Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

CANON 40 D +Sigma APO 120-300mm F2.8 EX DG HSM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#41 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 26 wrzesień 2007 - 17:57

OK, ale jak pogodzić sterowanie tym "uchwytem" z foceniem - przecież nie masz dwóch prawych rąk :mrgreen:



on ma mozliwość przełożenia na lewą rękę .
Miałem zaprezentować jak będę miał zainstalowane - na ten uchwyt dojdzie przycisk wyzwalacza migawki z AF , taki patent , ale skoro krytykujecie -piszę przed czasem , to tak będę kombinował od pocżątku miałem taki zamiar , ale jak nie sprawdzam czegoś to nie nawijam , złamałem zasadę hehe

co do wieszaka dobrego , poprosze o link :mrgreen:

Marcin - też o niej słyszałem , polecana przez zawodowców , oni polecają też statywy węglowe po 5000- 7000 tyś złotych :shock:

p.s. znalazłem głowicę za ok 650 $ hehe mozna pomarzyć na jawie :baby:

#42 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 wrzesień 2007 - 17:59

tomajk, podałeś zły URL.

A ja mam ciągle dylemat... kulowa czy 3D. Uzywałem też kiedyś głowicy filmowej, ale przy lunecie NIkona. Byłęmw szoku - jednym ruchem ręki można odblokować wszystkie pozycje ! to takie połączxenie kulowej i 3D. Ale drogie toto cholernie :-/

#43 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 26 wrzesień 2007 - 18:03

tomajk nie działa

tutaj jest polecana ?
http://fotosklepik.p...x.php?cat_id=14

#44 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 26 wrzesień 2007 - 18:06

A ja mam ciągle dylemat... kulowa czy 3D

Co to jest ta głowica 3D?? Jak ona wygląda?
Wszystko zależy co kto chce fotografować. Jeśli np. ptaki :mrgreen: to według mnie tylko kulowa, chociaż znam pojedyncze osoby które używaja glowice z 3 rączkami (nie wiem jak one sie nazywaja) i jakos sobie radza. Ale ja nie moge sobie jakos wyobrazic zeby fotografowac tak ruchliwe stworzenia jakimi sa ptaki przy uzyciu tej glowicy.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#45 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 wrzesień 2007 - 18:10

Marcin STFN, no właśnie ta z trzema rączkami to 3D ( tzn. tak mi się wydaje ). Jak wspominałem używałem jej i szło naprawdę nieźle, ale masz chyba jednak rację. Z drugiej strony ciągle mam wrażenie że kulowa jest mało precyzyjna ale to pewnie kwestia mojego starego statywu made in CCCP. Chciałbym głowicę kulową z możliwością regulowania oporu...

No i właśnie głowica filmowa jest wporst rewelacyjna bo posiada zalety 3D ( precyzja ) i kulowej ( szybkośc )

#46 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 26 wrzesień 2007 - 18:36

:angry: tak sie zatanowiłem , co z tą moją głowicą jest nie tak ? przecież ona ma tylko zamiast gałki blokadę pistoletową , leży w dłoni , nie "upada " jak sie obiektywu nie trzyma , ma regulację "twardości" obrotu, no i jest kulowa , dlaczego zła w takim razie hm

link do stronki od człowieka z wimberley http://ptaki.piotrbiegaj.com/bio.html
nie uwłaczając nikomu -są na naszym forum tacy co mogą stawać przynajmniej w szranki z kolegą półspecjalistą ;-) , pozdrowienia dla kolegi

#47 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 26 wrzesień 2007 - 18:57

http://www.foto7.com... ... _index.htm
Szukaj w akcesoriach do monopodów wieszak 393
He he ten gość też ma wieszak, tyle że za 600$ a nie 600zł jak chcesz mogę co podać adres firmy która to robi na Florydzie. :-)

#48 hubacz

hubacz

Napisano 26 wrzesień 2007 - 19:05

Mi to sie najbardziej podoba to wiadro robiace za oslone przeciwsloneczna :)

#49 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 26 wrzesień 2007 - 19:07

nie uwłaczając nikomu -są na naszym forum tacy co mogą stawać przynajmniej w szranki z kolegą półspecjalistą ;-) , pozdrowienia dla kolegi

Myślę że mogę i to spokojnie.
Skoro już wiedziałeś czym prawie profesjonaliści robią to czemu kupiłeś coś co w żadnym wypadku nie jest profesjonalne :?: , mam na myśli głowicę.
http://www.birdsasar...s.html#WIMBERLY

#50 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 26 wrzesień 2007 - 19:40

bedę obstawał przy swoim , jak dorobie patenty i sie nie sprawdzi obiecuję , że sie przyznam do porażki :oops:

#51 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 26 wrzesień 2007 - 19:56

BlueDun, Żadna głowica czy "patent" nie zastąpi wieszaka, bez względu czy to wimberli czy 303 chyba że ten "patent" to właśnie to, ale próbuj, życzę powodzenia.
Nikt nie chce żebyś się przyznawał do porażek, raczej zależy nam na tym żeby ci pomóc, podpowiedzieć, ja sam kiedyś przez to przeszedłem, i dzięki paru pół specjalistom, a nawet całym specjalistom :mrgreen: udało mi się przejść przez pierwsze płoty.

#52 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 26 wrzesień 2007 - 19:56

Napiszcie czemu taka głowica się nie sprawdzi?

Sam myślałem o kupnie czegoś takiego, prostego w obsłudze :-)

Oczywiście musi być solidnie wykonana i z dobrych materiałów.

#53 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 26 wrzesień 2007 - 20:13

morav, Bo żadne ustrojstwo przy którym trzeba coś kręcić lub trzymać, jest do kitu, w głowicach typu wieszak, nie robisz nic, po prostu robisz fotki, żadnych pokręteł czy innych dźwigni nie trzeba trzymać, sprzęt jest wyważony, i koniec.
Właściwie kupują takie coś ludzie mający zestaw aparat-obiektyw o wadze powyżej 5kg ale był u mnie fotograf z obiektywem 300mm f4 i też miał taki 393 bo wszystko inne okazało się nie stabilne, jedyna wada że nie ma obrotu, ale lufy porofi mają mocowanie obrotowe więc problemu nie ma.
Dla mnie to i ten 393 był za niski i oś obiektywu była za wysoko, dlatego musiałem modernizację uskutecznić, ale nie wyobrażam sobie niczego innego do długiej lufy.

#54 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 wrzesień 2007 - 21:40

tomajk, no wlasnie taki wieszak tylko kadry poziome albo pionowe (zalezy jak sie uchwyt na obiektyw zalozy) a o szybkiej zmianie kadru mozna zapomniec.
Na pewno zyskuje sie na stabilnosci i latwosci celowania (gora/dol)
Glowica ktora ma BlueDun ma wielgachny cyngiel na uchwycie, ktory trzeba wcisnac zeby zwolnic blokade. Wtedy mozna blyskawicznie zmienic kadr (we wszystkich plaszczyznach) a regulacja o ktorej wspomina BlueDun pozwala dostosowac ta "elastycznosc" do ciezaru sprzetu. Glowica ma udzwig 5Kg wiec powinno wystarczyc w wiekszosci przypadkow.
Ja tez mysle o niej i o podpietym wezyku spustowym ktory bym trzymal w tej samej rece co glowice wtedy prawa reka reguluje kadr i naciskam spust bez puszczania uchwytu. zreszta zamiast wezyka spustowego do glowicy mozna dopiac specjalny przycisk ktory dziala na tej samej zasadzie.
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#55 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 27 wrzesień 2007 - 19:42

dokupiłem spust elektroniczny migawki , kombinuje jak przymocować :shock: - do tej głowicy
jest ze dwa wygodne miejsca , przyklejam taśmą i zweryfikuję w plenerze ..jutro jade nad starorzecza Liwca i Bugu :mrgreen: - do niedzieli , są koło Wyszkowa grzyby to może i pochodzę trochę .
mam plany ,ze hoho ,
pożyczyłem szkiełko Sigma EX 15-30/3,5-4,5 DG popróbuję pejzaże :lol: jakie ona ma fikuśne wypukłe , kuliste oczko dziwne :->

#56 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 wrzesień 2007 - 21:22

I tam, nie widziałeś sigmy 14/2.8 ;-)strasznie mi na nie ślinka cieknie...
Co do spustu to musisz gdzieś wtyczkę znaleźć :mrgreen:

:ninja:


#57 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 27 wrzesień 2007 - 22:08

Dunadan o tym piszesz ?:http://www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/43

fajowe :lol:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#58 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 28 wrzesień 2007 - 02:58

korba, Większość obiektywów ma obrotowy uchwyt mocowania statywowego, więc nie ma problemu ze zmianą kadru, do tego nie trzeba nic naciskać czy kręcić.
Ale OK róbta jak chceta może być i z wężykiem i plasterkiem, ważne by działało. ;-)

#59 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 wrzesień 2007 - 09:21

BlueDun,

Dunadan o tym piszesz


Nie, o tym:
http://www.microglob... ... 1428af.jpg

albo Tamron:
http://img2.zol.com.... ... JloLhc.jpg

:ninja:


#60 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 30 wrzesień 2007 - 20:18

witam wróciłem z Kamieńczyka na Bugiem i Liwcem

mam wiele spostrzeżeń , przetestowałem patent ze spustem na "plaster "

na początek - w wątku technicznym zdjatka z SIGMY 15-30/3,5-4,5 DG
przy namniejszej i najwiekszej ogniskowej robione wcoraj wieczorem :roll:
7.
Dołączona grafika
8.
Dołączona grafika

podrawiam :mrgreen:





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych