Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

canon czy nikon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

#41 Misza

Misza
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 17 marzec 2008 - 13:47

ja tak samo zanim wybrałem system to spędziłem wieeele godz.
i wybrałem Nikona z naprawde wielu powodów, tyle że ja stawiałem na fotografie modową, a przyrodnicza to hobby
co do dynamiki w nikonach to właśnie jestem przy tym temacie i jak tylko troche poćwiczę to zapodam efekty

i nie mówie że nikon najlepszy... a moge powiedzieć że w wielu kwestiach przegania Canona, pozatym wybierająć N nie trzeba wydawać worków $$ żeby uzyskać dobre efekty

P.S. zawsze jak jest temat Canon vs Nikon to dyskusja aż kipi :)

pozatym z tego co widze to posiadacze Canonów to jak sekta :D a ich hasła to "Nikon to złoooo" hehehe ... a prawda jest taka co znam już takich którzy mieli 30D i jakąś tam eLkę i teraz zmieniają sys. na D300 lub D3, mówie o ludziach którzy na tym zarabiają... tak więc chyba Nikon nie jest taki zły ;) tymbardziej że właśnie D80 wybrałem bo swego czasu podpatrzyłem jednego fotografa i robił nim dooobre foty :)

#42 Magnum43

Magnum43

Napisano 17 marzec 2008 - 13:49

besprzecznie artyści fotograficy , reporterzy wojenni i sportowi

Czyli Wszyscy oprócz Fotografujacych przyrodę :tease:
Wprawdzie jadąc na wojnę i tak wybrałbym Nikona ...ma bowiem wielkie walory obronne.....waga i trwalość obudowy :-P

#43 Misza

Misza
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 17 marzec 2008 - 14:00

besprzecznie artyści fotograficy , reporterzy wojenni i sportowi

Czyli Wszyscy oprócz Fotografujacych przyrodę :tease:
Wprawdzie jadąc na wojnę i tak wybrałbym Nikona ...ma bowiem wielkie walory obronne.....waga i trwalość obudowy :-P


D3 w reku nie trzymałem ale bawiłem się cały dzień D300 i mogę śmiało powiedzieć że reszta puszek to zabawki w porównaniu z nim... pomijam porównanie z modelami 400D czy nawet D80... ale jak brałem do ręki 30D czy 40D to jednak trzymająć nikona mam wrażenie że to jest właśnie narzędzie pracy... które jak trzeba zaliczy glebe, kompiel i nic mu nie będzie... czyli idealne sprzety dla mnie :D

#44 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 marzec 2008 - 14:05

Wprawdzie jadąc na wojnę i tak wybrałbym Nikona ...

Ja chyba jednak kewlarowy hełm :mrgreen: ;-)

Ta dyskusja powoli zbliża sie do czasu przeszłego, przecież wiadomo, że przyszłość należy do sony 8-)

#45 Magnum43

Magnum43

Napisano 17 marzec 2008 - 14:26

przecież wiadomo, że przyszłość należy do sony

Pomysleć że już.....w niedalekiej przyszłości idąc do lasu fotografować przyrodę
....oprócz szumu wiekowych dębów będzie nam towarzyszył dyskretny ....szum matrycy sony...... :hmmm:

#46 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 17 marzec 2008 - 14:31

szum matrycy sony......

i pobrzmiewać kupiona na wyłacznośc muzyka Jaksona :mrgreen: , bo to bedzię kompakt pięę w jednym , stacja dokująca , laprtopik , mp5 i DVD n-generacji ,jak dokupia komórkową sieć to jeszcze telefonia międzygwiezdna i na dokładkę lustrzanka ;-)

Misza i co z tego ,że cos miałeś w ręku ? ja mialem Marka III Ds z nowym 600/4 i co ? i nic ! może poza tym ,że o takim zestawie marzę .
a testy i ilość lini , hm no cóż nie moja bajka , nie mam cierpliwości tego czytać .
Wiem jedno , do zrobienia dobrej foty jest potrzebne ŚWIATŁO :blink:

#47 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 17 marzec 2008 - 14:37

[ ....szum matrycy sony...... :hmmm:


potwierdzam , przy słabym świetle szumi aż przykro patrzeć

#48 Magnum43

Magnum43

Napisano 17 marzec 2008 - 14:46

pobrzmiewać kupiona na wyłacznośc muzyka Jaksona , bo to bedzię kompakt pięć w jednym , stacja dokująca , laptopik , mp5 i DVD n-generacji ,jak dokupia komórkową sieć to jeszcze telefonia międzygwiezdna i na dokładkę lustrzanka

BlueDun jesteś prawdziwym wizjonerem :thumbsup:
Pomysleć że to już niedługo.......za kilka lat Mark III czy jakiś inny D5000 mozna będzie kupic za grosze na pchlim targu...... :crybaby: ...mozna się wzruszyć .... :down:

#49 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 marzec 2008 - 14:47

szumi aż przykro patrzeć

Ale jak miło posłuchać :mrgreen: Szumią jak ten las dookoła.

#50 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 marzec 2008 - 14:51

za kilka lat Mark III czy jakiś inny D5000

A do Mark XXX i D3399 dodadza 600/2.8 w zestawie a i tak wszyscy będą woleli zamiast tych ultradźwięków usm czy hsm słuchać Michaela J. przy ustawianiu ostrości - pomyślcie jaki to będzie thriller (dla tych zwierzat) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#51 Misza

Misza
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 17 marzec 2008 - 14:53

szum matrycy sony......

i pobrzmiewać kupiona na wyłacznośc muzyka Jaksona :mrgreen: , bo to bedzię kompakt pięę w jednym , stacja dokująca , laprtopik , mp5 i DVD n-generacji ,jak dokupia komórkową sieć to jeszcze telefonia międzygwiezdna i na dokładkę lustrzanka ;-)

Misza i co z tego ,że cos miałeś w ręku ? ja mialem Marka III Ds z nowym 600/4 i co ? i nic ! może poza tym ,że o takim zestawie marzę .
a testy i ilość lini , hm no cóż nie moja bajka , nie mam cierpliwości tego czytać .
Wiem jedno , do zrobienia dobrej foty jest potrzebne ŚWIATŁO :blink:


no wydawało mi się że jasno rozwinełem myśl...
po tym jak miałem okazje pobawić się D300 to stwierdzam że wszystko inne sprawia wrażenie zabawek a konkretnie (400D , 450D, 20-40D , i wszystkie poprzednie nikony)
zresztą ta pucha ma spory potencjał... i jak najbardziej się nadaje do sportu i innych bardziej wymagających fot...

#52 Magnum43

Magnum43

Napisano 17 marzec 2008 - 15:02

wydawało mi się że jasno rozwinełem myśl...

Misza brutalnie przerwałeś na Nasze wizje :hihi: odnośnie sony :-/ ...w planach jeszcze był samochód , lodówka .......itd. :thumbsup:

#53 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 17 marzec 2008 - 15:49

Pomysleć że już.....w niedalekiej przyszłości idąc do lasu fotografować przyrodę
....oprócz szumu wiekowych dębów będzie nam towarzyszył dyskretny ....szum matrycy sony...... :hmmm:


:thumbsup: grunt to poczucie humoru.
My jesteśmy najlepszym przykładem tego, że nie ważne jakiej marki jest sprzęt, ważne kto oko do wizjera przykłada.

#54 Misza

Misza
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 17 marzec 2008 - 16:04

Pomysleć że już.....w niedalekiej przyszłości idąc do lasu fotografować przyrodę
....oprócz szumu wiekowych dębów będzie nam towarzyszył dyskretny ....szum matrycy sony...... :hmmm:


:thumbsup: grunt to poczucie humoru.
My jesteśmy najlepszym przykładem tego, że nie ważne jakiej marki jest sprzęt, ważne kto oko do wizjera przykłada.


dobrze gadasz...
ale tak na poważnie znam już sporo ludzi którzy uważają że dany system jest najlepszy i koniec . A jeszcze żeby robili jakieś naprawde dobre zdjęcia ehh...
znam takich co mają super ostre szkła poczym na zdjęciach walą jakiś tandetny blur... bo GO lepsze robią ;-) a sprzęty mają naprewde hohooo...

#55 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 17 marzec 2008 - 16:06

nie ważne jakiej marki jest sprzęt, ważne kto oko do wizjera przykłada

i bardzo dobrze - sprzęt jaki mam musi wystarczyć - a umiejętności może przyjdą z czasem :D

#56 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 17 marzec 2008 - 16:43

róbta czym chceta !

byle efekta było widać ! :mrgreen:

i było co podziwiać ;-)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#57 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 17 marzec 2008 - 16:47

Magnum43, poszukam , ale jakby znależć statystyki sprzedaży , to byłoby czarno na białym jaki jest trend wyborów i prewferencji sprzetowych ," ludzkiej populacji" , mając szacunek do demokratyzacji poglądów łatwo by było wyciągnąć wnioski, tylko gdzie takie dane znależć? ( i po co ? :mrgreen: )


to wygląda to nasepująco, w tamtym roku najwięcej w Polsce sprzedało się luster Nikona a globalnie na całym świecie Canona. Znaczy Polacy polubili Nikona (a raczej jego ceny).
Ja mam Nikona i VR w obiektywie i jestem zadowolny, a co do wojny systemów, to zawsze będzie, przecież nikt nie przyzna że g.... kupił.

#58 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 17 marzec 2008 - 16:56

Fajny temat wracam do niego od czasu do czasu ale nie zabieram głosu bo nie wiem co to jest CANON :roll:
Wojtek

#59 hubacz

hubacz

Napisano 17 marzec 2008 - 18:51

róbta czym chceta !

byle efekta było widać ! :mrgreen:

i było co podziwiać ;-)

Co za zmiana kierunku :)
Zdjecia zaczoles robic ? :P

Ja tam poprosze beznadziejnego D40 z 200-400 VR :P Zaden kanon ze szklem za 1k mnie nie przebije :D

#60 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 17 marzec 2008 - 21:54

hubacz, ja tak mam :aaa_uf: , lubię jak się robi gorąco , tak naprawdę to jest mi obojętne kto co ma , jak to jest canon :sorry:





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych