Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Precz z knotami!!! Czyli jak podnieśc poziom zdjeć na Forum.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

#101 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 luty 2011 - 21:26

Witam, nie chcę zakładać odrębnego wątku, skorzystam z istniejącego.

Sprawę jaką chcę poddać dyskusji mam nadzieję konstruktywnej bo to ważne nie tylko dla mnie, ale dla innych Forumowiczów (dyskusja wielokrotnie toczy się offlinowo) to jakość komentarzy.
Pojawia się wiele (będę wypowiadał się za siebie) zbędnych komentarzy, które niewiele wnoszą, co więcej przeszkadzają.
Przykład mojego wątku w Giełdzie - http://www.fotoprzyr... ... vt3873.htm. Gdybym wiedział, że jest łatwo o to szkło z pewnością nie zakładałbym wątku. Porady i sugestie "od czapy".

Przed rokiem kiedy to z chęcią czytałem posty i oglądałem zdjęcia teraz nie mogę przez nie przebrnąć i ogarnąć. Liczniki postów się grzeją. Może wprowadzić jakieś rangi - spam'er, troll ?

Administracja Forum udostępniła narzędzie w postaci a'la czat - ShoutBox (na dole na stronie głównej) gdzie jeśli ktoś chce może sobie pogaworzyć do woli.

Moim zdaniem to forum fotograficzne, a robi się więcej treści, a mniej zdjęć.

Szacunek z tego miejsca dla Forumowiczów, którzy napiszą coś mądrego pod zdjęciem, doradzą, wskażą kierunki ... chapeau bas!

Co myślicie o tym?

pozdrawiam,

TOMeS

 

Zapraszam na mój profil na FB:  http://www.facebook....ynskiFotografia  ;) 


#102 remol71

remol71
  • Użytkownik
  • 240 postów
  • Wiek: 53
  • Lokalizacja:
    Wawa

Napisano 17 luty 2011 - 21:39

...
Szacunek z tego miejsca dla Forumowiczów, którzy napiszą coś mądrego pod zdjęciem, doradzą, wskażą kierunki ... chapeau bas!

Co myślicie o tym?


Popieram.

A3000 A6000 || E 16-50 PZ, 32/1.8 T* || M42 50/2.8 macro || FD 100/4 macro, 200/4 macro

5D || EF 24-70/4 IS USM, 50/1.8 STM


#103 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 17 luty 2011 - 21:41

Moim zdaniem to forum fotograficzne, a robi się więcej treści, a mniej zdjęć.

Zgadzam się.Czasem trzeba kilka stron "przelecieć" by znaleźć jakiekolwiek zdjęcie.
W Bł to rozumiem,ale jeśli toczy się dyskusje nie na temat w WT to chyba coś jest nie tak.
http://www.fotoprzyr... ... 93,270.htm
Jedna osoba napisała,że brak numerka,druga dodała podobny post
na co trzeci taki sam i do tego niepotrzebna dyskusja?
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!

#104 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 17 luty 2011 - 21:42

TOMES dlatego ja już od jakiegoś czasu efektywnie używam opcji "ignoruj" i mi się dobrze sprawdza. Choć czasem jak wejdę na stronę to mam całą w ignorowanych takie pogaduszki o "dupie Maryni" tam odchodzą.
O nawet użytkowników z tej strony co podlinkowałeś mam niektórych zblokowanych więc coś w tym co piszesz musi jednak być ;-) .

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#105 Eddie

Eddie
  • Lokalizacja:
    Bieruń

Napisano 17 luty 2011 - 21:51

Mnie osobiście bardziej denerwuje robienie galerii z forum, tzn. wstawiam zdjęcia, bez komentowania poprzednich zdjęć. Zakładam że każdy wstawiający zdjęcia liczy na komentarz, pozytywny, negatywny, wskazujący błędy, lub rady. Ale może warto też czasem powiedzieć cos o poprzednich zdjęciach w wątku.

Nowy forumowicz, tłumaczy sie nie wiedzą, lub że początkujący w fotografii, a wielu forumowiczów,doświadczonych co ich zdjęcia mówią same za siebie, nie raczy swym doświadczeniem, wiedzą podzielić się z tymi "uczącymi się".

#106 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 17 luty 2011 - 21:54

jestem za! Kilka razy dziennie przegladam forum i tak przewaznie nie ograniam wszystkich postow, a dobrych zdjec dziennie pojawia sie moze kilkanascie?

Moze by tak wprowadzic jakis system oceniania w watkach tematycznych? Czesto jest tak ze wpada jedno zdjecie i zbiera pochwaly typu "gratulacje, "super" itd (zazwyczaj zasluzone) przez kilka stron. Sam nie mam pomyslu jak taka opcja by wygladala ale przedyskutowac mozna...

BŁ pomijam choc i tu czasem warto podniesc poziom zdjec

#107 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 17 luty 2011 - 21:57

TOMeS, - sądzę że piszesz ten post by usprawiedliwić swoje trolowanie we własnym wątku by ten był ciągle na górze...
Eddie, - zgadzam się w 100%.

Nie opisywanie swoich fot i nie komentowanie innych to jawne ignorowanie innych uzytkowników.

EDIT: kucik w BŁ podnieść poziom? dobrze się czujesz? od tego jest BŁ, co Ty tylko superaśne foty robisz?, jak ktoś zaczyna i chce pokazać gdzieś foty to znaczy w/g Ciebie że nigdzie ich nie pokaże...bo będa za słabe na tematyczny i zasłabe na BŁ...
daj na luz, gdzie jak gdzie ale BŁ zostawmy w spokoju...
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#108 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 17 luty 2011 - 22:02

No i własnie odświezono wątek w którym bedzie niepotrzebne bicie piany... Przeciez chcecie zeby nie było niepotrzebnej gadaniny, tylko zdjęcia i oceny ich, wiec jak to w koncu jest?

Eddie, :thumbsup:

#109 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 luty 2011 - 22:05

TOMeS, - sądzę że piszesz ten post by usprawiedliwić swoje trolowanie we własnym wątku by ten był ciągle na górze...

Dobre :laugh: ... i co ja mam Ci więcej napisać ...

pozdrawiam,

TOMeS

 

Zapraszam na mój profil na FB:  http://www.facebook....ynskiFotografia  ;) 


#110 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 17 luty 2011 - 22:11

liczna użytkowników się zwiększa, to logiczne że zwiększa się liczba komentarzy i dyskusji...nie popadajmy w histerie, nie róbmy na siłe profii forum...to nie ma służyć do szpanu w sieci, wolałbym by służyło pogłębianiu wiedzy, świadomości nas, fotoprzyrodników, etc.
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#111 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 17 luty 2011 - 22:26

kurdeniewiemco, dobra moze przegialem z BŁ ;)

ale co do tematycznych czy nie lepiej by bylo otrzymac pare konstruktywnych, niz "podoba sie"?

#112 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 luty 2011 - 22:38

liczna użytkowników się zwiększa, to logiczne że zwiększa się liczba komentarzy i dyskusji...

Eureka !

nie popadajmy w histerie

powiem znów za siebie - nie popadam i nie mam zamiaru.

nie róbmy na siłe profii forum...

To forum nigdy nie będzie profi ... i dobrze.


...to nie ma służyć do szpanu w sieci

Podeprzyj przykładami, nie bardzo rozumiem o co chodzi.

wolałbym by służyło pogłębianiu wiedzy, świadomości nas, fotoprzyrodników, etc.

Popieram.

pozdrawiam,

TOMeS

 

Zapraszam na mój profil na FB:  http://www.facebook....ynskiFotografia  ;) 


#113 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 17 luty 2011 - 22:38

kucik, - ale jak jest fota porządnie zrobiona to nie potrzebuje konstruktywnych komentarzy :P
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#114 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 17 luty 2011 - 22:49

tomajk ma 1 stronie mądrze pisze.
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#115 Tadeo

Tadeo
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 17 luty 2011 - 23:13

Niech powstanie wątek "Pojedynki" i będziemy się licytować która fotka lepsza :) a resztę zostawmy w spokoju bo to jest piękne forum i nie niszczmy go systemami ocen :)

#116 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 18 luty 2011 - 06:52

liczna użytkowników się zwiększa, to logiczne że zwiększa się liczba komentarzy i dyskusji

Owszem,zwiększa się,ale tylko nieliczni "zostawią" jakieś posty w wątkach.
A jeśli zdarzają się dyskusje(a są one bardzo często i nie na temat) to najczęściej "wywołują je" nienowi użytkownicy tylko "starzy" i to najczęściej te same osoby.
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!

#117 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 luty 2011 - 08:28

Moim zdaniem TOMeS ma sporo racji - poziom komentarzy i ogólnie wypowiedzi na forum spada.
Są osoby na forum, które faktycznie muszą wszędzie powiedzieć swoje dwa słowa mimo, że nie są one w ogóle istotne dla wątku. Zalecam trochę wstrzemięźliwości - jeśli wypowiedź to na temat. I dla mnie to jest podstawowy problem.

Proszę też tą dyskusję toczyć na odpowiednim poziomie.

#118 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 18 luty 2011 - 09:33

Są osoby na forum, które faktycznie muszą wszędzie powiedzieć swoje dwa słowa mimo, że nie są one w ogóle istotne dla wątku.

rozmawiałem z Tobą na ten temat i jak widzę nie tylko mnie to boli . Ostatnio robię niewiele zdjęć , a jak już coś mam to się zastanawiam czy pokazać najlepsze czy może ciut słabsze aby skłonić do dyskusji , tak zrobiłem ostatnio - pokazując dwa podobne z różnym światłem - nie wiem czy dobrze robię ;)

#119 Przemasl

Przemasl
  • Użytkownik
  • 477 postów
  • Wiek: 39

Napisano 18 luty 2011 - 09:52

charakter forum rzeczywiście się zmienia, mnie osobiście brakuje merytorycznych rozmów, podpowiedzi jak fotografować, jak zbliżyć się do poszczególnych gatunków, ciekawe pomysły na budowanie ukrycia, obiektywnych rozmów o sprzęcie itp. Proponuję też, aby przy wystawianiu zdjęć więcej pisać w jakich okolicznościach powstało i przy jakich nastawach zostało zrobione.
Uczmy się korzystając z forum, a nie tylko suche oglądanie i nic nie wnoszące komentarze..

#120 turbol

turbol
  • Lokalizacja:
    Biała Podlaska

Napisano 18 luty 2011 - 10:41

W życiu spotyka się osoby, które mówią dużo, które trochę mniej i które prawie wcale.
Nawet ci co mówią mało chcą pokazywać swoje fotograficzne „dzieła”. Nie chcą ich opisywać, czy wymyślać opowiadań o wyprawie pełnej przygód , tylko chcą pokazywać fotki. Z racji tego , że mało mówią w życiu i są skryci to nie za bardzo potrafią komentować zdjęcia innych. Jeszcze na komentarz typu „śliczne i bardzo się podoba „ ich stać , ale żeby kogoś skrytykować czy napisać coś więcej to już niestety nie. Czy to znaczy ,że te osoby maja opuścić forum? Lepiej jest jak ktoś robi dziennie po 100 postów które nic nie wnoszą ?
Fotki oprawione danymi z exifa i małą adnotacją o warunkach wykonania na pewno będzie wartościową rzeczą . Można wtedy zająć stanowisko co do trybu zrobienia zdjęcia i porad co zrobić lepiej.
Kończąc proszę Was wszystkich , by to forum zostało jakie jest . Czy to starzy czy młodzi , każdy znajdzie dla siebie tutaj kąt w którym będzie się czuł dobrze. Przynajmniej dla mnie to forum jest miejscem magicznym i chociaż ostatnio mało mam czasu na fotki , to uwielbiam tu przebywać a Was wszystkich traktuję jak dobrych , starych znajomych i przyjaciół .





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych