Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wyrok dla Rospudy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#61 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 luty 2007 - 20:31

Jak dla mnie to nasz Gość przedstawił bardzo krótkowzroczny punkt widzenia. Nie ma co dyskutować.

#62 Janek

Janek
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • Lokalizacja:
    Słomków Mokry :)

Napisano 25 luty 2007 - 22:36

Tomajk napisał:

"A właściwie to gdzie byli ci obrońcy gdy była faza projektowania, przecież to nie trwało tylko rok, nic nie można zbudować jeśli nie ma uzgodnień i opracowań wpływu na środowisko"

Poprostu nie było ich Tomajk :mrgreen:

Łatwiej wysłać na drzewo kogoś i zrobić szum medialny, niż " toczyć boje w biurach nad projektami" bo to takie mało widowiskowe . Nikt nie zauważy.
Współczuję tym ludziom którzy dają się tak wodzić za nos i narażają swoje zdrowie jeśli nie życie dla słusznej być może idei . Niestety nikt ich nie poprosił 2 czy 8 lat temu aby się wypowiedzieli na ten temat. Wtedy nie było potrzeby.
Jeszcze raz powtórze , dla mnie ta sprawa strasznie smierdzi.
W końcu okaże się, że pare szumowin chciało wypłynąć na pierwsze stony przy pomocy pleców bojowników.
Przeżywałem za swojego życia takie sytuacje dziesiątki razy.

Już bojownikiem nie jestem .

#63 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 26 luty 2007 - 06:09

W końcu okaże się, że pare szumowin chciało wypłynąć na pierwsze stony przy pomocy pleców bojowników.
Przeżywałem za swojego życia takie sytuacje dziesiątki razy.

I ja właśnie odnoszę dokładnie takie wrażenie.
Smutne to ale co zrobić. :-(

#64 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 26 luty 2007 - 08:11

A może zapłacić ekologom to sobie pójdą do domu tak też bywało, że krzyczeli do czasu aż zaproponowano im pieniądze na ich organizacje ekologiczne i odstępowali od protestu.
Tak oglądam te relacje telewizyjne i co się okazuje że siedzą nad tą Rospudą młode siksy w dredach z wykształcenia plastyczki, które w życiu nie widziały tych roślin i zwierząt, o które walczą, a torfowisko dla nich to jakieś bagno potem będą się pochwalić że biłem się o Rospude to trochę tak jak z wyjazdem żołnierzy do Iraku jadą tam dla kasy i po to aby potem powiedzieć jestem twardzielem byłem na wojnie, żaden z nich nie jedzie do Iraku czy Afganistanu dlatego, że jest żołnierzem i ojczyzna od niego wymaga aby walczył bo w imię czego amerykańskich interesów.
Rospuda to piękne miejsce obawiam się tylko jednego że budowa ruszy a potem unia zablokuje prace i wszystko stanie rozbełtane, drzewa zostaną wycięte i spraw będzie się ciągnęła w nieskończoność.
W moim pierwszym poście w tym temacie napisałem że obwodnica powstanie w tym miejscu i tak chyba będzie.
Po kilku latach się okaże że estakada wcale nie ma tak bardzo negatywnego wpływu na to miejsce a szkody jakie zostały wyrządzone przyroda szybko naprawiła.
Wojtek

#65 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 26 luty 2007 - 08:34

Zgadzam się z tym, co napisano wyżej, protestować należało wcześniej, w fazie wstępnych projektów. Obecnie spór został umiejętnie, przekierowany między ekologów a miejscową ludność, prawdziwi winowajcy próbują występować w roli arbitrów.
Obawiam się, że ta akcja ekologów spowoduje większe zniszczenie doliny niż sama budowa obwodnicy.
Mówiąc w skrócie, teraz to już jest po ptokach- dosłownie.

młode siksy w dredach z wykształcenia plastyczki,

:lol: :lol: :lol:
(sory, nie mogłem się powstrzymać)

#66 jurgen

jurgen
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • Lokalizacja:
    Piaseczno

Napisano 26 luty 2007 - 11:11

Vinnetou zgadzam się w 100%
ale jak widać strzelasz do muru

najwazniejszym zadaniem ekologów jest uświadamianie, że tak Rospuda istnieje.
Jeszcze raz powtarzam. Nie snujemy swojego kraju.
pozdrawiam

#67 Janek

Janek
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • Lokalizacja:
    Słomków Mokry :)

Napisano 27 luty 2007 - 14:45

najwazniejszym zadaniem ekologów jest uświadamianie, że tak Rospuda istnieje.
Jeszcze raz powtarzam. Nie snujemy swojego kraju.


I o to chodzi , żeby tak było.
;-)

#68 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 07 kwiecień 2007 - 20:55

Ktoś śledzi tą sprawę?
Jak to się rozwija?

#69 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 08 kwiecień 2007 - 09:09

Ja się w tym wszystkim pogubiłem...
Minister spotkał się z delegacjami z innych państw, ale co z tego wyszło nie wiem...dziennikarze mówią, że to nie miało sensu, bo delegaci i tak nie będą głosować w sprawie obwodnicy.
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#70 Januszi

Januszi
  • Użytkownik
  • 176 postów

Napisano 16 kwiecień 2007 - 18:20

[img]http://i155.photobucket.com/albums/s283/Januszi/szyszko.jpg[/img]

#71 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 kwiecień 2007 - 22:19

Jestem strasznie ciekaw jak się to wszystko rozstrzygnie ;-)

:ninja:


#72 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 17 kwiecień 2007 - 13:53

...i żeby mu tyłek skopali, że nie będzie mógł usiąść...
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych