Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

CANON 40 D +Sigma APO 120-300mm F2.8 EX DG HSM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#1 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 15 wrzesień 2007 - 20:45

witam mam okazję nabyc "okazyjnie " takie szkiełko :)
czy ktos miał z nim do czynienia ?
może jakiś link do testu :)
pozdrawiam :-> ;-)

#2 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 16 wrzesień 2007 - 19:30

nikt nie ma żadnego zdania ? ani doświadczenia ? czy rady ?
przykre :cry:

#3 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 wrzesień 2007 - 20:22

Nie wiem jakiego systemu uzywasz ale warto się chyba raczej popytać na forach systemowych, tam jest więcej ludzi...

:ninja:


#4 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 16 wrzesień 2007 - 22:30

teraz już canona :)

nie specjalnie mozna sie dowiedzieć , tak spróbowałem zapytać
byłem dzisiaj na giełdzie foto i ktoś madry stwierdził , że jakość szkła na cene przekłada sie rewelacyjnie ale < hehe no własnie usm słabieńki podobno :( nie wytrzymuje .
sam nie wiem to jednak kupa kasy .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#5 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 17 wrzesień 2007 - 10:00

A jest jakieś szkło systemowe o takim zakresie?

#6 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 wrzesień 2007 - 10:27

chyba nie, ta sigma to naprawdę niezła ciekawostka. Nigdy nie słyszałem o zoomie tele ze światłem 2.8 ( poza zoomem typu 70-200 )

:ninja:


#7 Marp

Marp
  • Użytkownik
  • 197 postów

Napisano 17 wrzesień 2007 - 10:53

http://www.fredmiran... ... =37&page=1

http://www.pbase.com... ... dg_hsm_apo

http://www.photozone... ... /index.htm

http://www.juzaphoto.../s ... 20DG HSM

podobno najlepszy zoom zaraz po nikonie 200-400/4 , niewiele ustępuje jakościa 300.2.8 L , bo szybkością niestety tak, jak okazyjnie ja bym brał :-)

#8 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 17 wrzesień 2007 - 11:46

Na pewno był szczegółowy test w FOTOKURIERZE, ale nie pamietam jak dawno - 3-4 lata, może jest na ich stronce

#9 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 18 wrzesień 2007 - 16:01

witam serdecznie !

BARDZO DZIEKUJĘ za pomoc w podjęciu decyzjii .

dzięki Wam i podpowiedzią oraz linkom stałem sie szcześliwym posiadaczem tego sprzętu :)
co do wolnosci af wydaje mi sie ,ze jest super szybki ! , ale ptaków nie fociłem , nic nie fociłem ! tylko nabyłem :) , ostry jak ta lala , no napewno mniej od stałki :)
z rozpedu nabyłem jeszcze konwerterek x 1,4 :roll:

przy jasnym dniu - jak dzisiaj na pełnym otworze przysłony czasy grubo ponizej 1/1000 s , mniejsza głębia ale ostro !
jeszcze raz dziekuję za pomoc , nie moge sie doczekać aby przwietrzyc ten pudełkowy zapach w plenerze :)
pozdrawiam

#10 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 18 wrzesień 2007 - 17:11

Gratuluję i czekamy na fotki.

#11 Marp

Marp
  • Użytkownik
  • 197 postów

Napisano 18 wrzesień 2007 - 19:44

no to juz, wyprowadzaj ją na spacer i foty dawaj ;-)

#12 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 19 wrzesień 2007 - 07:18

jednak potwierdza sie stare przysłowie :mrgreen: -

"nie miała baba ( z całym szacunkiem dla pań ;-) ) kłopotu , kupiła sobie obiektyw co waży jak kowadło hehe "

niestety :-( mój statyw od kompakta nie jest w stanie utrzymac nawet body :->
a gdzie szkiełko 2, 6 kg :shock: :?:

i zaczynamy poszukiwać statywu :book: , może jakieś sugestie doswiadczonych :please:

Muszę przyznać , że bardzo wygodnie robi sie zakupy z Waszymi podpowiedziami :roll:

muszę poczekać na focenie , z ręki nie zabardzo sie da , chyba ?! :cry:

pozdrawiam

#13 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 wrzesień 2007 - 08:06

hmm ja mam zamiar kupić Manfrotto 055 ProB - powinien utrzymać zresztą wystarczy wejśc na strone Manfrotto, Velbona itp i sprawdzić jaki jest udźwig. Pamiętaj sprawdzić też udźwig głowicy jaką sobie dobierzesz ;-)

PS: czekamy na dokładną recenzję tego szkiełka wraz z samplami ;-)

#14 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 24 wrzesień 2007 - 11:24

witam serdecznie , po małej przerwie w tym watku pragne podzielić siepodkreslam
podkreslam swoimi subiektywnymi ocenami tego szkiełka jak i dodadkowego sprzętu , którego posiadanie została zdeprymowane właśnie obiektywem.
1. dla mnie ten obiektyw jest super ! ostry !
ponizej link do fragmentu kadru lewa góra ( nie mogłem umieścić całego bo hosting przyjmuje do 2MB )-zalezało mi abyście obejrzeli przybrzezne strefy kadru.
jest tozdjatko wykonane popołudniem w świetle zastanym - w półcieniu.
starałem się tylko konwersje zrobić z RAW ( neutralne ustawienia , bez jakichkolwiek funkcji obróbki obrazu przez aparat)z konwerterem x1,4

http://www.fothost.p... ... racrcr.jpg

co do szybkości AF dla mnie rewela ! , mam obiektyw Canona 24-105/4 L is usm i twierdze
twierdze ,że ostrzy wolniej ! ale to może byc subiektywny zachwyt .
szczególnie daje sie to zauważyc (szybkość ostrzenia ) na pełnej przysłonie bez konwertera , ło jessu jak to lata ! ewentulane pytania pomogą wyjasnić inne zainteresowania .
dla mnie przełożenie jakości na cenę mimo wszystko jest rewelacyjne !
jeżeli dokupić konwerter x2 to mamy zoom 600 mm ze stałym swiatłem 5,6 ! za jaką cenę ! dla mnie to bardzo ważne , jeżeli chodzi o kadrowanie ( ucze się :oops: )nie zauważyłem specjalnych róznic w zastosowaniu konwertera x1,4 ( podobno są przy x2 nawet canona)
nie miałem w rekach także 300/2,8 Canona :-( ale nie jest w sferze moich zaintersowań ( cena z księżyca hehe )
Dunadan
dzieki za podpowiedż , nabyłem ten statyw :roll: i głowicę joystick head short 322RC2 ,
polecam w 1000 % ten komplet !
statyw , nic dodac nic ująć , głowica rewela , mimo sprzetu ważącego ok 3,5 kg (szkło +body+aku) daje sie ustawiać w każdej pozcji, nawet bez problemów w kadrze pionowym , wszystko sie trzyma bez drgnięcia !
precyzja głowicy powala a dodatkowa regulacja siły oporu ruchy przegubu kulowego mniam ! ogólnie jak dla mnie nic do szczescia więcej ni potrzeba :mrgreen:
tylko fot dobrych ! ,ale to juz sprawa fotografa i modeli .
idąc robić zdjecia musze się nadżwigać , ale nawet to same plusy :
- poprawienie kondycji
-rewelacyjny statyw idealnie stabilny,z mozliwością regulacji w pełnym zakresie ( idealne do foto makro jest wysuwane w bok lub do dołu ramię , i mozliośc rozłozenia nóg prawie na płasko )
-głowica pozwalajaca z precyzja suwmiarki ;-) i nośnoscią dżwigu
-rewelacyjne szkło , jasne , szybkie , boskie !( spotkałem - na giełdzie foto-górala który w Tatrach foci tym kozice z x2 jest także szczesliwy)
-body z szybkością 6,5 klatki na sek :->
jak będa umiejetności , to komfort focenia jest .(wydaje mi sie jednak ,ze robienie kozic z podchodu z ręki to jednak wymaga żelaznej kondycjii i zawzięcia )
miałem w ręku to szkło dedykowane do nikosia tak samo zasuwa !
niestety do innych typów (poza sigmą) nie ma USM nie wiem dlaczego
i na koniec odrobina dziegciu- filtr jakikolwiek o śr. 105 mm kosztuje 600-700 zł UV
to kiszka jest :cry:
może ktos ma jakieś tańsze rozwiazanie ?
zdjęć nie publikuję na razie , gdyz stwierdzam , ze żadne nie nadaje się jeszcze aby szanowne grono poniewierało swój sokoli wzrok :shock:

pozdrawiam

#15 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 wrzesień 2007 - 12:22

Olej filtr ;-) używaj osłony p/s :mrgreen:
Szybkość AFa nie zależy od ustawionej przysłony, ta się przymyka tylko w chwili zrobienia zdjęcia, ale AF zależy oczywiście od TC...
Co do fragmentu zdjęcia - jak dla mnie mydełko... sory, ale nie mogę się tam dopatrzeć ostrości :sorry:
Cieszę się ze mogłem pomóc w przypadku statywu :-) jak wspomniałem kiedyś go używałem i fotki miałem ostre przy 300mm i 1/30 sekundy :roll:

No, cieszę się że ci się to wszystko podoba, też pewnie byłbym zadowolony ;-) ale teraz czekamy na zdjęcia ;-) Aha że tak jeszcze niedyskretnie zapytam... ile ten zestawik kosztował? tzn. ile kosztowały poszczególne elementy? zwłaszcza mnie interesuje statyw bo tego skzła i tak nie ma do systemu Minolty chyba...

Ah, i jeszcze jedno - jak z budową? chodzi mi o takie rzeczy jak jakość, czy nic nie "lata", czy kręci mordką przy ostrzeniu, czy wysuwa się przy zoomowaniu? bo to chyba nie jest IF?

#16 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 24 wrzesień 2007 - 14:49

Dunadan
tu nie ma sorry ja sie nie gniewam , tylko przejmuję :cry:
mydło ? a mi sie takie ostre wydało ,hehe tylko czyja to wina ? moja ? czy obiektywu nie daj boze .
teraz ta fotka bez wyostrzenia w całości
Dołączona grafika

szczerze napiszcie co sadzicie , póki nie jest za pózno , dla mnie dobre ale to kupa kasy i jak bedzie trzeba to zwrócę :evil:

co do jakości szkła
nic nie lata , nic sie nie wysuwa, nie kręci mordką , jak sie zajrzy od szkła to widać jak chodzą soczewki w środku , solidna konstrukcja , można przeostrzać po AF ustawieniu recznie,
co do cen to :
szkło + konwerter - 8200 zł - z f-ra VAT i gwarancją
statyw i głowica - jest promocja w sklepie firmowym FOTOKURIERA (dzieki Paweł ;-) za info o tej gazetce .)
sklep jest w warszawie , dobra współpraca z miłą obsługą , jeżeli chodzi o obiektywy i body polecam INTERFOTO z siedzibą w wawie ( sprzedają na allegro ) maja dużo sprzętu używanego z własną gwarancją i rekojmią - można zostawiać w rozliczeniu swoje gadżety jak ich zainteresują ),jakby trzeba było zrobić ocenę wizualną i wstępną jakościową jestem do usług (jak ktoś oczywiście stwierdzi, ze moje zdanie komuś sie przyda :roll: )
pozdrawiam

p.s. dodaję link do promocjii manfrotto
http://www.foto-kurier.com.pl/

#17 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 wrzesień 2007 - 15:10

BlueDun, imho szkło troszkę mydli, ale to normalne w przypadku zestawu zoom ( jaki by nie był ) plus TC... nie ma się czym przejmowac tylko robić zdjęcia, bo szkło może mydlić ale przecież najważniejszy jest efekt końcowy ;-) ja bym próbował porobić trochę fotek bez i z TC i zobaczyć jakt to wyjdzie.

:ninja:


#18 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 24 wrzesień 2007 - 15:31

Jeszcze o jedno spytam: robiłeś z ręki czy też z statywu? Patrząc do EXIF-a masz czas 1/200 s przy ogniskowej 346 mm - jeśli było robione z ręki, to tu może być "pies pogrzebany". Gdzieś czytałem, że przy robieniu z ręki trzeba ustawiać czas (1/ogniskowa w mm) s lub mniej, to wtedy zdjęcie będzie nie poruszone (ostre). Drugą prawdopodobną przyczynę podał Dunadan.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#19 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 24 wrzesień 2007 - 21:12

Dunadan , chemik
nie wiem czy płakać czy sie cieszyć , ja mam taki dokladny charakter ,
w sumie to sam nie wiem co robić , zaczne focic to sie zobaczy .
rozumiem , ze nie jesteście zachwyceni , musze to jeszcze przemysleć , może za bardzo sie przejmuję , ale w sumie to nie wiem co można osiągnąć ( o efekty mi chodzi :) dobrym sprzetem bez obróbki
dzieki za zainteresowanie i rady 8-)
to chyba jednak ze statywu było pogubiłem sie trochę pozdrawiam :->

#20 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 wrzesień 2007 - 21:34

BlueDun, czy na codzien masz zamiar fotografowac "tablice testowe" ... jedz w teren zrob jednego drugiego ptaszka daj na forum to sie oceni ostros i inne walory ... tak to kazdy ci bedzie mowil ze stalki sa ostrzejsze ;-) ... wazne ze dla ciebie jest miodzio i "ochrzcij" wreszcie to szklo :-D
Ja ci w kazdym razie zazdroszcze ... tez bym chcial taki zestaw ... a o tym statywie z glowica 322RC tez myslalem ... dzieki za pozytywna opinie.

Mam pytanie do tej glowicy, czy mozna ja tak zablokowac zeby obracala sie tylko poziomo (jak do panoram)?
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych