysokość miał ponad 60 cm i w wielu przypadkach był za wysoki na ciekawe kadry.

@Wiesław Socha, jak napisałeś o tym adapterze to sobie przypomniałem, że Manfrotto 055, którego kilka razy używałem miał coś takiego. A z tego co wiedzę najnowszy Manfrotto MT055XPRO3 wygląda ciekawie.

@Mel, Twoja propozycja wygląda ciekawie. Muszę poczytać o tym statywie.

@eljot, jednak szukam tradycyjnego (wysokiego) statywu :)


Użytkownik comatus edytował ten post 25 listopad 2016 - 21:09


#892 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 26 listopad 2016 - 17:36

@PREM: Przemek, sprawę załatwia ten patent, wprawdzie nieco zwiększa masę, ale nie aż tak, żeby bolało:

 

http://www.triopo.pl...a/39-kolumna-w4

http://allegro.pl/un...6456521656.html

 

Mam, pasuje do tego statywu. A do tego ma bezstopniową zmianę kąta nachylenia.

 

-- M.

Fajna, ale w Manfrotto bardziej wygodna, wyciągasz naciskasz guzik na spodzie kolumny i przekładasz w położenie poziome, przy zwiewających szybko owadach chyba lepszy patent. No i jednak położona kolumna centralna w Manfrotto pozwala na niższe zejście z aparatem. A ta w4 znowu na całą agamę odchyleń kąta nachylenia...Oczywiście ta też jest ciekawa, no i ten Genesis znowuż lżejszy i byłby fajniejszy przy dłuższych wycieczkach. Ile ma po złożeniu? tzn jaką ma długość transportową? Bo lżejszy od mojego to jest i to sporo. Do samolotu lepszy, bo lżejszy, strasznie mnie kusi, jak się spotkamy to sobie obejrzę Twój :-)



#893 Mel (Mariusz Lewandowski)

Mel
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • Wiek: 60
  • Lokalizacja:
    Brwinów

Napisano 27 listopad 2016 - 10:23

[...]  Ile ma po złożeniu? tzn jaką ma długość transportową? [...]

 

Dokładnie 46 cm i wygląda tak (pasek to troki do noszenia nart):

DSC03688.jpg

 

 

Z krótką kolumną:

DSC03689.jpg

 

I z długą:

DSC03691.jpg

 

Teraz z łamaną (ale uwaga - tu kol. pozioma jest z Velbona, oryginalna Genesis za ciasno wchodzi):

DSC03692.jpg

 

I bezmyślna wada -- haczyk do wieszania obciążenia sporo wystaje poza kolumnę i dewastuje gąbkę przy wyciąganiu k. centralnej bez rozłożenia nóg:

DSC03695.jpg

 

 

Statyw jest bardzo wygodny do chodzenia. Opcja monopodu niespecjalnie do mnie przemawia -- za dużo kręcenia, w terenie łatwo zgubić te nakrętki, śrubki. Złożony statyw (tzn. nogi razem, ale wyciągnięte) też jest skutecznym monopodem bez zbędnego cudowania.

 

-- M.


Użytkownik Mel edytował ten post 27 listopad 2016 - 10:32


#894 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 27 listopad 2016 - 16:46

Dzięki za super zdjęcia. Przemawia do mnie taki statyw pod kątem transportu samolotowego, im mniejszy i lżejszy tym lepiej, ale jakbym przy okazji jeszcze mógł dotknąć, taki udźwig a wygląda na delikatny :-)



#895 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 31 grudzień 2016 - 16:28

Witam!

 

Potrzebuje głowicy głównie do czatowni.

Zależy mi na płynnej pracy obiektywu.

Montowane obiektywy będą w granicach 3kg.

 

Mam dwa typy i nie wiem który będzie lepszy. Może ktoś z was testował obie głowice ?

Triopo DG-2 http://allegro.pl/id...6120581541.html

Manfrotto MVH502AH http://www.cyfrowe.p...laska-baza.html


Wildlife Photography

 

 

 


#896 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 02 styczeń 2017 - 13:09

Nieaktualne- Kupiona!


Wildlife Photography

 

 

 


#897 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów
  • Lokalizacja:
    Roztocze

Napisano 08 styczeń 2017 - 01:33

Witam

Pękł mi dolny zacisk nogi goldphoto YH 314c. Może ktoś wie gdzie taki zacisk, lub podobny można kupić. Chyba pasuje od manfrotto 190. ale nie mogę trafić na taki detal


przypominam że malarstwo Vincenta van Gogha było dla współczesnych nic nie warte

#898 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 08 styczeń 2017 - 10:41

Tu masz adres do części zamiennych manfrotto

https://www.manfrott...prob-parts.html

 

wybierz model (jeśli wiesz jaki to odpowiednik), z prawej strony masz sklep i wielkiego problemu nie ma, kupowałem w ten sposób ostatnio części do mojego Manfrotto.



#899 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów
  • Lokalizacja:
    Roztocze

Napisano 08 styczeń 2017 - 20:26

dzięki bardzo


przypominam że malarstwo Vincenta van Gogha było dla współczesnych nic nie warte

#900 pawel. (Paweł)

pawel.
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Wiek: 30
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 25 luty 2017 - 17:08

Witam, szukam dla siebie kolejnego statywu. Do tej pory statywu używałem głównie do makro, teraz chcę kupić coś także pod tele.

 

Był nazwijmy go "wszechstronny" Manfrotto 055XPROB (udźwig + różne kombinacje ustawień, w tym płasko na ziemi). Okazał się z czasem zbyt ciężki do moich wędrówek, więc zastąpiłem go Velbonem Voxi-L. Ta specyfikacja:

 

Wysokość maksymalna: 154 cm
Wysokość minimalna: 12,3 cm
Wysokość po złożeniu: 36 cm
Waga: 1,1 kg
Średnica nogi: 27 mm
Zalecane obciążenie: 3,50 kg
 
Bardzo mi odpowiada. Jest niewielki, lekki i pracuje przy ziemi. Gdyby nie ostatni parametr zostałby ze mną dalej, jednak nie da sobie rady z teleobiektywem typu 100-400. Nadal chcę statyw nieduży, lekki i z możliwością pracy przy ziemi. Prawdopodobnie zostaje mi do wyboru tylko statyw wykonany z karbonu. Po poszukiwaniach znalazłem rodzinę Triopo: http://www.triopo.pl...ywy/22-seria-gt Czy to dobry wybór? Parametry odpowiadają moim wymaganiom, dodatkowa funkcja monopodu też chyba się przyda przy tele. Oczywiście nie upieram się przy tych statywach, chętnie rozważę inne propozycje. Proszę o porady. 

Użytkownik pawel. edytował ten post 25 luty 2017 - 17:09






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)