Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

CANON 40 D +Sigma APO 120-300mm F2.8 EX DG HSM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#81 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 11 październik 2007 - 20:40

mi nie chodziło o głębię w tym porównaniu , tylko o "ilość" ostrości , czepiasz się to wynika z kontekstu.
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#82 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 październik 2007 - 21:00

BlueDun, musisz się nauczyć odpowiednio odczytywać emotikony ;-)

:ninja:


#83 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 11 październik 2007 - 23:50

BlueDun, Nie wiem co ty sądzisz o biegunach ostrości, ale jeśli chodzi o moje prace, to są wykonywane TYLKO i wyłącznie w JPEG FINE z wyostrzaniem przeważnie +1 lub 0 i po tym jest TYLKO skalowanie do 800 pix maks. w PSie bo tylko ten program usuwa mi dane EXIF, jeśli bym jeszcze cokolwiek chciał podostrzać co właśnie już przeszedłem to Dunadan naskakiwałby że straszna moira się robi. :mrgreen:
Dobrej fotki nie potrzeba wyostrzać, bo jest POPROSTU ostra, (proszę nie mylić z GO) a bardzo dobrej nie warto nawet konwertować do 800/600 bo po prostu wychodzi takie mydło że dla potwierdzenia ostrości trzeba by wrzucać jeszcze dodatkowo cropy 100% by uciszyć tych co by pisali że mydło lub dziób nie ostry.

Dunadan ty żarty sobie robisz ? :-D
Jasne że używałem, mialem wtedy GO tylko na oko albo na dziób.
Jaka, oczywiście że kiepska bo tylko f4. ;-)

#84 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 październik 2007 - 08:23

tomajk, sory źle się wyraziłem, nie chodzi mi o pełną dziurę, tylko o pełną przysłonę, całkowicie domkniętą ;-)

:ninja:


#85 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 12 październik 2007 - 16:58

AA to jest f22 ale z takowe nie było mi dane korzystać, chyba nawet nie próbowałem, jakoś tak nie czułem potrzeby tak powiększyć GO nie ma co też ukrywać że przy takiej przysłonie to czasy nawet trudno mi jest je sobie wyobrazić, z pewnością do naszych pasji się nie nadają.
Ale takie przymknięcie do f8 maks 11 to potrafi ptasiora wydobyć z mgły :-D :D

#86 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 14 październik 2007 - 20:20

jak kogoś interesuje to link do pluginu Canona na PS -a

w RAW 'ach można klonować , a to chyba najmniejsza szkoda dla fotki ?

http://www.adobe.com... ... ftpID=3730

#87 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 12 listopad 2007 - 15:26

nabyłem do swojego laptopa pamięć zewnętrzna na USB :mrgreen:

miejsca nie powinno mi zabraknąć ! pojemność twardego dysku : 0,5 TB hehe sie trochę fotek pomieści ;-)

zaczynam testy ( bo podobno może być wolnawy ze względu na łącze usb tylko z kompem , ale przecież karty też zczytuję po USB i ekstreme IV 4 GB wchodzi w moment ( moment = ok 1-3 min w zależności od zapełnienia )

chyba to dobre rozwiazanie na wyjazd , co prawda to nie bank ale przy dwóch kartach można podołać ( chyba ???)

#88 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 12 listopad 2007 - 17:58

pisze bo tu sie mój blog zrobił , wypróbowałem , ten przenośny dysk , dla mnie rewela !
ściagnałem na niego wszystkie foty ( bo tylko do tego bedzie służył ) i nawet nie poczuł ;-) , zdjecia sie otwierają bez żadnej różnicy w szybkosci ( ale musiałem foldery pozmieniać - porządkując przy okazji ).
mialem zmieniać kompa , teraz dam sobie spokój, jest oki , brakowało mi tylko pamięci ( jakies 30 GB na zdjęcia ) , jakby przyspieszył sprzęcik , ma teraz luz ( wiem ,ze nie przybyło RAM'u)
wydaje mi sie to dobrym rozwiazaniem na tanią rozbudowę., jest w dodatku przenośny ! a to napewno zaleta .

#89 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 listopad 2007 - 08:33

BlueDun a zdradź gdzie go kupiłeś i za ile?

#90 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 13 listopad 2007 - 13:44

Roby, kupiłem to cos w selgrossie , f-ma FUJITSU-SIEMENS poj 500GB , waga z podstawką(pion- poziom) ok 1 kg, cena 470 zł , jestem zadowolony chyba ze 40 tyś rawów mogę wrzucić :roll: jak dobrze licze i jeszcze na obrobione jpg'i zostanie .

#91 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 listopad 2007 - 15:19

A ma to jakieś własne zasilanie tzn. czy w terenie możesz normalnie zgrać zdjęcia z karty na ten dysk.

#92 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 13 listopad 2007 - 15:36

niestety nie , ale juz nad tym myślałem , nie bedzie raczej problemu , tylko jak napisałem wcześniej , to nie jest bank zdjeć , samo toto nie działa :-( , tylko z kompem , to problem jest , ale za te pieniadze ?
ja przy zakupie sie zastanawiałem nad sensem ,ale doszedłem do wniosku , ze wyjeżdżając , raz na dzień będę miał dostep do prądu , więc mozna zgrać , jak pisałem mam dwie karty na które wchodzi po ok 250 RAW 'ów , więc 500 zdjęć dziennie to chyba sporo ?

#93 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 listopad 2007 - 15:57

Spoko spoko, ja myślę o tym pod swoim kątem ;-)

#94 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 10 grudzień 2007 - 22:42

http://www.allegro.p... ... 300mm.html


myślę ,że to rewelacyjna cena , jeżeli jest wszystko ok :->
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#95 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 10 grudzień 2007 - 23:17

cena rzeczywiscie niezla, ale nie kupilbym bez przedniego dekielka 8-)
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#96 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 10 grudzień 2007 - 23:24

no własnie też się zastanawiałem co się mogło przydarzyć , ten dekielek to taki miękki jest na rzep , tylko tam nie widać osłony przeciwsłonecznej , moze zginęła razem z deklem , mi kiedyś spadła razem z tą osłona jak jej nie dokręciłem kontrą tylko załozyłem , a wyciagałem z plecaka
bez osłony trzeba filtr + 600 zł ;-)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#97 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 grudzień 2007 - 13:29

bez przedniego dekielka

Przedni dekiel i osłonę można zawsze dokupić w sigmie, no chyba że miedzy wierszami sugerujecie upadek szkiełka :hmmm:





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych