Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Styczeń 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

#1 sebaok

sebaok

Napisano 01 styczeń 2008 - 11:25

...Bo na kaca najlepsze jest powietrze z pompki od materaca... Niestety pompki nie odnalazłem, dobra też jest praca ale nie ma co robić, więc poszedłem na pola się odświeżyć. Kiedy szedłem w stronę pola przez drogę spokojnie przeszły dwie kozy, stanęły na poboczu i chyba się ze mnie śmiały, nawet nie dałem rady wyjąć aparatu. Później poszedłem w strone bagien gdzie spotykałem świnki, po drodze spotkałem dwie inne kozy, też wiedziały co się świeci bo nic a nic się nie bały, zdążyłem wyjąć aparat, zrobiłem jedno zdjęcie - poruszone, rozłożyłem monopod, zrobiłem następne, spakowałem się i ruszyłem w kierunku domu. Nawet nie chciało mi sie ich podchodzić. Zdjęcie kiepskie bo ostro sypał śnieg, aż dziwie się, że wyostrzyłem obiektyw;)
1.
Dołączona grafika

#2 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 01 styczeń 2008 - 14:00

A mówiły ludzkim głosem? :mrgreen:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#3 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 01 styczeń 2008 - 14:22

aby rekord nadal mógł być mój :mrgreen: , przsyłam zdjątko dokumentacyjne - 16 saren, to jest to samo stado które sfociłem 2 dni temu.
2
Dołączona grafika

#4 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 01 styczeń 2008 - 14:48

marcinn29, rękawice rzuciłeś, kto podejmie wyzwanie i pokarze więcej :?:
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#5 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 01 styczeń 2008 - 14:52

Zgadza się co do sztuki :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#6 sebaok

sebaok

Napisano 01 styczeń 2008 - 15:02

kto podejmie wyzwanie i pokarze więcej :?:


Ja się podejmę ale jak będe miał mniej pracy czyli w połowie miesiaca

#7 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 01 styczeń 2008 - 15:16

sebaok, czekam na efekty. Powiem szczerze, że rudli powyżej 5 sztuk jeszcze nie spotkałem.
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#8 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 01 styczeń 2008 - 15:29

Fajnie się prezentują. Ja widziałem jeszcze w grudniu rudel z 4-5 szt. , z dość dużej odległości - więc co do dokładnej ilości nie mam pewności :-? Dziś miałem wybrać się na Inauguracja Nowego Roku z PTOP - niestety, zaspałem :evil:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#9 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 01 styczeń 2008 - 20:18

Moim zdaiem jest ich tak dużo, bo przebywają na polach na których nie polują myśliwi. Jest to miejsce oddalone od olsztyna jakieś 5 km, w pagórkowatym terenie dobrze osłoniętym.

#10 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 01 styczeń 2008 - 20:48

Fakt polowania lub nie nie ma tu nic do rzeczy. Sarna polna (przez niektórych autorów uznawana wręcz za podgatunek) zbija się w okresie zimowym w o wiele większe rudle niż ta z terenów leśnych bądź leśno-polnych. I tyle.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#11 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 01 styczeń 2008 - 20:56

Fakt polowania lub nie nie ma tu nic do rzeczy. Sarna polna (przez niektórych autorów uznawana wręcz za podgatunek) zbija się w okresie zimowym w o wiele większe rudle niż ta z terenów leśnych bądź leśno-polnych. I tyle.


może i tak, ale w kilku miejscach gdzie strzalali, zwierzaków zrobiło się mniej a tam nie ma mysliwych i jakoś jest ich więcej.

#12 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 02 styczeń 2008 - 13:54

No to pięknie przywitaliście Panowie Nowy Rok. Trzeba to potraktować jako zapowiedź świetnych zdjęć w tym roku ;-) Ja jeszcze nie byłem w plenerze w 2008r. za to 10 godzin przed wystrzeleniem szampana miałem bliskie spotkanie trzeciego stopnia z przepięknym badylarzem i klępą - chyba ja się bardziej wystraszyłem niż one ;-) a aparat oczywiście w samochodzie hehe, no ale tak to właśnie bywa. Noworoczne pozdrowienia dla wszystkich :-)

#13 sebaok

sebaok

Napisano 02 styczeń 2008 - 16:25

aby rekord nadal mógł być mój


Do roboty bo już nie jest:P
Chociaż nie wiem czy to sie liczy, bo zdjęcie z tamtego roku, jak nie to za kilka tyg. zrobie nowe
3. Zdjęcie zrobione z wielkiej odległości z samochodu, nawet nie próbowałem podchodzić bo nie miałem czasu.
Dołączona grafika
17,8 sztuk :)

#14 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 02 styczeń 2008 - 16:42

Sebaok - liczy się, liczy, musze teraz z lasu wypłoszyc parę sztuk, aby dołączył do tych na łące i będę robił fotki :-)

#15 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 03 styczeń 2008 - 07:24

sebaok, moje szczere gratulacje takie spotkanie ja ostatnio przecieram szlaki po lesie za poszukiwaniem choćby pojedynczych okazów a tu proszę prawie 18 :D

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#16 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 03 styczeń 2008 - 22:55

nikt nie wstawia to ja ciasny kadr zaprezentuje z dzisiaj tak sie rozpędził ,że o mało co nie rozbił dzioba o koniec kadru ;-)
pogoda była piękna i mroźna

4.Dołączona grafika
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#17 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 styczeń 2008 - 09:34

Chyba musisz potrenować :-P

:ninja:


#18 miklas57 (Ryszard Mikłaszewski)

miklas57
  • Małomówny
  • 45 postów
  • Wiek: 66
  • Lokalizacja:
    Dębno

Napisano 04 styczeń 2008 - 14:06

sebaok napisał '' bo ostro sypał śnieg'' Jestem 40 km z hakiem od Ciebie a umnie śniegu nie ma, nawet nie padało :shock: :cry: Jestem zwiedziony :disgust:

#19 PiotrRom

PiotrRom
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • Lokalizacja:
    Obecnie Wałbrzych

Napisano 04 styczeń 2008 - 20:03

"BlueDun" chyba chciałeś powiedzieć ... rozpędziła ... bo to przecież Wrona Siwa. Ale zdjęcie mi się podoba bardzo ostre jak na taki rozpędzony "obiekt". A w Wałbrzychu szaro i ponuro, nawet mi się nie chce wychodzić buuuuu.........
Fotoamator

#20 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 04 styczeń 2008 - 21:02

rozpędziła ... bo to przecież Wrona Siwa.


na ja tak w sensie ,że model się wziął i rozpędził :roll:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych