Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Marzec 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
429 odpowiedzi w tym temacie

#421 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 marzec 2008 - 11:27

Monika, ale nawet z tą siążką będzie ci ciężko... ptakó jest bardzo dużo, będzie spory misz-masz mimo ich sensownego poukładania w książce... trochę potrwa nauka tych najpospolitszych gatunków. Dobrą formą nauki jest też forum ;-)

:ninja:


#422 miszak

miszak

Napisano 31 marzec 2008 - 11:28

...
Dostałem świetne instrukcje od stałego bywalca na tych terenach KRZYCHa.
Wszystko było dokładnie tam gdzie mówił i wyglądało dokładnie tak jak mówiłe z małą różnicą - herbata w zajeździe była okropna ;) ...


Gdzie złapałeś gęsi? Wybierałem się na Narew w okolicach Strąkowej Góry ale w marcu pochorowałem sobie. Macie dowiadczenia z kwietniowymi gąskami nad Biebrzą? Do kiedy będą?

 


#423 grabeer

grabeer

Napisano 31 marzec 2008 - 12:51

miszak, gąski spotkałem nie daleko tarasu widokowego w Burzynie- po przeciwnej stronie drogi pasły się na łące....
JACKOS no szkoa że sie nie zgadaliśmy - jak pluszaki ... ja miałem pięc i mam kilka ładnych fotek ale wrzucę za jakiś czas (brak sprzetu mnie tu ogranicza) pozdrawiam

#424 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 31 marzec 2008 - 17:10

237 .
247.
248 .
rewelacyjne mniam foty ! :roll:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#425 sebaok

sebaok

Napisano 31 marzec 2008 - 19:11

255. Ale mam paprochów na matrycy:)
Dołączona grafika

#426 skinbark

skinbark
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Grudziądz

Napisano 31 marzec 2008 - 20:11

Rankiem w drodze nad Wdę. Mimo mgły nie dały się podejść.
256.
Dołączona grafika

Na każdym kroku ślady ich obecności.
257.
Dołączona grafika

W drodze powrotnej w tym samym miejscu, co pierwsza fota.
258.
Dołączona grafika
Pentax K100D Super + KIT 18-55mm na start i Sigma 70-300 APO. Wybaczcie jakość, ale dopiero się uczę.

#427 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 31 marzec 2008 - 20:41

Dziś już po zachodzie słońca oglądałem kapitalny spektakl - rogujące się kozły, które już na serio obejmują rewiry i nie tolerują "u siebie" żadnego innego. Młode koziołki w pierwszej i drugiej głowie trzymają się mini-rudli złożonych z samy kóz jak dzieciaki sukienki matki. Te w średnim wieku próbują szczęścia w walce o swoje terytorium.
Miałem okazję oglądać taką próbę przejęcia terenu - stary kozioł, ten ze zdjęć nr 206-209.... przeganiał kozła z 248-249. Przez jakieś 40 minut słychać było trzaski i poszczekiwania w olsie, ale nie wychodziły na otwarte i walczyły w ukryciu. Czekałem na skraju w nadzieji, że kóryś da za wygraną i uda się sfocić chociaż pogoń za pokonnanym. Ale słońce zaszło i tylko mogłem posłuchać co się dzieje w krzakach, aż nagle..
259.
Dołączona grafika

ISO najwyższe z możliwych+statyw, ale z tak długimi czasami nie było mowy o uchwyceniu dynamiczej sceny... Nie wiem czy to nawet dokument jest , ale zamieszczam jako ciekawostkę, bo walczą tu dwa kozły, które możecie obejrzeć na poprzednich zdjęciach. Stary kozioł jeszcze na ten rok pozostanie "władcą" swojego olsu. Młodszy przegrał i poszedł utykający... Dodam jeszcze, że wrażenia z oglądania takiej sceny niesamowite, to trzeba zobaczyć i usłyszeć, bo szczekania, łamania gałęzi i uderzeń parostków nie da się opisać.

#428 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 31 marzec 2008 - 20:57

unkas, :clap: za całość.

#429 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 31 marzec 2008 - 21:35

Ale scenka. Zazdroszczę ci takiego obcowania z naturą...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#430 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 31 marzec 2008 - 23:12

Dziś już po zachodzie słońca oglądałem kapitalny spektakl -


musisz sie wcześniej umawiać
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych