Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Marzec 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
429 odpowiedzi w tym temacie

#61 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 05 marzec 2008 - 19:34

Heh, w Szczecinie wreszcie spadł śnieg, ale roztopił się po kilku godzinach :-)
Od kilku dni obserwują a okolicach domu i szkoły coś co nazwałem pustułcem... mały drapol, co do którego nadal nie jestem pewny czy jest krogulcem czy pustułką. Nie ma chwili żebym nie patrzał w niebo i liczył na bliższe przyjrzenie się ubarwieniu. Pisałem o tym już w wątku o krogulcach.

Niestety jedyne na co mam teraz czas to matury próbne :roll:
Jedyne co mi się teraz narzuca jako temat fotek to przebiśniegi i siatkówka :-)
Zamówiłem dzisiaj Canona 100 mm F/2.8 macro. W sumie nawet nie muszą go szybko przysyłać, będę się mógł zabrać wreszcie do roboty... ale jak przyślą to też się nie obrażę i zrobię w weekend jakiś wypad w plener przy dobrej pogodzie.

#62 skinbark

skinbark
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Grudziądz

Napisano 05 marzec 2008 - 20:58

Wybralem sie zaraz po pracy z nowa Sigma 70-300 (narazie na wiecej nie stac) na maly objazd samochodem. Cel: poprzez okoliczne lasy (Grupa, Buśnia) w strone Borow Tucholskich, rzut oka pod katem wlamania na dzialke (Rybno) i powrot do miasta przez Warlubie. Po drodze kilka postojow na fotki.
Na poczatek troche saren, ktore nie daly sie podejsc w zaden sposob. Jedna grupa zwiala jak tylko zatrzymalem samochod. Nastepna parke postanowilem "wziac sposobem". Zatrzymalem samochod kilkadziesiat metrow dalej i korzystajac z uksztaltowania terenu zmierzalem w kierunku, gdzie w/g mojej oceny powinny byc sarny. Doszedlem plytkimi wawozami do malego pagorka, wspialem sie ostroznie na jego grzbiet, wystawilem glowe i... zobaczylem zadki szybko zmykajacych zwierzakow. Wsiadlem do mojego VW, zerknalem, jak wysoko jest sloneczko i ruszylem na znajome, srodlesne bagno.
Znam to rozlewisko, wiec wiedzialem, ze spotkam tam sporo labedzi. Na miejscu konsternacja - ani ptaszka ! Zawsze z daleka bylo widac labedzie, a tu nic. Juz chcialem ruszyc do domu, gdy dostrzeglem wsrod suchej trawy biala szyje z pomaranczowym dziobem. A wiec jednak sa ! Wylazlem z samochodu i zszedlem z drogi w dol nasypu na skraj wody. Rzut oka na labedzie - byly tak schowane, ze szansa na fotki zerowa, a podejscie grozilo utonieciem. Poniewaz bagno ma ksztalt mocno zakreconego rogala, a bylem na jego jednym koncu, postanowilem rzucic okiem na jego drugi koniec.
Przeszedlem lasem kilkadziesiat metrow i wyszedlem na jego skraj mniej wiecej w polowie bagna. Cos mignelo mi w oddali. Spojrzalem przez obiektyw - jakis ptasior usiadl na olche posrodku bagna. Z przyspieszonym tetnem zaczalem podchodzic blizej prawie na czworaka. Grunt coraz bardziej miekki, zaczalem sie zapadac po kostki. Przylozylem aparat do oka i pstryk !
Sa dwa !! Bieliki ?? Postanowilem podejsc jeszcze blizej. Po paru krokach ptaki niestety poderwaly sie do lotu.

24
Dołączona grafika

25
Dołączona grafika

Mam nadzieje, ze sie nie myle jesli chodzi o te drapole :)
Odlecialy - czas wracac. Odwrocilem sie, zrobilem trzy kroki i za moimi plecami rozlegl sie znajomy dzwiek.

26
Dołączona grafika

Niezla niespodzianka. Chyba musze tam jakas czatownie uskutecznic. Ale to plan na pozniej.
Wracajac spotkalem jeszcze kilka sarem miedzy walem przeciwpowodziowym a Wisla.

Z gory przepraszam za zdjecia (same cropy), ale to moj pierwszy powazny plener. Dopiero ucze sie sie szkla i aparatu.
Pentax K100D Super + KIT 18-55mm na start i Sigma 70-300 APO. Wybaczcie jakość, ale dopiero się uczę.

#63 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 05 marzec 2008 - 21:31

skinbark, ozazdrościć przeżyć. Od tego zaczyna sie prawdziwa przygoda z fotografią przyrodniczą!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#64 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 05 marzec 2008 - 22:00

ale dzisiaj dzień , tyle ciekawych opowieści , miło poczytać ,i zaczyna ciągnąć człeka do lasu :mrgreen:

#65 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 05 marzec 2008 - 22:31

Ciężki dzień w pracy, ale jak się czyta wasze historie, to całe zmęczenie dosłownie opada. Czyta się z przyjemnością, chciałoby się być na waszym miejscu. Może w weekend się uda gdzieś wyskoczyć?
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#66 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 06 marzec 2008 - 08:56

PS. Gdzie je spotkałeś?


pola za pieczewskim poligonem, konkretnie to niedaleko drogi wylotowej z miasta
World is a lonely place - you're on your own.

#67 sebaok

sebaok

Napisano 06 marzec 2008 - 09:46

Dziś się przekonałem, ze żurawie to wstrętne paskudne ptaszyska :evil:
Wczoraj pewna para zobaczyła mnie z ponad 200m i poooleciała, dzisiaj jadę bez aparatu a te bestie stoją w rowie przy samej szosie, przejechałem koło nich, zatrzymałem się, wysiadłem, podszedłem na 10m one nic. Spokojnie sobie łaziły w rowie, przez dobre 2h bo jak wracałem to tez były. Jutro będe z aparatem i pewnie uciekna mi z 200m.

#68 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 06 marzec 2008 - 12:13

sebaok, myślę, że wiele osób z forum zna to z własnej autopsji i to nie koniecznie dotyczy żurawi. One chyba wyczuwają aparat z daleka i dlatego nie chcą być fotografowane :evil:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#69 grabeer

grabeer

Napisano 06 marzec 2008 - 12:28

:bradoz: :lol:

#70 Wojtek_sl

Wojtek_sl
  • Lokalizacja:
    Siemianice

Napisano 06 marzec 2008 - 14:24

... One chyba wyczuwają aparat z daleka i dlatego nie chcą być fotografowane :evil:


Coś w tym jest. Jak chodziłem bez aparatu to miałem więcej ciekawych obserwacji :evil: Uczulenie na obiektyw, czy co?

#71 Magnum43

Magnum43

Napisano 06 marzec 2008 - 17:46

Piękny słoneczny dzionek :mrgreen: Wstałem skoro świt czyli 8.00 :-/
Na miejscu o 9.15 W tym momencie już wiedziałem że ze zdjęć nici :-|
Wszystko juz fruwało ćwierkało a częś towarzystwa odsypiała noc.
27.
ćwierkało
Dołączona grafika
28.
fruwało
Dołączona grafika
29.
odsypiało noc ;-)
Dołączona grafika
30.
co za nuda ........... :-/
Dołączona grafika
Zachecony przykładem zwierzątek ...ułożyłem się wygodnie i ........
Spóżniłem się na obiad :doh:
Jutro budzik nastawię ...

#72 skinbark

skinbark
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Grudziądz

Napisano 06 marzec 2008 - 18:57

Jeszcze jedno zdjecie z pierwszego pleneru - zobaczylem go w ostatniej chwili :)

31
Dołączona grafika
Pentax K100D Super + KIT 18-55mm na start i Sigma 70-300 APO. Wybaczcie jakość, ale dopiero się uczę.

#73 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 06 marzec 2008 - 19:41

Magnum43, jak ty wytrzymujesz taką straszną nudę! :mrgreen:

skinbark, to bardzo rzadki łabędź łąkowy :mrgreen:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#74 Magnum43

Magnum43

Napisano 06 marzec 2008 - 19:52

Magnum43, jak ty wytrzymujesz taką straszną nudę!

Wpadnij ponudzimy się ....poważnie to są takie dni że nic się nie chce .
w temacie Czatowni napisałem że planuję lisią sesję ...no i du...a jak przyszedłem to model spał przed norą ...a że dobrze wychowany jestem to mu nie przeszkadzałem ...a wręcz się z nim solidaryzowałem :mrgreen:

#75 piotro82

piotro82
  • Użytkownik
  • 446 postów
  • Lokalizacja:
    głogów

Napisano 06 marzec 2008 - 21:22

32
Dołączona grafika
33
Dołączona grafika
34
Dołączona grafika

#76 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 06 marzec 2008 - 21:44

piotro82, poszukaj jakiegoś programu do usuwania ramek. Nawet paint się nada ;-)

Fotki fajne, musiałeś mieć bardzo ciekawe spotkanie. Szkoda, że trochę zbyt centralnie kadrowane.

#77 pazura

pazura
  • Małomówny
  • 16 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 06 marzec 2008 - 22:50

Fajnie poczytać, a ja cierpię na brak czasu na polowanie.
Praca, magisterka, i inne zajęcia.
Dobrze że chociaż poczytać można o tym co się na łąkach, polanach i w lasach dzieje.

Pozdrawiam i gratuluję dzisiejszych łowów.

____________________________________
www.fotografia.nafi.pl

#78 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 marzec 2008 - 23:01

ech..poczytałem z bólem serca...
U mnie ostatnio depresja, w tygodniu rano do roboty (na 7-mą) i z pieknego słonka nici, a w weekendy ostatnio pogoda taka, że lepiej nie mówić...
:-( A taką mam ochotę się gdzieś wypuscić, tato mi doniósł że Żurawie już są, może w tym roku uda mi się do nich "dobrać"...

zazdroszczę Wam tych dzisiejszych przygód
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#79 sebaok

sebaok

Napisano 07 marzec 2008 - 09:07

35.Dziś było tak jak pisałem wczoraj, przyjechałem na żurawie z aparatem a te bestie stały na środku rzepaku, trochę podszedłem ale nie za blisko, pogoda tez do d. Zdjęcie mocno cięte.


Dołączona grafika

#80 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 07 marzec 2008 - 09:18

Fajnie macie z tymi żurawiami. Ja na Pogórzu tylko w locie je obserwuję. Ale za to w większej liczbie :-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych