Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Ruska myśl techniczna ;-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 styczeń 2008 - 15:11

a te foty tam pokazane mocno takie sobie

Z tych fot, to mam wrażenie, że ostrzejsze jest to zdjęcie z tcx2, a to już jest zastanawiające ;-)

#22 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 08 styczeń 2008 - 11:30

takie fotki testowe to rzeczywiście można sobie w buty wsadzić na zimę ;-)

Ale Yaszma uchodziła za dobry obiektyw, zwłaszcza w czasach kiedy w PL zarabiało się 25 $ na miesiąc i "firmowe" obiektywy miały prawdziwie kosmiczne ceny. Yaszma chyba pojawiła się na pocz lat 90-tych, zawsze była unikatem z uwagi na malutką produkcję i wielkie zainteresowanie. Ciekawy jestem kto z polskich fotografów-przyrodników używał tego obiektywu. Jak zawsze ze sprzętem "postradzieckim" był rozrzut jakości, ale były opinie, że jest lepszy od nikkora.

ciekawe na ile właściciel ustwił sobie cenę minimalną, ale aktualne 1900 to cena zbliżona do sigmy 300/4 apo.

#23 sebaok

sebaok

Napisano 08 styczeń 2008 - 12:18

Słyszałem że pierwsze modele były bardzo dobre, starannie wyprodukowane a potem już to już jakość poszła w dół. Pogadam przy okazji z kumplem bo on się w tym dobrze orientuje

#24 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 styczeń 2008 - 22:25

ciekawe na ile właściciel ustwił sobie cenę minimalną, ale aktualne 1900 to cena zbliżona do sigmy 300/4 apo.

No właśnie, może to jeden z tych dobrze trafionych egz. Ale z tego co Pawle piszesz, to faktycznie kiedyś mógł być to rarytas.

#25 sebaok

sebaok

Napisano 08 styczeń 2008 - 22:35

Zgadza się, kiedyś to był sprzęt z wysokiej półki. A kiedyś na alledrogo widziałem Yaszme za 2700 kup teraz ale nie pamiętam czy poszła, chyba tak bo więcej nie widziałem tego egzemplarza

#26 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 08 styczeń 2008 - 22:45

http://www.dvdtechca...5slrl/51/51.htm
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#27 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 styczeń 2008 - 22:48

widziałem Yaszme za 2700 kup teraz

Ło matko :w000t: co za ceny ;-)

#28 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 09 styczeń 2008 - 09:13

chemik, to nówka z twojego linka taniej niż ten z allegro :mrgreen: , chyba ,że to dla zbieraczy i ma dodatkowo wielka wartość historyczną ? :roll:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#29 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 09 styczeń 2008 - 11:44

jak dojdzie przesyłka i cło........

Wrzuciłem Yaszme jako "topową ruską myśl techniczną", nikogo nie namawiam
Ale dobry egzemplarz + dobry konwerterek (na pewno nie ten ruski z aukcji) może być niezłym sprzętem na początek

dla porównania teraz jest minolta 300/2,8 na alle - o ile pamiętam jakieś 12 000

#30 trzyipół

trzyipół
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 styczeń 2008 - 12:19

Mam, mam, mam :mrgreen:

W tym miejscu składam jeszcze raz wielkie, tym razem publiczne :-) podziękowania koledze jackos za wykonanie kabelka „do elektroniki” :clover:

Uchwyt w całości.
Dołączona grafika

Tak wygląda mocowanie uchwytu do obiektywu (oryginalne, nic nie ruszane).
Dołączona grafika

Tak wygląda „przejściówka” od strony uchwytu.
Dołączona grafika

A tak, od strony obiektywu. W uchwycie sigmy pojawił się mały otworek stabilizujący mocowanie pomiędzy przejściówką a obiektywem.
Dołączona grafika

I to tyle. Dodam tylko, że w moim standardowym wyposażeniu fotograficznym pojawił się klucz nasadkowy nr 7/16 :strongbench:

Mam nadzieję, że darujecie mi nieprzepisową ilość zdjęć :g-hyhy:

#31 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 styczeń 2008 - 13:14

trzyipół, będzie co podziwiać na następnym plenerze :!: Gratulacje!

#32 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 23 styczeń 2008 - 13:34

trzyipół to znaczy ,że poza wężykiem to Ty sama resztę wykombinowałaś :shock: , nie no szacunek , aż głupio :oops:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#33 trzyipół

trzyipół
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 styczeń 2008 - 13:36

Chociażbym miała to ustrojstwo na taczce przywieźć, to zaprę się i przytacham :mrgreen:

Halina miło Cię "widzieć" :-D

#34 trzyipół

trzyipół
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 styczeń 2008 - 13:39

BlueDun o nie, nie. Muszę Cię z błędu wyprowadzić. Myślałam o jakiś domowych sposobach ale doszłam do wniosku, że nie ma co się bawić w prowizorkę.
Bardzo uprzejmy Pan Ślusarz mi to wykonał, niniejszym Go pozdrawiam, tak na wszelki wypadek, gdyby kiedyś tu zbłądził :-D

#35 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 styczeń 2008 - 15:21

trzyipół, ujdzie z tą ilością -) NIe wiedziałem że masz sigma 100-300. Fajnie ten zestaw wygląda - uważałbym na policję podczas focenia :hihi: czekamy na rezultaty! :-)

:ninja:


#36 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 23 styczeń 2008 - 20:40

Ciekawy byłem jak sobie poradzisz z mocowaniem no i muszę powiedzieć że świetnie to wyszło. Można by tylko tą aluminiową płytkę poczernić. Teraz tylko na ramię broń i do focenia marsz ;-)

...uważałbym na policję podczas focenia :hihi:

Ja już się kiedyć tłumaczyłem policjantom co to za ustrojstwo :mrgreen: Poza tym raz wzięto mnie za myśliwego i raz za kłusownika :mrgreen:

#37 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 23 styczeń 2008 - 21:01

Jackos, z taką lufą? :mrgreen:
Każde zwierzę zostałoby rozerwane na strzępy ;-)

Mam tą samą sigmę i wydaje mi się, że takie rozwiązanie byłoby idealne (bo wygodna ona nie jest). Niestety nie mam ruskiego uchwytu tego typu.

#38 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 23 styczeń 2008 - 21:08

Monastor, może coś podobnego?
http://www.allegro.p... ... ional.html
http://www.allegro.p... ... aratu.html
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#39 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 23 styczeń 2008 - 21:15

unkas, jest nawet to samo http://www.allegro.p... ... niper.html

Ta hama ciekawie wygląda, ale może być straszną tandetą, do tego za wysyłkę można pewnie zabulić więcej niż za to. Poszukam tego na miejscu.

#40 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 23 styczeń 2008 - 21:21

MonastorWłaśnie miałem Ci podlinkować tą kolbę od FS. Jak widać z Sigmą 100-300 bardzo ładnie można ją ożenić i zapewne jeszcze z wieloma innymi obiektywami.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych