Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Marzec 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
429 odpowiedzi w tym temacie

#361 piotro82

piotro82
  • Użytkownik
  • 446 postów
  • Lokalizacja:
    głogów

Napisano 27 marzec 2008 - 21:35

a 191, daleko... fakt, ale to moje pierwsze takie spotkanie więc chciałem się pochwalić :) ;)

I jest czym bo nie kazdy widział dzika na zywo a co dopiero loche z prosiaczkami

#362 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 28 marzec 2008 - 17:07

...Jackos, to bieliki są? (patrząc po ogonie i proporcjach z tym co łazi obok i chyba jest czymś krukowatym, trudno o coś innego, ale wolę się upewnić)

Tak, to parka bielików.
Hunt też myślałem o jakiejś zasiadce, zwłaszcza że one tam regularnie bywają, ale najpierw muszę skończyć swoją przenośną czatownię :mrgreen: W każdym razie miejsce jest przednie bo mnóstwo ptaków a i sarenki tam się szwendają.
Frachu fajne spotkanie, ja widywałem dziki jedynie po zmroku :-/

#363 krzych

krzych

Napisano 28 marzec 2008 - 17:57

W końcu wiosenny dzień ze sprzyjającym światłem... Dziś podpatrywałem pomieszane gatunkowo stado kaczek..:
193
Dołączona grafika
194
Dołączona grafika
195
Dołączona grafika

#364 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 28 marzec 2008 - 18:18

ładne światło miałeś krzych,

ja dzisiaj szedłem z obiektywem makro na mech :->

i spotkalem pierwszy raz w wawie w tym roku
pliszkę

196.

Dołączona grafika


srokę z materiałem na budowę


197.

Dołączona grafika


i gila

198.

Dołączona grafika


po okolicznymrekonsansie , i jamiałem okazje znależć slady polowania krogulców , gołębie muszą sie mieć na baczności , myslę ,że jak będę miał szczęścię to uda mi sie , czy koledze lepiej go sfocić , one chyba aż tak sie nie boją , znalalem dw anapoczete gołębie w miejscach ogólnie uczęszczanych , przy jednych zwłokach nawet leżały kijki , jakby jakis "ekolog" na ratunek biegł gołębiowi.

Co do sprzętu dzisiaj zamarzyłem o uniewrsalce jakieś np . 24 - 800 mm / f 2,8 macro 1:1 i waga -ok ,no nawet 2,5 kg :mrgreen:

jak wyjdę z fiszajką (bo to chyba reguła ) to bedę świadkiem na 50 metrach, walki bielika z pelikanem o rybę ze stawu :mrgreen:

#365 krzych

krzych

Napisano 28 marzec 2008 - 18:41

jak wyjdę z fiszajką (bo to chyba reguła ) to bedę świadkiem na 50 metrach, walki bielika z pelikanem o rybę ze stawu


no zwykle tak bywa... Ja dziś dla odmiany nagminnie ciąłem skrzydła lądującym/startującym kaczkom. ciasno w stałce - statecznie ok, ale zoom by sie przydal do akcji o jakim pisze wyżej BlueDun,

#366 Olomir

Olomir
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • Lokalizacja:
    Zielona Gora

Napisano 28 marzec 2008 - 19:12

krzych super kaczuchy

bluedun gil jest niezły

#367 zero8

zero8
  • Lokalizacja:
    Okolice Warszawy

Napisano 28 marzec 2008 - 19:28

Zdzis:

199.
Dołączona grafika

200.
Dołączona grafika

201.
Dołączona grafika

#368 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 28 marzec 2008 - 19:33

A ja dzisiaj udałem sie w poszukiwaniu miejscówki bobrów. Co prawda żadnego nie widziałem :mrgreen: ale mam niezbite dowody na ich istnienie hehe :lol:
202
Dołączona grafika
a przy okazji taki konik
203
Dołączona grafika
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#369 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 28 marzec 2008 - 19:35

zero8, krzych, jak widzę , nie próżnowaliście dziś. Już nie mogę się doczekać weekendu, byle pogoda była...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#370 krzych

krzych

Napisano 28 marzec 2008 - 19:39

chemik, Ma być na podlasiu. już powinieneś iść spać. wschód słońca w naszych okolicach ok 5.15. Dziś sprawdzałem. pozdr

#371 zero8

zero8
  • Lokalizacja:
    Okolice Warszawy

Napisano 28 marzec 2008 - 19:55

To jeszcze zdzisiowa pliszka i zajaczek :-)

204.
Dołączona grafika

205.
Dołączona grafika

#372 sebaok

sebaok

Napisano 28 marzec 2008 - 20:05

Ja dzisiaj niestety niczym się nie pochwalę:P Budzik dzwonił koło 5 ale nie dałem rady i wstałem dopiero koło 14.00 :mrgreen: a do końca dnia się obijałem, zresztą i tak pogoda była nie za ciekawa, jutro od wczesnego rana do wieczora do roboty więc pewnie w niedziele najbliższe łowy zresztą jeśli pogoda dopisze.

#373 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 28 marzec 2008 - 20:11

Dziś urwałem godzine po pracy. Wygląda jednak na to, że moje wiosenne podejście "kozłowego" tematu spełznie na niczym. Stare i w średnim wieku powycierane dokumentnie. Pozostaje mi liczyć na koziołki w pierwszej i drugiej głowie... tylko czy czasu nie zabraknie?
Tego dnia niby miałem szansę (przez lornetkę wypatrzony czemchający kozioł, ale próba podejścia skończyła sie tym, że kozioł zainteresowany porzucił wycieranie scypułu i zaczął podchodzić mnie... Zjawisko "czemchania" jest tak przypadkowo spotykane, że trzeba mieć dużo szczęścia. Zobaczymy...
Pora na reportaz z dzisiejszej porazki

206. Wylazł z krzaków, gdzie był zajęty "demolowaniem" drzewka

Dołączona grafika

207. Próba zwietrzenia i wypatrzenia źródła dźwięku

Dołączona grafika

208. I tu już porażka, częściowo tylko z mojej przyczyny.
Dołączona grafika
Mój kompakcik nie radzi sobie z łapaniem ostrości. Wszystkie zdjęcia gdzie zwierzak był cały w kadrze potraktował ostrością za kozła. Musiałem dać maksymalny zoom żeby w ogóle można było pomarzyć o ostrości, a i tak łapał ją jak chciał - tylko dwa zdjęcia w miarę ostre. Kadry okropne, ale były i dobre tylko, że ostrość za. Zwierzak się przeciez porusza i w takim zbliżeniu ciężko kadrować...
Doszedłem do wniosku, że jak ktoś jeszcze na forum napisze bzdury typu "Myślisz, że jak bedziesz miał lepszy sprzęt to zrobisz lepsze zdjęcie?" - to mu wielkimi litereami napisże "TAK, MYŚLĘ, ŻE TAK". Przestaję słuchać bajań o tym, że fotograf zdjęcie robi - jak się wiele sytuacji pod rząd traci, bo zawodzi ostrość, szybkość AF, używalne ISO, długo wysuwający się zoom, "klikolandia" zamiast szybkiego zmieniania paramterów.. to naprawdę można z innej perspektywy popatrzeć na słowa dysponujących lustrzankami i porządnymi obiektywami. Forumowicze - nie dajcie sobie wmawiać, że sprzęt nie jest ważny.
209. Tu również poucinany, ale to jedno z dwóch ostrych zdjęć z tego spotkania...
Dołączona grafika

JEszcze powalczę, może jednak uda się tej wiosny zrealizować plany o wymarzonym ujęciu.

#374 piotro82

piotro82
  • Użytkownik
  • 446 postów
  • Lokalizacja:
    głogów

Napisano 28 marzec 2008 - 20:17

unkas, jaka porażka? co Ty gadasz jak dla mnie świetne foteczki i ładne cieplutkie światełko

#375 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 28 marzec 2008 - 20:25

piotro82, samo zbliżenie i ciepłe światło nie uczynią fotografii ciekawą. Kadry są beznadziejne, sytuacje też oklepane - nie potrzebowałem portretów, chciałem uchwycić zachowanie zwierzaka a nie mogłem, bo tylko na maksymalnym zoomie dała się ostrość złapać na modela a nie za niego. Dlatego porażka... na szczęście mobilizująca.

#376 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 28 marzec 2008 - 20:25

unkas, Ty się przyznaj , że mu te rogi wycierałeś , i jak odszedłeś to się ze zdziwieniem patrzył dlaczego nie dokończyłeś :mrgreen:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#377 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 29 marzec 2008 - 01:28

Rany ale mieliście owocny dzionek :shock:
Jakiś Canon jakieś szkła...

#378 zero8

zero8
  • Lokalizacja:
    Okolice Warszawy

Napisano 29 marzec 2008 - 11:55

Koziołek bardzo ładny :ok:

Ja mam jeszcze takie cos z wczoraj:

210.
Dołączona grafika
Dołączona grafikaikon Action 12x50

#379 szpajchel

szpajchel
  • Małomówny
  • 4 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 29 marzec 2008 - 12:00

zero8, 199 to srokosz? Fajny. Raz tylko widziałem. Więcej szczęścia miałem do gąsiorków.
Pozdrawiam, Przemek

#380 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 29 marzec 2008 - 15:24

Dziś wczesnym rankiem wybrałam sie w okolice Ojcowskiego PN. początkowo padał deszczyk, ale potem na chwil parę pojawiło się słonko, po to, by koło 7.30 ustapić miejsce ulewie.
211. mój pierwszy skowronek. następnym razem może uda się go ustrzelić z innej perpektywy?
Dołączona grafika
widziałam także sarenki, ale były baaardzo daleko.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych