Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Marzec 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
429 odpowiedzi w tym temacie

#21 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 02 marzec 2008 - 20:57

fajne przynudzanie , u mnie to chyba same zajęczyce bo żadnych parkotów nie ma :)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#22 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 02 marzec 2008 - 21:15

Wybaczycie tyle zdjeć i takie przynudzanie?

Wcale nie przynudzasz, tylko potwierdziłeś to samo co ja dziś miałem. Też pogoda na zmianę. Fajny fotoreportaż nam dziś dałeś. Miło się czytało. A co do zdjęć to chyba 10 najlepsza, tylko żeby GO była większa. Ale i tak jest nieźle...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#23 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 marzec 2008 - 21:27

selekcika młodego

A co to takiego?

#24 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 02 marzec 2008 - 21:39

No cóż, dorzucę swoje trzy grosze.. wczoraj pogoda była okrutna.. deszcz, wiatr, chwilami robiło się sucho.. przez moment , ok południa nawet gdzieś tam słonko jakby chciało sie przebić... ale to trwało tylko parę minut. A ja cały dzień w terenie, cały dzień na polu.. doglądałem wykopu pod domek na nowy osiedlu "Przy puszczy".. Było niebyło.. jadąc tam zabrałem podręczne sprzęcicho. W czasie, jak koparka nakopała i musiała zgarnąć, wybrałem się nad pobliskie jeziorko w lesie. No i było miło.. szkoda, że nie maiłem czasu, bo były nawet szanse na niezłe fotki. Na jeziorze para łabędzi.. i stadko gągołów.. nawet blisko mnie pływały, ale za trzcinami.. przy próbie podejścia uciekły.. gdybym miał czas się przyczaić i poczekać... pomarzyć.. W łęgach nadjeziornych uwijały się pełzacze.. ptyknąłem.. ale.. za daleko były.. poza tym.. sikoreczki różnej maści.. Ale po pół godzinie wypadało wracać na wykop.
A stojąc w słocie i wichurze nad wykopem.. rozglądałem się w stronę puszczy.. No i żuraw leciał.. zdziwiłem się, ze jakiś samotnik. Klucz gęsi z daleka obwieścił swoje zbliżanie się... a z dwóch stron lasu kołowały jakieś drapole.. z daleka nie do oznaczenia.. Wróciłem do domu przewiany, przemarznięty i przemoczony mimo nieprzemakalnych ciuchów przed 19.00

#25 sebaok

sebaok

Napisano 02 marzec 2008 - 21:42

selekcika młodego

A co to takiego?


Rogacz selekcyjny, do odstrzału

#26 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 21:42

Wiecie, że właśnie głównie mozliwośc podzielenia sie z innymi tym co się widziało i przeczytania (zobaczenia) co spotkało innych trzyma mnie na forum? Rodzina nie chce słuchac i oglądać, znajomi raczej też nie... a człowiek by się wygadał.

A co to takiego?


Koziołek jest w drugiej głowie (nałozył drugie poroże). Jedna z tyk ma formę charakterystyczną dla szpicaka (szydlarza), druga znacznie niższa (nie wiem dokładnie czy na tej jakieś odnogi są). Koziołek ma ponadto ta wyższą tykę uszkodzoną (zdarty scypuł do połowy, prawdopodobnie zawadzone o przeszkodę) i to równiez spowoduje nieprawidłowy rozwój. Dlatego określiłem go jako selekta - ten koziołek na 99% nie dożyje przyszłego marca - zostanie odstrzelony. Takie sa kryteria odstrzałów - czy prawidłowe.. moim zdaniem nie do końca bo to co kozioł nakłada zalezy głownie od bazy żerowej. Odnośnie tego kozła to jednak ma sens, bo żeru w tym roku było masę a i tak nałożył marną formę, więc albo choroba, albo genetycznie coś nie tak.

Edit: sebaok mnie ubiegł ;-)

#27 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 marzec 2008 - 21:48

Dlatego określiłem go jako selekta - ten koziołek na 99% nie dożyje przyszłego marca - zostanie odstrzelony.

Tak coś przypuszczałem, że mu się nie poszczęści w życiu, tylko nie donoście na niego tym służbom myśliwskim!
Swoją drogą to głupie odstrzeliwać kogos tylko dlatego ze ma kiepskie rogi ;-)

#28 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 21:57

Roby, trzy rzeczy:
1. Nie ma "służb myśliwskich", odstrzałow samców zwierzyny płowej dokonują myśliwi z uprawnieniami selekcjonerów.
2. Nie rogi a poroże (rogi mają ssaki z rodziny pustorogich, jeleniowate poroże).
3. Chyba lepiej odstrzelić osobniki słabsze (stan kiedy przy dobrej bazie żerowej rogacz nakłąda słabe poroże o czymś mówi) niż jakiekolwiek. A odstrzelić muszą, bo plany są przez nadleśnictwo ustalane.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#29 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 marzec 2008 - 22:08

Roby, trzy rzeczy:

Przeca sobie żarty stroję.

W każdym razie nie informuj o nim ;-)

#30 Misza

Misza
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 02 marzec 2008 - 22:24

11.
coś tam startowało :)
Dołączona grafika

#31 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 marzec 2008 - 22:26

coś tam startowało :)

Kormoran chyba. Mam podobne - znaczy sie zachód. Oto one:

12.

Dołączona grafika



#32 sebaok

sebaok

Napisano 02 marzec 2008 - 22:27

13. Mój dzisiejszy plon, 2kg, 94cm
Dołączona grafika

#33 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 marzec 2008 - 22:30

Mój dzisiejszy plon, 2kg, 94cm

Chodzi Ci o ten rower. Fajny, tylko brudny, ale lekki i rama niewysoka!!!
Słupy to wysteplowania, koniecznie.

#34 Misza

Misza
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 02 marzec 2008 - 22:31

Roby dzisiaj podobne foty robiłem :)

#35 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 marzec 2008 - 22:32

dzisiaj podobne foty robiłem :)

Zachód Słońca?

#36 Misza

Misza
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 02 marzec 2008 - 22:34

nioo... fajne mialem widoczki
wstawiłem już do siebie na stronke

#37 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 02 marzec 2008 - 22:46

sebaok, dołączyłeś do gangu zbieraczy ;-)

#38 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 02 marzec 2008 - 22:58

sebaok, fajny rower znalazłeś. Tylko ma obleśną kierownicę, jak maska kiczowatego amerykańskiego samochodu sprzed kilkudziesięciu lat.

#39 sebaok

sebaok

Napisano 02 marzec 2008 - 23:02

morav, Jak wracałem z polowania prawie na niego wlazłem :mrgreen:

#40 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 03 marzec 2008 - 10:16

niezłe poroże:) sebaok o czemu nie dałes jescze żadnego zdjecia pustułki :-( ?? na wieży kościoła ze 2 pary sa z miła checia bym ogladnął takie zdjecia twojego wykonania ;-)
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych