Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

canon czy nikon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

#81 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 marzec 2008 - 21:43

Ważne że Bieliki sfotografowane Nikonem

Dobrze że przypomniałeś, bo już zapomnialem o co w tym watku chodzi :mrgreen:

#82 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 18 marzec 2008 - 21:59

jurgen, ja nie musże nic powtarzać , i niemusi mi sie wydawać , orzełek , przez ciebie prezentowany , nie lata tylko na Alasce , choć parę ładnych lat temu byłem , i widziałem jak żrą łososia , mnie własnie interesowały keta i połowy nie robiłem zdjęć .

Co do humoru to nie żart , tylko taki na przyszłość do cytowania odnośnik , wiesz ja mam różne doświadczenia jak sie ludzie zmieniają , gdy żartować się zaczyna z żartujących :mrgreen:
Faktem jest ,że to nikon , ale wielkośc modela , jego powolność ,myślę ,że nawet ręczne ostrzenie i zenith by wystarczyły . Oczywiście kadry są niesamowite .
Czy tak bardzo cenisz foty z polskich hodowli na przykład daniela i jelenia ? hm bardzo ciekawe zachwyty .
Może zacytujesz swoje dynamiczne foty ? chetnie pomlaskam w wątkach tematycznych z zachwytu i jeszcze system zmienię , bo mam sprzęt mierny , to straty niewielkie. ;-)

na razie jednak radzę kupić C . no chyba ,że ta muzyka i bajery to Sony :->

#83 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 marzec 2008 - 22:10

BlueDun, w Sony mając Bravię mogę mieć odbitki rozmiarów A3 ostre jak żyleta :-P nie wspominając że Sony już ma wbudowaną małą Bravię z tyłu ;-) nie muszę wydawać kasy na stabilizację szkiełek bo mam stabilizację z każdym ( nawet z szerokimi, standartowymi i portretowymi stałkami czego Nikon i Canon NIE MAJĄ ).
Tak więc mnie te muzyki i bajery w Sony kuszą a jakby dorzucili jeszcze wbudowane PS 3 nie protestowałbym bo bardzo chcę zagrać w Metal Gear Solid 4 :mrgreen:

Tak się można przekomarzac i żartować w kółko...

Co do tych amerykańskich orłów - ja nie lubię ich fotek ale trzeba przyznać że te powyższe zdjęcia są najwyższej klasy... byle czym się ich nie zrobi - trzeba być też świetnym fotografem... i/lub mieć sporo czasu.

:ninja:


#84 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 18 marzec 2008 - 22:10

zalosna ta dyskusja :)
World is a lonely place - you're on your own.

#85 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 marzec 2008 - 22:12

Ano niestety... zaczynamy wchodzić w wojnę systemów na dodatek okraszoną czymś dziwnym... najwyżej się zamknie wątek :mrgreen:

:ninja:


#86 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 18 marzec 2008 - 22:14

Dunadan, ja naprawdę podziwiam patent ze stabilizacją matrycy , ,muszę przyznać ,ze dowiedziałem sie o nim dopiero na tym forum :oops:

#87 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 marzec 2008 - 22:15

zaczynamy wchodzić w wojnę systemów

No właśnie, dotychczas tego nie było i było miło.

#88 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 18 marzec 2008 - 22:18

BlueDun, ja Cię nie rozumiem.
Co ty chcesz udowodnić, że tylko Canon nadaje sie do dynamicznych scen?
Albo jesteś zaślepiony systemem, albo celowo prowokujesz spory.
A co do poczucia humoru, to ja ostatnio w ogóle go nie posiadam.

#89 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 18 marzec 2008 - 22:26

morav, teraz ja Ciebie nie rozumiem , rozmawiamy w wątku nikon czy canon , rozpoczęło się o dynamice , kolega pokazał foty , okrasił odrobiną humoru komentarz , ja potwierdziłem podziw i też odniosłem sie do dyskusji z dystansem , nie mogę zrozumieć jednego , nie obrażam sie na sugerowane wodogłowie , a ktoś ma pretensje o dyskusję na temat dynamiki bielików amerykańskich , chyba za bardzo mnie tropić zaczynasz , ja marny jestem kąsek ,do ustrzelenia ;-)

#90 jurgen

jurgen
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • Lokalizacja:
    Piaseczno

Napisano 18 marzec 2008 - 22:32

BlueDun
Nie czytasz tego co pisze. Nie hodowla,a komercyjne miejsce. Podobnie jak twoje ryby.
Niczym to sie nie rozni od czatowni. Jedziesz tylko na gotowe.
Co do tego powolnego modela, widac ze nie probowales robic zdjec.
Nawet szybujacego gluptaka jest ciezko zrobic.

jednym slowem: rozbrajasz mnie,
z mojej strony EOT

normalnie :mrgreen:

#91 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 18 marzec 2008 - 22:45

jurgen, pewnie masz rację , ja focę krety w norach i z tąd głupawe wtręty o ptakach.
na koniec mały quizz : czy ogladasz tylko swoją galerię i kolegów co masz w "ulubionych "?
odpowiedź - tak ( tak myślałem )
odpowiedź - nie ( jak zwykle żartujesz , przecież wiadomo ,że tak )
pozdrawiam serdecznie ;-)

#92 Misza

Misza
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 18 marzec 2008 - 22:51

co do dynamiki w Nikonach to w moim brak mi tylko ilości klatek
bo AF się sprawdza idealnie
pare dni temu fociłem enduro i było git :)

#93 pawel pawlak

pawel pawlak
  • Małomówny
  • 3 postów

Napisano 18 marzec 2008 - 23:45

Oba systemy mają elementy niezbędne do uzyskania dobrych efektów w postaci fajnych ujęć. Generalnie canon ma lepsze wysoki iso, a nikon AF. Oba elementy bardzo ważne przy fotografii przyrodniczej. Ale to generalizacja bo canon 40D ma z tego co wiem naprawdę dobry AF a nikony d3 i d300 delikatnie mówiąc na pewno nie ustępują canonowi w szumach.
Ja wybrałem nikona daaawno temu i nie zamieniłbym go na inny system. Naprawę polecam :)

#94 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 marzec 2008 - 08:56

BlueDun, zakończyłbym już te puste dywagacje.

:ninja:


#95 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 19 marzec 2008 - 12:52

Tak naprawdę "wojny systemowe" do niczego konkretnego nie prowadzą. Co najwyżej do niepotrzebnych kłótni i sporów. Każdy z nas ma inne potrzeby, wymagania itp. Tu ważniejsze powinno się w pierwszej kolejności zadań pytanie do czego tak naprawdę będzie potrzebny sprzęt, jakie szkło (stałka czy też zoom), oraz możliwości finasowe. Nie rzadko szkła kosztuje wielokrotność body i to właśnie od niego powinno się wybierać system. Co z tego ,że body świetne jak szkło marne. Nie da się wtedy wyciągnąć wszystkiego z możliwości body. Ja właśnie pierwsze co zrobiłem to zrobiłem sobie taki plan:
- ile maksymalnie mogę wydać...
- jakie szkło (stałka czy zoom)
- na jakie najlepsze mnie stać?
- body jakiego systemu? odp. oczywiście takie jak wybrany obiektyw i jego mocowanie :mrgreen:
-zakup body takiego na jakiego mnie stać ;-)
Głośno nie będę mówił co wybrałem, bo jeszcze nie kupiłem. Ale mam już spełnione pierwsze 4 górne punkty :mrgreen:

p.s.
Do autora wątku: Nie ważne co wybierze i tak będziesz zadowolony. Ważniejsze szkło niż body. Lepiej mieć lepsze szkło i gorsze body, niż na odwrót.

p.s.2
mam nadziej ,że post nie zostanie wycięty, bo starałem się tu zamieścić całe meridum jakie mam na temat tego tematu...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#96 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 marzec 2008 - 14:26

chemik,

mam nadziej ,że post nie zostanie wycięty


Niby za co? :niewiem: przydałoby się więcej takich głosów.

Nie wiem czy jest jeszcze kontynuować ten temat :roll:

:ninja:


#97 widz

widz

Napisano 19 marzec 2008 - 16:06

mam nadzieję,że nikt nie zacznie naszego forum od tego wątku
:-(

#98 rafiboj

rafiboj
  • Lokalizacja:
    Bogatynia

Napisano 19 marzec 2008 - 17:57

chemik

Nie ważne co wybierze i tak będziesz zadowolony.

no i masz racje :-D , co prawda sprzętu jeszcze nie mam, ale zamówienie złożyłem i już jestem zadowolony :mrgreen:
a wybrałem:
1.Canon EOS 400D + ob. 18-55mm
2.Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
3.Jenis Battery Grip BG-E3 z LCD do EOS 350D/400D.
4.King akumulator NB-2LH (Canon NB-2LH)
5.Osłona przeciwsłoneczna (zamiennik Canon ET-65B)
6.Osłona przeciwsłoneczna 58mm tulipan
i wyszło 4500złociszy
dzięki wszystkim za porady, no cóż mi teraz pozostaje rzec, po prostu canon jest najlepszy :mrgreen: :hooray:

#99 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 marzec 2008 - 18:34

rafiboj, a ten tulipan to do czego?...

:ninja:


#100 rafiboj

rafiboj
  • Lokalizacja:
    Bogatynia

Napisano 19 marzec 2008 - 18:56

Dunadan,

a ten tulipan to do czego?...

:hmmm: no......pewnie się przyda, jest dużo krótsza od ET-65B, tak na zapas :-D Ale, że co coś nie będzie pasować, bo już zgłupiałem :hmmm:





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych