Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

canon czy nikon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 16 marzec 2008 - 20:32

oj cos ostatnio to forum jakies grozne sie robi.. :) oby byla to tylko chwilowa tendencja..

pewnie mlody jestem i glupi, ale wychodze z zalozenia, ze fotografia to ma byc przyjemnosc, i bedzie nia niezaleznie od tego czy wybiore O, P, A, C, N, czy co tam jeszcze jest... a jezeli juz sam wybor systemu i wszelkie techniczne bzdury wzbudzaja we mnie tyle cisnien, to lepiej kase od razu zarezerwowac w srodki na uspokojenie :) bo jezeli mialbym potem co dnia myslec czy dokonalem dobrego wyboru, czy szumi, czy nie szumi, czy ostrzy, czy abberuje, to hmm.. nie o to w tym chodzi..

odnosnie pytania, jedno jest pewne. Obydwa zestawy sa swietne :) gratuluje wyboru :)
World is a lonely place - you're on your own.

#22 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 16 marzec 2008 - 20:37

Co niektórzy faktycznie powinni jakąś tabletkę łyknąć ;-)
C czy N ?
Może Tomasz Tomaszewski podpowie?? http://ml.gazeta.pl/...tomaszewski.wma
Wywiad nie związany z przyrodą ale jest tam wątek sprzętowy, warto posłuchać i przestać pierdoły wypisywać

#23 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 16 marzec 2008 - 20:37

Co to za różnica jaka puszka ....

no jakto , jedni lubią paprykarz inni mielonkę , albo skumbrie w tomacie :mrgreen:
Mortis, z tymi środkami na spokojność to święte słowa !
Co do ciśnień , to wzbudzają je same koncerny , jak jest wojna , jest zainteresowanie , antagonizm w tym wypadku napędza kasę w obydwie kieszenie :mrgreen: ;-)

#24 Magnum43

Magnum43

Napisano 16 marzec 2008 - 20:41

wogóle to zadajcie sobie trud poczytania testów ....zwróćcie uwagę na Konica Minolta 5D ....... w małpkach ma dość dobrą pozycję ........ Test dotyczył Nikona D50 ..Canona 350D ....nawet Sony alpha 100 ma o wiele większe szumy na niskich zakresach......
Prosta sprawa stać Cię na lepsze pudło to kupuj najdroższe ...przynajmiej porażka będzie droższa :doh:

#25 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 16 marzec 2008 - 20:47

kacpero, pan Tomasz Tomaszewski wypowiada słowa ważkie i świetnie oddające idee fotografii , tylko zwróć uwagę na jej wydźwięk- ważna jest ulotna chwila , ciekawy kadr z "duszą " na tym forum , raczej ważne jest :super niski szum rewelacyjna ostrość i rozmyty bokeh , to jest różnica , która przysparza wielu wrogów myślącym inaczej.
Z tąd takie kłótnie o techniczne aspekty , oczywiście bzdura , ale można wyrazić swoje zdanie , no i ktoś musi jednak podjąć tą decyzję ,chyba na całe życie ;-) nie ? :mrgreen:

#26 dombek

dombek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Mirsk(Góry Izerskie)

Napisano 16 marzec 2008 - 20:50

temat idealny do wojen systemowych, widzę, że już powoli się zaczyna :)

ja radziłbym Nikona do tego kilka szkieł ze średniej półki, a później przesiadka na d300, który w niczym nie ustępuje Canonom....

polecam ten tekst: http://www.fotal.pl/... ... 13076.html
Nikon d70s,d90 + kit + tair 300/4.5 z konwerterem 2x

http://photodabrowski.pl/

#27 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 16 marzec 2008 - 20:53

kacpero, na tym forum , raczej ważne jest :super niski szum rewelacyjna ostrość i rozmyty bokeh


Dobrze że to tylko Twoje zdanie o tym forum (bez urazy) bo już by mnie tu nie było ;-)

#28 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 16 marzec 2008 - 20:59

kacpero, to nie jest moje zdanie :mrgreen: , ja za odmienne podejście do fotografii , mam tą kreseczkę moim zdaniem , to ironia ;-) :->
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#29 rafiboj

rafiboj
  • Lokalizacja:
    Bogatynia

Napisano 16 marzec 2008 - 21:04

Mortis, jak by moja kobieta wiedziała ile mam zamiar wydać na aparat to by się to chyba rozwodem skończyło :-? , więc jeśli już mam wydać jak dla mnie "kosmiczne pieniądze" to chciałbym kupić coś co za tą kasę będzie najlepsze. teraz mam sony h9 i fotografowanie nim zbytnio przyjemności mi nie sprawia jak sobie przypomnę ile ciekawych ujęć poszło na marne bo aparat zawiódł a kupiłem go nie mając pojęcia o fotograf i nikogo się nieradząc za 1700 plus telekonwerter 600, popełniłem błąd i nie chcę go powtórzyć. Stąd moje pytania do Was

#30 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 16 marzec 2008 - 21:09

To uważaj żebyś następnej nie dostał ;-)
A tak poważnie: wszyscy dążymy do tego żeby nasze zdjęcia były jak najlepsze ale nie można zapomnieć po co je robimy. Jeśli ktoś chce mieć tylko takie zdjęcia jak piszesz to już nie daleko mu do podejścia reprezentowanego przez tego gościa: http://www.fotolovy.cz/

#31 jurgen

jurgen
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • Lokalizacja:
    Piaseczno

Napisano 16 marzec 2008 - 21:14

:mrgreen:

#32 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 16 marzec 2008 - 21:30

I jeszcze takie pytanko czym d30 bije d400 pomijając jakość wykonania- tak w prostych słowach prosił bym o wyjaśnienie:-D


Jakość wykonania też się liczy! Obudowa magnezowa (częściowo) z solidnym uchwytem różni się jednak od plastiku. W czym jeszcze przewyższa 400: punktowy pomiar światła, wyświetlacz w górnej części aparatu, jest szybszy w zdjęciach seryjnych (5 kl/s), więcej informacji w wizjerze (np. ISO), czułość do 3200 (przy ISO 1600 szum niemal niedostrzegalny), ponoć jest ma cichszą migawkę (tego nie jestem w stanie potwierdzić, opieram się na na opinii kolegi, który pewnie lepiej słyszy ;-) ).
Ja nie jestem fachowcem :oops: , może ktoś lepiej zorietowany napisze coś więcej. Mam go od kilku dni i jestem, jak na razie, zachwycony.

#33 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 16 marzec 2008 - 21:37

jurgen, żarty się nas trzymają , to dobrze , byle ktoś ich nie zrozumiał opacznie ;-)
co do fot to ja naprawdę niewiele widziałem dynamiki z nikosiów , może za mało widziałem ogólnie ? :blink: , jak masz linka , to ja chętnie dobre foty obejrzę . :mrgreen:
co do stabilizacji , to nie miałem okazji sprawdzić i piszę bajki z zaczytanych treści , ale kubaman robi 500 z ręki i jakoś mu to wychodzi , pomijam doskonały warsztat , ale jednak technika chyba jednak pomaga nieco .

#34 jurgen

jurgen
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • Lokalizacja:
    Piaseczno

Napisano 16 marzec 2008 - 21:38

Prosze moderatora o usunięcie mojego przedostatniego postu.
Zażartowałem i zostało to żle odebrane. Myślałem że kolega też żartuje.
Cóż, okazało się, że mój inerlokutor wierzy w to co mówi. Dlatego może czuć się moją wypowiedzią obrażony. Dlatego przepraszam.

#35 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 16 marzec 2008 - 21:42

jurgen, nic nie usuwać ! moderacja zabija dyskusje i czyni ją pozbawioną sensu .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#36 Magnum43

Magnum43

Napisano 16 marzec 2008 - 21:48

Zażartowałem i zostało to żle odebrane. Myślałem że kolega też żartuje.

Tu wszyscy żartują .........BlueDun .....lubię Twoją wojowniczość i dociekliwość ...zadaj sobie trud i poszukaj zdjęć Jurgena ..z ogniskową 600 i pełną dynamiki akcją...w nawiasie nie jestem jego TWA ...dla mnie liczą się tylko zdjęcia . Mnie osobiście ogranicza tylko zdrowy rozsadek ....i to aby zabawa nie stała się obsesja .
Pasja...... technika........wiedza...i znajomość własnego sprzętu to pierwszy krok do fotografi. :-P

#37 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 16 marzec 2008 - 22:38

Magnum43, poszukam , ale jakby znależć statystyki sprzedaży , to byłoby czarno na białym jaki jest trend wyborów i prewferencji sprzetowych ," ludzkiej populacji" , mając szacunek do demokratyzacji poglądów łatwo by było wyciągnąć wnioski, tylko gdzie takie dane znależć? ( i po co ? :mrgreen: )
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#38 hubacz

hubacz

Napisano 17 marzec 2008 - 07:30

Kup aparat za gora 1,5k i do tego szklo za 3k a nie na odwrot ...

#39 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 17 marzec 2008 - 08:08

BlueDun, co ty sie tak w tego Canona zapatrzyłeś, dopłaty jakieś masz? ;-)

Z for systemowych, najlepsze wątki przyrodnicze są na forum nikona, czyli da sie zdjęcia robić.
Canon 30D moim zdaniem ma dobry stosunek jakości do ceny, ale tak jak napisał hubacz, szkło jest ważniejsze.

#40 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 17 marzec 2008 - 13:22

Ojcze Dyrektorze nie zapatrzyłem sie tylko takie mam odczucia , mogliby mi zacząć płacić , bym pisał peany bo uwielbiam przewrotne formy literackie ;-) .
Co do forów ( systemowych i innych ) to dla mnie żadna wiarygodność , sa tacy co się "publikują w necie " i tacy co zarabiają kasę - czytaj profesjonaliści.
Na podstawie własnych porównań i ogólnych trendów wybrałem taki system , miałem swobodę , besprzecznie artyści fotograficy , reporterzy wojenni i sportowi używają Canonów i ich szklarni czy sie to komuś podoba , czy nie , wniosek nasuwa się jeden : większość sie napewno myli, jakie to proste ! :mrgreen:





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych