Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

canon czy nikon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafiboj

rafiboj
  • Lokalizacja:
    Bogatynia

Napisano 15 marzec 2008 - 22:01

witam, zastanawiam się nad takimi zestawami:
canona eos 400d +Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM

czy może jednak:
nikon d80 +Nikon AF-S Nikkor 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED VR

który zestaw lepszy, proszę o pomoc i z góry dziękuję :-)

#2 Misza

Misza
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 16 marzec 2008 - 00:31

ja mam taki zestaw nikona jak podałeś
jedynie co moge powiedziećzłego o szkle to że ma straszne aberracje... za to świetną rozdzielczość już od pełnej dziury... dopiero na 300mm jest słabiej

co do body to jedyny plus dla canona to mniejsz szumiąca matryca...
ja miałem podobne dylematy i postawiłem na nikona... i teraz się cieszę bo planuje zakupić D300 więc i w będzie CMOS i ostre szkła :)

#3 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 marzec 2008 - 07:52

hmm...a miałeś w ręku któryś z nich?
Ten Canon ma taki sobie uchwyt chyba rzeczywiście tylko matryca mu daje przewagę...
Nikon lepiej leży w łapkach, a sodząc po avatarku masz w co wziąć aparat ;-)

PS. a czemu nie Sony albo Pentax?
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#4 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 16 marzec 2008 - 07:54

C - champion ;-)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#5 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 16 marzec 2008 - 09:34

A może zamiast 400D pomyśl nad 30D. Ceny są tego aparatu są już całkiem, całkiem...

#6 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 16 marzec 2008 - 10:39

Canon... 30D ;-)

#7 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 16 marzec 2008 - 12:34

Zresztą, co my Ci tłumaczymy... mistrzowie używają Canona :mrgreen:
http://m.onet.pl/_m/... ... 85,8,1.jpg
http://m.onet.pl/_m/... ... f1,8,1.jpg
Zdjęcia z PAP, znalezione na onecie

#8 rafiboj

rafiboj
  • Lokalizacja:
    Bogatynia

Napisano 16 marzec 2008 - 16:06

August,

Ten Canon ma taki sobie uchwyt

wiem że jest mały, ale myślałem o zakupie gripu za jakiś czas

a sodząc po avatarku masz w co wziąć aparat

to wina tego zdjęcia- poszerza ;-)

A może zamiast 400D pomyśl nad 30D

MarcinP, - za1900 można kupić d400 z kitowym szkłem a samo body d 30 to 2600

a czemu nie Sony albo Pentax?

na początku myślałem o pentaxie 10d, ale wydaje mi sie że lepiej jak szkło i puszka jest jednej marki

Monastor,

Zresztą, co my Ci tłumaczymy... mistrzowie używają Canona :mrgreen:

- no i trzeba było tak od razu :-D

#9 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 16 marzec 2008 - 16:18

Monastor, wykorzystałeś zdjęcia bez zgody autora to jest kradzież.
Macie rację Canon jest najlepszy.
Wojtek

#10 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 16 marzec 2008 - 16:40

Już chyba wiem dlaczego nasz wąsaty mistrz z Wisły w tym sezonie gorzej skakał. Nie można robić dobrze dwóch rzeczy naraz, tj. skakać na nartach i fotografować jednocześnie :mrgreen:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#11 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 16 marzec 2008 - 16:54

- za1900 można kupić d400 z kitowym szkłem a samo body d 30 to 2600


Brałem pod uwagę to, że rozważasz także zakup Nikona d80, który kosztuje 2,2 tys. A nad kitowym szkłem Canona tobym się poważnie zastanowił...

#12 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 16 marzec 2008 - 17:05

A nad kitowym szkłem Canona tobym się poważnie zastanowił...


no to masz zagwostkę , może potrwac trochę ;-)
oczywiście ,że kity są słabsze , ale puszka bez porównania lepsza , więc jak dokładają to sie bierze i nie marudzi.
Ten na N ma jakies śrubokręty :-> , z jednym obiektywem działa af z innym przez przejściówki , nikoś goni , ale ma zaległości , o długich szkłach (na przyszłość) z uśmiechem milczę , kosmiczna przepaść między systemami ,Canon pozamiatał teren na dłuuugi czas z optyką .
Odrazu odpowiem - jakoś zdjęć w ruchu, dynamicznym do , którego szybki AF jest potrzebny z nikonowych szkieł nie widziałem :blink: :mrgreen:

#13 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 16 marzec 2008 - 17:44

ostapowicz, hmm, napisałem skąd są, nie zapisałem ich u siebie, nie piszę że są moje. Podpisałem nazwą agencji, tak samo jak onet, autora nie podali.

http://sport.onet.pl... ... ortaz.html
http://sport.onet.pl... ... ortaz.html

tak lepiej?

#14 Misza

Misza
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 16 marzec 2008 - 18:37

A nad kitowym szkłem Canona tobym się poważnie zastanowił...


no to masz zagwostkę , może potrwac trochę ;-)
oczywiście ,że kity są słabsze , ale puszka bez porównania lepsza , więc jak dokładają to sie bierze i nie marudzi.
Ten na N ma jakies śrubokręty :-> , z jednym obiektywem działa af z innym przez przejściówki , nikoś goni , ale ma zaległości , o długich szkłach (na przyszłość) z uśmiechem milczę , kosmiczna przepaść między systemami ,Canon pozamiatał teren na dłuuugi czas z optyką .
Odrazu odpowiem - jakoś zdjęć w ruchu, dynamicznym do , którego szybki AF jest potrzebny z nikonowych szkieł nie widziałem :blink: :mrgreen:


hmm... że co ?? niby czym pozamiatał
proponuje się po sklepach przejść i zobaczyć nowe szkła nikona
albo poprostu na www.optyczne.pl

np. nowy nikor 70-200 VR kosi wszystki inne szkła przy pełnej dziurze już ma ok 44lpmm a jak się domknie do f/4 to oscyluje w granicak 44-48lpmm... jak narazie nie widziałem ostrzejszego szkła... zresztą teraz Nikon wprowadził CMOS więc nie oszukujmy się ale D300 i D3 to w chwili obecnej jedne z najlepszych sprzętów... teraz tylko kwestia jak odpowie Canon

#15 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 16 marzec 2008 - 18:49

Wiem jedno, zostajesz w systemie wszystko jedno oba maja pełny zakres i podobna jakość. Ale jeżeli pójdziesz w alternatywną szklarnię(np Sigma) Nikon lepiej współpracuje...
Jakiś Canon jakieś szkła...

#16 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 16 marzec 2008 - 19:10

Nikon też ma napędy ultradźwiękowe i wiele znakomitych szkieł. Inna sprawa to to, że raczej Canon dominuje na imprezach sportowych.

#17 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 16 marzec 2008 - 19:53

Misza - naczytać się można wszystkiego , kolega pyta ja mam swoje zdanie.
jurgen - człowiek zejdż ze mnie ;-) , panie doktor :-> , wyraź swoje zdanie , nie polemizuj , masz już swojego cietrzewia ? no to oki :mrgreen:
(swoją drogą co z nikosia równa sie z nową 600/4 canona ? zdjęcia z reki na 1/60 sek to dla nikonowców przepaść nie do przeskoczenia - czy już bredzę w przedśmiertnym amoku panie doktor ;-) )
tylko Canon , jak nie mieli matrycy Cmos to krzyczeliście ,że szumy nie są wielkie ,że jest dobrze, teraz piszecie no przecież ma matryce Cmos !
D3 hm w sumie dla Marków niezła podstawka , moim zdaniem oczywiście :roll:
Warzacając do meritum , kupuj Canona i tyle ! :mrgreen:

#18 rafiboj

rafiboj
  • Lokalizacja:
    Bogatynia

Napisano 16 marzec 2008 - 20:09

panowie dziękuję za dotychczasowe porady, jeden problem mam z głowy miedzy nikonem a canonem wybrałem CANONA, i coraz bardziej skłaniam się ku d30, ale urodził się kolejny dylemat :-? za cenę d30 można nabyć d450 co sądzicie o takim rozwiązaniu. I jeszcze takie pytanko czym d30 bije d400 pomijając jakość wykonania- tak w prostych słowach prosił bym o wyjaśnienie:-D

#19 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 16 marzec 2008 - 20:18

rafiboj, chcesz fotografować przyrodę , to nie studio , pomijam parametry , ale trwałość , jest mz jednym z dominujących w kryteriach doboru czynnikiem.
ja mam puszkę Canona ,uszczelnioną , nie zakrywam niczym jak pada , jak sie zapiaszczy to czekam jak wyschnie i pędzelkiem czyszczę , fakt nie dbam z aptekarską precyzją , mam porysowane wyświetlacze , ale szkła nie :mrgreen: i wszystko działa !
i na koniec , nie jestem uwiązany do firmy, wyboru dokonałem świadomie zaczynając od zera , będę bronił zdania ,że Canon jest lepszy bo taki system wybrałem z rozmysłem , wszystko , (nie miałem napewno gorączki idąc do sklepu ;-) ) .
Faktem jest jednak ,że 450 ma dużo z 4o D i marków ( mikroprocesory , oprogromowanie)
napewno jest lepsza ( poza uszczelnieniem ) nawet od starszych marków , bo technika już nie idzie , pędzi do przodu.!

#20 Magnum43

Magnum43

Napisano 16 marzec 2008 - 20:32

Co to za różnica jaka puszka ....jak coś kosztuje poniżej 10.000 to i tak pozostaje amatorską "idiotenkamerą ".......szklarnia się liczy i zasobność kieszeni...talent też jest ważny :hihi: chyba.............





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych