Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Styczeń 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

#21 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 05 styczeń 2008 - 18:47

To ja dzisiaj dzien do udanych zaliczyć moge. Widzialem ponad 80 jeleni, kilkanaście dzikow, kilkanaście saren i 5 lisów...

#22 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 05 styczeń 2008 - 18:51

Czarny zwierz, czekamy na fotorelację ! :)

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#23 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 05 styczeń 2008 - 20:16

ŁukaszZ, jakby jeszce byla. Są jedynie zdjęcia jednego cielaka i liska ktory spał w kotlince. Jednakże zdjęcia gorzej niz dokumentacyjne.
Przypomnialo mi się, że w wigilię mialem prawie zderzenie się z chmarą około 40 jeleni...

#24 cosford

cosford

Napisano 05 styczeń 2008 - 21:07

Dzisiaj miałem pierwsze spotkanie z myszakami i nie tylko. Czatownia w dolinie Wisły, samotna topola w obniżeniu terenu z licznymi odrostami u dołu służącymi za kryjówkę, dość prowizorycznie póki co uszczelnioną. Mięsko zapodaję dopiero od tygodnia ale za namową goszczącego u mnie koleżki z dalekich stron zasiedliśmy tam dzisiaj w dość ekstremalnych warunkach pogodowych. Po ok pół godzinie zaczęło się - najpierw sroki, para kruków i niedługo myszaki plus jastrząb - całe to towarzystwo siadało nam najwyżej 2 metry nad głową i obserwowało padlinkę. Wrażenie dosyć ciekawe. Dobrze, że "dach" był dobrze uszczelniony bo wiadomo jaki prezent można dostać :mrgreen:
Żeby nie przedłużać na skutek kiepskiego kamuflażu ptaki doskonale wiedziały że tam jesteśmy. Myszaki na ogół odlatywały na bezpieczną "obserwacyjną" odległość :

5
Dołączona grafika

Tylko parę razy podeszły nieco bliżej:
6
Dołączona grafika

Pozostaje uszczelnić kryjówkę bo miejsce wydaje się obiecujące.

Pozdrowienia
cosford

#25 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 05 styczeń 2008 - 21:18

Pozostaje uszczelnić kryjówkę bo miejsce wydaje się obiecujące.


rewelacyjne chyba ! :shock:


, no jestem pod wrażeniem , ja cie kręcę , super foty , jeszcze dynamika i płynę hehe z pradem przegranej , ale walcz , bez walki sie nie poddam :mrgreen:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#26 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 05 styczeń 2008 - 21:19

Jak dla mnie ostatnia fotka świetna, perspektywa mogłaby być niższa, ale i tak jest super. Zazdroszczę spotkania ;-)

#27 cosford

cosford

Napisano 05 styczeń 2008 - 22:57

BlueDun - ze mnie d..a nie fotograf. Był taki moment - chyba ze dwa razy kiedy myszak płyną z tych zarośli w moją stronę. Moment był idealny do dynamicznej fotki. No ale ja bałem się mrugnąć okiem. Żałuj że Cię tam nie było bo wygrałbyś byś zawody bez "nikakich" :mrgreen:
Monastor - jak chodzi o perspektywę to myszak był na wznoszącym się odcinku łąki i pewnie stąd to wrażenie. Ale masz rację - okoliczności zdecydowanie do poprawy. Poza tym spotkanie super. Słyszeć szum skrzydeł tych pięknych zwierząt koło ucha to coś cudnego. Człowiek zapomina o fotografowaniu ;-)

Pozdrawiam
cosford

#28 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 05 styczeń 2008 - 23:24

Dziś dzień spędziłem w sumie dość udanie. Rano Wasilków (dokładnie zalew i rzeka Supraśl) - mała miejscowość na północ od Białegostoku. Tu miałem okazję po raz pierwszy w życiu zobaczyć nowy dla mnie gatunek - perkozek. Tak został ustalony na naszym forum, jak i potwierdzony jeszcze przez 2 niezależne osoby ;).
Oto zdjęcia (niestety cropy):
7.
Dołączona grafika

Już były w jednym wątku, ale chyba warto je jeszcze raz pokazać:
8.
Dołączona grafika

Do tego zimorodek (niestety tylko przez chwilę go widziałem, nawet nie zdążyłem wycelować aparatem :roll: ), trochę szczygłów, czyży, krzyżówki. Po powrocie jeszcze spacer z żoną po mieście. A tu krzyżówki, kawki, gawrony, jak i sikorka czubatka (ale tego jestem pewien w 90% - dość spora odległość mnie dzieliła, by potwierdzić w 100%)
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#29 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 06 styczeń 2008 - 00:08

cosford, miałem podobnie przy ostatnim spotkaniu z myszakiem, jak dotąd moim najbliższym. Około 5 do 7 metrów. Widziałem go mianowicie w ogródku :-)
Zwabiło go zamieszanie wśród karmników. Oczywiście nie mógł przylecieć wtedy kiedy stałem w bezruchu w jakimś zakamarku tylko w momencie gdy przechadzałem się po werandzie pijąc herbatę.
Usłyszałem trzepot skrzydeł, spojrzałem w górę i zobaczyłem to ptaszysko. Gały wytrzeszczone, serce wali, co tu robić. Stoję jak wryty, wiem już co to za ptak, odstawiam kubek z herbatą i powoli wycofuję się do domku po aparat z podpiętym teleobiektywem. W sumie nie powinienem był się ruszać, przynajmniej zobaczyłbym jakąś ciekawą scenę. No a tak niestety myszołów zobaczył mnie i odleciał. Nie było to z resztą trudne. Zrobiłem przerwę w foceniu i akurat miałem na sobie wściekłoczerwoną bluzę :roll: :-)

#30 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 styczeń 2008 - 09:05

wybieram sie na giełde foto w stodole , moze cos sprawdzic albo zapytać ? :mrgreen:

edit : biore aparat i pierścień na m42 przymierze Peleng zobacze jakie foty wyjdą.
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#31 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 styczeń 2008 - 11:14

BlueDun, szkoda że wcześniej nie powiedziałeś - byśmy razem skoczyli...

:ninja:


#32 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 06 styczeń 2008 - 11:50

chemik - co jest z tymi perkozami, dlaczego widać im tylko głowy? to jakieś podwodne perkozy :mrgreen:

#33 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 styczeń 2008 - 11:55

Dunadan,sorry , jakos mnie natchnęło artystycznie po naszym plenerku , i nie pomyślałem :oops: ,
wróciłem , zobaczylem , zwariowałem , kupiłem , jestem posiadaczem Pelenega fisheye 8mm , w nowym wątku podzielę sie swoimi spostrzeżeniami , jak odtaję , przetestuję też nasadki na obiektyw przybliżające , uważam ,że okazyjnie nabyłem komplet trzech sztuk w etui skóropodobnym :-> (różne dioptrie , można łączyć )
czy ktoś zakładał takie coś na obiektyw ? , czy można na zooma ?


marcinn29 tu rozwiazanie twojej zagadki :mrgreen:
http://www.fotoprzyr...a-vt305,390.htm
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#34 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 styczeń 2008 - 12:46

BlueDun, to kiedy następny plener - muszę podpiąć tego Pelenga :mrgreen:

:ninja:


#35 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 06 styczeń 2008 - 16:50

chemik - co jest z tymi perkozami, dlaczego widać im tylko głowy? to jakieś podwodne perkozy :mrgreen:

Już raz pisałem dlaczego tak robią :link:
Teraz wiem gdzie są i jak tylko będzie czas i pogoda, spróbuję im zrobić ujęcia z bliższej odległości (ale najpierw to będę musiał ustalić jak jest grubość lodu na zalewie, bo mi się nie widzi kąpiel w lodowatej wodzie...)
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#36 zero8

zero8
  • Lokalizacja:
    Okolice Warszawy

Napisano 07 styczeń 2008 - 16:55

Kurde, kolejne miejsce spalone... Znalazlem ladna olszynke i przy niej polane, gdzie czesto widuje myszaki. Zaczalem je wabic mieskiem i ... jak zawsze lisy i wrony wyjadaja wszystko pierwsze... :-/
Od jutra zaczynam karmic orly na wysepce, to przynajmniej z lisami bede mial spokój.

Dołączona grafika

#37 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 07 styczeń 2008 - 17:39

to przynajmniej z lisami bede mial spokuj.


Chciałbym mieć takie problemy :-/

zero8, nie interesują Cię zdjęcia lisa?
Moim zdaniem są o wiele ciekawsze od zdjęć myszaków.

#38 zero8

zero8
  • Lokalizacja:
    Okolice Warszawy

Napisano 07 styczeń 2008 - 18:00

Niby interesuja, ale na moim terenie jest ich tak duzo, ze widuje je codziennie (po zmroku szfedaja sie przy drogach) i tak troche mi spowszednial ich widok :oops:


EDIT: No dobra, to podokarmiam orly na wyspie i lisy przy olszynce i zobaczymy co z tego wyjdzie :mrgreen:

#39 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 07 styczeń 2008 - 18:05

No fakt sporo ich ostatnio jest, ale dobrych zdjęć niewiele.

Ja sam poluje na dobre zdjęcie lisa, jak je zrobię będę człowiekiem szczęśliwym, no przynajmniej przez jakiś czas. :-)

#40 zero8

zero8
  • Lokalizacja:
    Okolice Warszawy

Napisano 07 styczeń 2008 - 18:16

W sumie to dobrego zdjecia lisa i ja nie mam :noel: Ale ja ogolnie mam niewiele dobrych zdjec :mrgreen:





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych