Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Co o tym myślicie? - Moja przyszła czatownia(?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 MaCiEj20

MaCiEj20
  • Małomówny
  • 6 postów
  • Lokalizacja:
    Krosno

Napisano 27 styczeń 2010 - 21:26

Znalazłam taki malutki namiocik > http://allegro.pl/it... ... 102cm.html na ten namiocik zarzucić siatkę maskującą np. taką > http://allegro.pl/it... ... _2x3m.html (nie wiem czy nie za mała) i wstawić gdzieś w pola. Nada się?

I właśnie w jakim najlepiej miejscu postawić w polach to wyłapie raczej jakieś kuropatwy, bażanty itp. A żeby "upolować" coś typu wróbel itp to na przykład stawiać namiot w w miejscach gdzie np są jakieś leżące na ziemi drzewa??

Nigdy nie miałam do czynienia z fotografią przyrodniczą, ale bardzo chciałabym spróbować.

#2 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 27 styczeń 2010 - 21:31

Nigdy nie miałam do czynienia z fotografią przyrodniczą, ale bardzo chciałabym spróbować.

może jakiś spacer przez las, piękne zimowe widoki mamy tego roku, a i z przyrodą się zapoznasz, zwyczaje zwierzaków poobserwujesz, przy odrobinie szczęścia fajną fotkę zrobisz

#3 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 27 styczeń 2010 - 21:33

na ten temat już chyba wszustko zostało tutaj napisane :-)
Masz do poczytania na kilka wieczorów ;-)

#4 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 27 styczeń 2010 - 21:36

Znalazłam taki malutki namiocik

- i dotego taki sweetaśny :D:D:D
hehehehe:D

niebadz taka w goracej wodzie kompana, polaz po okolicy, poczytaj inne watki na forum, dowiedz sie co i jak, na fotografie przyjdzie czas;>
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#5 MaCiEj20

MaCiEj20
  • Małomówny
  • 6 postów
  • Lokalizacja:
    Krosno

Napisano 27 styczeń 2010 - 21:51

Nigdy nie miałam do czynienia z fotografią przyrodniczą, ale bardzo chciałabym spróbować.

może jakiś spacer przez las, piękne zimowe widoki mamy tego roku, a i z przyrodą się zapoznasz, zwyczaje zwierzaków poobserwujesz, przy odrobinie szczęścia fajną fotkę zrobisz


Nie mam możliwości iść do lasu, bo nie mam w pobliżu lasu :-/ Poczytałam już forum i nie znalazłam takich odpowiedzi jakie mnie interesują.

Oczywiście wcześniej pójdę kilka razy na spacer w kilka miejsc poobserwować, ale mnie interesuję na razie to o co zapytałam.

Czyli co może być alternatywą dla lasów i parków?

#6 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 27 styczeń 2010 - 21:53

MaCiEj20 jak juź będziesz kupowała to siatkę odradzam(mam identyczną).Mała po złożeniu ,ale mocne prześwity ma i trochę szeleści.Lepiej poszukać gęstych glonów.

#7 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 27 styczeń 2010 - 21:53

MaCiEj20 Witaj na forum. :lol:

Zawsze wszystkim mówię, że dla fotografa przyrody nie chodzi o to by złowić króliczka ale by gonić go.
Te rady powyżej są na serio i godne polecenia.
A jako ćwiczenie przed postawieniem czatowni: wyjdź na spacer i policz ile zobaczysz srok w ciągu dwóch godzin. To ćwiczenie to na serio.

#8 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 27 styczeń 2010 - 21:56

MaCiEj20, łąki i pola są równie dobre jak lasy i parki. Możesz tam spotkać i sfotografować mnóstwo gatunków zwierząt. Jakich? Na to pytanie znajdziesz odpowiedż właśnie na tych polach...
Namiocik może być, tylko nie wiem czy nie za mały, trudno będzie wytrzymać w pozycji "połamańca" kilka godzin.
Powodzenia w fotołowach.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#9 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 556 postów

Napisano 27 styczeń 2010 - 22:02

Szykujesz sie do najbradziej dynamicznej częsci fotoprzyrody. do wielogodzinnego czatowania. Do tego namiocik taki to będzie ciut za mały. Poczytaj wątki o czatowniach a póxniej zdecyduj, czy nie lepiej na początek nauczyć sie robić zdjęcia a potem czatować na dworze na zwierza.

P.S. Przypominam delikatnie, ze oprócz saren pod czatownie podchodzą także dziki a te nie znają litości dla nieuważnych i nieostrożnych obserwatorów.
SCRUBBY - moje tracki GPS z różnych wypadów

C40D | S10-20 | C50 | C24-105L | Cokin | DIGIPOD A2841P | BH-15N | NEX-3, 16mm

#10 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 27 styczeń 2010 - 22:12

Czyli co może być alternatywą dla lasów i parków?

- zoo - mowisz masz.
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#11 MaCiEj20

MaCiEj20
  • Małomówny
  • 6 postów
  • Lokalizacja:
    Krosno

Napisano 27 styczeń 2010 - 22:22

MaCiEj20 jak juź będziesz kupowała to siatkę odradzam(mam identyczną).Mała po złożeniu ,ale mocne prześwity ma i trochę szeleści.Lepiej poszukać gęstych glonów.

A jakie mniej więcej wymiary?

MaCiEj20A jako ćwiczenie przed postawieniem czatowni: wyjdź na spacer i policz ile zobaczysz srok w ciągu dwóch godzin. To ćwiczenie to na serio.

Wychodzę i widzę np Gila koło mojego domu, Kwiczoła itp ale nic nie udaje mi się sfotografować, albo są wysoko na drzewie (za mała ogniskowa) albo jak są nisko to nie udaje mi się podejść do nich na tyle blisko aby można było mówić nawet o jakimś takim w miarę ujęciu.

MaCiEj20Namiocik może być, tylko nie wiem czy nie za mały, trudno będzie wytrzymać w pozycji "połamańca" kilka godzin.
Powodzenia w fotołowach.

Ja jestem małą osóbką i raczej nie będę musiała przyjmować tam pozy połamańca, ale rozglądam się jeszcze za różnymi innymi namiotami.

Szykujesz sie do najbradziej dynamicznej częsci fotoprzyrody. do wielogodzinnego czatowania. Do tego namiocik taki to będzie ciut za mały. Poczytaj wątki o czatowniach a później zdecyduj, czy nie lepiej na początek nauczyć się robić zdjęcia a potem czatować na dworze na zwierza.

P.S. Przypominam delikatnie, ze oprócz saren pod czatownie podchodzą także dziki a te nie znają litości dla nieuważnych i nieostrożnych obserwatorów.


Dziki przy takich polach uprawnych również się zdarzają? A widzisz o tym to nawet nie wiedziałam.

Tak w ogóle to są moje plany na wiosnę dopiero więc przez ten czas na razie będę chodzić z aparatem i zrobić jakieś foto obserwować itp.

#12 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 27 styczeń 2010 - 22:31

A jakie mniej więcej wymiary?


2x3 powinno wystarczyć,chyba że większy namiot kupisz to wtedy większy wymiar,powodzenia.Każdy kiedyś zaczynał przygodę z fotografią,a teraz takie "mądrale" ;-)

#13 Wiktor (Robert Witkowski)

Wiktor
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • Wiek: 49
  • Lokalizacja:
    Ełk

Napisano 28 styczeń 2010 - 00:11

Chyba najprostszym sposobem na udane zdjęcia ptasiej drobnicy zimą jest postawienie karmnika dla ptaków. Regularne dokarmianie, i modeli powinno być pod dostatkiem. Wystarczy wtedy postawić taki namiocik i nawet bez żadnego dodatkowego maskowania powinnaś robić zadowalające fotki sikor, wróbli i innych ptaków ;-) .

#14 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 28 styczeń 2010 - 00:22

Nie wiem ile masz wzrostu. Jam mam ok 185 i w namiocie o wymiarach 120x120x90 spedzilem w sumie wiele dni. Po przekatnej jak sie polozylem to i spac sie dalo. Ale wychodzilem z niego "na czterech" i w takiej pozycji troche musiałem pobyc zeby dojsc do siebie :mrgreen:
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#15 stary

stary
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 28 styczeń 2010 - 02:10

Znalazłam taki malutki namiocik > http://allegro.pl/it... ... 102cm.html na ten namiocik zarzucić siatkę maskującą np. taką > http://allegro.pl/it... ... _2x3m.html (nie wiem czy nie za mała) i wstawić gdzieś w pola. Nada się?

I właśnie w jakim najlepiej miejscu postawić w polach to wyłapie raczej jakieś kuropatwy, bażanty itp. A żeby "upolować" coś typu wróbel itp to na przykład stawiać namiot w w miejscach gdzie np są jakieś leżące na ziemi drzewa??

Nigdy nie miałam do czynienia z fotografią przyrodniczą, ale bardzo chciałabym spróbować.

Hej :)
Mocno sie zastanawiam, czy da sie wysiedziec prawie bez ruchu (ze wzgledu na rozmiary namiociku) np. 5-6 godzin? Siatka maskujaca niemal na styk... ale i tak najlepiej bedzie zamaskowac namiot nie siatka, a badylami, trzcina, galeziami, itp. Tym, co znajdziesz na miejscu ('maskowanie' lezy juz w miejscu gdzie postawisz namiot, wiec jest 'opatrzone' przez zwierzaki i nie wyglada tak dziwnie dla nich jak siatka z allegro). W namiociku bedziesz musiala naszyc ciemne kawalki materialu aby zakryc okna i wejscie. Moga byc takie zaslony odwijane do gory, albo na stale przyszyte na calosc okna. W tych zaslonach pojedyncze, pionowe lub poziome szpary do wystawiania obiektywu.

Miejsce gdzie postawic kryjowke mozesz tylko wychodzic sama. W sumie wyszukanie zwierzaka (no bo sam nie przylezie do ciebie do kryjowki) i sama obserwacja miejsca o roznych porach dnia zajmuje gro czasu na fotki, plus potem czekanie, czekanie i czekanie juz w kryjowce. Kryjowka musi byc ustawiona w takim miejscu zeby bylo ja jak najmniej widac, np. pod krzakiem, drzewem, i do tego zarzucona np. galeziami. Rownoczesnie musi stac w miejscu, gdzie bedziesz najlepiej widziec co sie dzieje dokola, miec jak najlepsze swiatlo i jak najdluszej. Lepiej dobrze ja ukryc, niz miec super widocznosc. Nie moze stac na sciezkach wydeptanych przez zwierzaki (wyploszy je Twoj zapach).

Ale tak sumujac to, taka czy inna kryjowka, jesli ma byc sensowa i owocna w fokach, to musi stac kilka tygodni non stop w danym miejscu. Zwierzaki musza sie przyzwyczaic i zaufac nowemu elementowi na ich podworku. Chyba, ze ja tak wkomponujesz w terenie, ze nie bedzie roznicy czy kryjowka tam jest czy lezy u Ciebie w domu :)

ps. kuropatwy sa niziutkie, wiec chyba i tak najlepiej je focic lezac plackiem na ziemi, a zrobic zdjecie wroblowi to nie tak hop, bo to pierunsko ruchliwa pchla.
Dziurawe pudełka, szkło, rurki.

#16 kreczmar

kreczmar
  • Małomówny
  • 35 postów
  • Lokalizacja:
    Głogów

Napisano 30 styczeń 2010 - 13:53

Co do tego namiotu to nie wiem jaki z ciebie wielki chłop... Ale powiem Ci że ja kupiłem coś podobnego jakiś rok temu i przy wzroście 180 ciężko mi wejść do takiego namiotu a już nie mówiąc o siedzeniu w tym dłużej aniżeli 10 minut. Miesiąc temu na allegro kupiłem samo rozkładający się namiot (od użytkownika RUMPOL_2007) o wymiarach 200x200x130 http://www.rumpol.og... ... zestaw.jpg w którym mogę się spokojnie zmieścić ze sprzętem usiąść na krzesełku a na wiosnę przy dłuższych zasiadkach które planuję (2-3 dni) mogę rozłożyć łóżko polowe i trochę odpocząć ;) Dodam jeszcze że namiot nie był drogi bo kosztował 80 zł

#17 BartekK

BartekK
  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Lokalizacja:
    Pabianice

Napisano 01 luty 2010 - 18:35

Co do tego namiotu to nie wiem jaki z ciebie wielki chłop...


Tu raczej chodzi o babeczke. kobiałke. kobietke...
Bartek ----------------------------------------- aparat fotograficzny

#18 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 01 luty 2010 - 20:09

BartekK, - nigdy nie bedziesz pewien puki nie zobaczysz;>, chociaz czasem i wyglad moze zmylic:P
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych