Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Dla leniwych, ubogich i lubiących mobilność


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
334 odpowiedzi w tym temacie

#281 yurek

yurek
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • Lokalizacja:
    szczecin/ duisburg

Napisano 04 maj 2011 - 20:30

kucik, a jak podloga w tym namiocie.czy nie szeleszczy w trakcie uzytkowania i nie ploszy zwierzyny?
Żółty D300 + klamoty
http://www.kmoch.pl

#282 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 04 maj 2011 - 20:53

kucik, ja dodatkowo zapytam jak z nieprzemakalnością, bo w sumie jak deszcz złapie, to się przecież nie będę zwijał, przeczekać się da, nie zaleje mnie?

#283 Marian

Marian
  • Użytkownik
  • 240 postów
  • Lokalizacja:
    CHEŁM ŚLĄSKI

Napisano 05 maj 2011 - 11:49

uzywam takiego od roku. Cena adekwatna do jakosci, ale nie jest zle. Bardzo mobilny i wygodny w uzytkowaniu. Warto tylko do torby na namiot doszyc uchwyty do mocowania przy plecaku - znacznie wygodniej sie nosi.
Maskowanie znacznie lepsze jest takie: http://allegro.pl/sa... ... 24500.html

woodland mocniej rzuca sie w oczy


użytkuję taki sam od roku. W zimę służył jako czata na myszaki, sprawdzał się b. dobrze. Co do spodu to zawsze po rozłożeniu rozkładałem sobie koc żeby było cieplej. Minusy - połamały mi się te pręty wyginające i trochę jest koślawy teraz, ale cały czas w nim czatuję :) Bardzo fajne kolory których zwierzyna się nie boi :)

#284 PrzemekG

PrzemekG
  • Lokalizacja:
    Lubuskie

Napisano 05 maj 2011 - 12:49

Ciekawa mobilna opcja czatowni
http://allegro.pl/cz... ... 26902.html
"W towarzystwie kamer wyruszamy więc na wiosenne, bezkrwawe łowy, śpieszmy się chwytać życie na gorącym uczynku, podpatrywać tajemnice przyrody." Włodzimierz Puchalski - Bezkrwawe Łowy Aparat K5, którym robię czasem kilka zdjęć.

#285 kociu

kociu
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • Lokalizacja:
    Śląsk

Napisano 05 maj 2011 - 13:42

Też się zastanawiam nad czymś takim

#286 zurkow

zurkow
  • Użytkownik
  • 80 postów
  • Lokalizacja:
    Września/Poznań

Napisano 05 maj 2011 - 17:26

kucik jednym słowem bierz tę czatownię :)
Lekka, mobilna, szybko się rozkłada, itd.
Wady:
- trzeba nauczyć się składać
- jeśli za mocno nagniesz druty, to może pęknąć łączenie ich
- za mało dziur, ale łatwo dorobić.

#287 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 05 maj 2011 - 17:54

Moja przyjechała dzisiaj, jak pogoda dopisze, to w sobotę pierwsze testy.
Marian, z kocem dobry pomysł, dopiero jak go rozłożyłem, to zobaczyłem o co chodzi, podłoga mizerna, bez koca lub czegoś twardszego (karimaty) z czasem by puściła na szwach.
zurkow, przy pierwszym składaniu też miałem problem ale po kilku próbach w pracy, teraz zajmuje mi to 10 sekund.
I właśnie, te dziury, otwory, wizjery, jak je zwał. Jest tylko jeden ale materiał jest taki, że po przecięciu prawie sam się pruje, nie wiem jak sobie z tym poradzić, na zakładkę i przeszyć?
Nie jestem krawcem, a nie chcę "popsuć".

W ogóle, jak obejrzałem ten namiot z bliska, polukałem tu i tam, za te pieniądze warto, chociaż wydaje mi się, że trzeba będzie bardzo uważać, żeby go nie przebić jakąś gałęzią.
Kupiłem wersję woodland ale docelowo i tak będę narzucał na niego siatkę (taką polską, z demobilu)

#288 zurkow

zurkow
  • Użytkownik
  • 80 postów
  • Lokalizacja:
    Września/Poznań

Napisano 05 maj 2011 - 18:56

Obszyj taką taśmą na obrzeża. Nie wiem jak to się fachowo określa, ale w pasmanterii powinieneś kupić. Do tego zamek i jest piękna czatowania :)

#289 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 05 maj 2011 - 20:58

zurkow, juz taki mam od roku :)

enkoder, z przemakalnoscia szalu nie ma - przy ulewnym deszczu przemaka, zwlaszcza ze to to tylko jedna warstwa.

Co do otworow - do wyzszej perspektywy uzywam oryginalnego okienka, z tym ze nacialem siatke na szklo, do lezacej wysuwam obiektyw przez wejscie i zasuwam dookola


Podloga nie szelesci za bardzo, choc zwykle sie prawie nie ruszam w srodku - z namiotem w komplecie zawsze targam skladane krzeslo ogrodowe, wiec wygoda jak na kanapie to i nie ma potrzeby sie wiercic:D

#290 kociu

kociu
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • Lokalizacja:
    Śląsk

Napisano 10 maj 2011 - 10:47

PrzemekG nabyłeś ten namiot co pisałeś ??

#291 skot

skot
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 22:01

Na wstępie witam wszystkich jako, że jest to mój pierwszy post na tym zacnym forum :-)

Chciałbym odświeżyć temat, a dokładnie interesują mnie opinie na temat wyżej wspomnianej przenośnej czatowni STEALTH GEAR: http://allegro.pl/cz... ... 89091.html

Czy ktoś już używał takiego wynalazku? Jakie macie zdanie?

#292 NiceDmg (Jakub)

NiceDmg
  • Użytkownik
  • 1290 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Malopolska

Napisano 19 czerwiec 2011 - 22:08

skot, wg mnie o wiele lepsza jest dobra siatka maskująca + pozycja leżąca ;-)

#293 skot

skot
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 20 czerwiec 2011 - 07:05

Na razie używam z powodzeniem czeskiej siatki 3x3m, nakrywając się nią w pozycji leżącej. Wszystko jest ok, poza bólem w karku. Myślę o namiocie na dłuższe zasiadki i znalazłem takie cudo. Nakrywałbym dodatkowo całość siatką, w zależności od otoczenia. Wydaje mi się, że ograniczeniem tej czatowni jest brak możliwości fotografowania z niskiej perspektywy. W necie jest o niej mało informacji, ale z tego co znalazłem to opinie były pochlebne. A tu mały pokaz:

#294 fotosc

fotosc

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:17

mialem juz takie dwa namioty , raczej fotelo namioty:)waze 100 kg , jak wazycie mniej to moze byc , ale jak ktos wazy podobnie to polecam normalny namiot , w tym fotelonamiocie dwa razy mi pekly druty fotela :-) co prawda nie jest problemem fotel zmienic , ale fakt jest faktem ze ten kto wiecej wazy musi uwazac :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


prawie wszystko to co tu pokazujecie to juz przerobilem , jeszcze tylko jednej rzeczy tu nie pokjazaliscie :-)

#295 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:20

prawie wszystko to co tu pokazujecie to juz przerobilem , jeszcze tylko jednej rzeczy tu nie pokjazaliscie :-)

Jakiej? Mów, bo ja ważę 120kg :mrgreen:

#296 skot

skot
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:42

fotosc A jak zdjęcia? Czy zwierzyna/ptactwo były zaniepokojone tą czatownią? Stosowałeś dodatkowe maskowanie?

#297 fotosc

fotosc

Napisano 20 czerwiec 2011 - 12:01

fotosc A jak zdjęcia? Czy zwierzyna/ptactwo były zaniepokojone tą czatownią? Stosowałeś dodatkowe maskowanie?


nawet potrafily ptaki siadac na bude :-)

#298 fotosc

fotosc

Napisano 20 czerwiec 2011 - 12:03

enkoder, zapomnij o tym fotelo namiocie , no chyba ze chyba ze chcesz wydac kase :mrgreen:

#299 skot

skot
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 20 czerwiec 2011 - 12:28

fotosc A jak zdjęcia? Czy zwierzyna/ptactwo były zaniepokojone tą czatownią? Stosowałeś dodatkowe maskowanie?


nawet potrafily ptaki siadac na bude :-)



Powoli się przekonuję :-)

#300 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 20 czerwiec 2011 - 14:34

fotosc, skoro już taki namiot przerobiłeś to podpowiedz jeszcze jak najniżej można zejść z perspektywą??





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych