Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Ruska myśl techniczna ;-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 trzyipół

trzyipół
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 styczeń 2008 - 20:53

Czy ktoś widział już takiego dziwaka :-)?
To cudo przywędrowało do mnie z dalekiego kraju zza naszej wschodniej granicy. Na razie nie mam "pomysła" co z tym cudakiem zrobić, chociaż nie powiem strasznie mnie intryguje ten "trzymacz karabinowy" i tak sobie główkuję czy nie dałoby się go jakoś przeszczepić do mojej ukochanej sigmy.
A oto i ruska myśl techniczna w całej krasie i okazałości :-D
Dołączona grafika

#2 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 04 styczeń 2008 - 21:07

trzyipół, ja też myslę o nabyciu czegos takiego , to jest pod Zenita , spust podobno jakoś działa nawet , unkas korzysta z uchwyty karabinowego , ale nie wiem czy takiego i chwalił nawet na forum , ze dobre do podchodu .
tak z ciekawości , ten zamontowany na nim zestaw ile ma długości ?
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#3 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 04 styczeń 2008 - 21:09

Ten "dziwak" to jeden z lepszych ruskich obiektywów i to chyba najnowsza wersja z tego co widzę. Można do tego podczepić lustrzankę, w spust zamontować 2 microswitche, kawałek kabelka z microjackiem i masz pełną obsługę autofokusa i spustu migawki (oczywiście z obiektywem wyposażonym w af). Ja cóś takiego sobie zrobiłem i używam z sigmą 100-300 i c350d, trzymadło sprawdza się na medal :-)

#4 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 04 styczeń 2008 - 21:12

Jackos, wciskanie do połowy też działa? :-)

#5 trzyipół

trzyipół
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 styczeń 2008 - 21:18

BlueDun To jest Tair 300/4,5. Akurat na allegro mają taki sam zestaw jak ten,który i do mnie przywędrował
http://www.allegro.p... ... lizka.html

Jackos Ja też mam sigmę 100-300 i właśnie do niej chciałam ten uchwyt podczepić. Jak myślisz czy w jakimś serwisie foto, mogliby taką operację zrobić? Czy po Twoich przeróbkach przyciśnięcie spustu w "pistolecie" wyzwala migawkę w aparacie (tak jak to jest w oryginalnym zestawie)?

#6 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 04 styczeń 2008 - 21:25

Jackos też z Warszawy, to może by pomógł koleżance coś takiego sporządzić :sorry:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#7 trzyipół

trzyipół
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 styczeń 2008 - 21:30

Na razie spadam, ale jeszcze tu wrócę :-D

#8 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 04 styczeń 2008 - 21:33

Ja zrobiłem w ten sposób, że przyciśniecie spustu do połowy uruchamia automatykę w aparacie, przyciśnięcie do końca uruchamia migawkę, początkowo zostawiłem też popychacz do uruchamiania przesłony w tairze (czyli ten wichajsterek który wychodzi z kolby przy naciskaniu spustu) ale jak sprzedałem taira to i ten popychacz zlikwidowałem. Przeróbka nie jest trudna, ale czy komuś w serwisie foto będzie się chciało przy tym dłubać, trudno powiedzieć. Może zamieszczę fotkę jak to wszystko wygląda poskładane do kupy, ale to za jakieś pół godzinki....

#9 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 04 styczeń 2008 - 21:34

Jackos też z Warszawy, to może by pomógł koleżance coś takiego sporządzić :sorry:

why not? ;-)

No dobra, tak to wygląda. Największy problem miałem z przymocowaniem sigmy do kolby bo gwinty są zupełnie inne i żadne redukcje nie wchodziły w grę. Przerobiłem w końcu to kółko do mocowania obiektywu na inny gwint i trzyma się.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#10 sebaok

sebaok

Napisano 04 styczeń 2008 - 22:17

Taira wspominam bardzo dobrze, to najlepsze tele na m42 jakie miałem okazje używać. Wspominam go tak dobrze, ze nawet sobie kupie przy okazji cały komplet na pamiątke:)

#11 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 04 styczeń 2008 - 22:30

Mógł byś pokazać jakieś fotki rozkręconego uchwytu?
Jakiś Canon jakieś szkła...

#12 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 04 styczeń 2008 - 22:33

Jackos, na tym twoim jakoś nie bardzo wyobrazam sobie patrzenie w wizjer , nie za bardzo oduniety od oka ?
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#13 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 04 styczeń 2008 - 22:34

Jackos, bardzo fajne, mam prawie identyczny zestaw, ta sigma i 400D. Może pomyślę o takim ustrojstwie :-)

#14 trzyipół

trzyipół
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 styczeń 2008 - 23:36

Jackos dogadamy się???? :flowers: :-D

Z mechaniką to pewnie sobie poradzę (mocowanie obiektywu do podstawy), ale ta elektronika w postaci wężyka pomiędzy aparatem a "trzymadłem" to już za dużo na moją głowę :-) Aha mój aparat to Pentax Ist Dl, czy to nie problem?

#15 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 05 styczeń 2008 - 00:14

Jackos, na tym twoim jakoś nie bardzo wyobrazam sobie patrzenie w wizjer , nie za bardzo oduniety od oka ?

Odsunięty jest bardziej niż zenith + tair, ale mi pasuje ta odległość, okiem swobodnie dotykam do wizjera. Chodzę z tym zestawem po lasach od pół roku i jedyne co mnie denerwowało to wystający z boku uchwytu kabelek, teraz wychodzi z góry i problem zniknął, został tylko otworek zaślepiony klejem, co widać na fotce.

Jackos dogadamy się???? :flowers: :-D

Z mechaniką to pewnie sobie poradzę (mocowanie obiektywu do podstawy), ale ta elektronika w postaci wężyka pomiędzy aparatem a "trzymadłem" to już za dużo na moją głowę :-) Aha mój aparat to Pentax Ist Dl, czy to nie problem?

Czemu mielibyśmy się nie dogadać? ;-) Zdaje się że ten Twój Pentax też ma gniazdo jack 2,5mm więc nie widzę problemu. Mocowania obiektywu do podstawy się nie podejmuję, mogę ewentualnie służyć radą, wszystko pozostałe mogę wykonać.

#16 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 05 styczeń 2008 - 10:19

BlueDun, ma rację. Od niedawan używam kolby, ale narazie tylko z kompaktem (fuji s5600 z podpiętym TCON17). Jestem naprawdę zadowolony z tego przyrządu. W podchodzie jest niezastąpiony i jesli ktoś woli łazić niż siedzieć to uwazam, że lepsze od monopodu. Przy wprawie daje zaskakująco dużo stabilności, nie zawadza przy poruszaniu sie w niskiej pozycji, daje dużą gotowość do "strzału". Osobiście nawet kiedy siadam na jakiejś miedzy to już raczej monopodu nie rozstawaim, bo z podparcia o kolana i spokojnym oddechu mogę zrobić niepeoruszone zdjęcie przy czasie 1/100s (przy około 640 mm). Moją kolbe można dodatkowo wkrecić na monopod lub statyw a wtedy to już nawet z kiepskim statywem trzyma jak mur.
Jeśli ktoś chce spróbowac podchodu to powinien nauczyć się kontrolowac oddech, bo po przejściu w niskiej pozycji 100 metrów serce wali. Przydatne umiejętności ze strzelnicy :-).

A to mój eglemparz:
Dołączona grafika

1. Gwint standardowy, bez problemu wkręciłem kompakta i Olympusa E500 siostry
2. Głowica kulowa do ustawiena awantażu
3. Zacisk do regulacji długości ramienia
4. Gwint do wkręcenia statywu, monopodu
5. Śrubka zaślepiająca wyjście na wężyk spustowy.

Kolbę od zestawu Fotosniper oglądałem, ale jest dużo mniej poręczna, nieskładna i cięższa. Była robiona pod konkretny model i w tym problem...

P.S. Nie śmiac się z tła na zdjęciu... :mrgreen:

#17 trzyipół

trzyipół
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 styczeń 2008 - 12:35

Jackos Chętnie z rad skorzystam, nie mam dwóch lewych rąk, więc sama spróbuję połączyć obiektyw z "karabinkiem" :-)
Za chwilę wyślę do Ciebie wiadomość w celu ściślejszego omówienia warunków współpracy :mrgreen:

unkas Myślisz, że moja wykładzina lepsza :mrgreen: ?

#18 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 05 styczeń 2008 - 15:31

trzyipół, masz wiadomość ;-)
unkas masz rację, uchwyt od FS jest z pewnością sporo cięższy niż Twój, ja miałem akurat taki, więc taki przerobiłem. Co prawda przyzwyczaiłem się już do wagi mojego zestawu ale jak się pół dnia połazi z tym po lesie to każdy gram ciąży :-/ Gdzie można kupić coś takiego jak masz?

#19 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 07 styczeń 2008 - 11:03

apropos ruskiej mysli technicznej-polecem te trzysetę:-)
http://www.allegro.p... ... szklo.html
ciekawe za ile pójdzie, ale na pewno za 1/3-1/4 ceny 300/2,8 dowolnego producenta

#20 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 07 styczeń 2008 - 12:05

dla mnie on już jest za drogi a te foty tam pokazane mocno takie sobie , choć to moje subiektywne zdanie. :roll:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych