Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Styczeń 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

#41 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 07 styczeń 2008 - 18:23

To tak jak ja, na szczęście wszystko przed nami.

#42 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 07 styczeń 2008 - 18:44

W tym roku będą same dobre dobre zdjęcia. Jestem tej myśli. :wink:
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#43 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 07 styczeń 2008 - 21:56

Od jutra zaczynam karmic orly na wysepce, to przynajmniej z lisami bede mial spokój.


Ja ostatnio przegoniłem lisa od padlinki przeznaczonej dla drapoli. Szkoda migawki na niego. :->
A i wśród ignorowanych tematów mam m.in. lisa :mrgreen:
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#44 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 07 styczeń 2008 - 22:02

Marcin STFN, to wejdź lepiej w ten temat i zobacz co marcinn29 ostatnio zrobił. Pewnie na Tobie zrobi to mniejsze wrażenie niż na mnie, ale determinacja jest IMHO godna podziwu :-)

#45 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 07 styczeń 2008 - 22:08

Monastor, rzeczywiście świetne fotki! No w takim ładnym sniegu to i ja bym może zrobił pare zdjęć :-P
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#46 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 07 styczeń 2008 - 22:21

A i wśród ignorowanych tematów mam m.in. lisa


Mogę zapytać dlaczego?
Chyba tylko mnie zależy na zdjęciu lisa :-D

#47 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 07 styczeń 2008 - 22:23

morav, nie Tobie jednemu. Ze względu na kłopoty techniczne i brak czasu nie zabrałem się nawet porządnie za focenie zwierzaków... a ochotę mam dużą na cokolwiek, w tym także na lisa :-)

#48 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 07 styczeń 2008 - 22:36

Mogę zapytać dlaczego?


Bo interesuje mnie przede wszystkim ptasia fotografia. Zdjęcia lisów nie robią na mnie wrażenie, chciaż domyślam się, że nie łatwo mu zrobić dobre zdjęcie, podobnie jak ptakom.
Jeśli mam być szczery to nie lubie lisów... Jest ich zdecydowanie za dużo, przez nie tragicznie spada populacja ptaków które lęgną sie na ziemii, np. czajek, kuropatw.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#49 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 07 styczeń 2008 - 22:59

Jest ich zdecydowanie za dużo

masz jakieś dane ? , to tak jak rysie wyjadają całą populacje sarny , raczej ciekawostka i wytłumaczenie , ale fajne , nie takie popularne , jak to że człowiek wypala łaki , albo nie ugoruje pola . :->
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#50 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 08 styczeń 2008 - 00:18

masz jakieś dane ?


Musiałem zaczerpnąć informacji na innym forum. Proszę:

http://www.stat.gov.... ... o_2007.pdf

Liczebność lisa w 2007 roku to 215,4 tys!!! :evil: (strona 119)
Liczebność kuropatwy: 374 tys.
Liczebność cietrzewia (2006): 1608 os :cry:
Liczebność głuszca: 567 os :cry:

Nie twierdzę oczywiście że tylko lis odpowiedzialny jest za spadek populacji ww ptaków, ale ma na to na pewno bardzo duzy wpływ.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#51 cosford

cosford

Napisano 08 styczeń 2008 - 10:38

W zeszłym roku widziałem lisa nad Wisłokiem w Rzeszowie praktycznie w środku miasta. Kolega powiedział, że lisek regularnie pojawia się tam przed zmierzchem i rzeczywiście. Niedługo zameldował się na swojej stałej trasie. Nie przeszkadzał mu spory ruch na moście i hałasujący wieczorami na deptaku ludzie. Czy jest ich za dużo to nie wiem ale to w końcu rodzimy gatunek. Dla ptaków chyba bardziej niebezpieczne są wałęsające się psy.

Pozdrowienia

#52 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 08 styczeń 2008 - 11:10

Spokojnie panowie! Nie ma lepszych i gorszych zwierząt, także z fotograficznego punktu widzenia. Ja marzę o wykonaniu dobrego zdjęcia lisa, nawet pomimo, że ostatnio jest zbyt liczny i stan ten jest jednym z czynników ograniczających liczebność takich gatunków jak zając, kuropatwa czy nawet sarna. Wina za zbyt dużą liczbę lisów leży po stronie nas ludzi a nie po stronie lisa.....
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#53 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 08 styczeń 2008 - 14:45

Faktycznie lisów jest sporo, dużo dokładają też wałęsające się psy i koty i wiele innych czynników.

Tą obfitość lisów trzeba wykorzystać do robienia zdjęć, potem może być gorzej.

#54 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 08 styczeń 2008 - 14:50

to macie jakieś lisonośne pokłady , ja widziałem trzy razy w tym dwa tego wyliniałego z forum i raz de beściaka na odległości digiscopowej :mrgreen: , spieprzał jak rakieta po stawiku zamarznietym , żebym mógł focić wtedy !
ja bym chciał mieć piękną fotę rudzielca , najbardziej jak coś upolował :roll:

cosford
mz twój myszak sie w tym wątku marnuje , moze go prznieś ? tam gdzie jego miejsce :mrgreen:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#55 cosford

cosford

Napisano 08 styczeń 2008 - 15:13

BlueDun - dziękuję za dobre słowo :-D . Do wątku myszakowego postaram się coś jeszcze poprawić. Jutro zasuwam do dziupli, nawet bez słoneczka - a co tam. Może lisek też się trafi :?: Zresztą wrażenia będą na 100 % a zdjęcia to już miły dodatek ;-)

Pozdrowienia

#56 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 08 styczeń 2008 - 15:30

Marcin STFN, link podany przez Ciebie niestety nie otwiera się. Czy mógłbyś podać jeszcze raz tak by działało :?: :?:
Zależy mi na tym... :roll:

#57 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 08 styczeń 2008 - 20:43

Marcin STFN, link podany przez Ciebie niestety nie otwiera się. Czy mógłbyś podać jeszcze raz tak by działało
Zależy mi na tym...


U mnie link działa. Może masz wolne łącze i troche to musi potrwać. :?:
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#58 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 09 styczeń 2008 - 19:24

własnie trwa rewelacyjny film przyrodniczy na TVP KULTURA ! szybko bo się dzieje ile drapoli łojessuu !
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#59 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 09 styczeń 2008 - 20:43

BlueDun, mogłeś wcześnij dać znać a tak po ptokach... :evil:

#60 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 09 styczeń 2008 - 22:25

No i ja za późno przeczytałem, ale to niestety wina roboty :evil:
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych