Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Precz z knotami!!! Czyli jak podnieśc poziom zdjeć na Forum.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

#81 Guest_bartek24861_*

Guest_bartek24861_*
  • Gość

Napisano 10 lipiec 2009 - 23:11

Zauważcie też, że prawdziwych konstruktywnych opinii jest niewiele. Większość przeglądających albo nie wypowie się na temat danego zdjęcia, albo je ominie a jak już się skusi o opinię to albo łagodną w sumie nic niewnoszącą do sprawy ale za ostrą. Według mnie krytyczne opinie nie mają sensu bo tylko zniechęcają autora do dodawania jakich kol wiek zdjęć, a jakby przynajmniej jedna osoba napisała "poeksperymentuj tak czy owak" albo "postaraj się poprawić to czy tamto" to efekt by był taki, że ów autor by się w końcu nauczył w jakimś stopniu robić lepsze zdjęcia i co za tym idzie lepsze by wstawiał. No i sprowadza się wszystko do teksu typu "a komu się chce pisać takie rady" albo "nie mam czasu" . Nie zamierzam najeżdżać tym postem na powyższe wypowiedzi które są powiedzmy różne 8-)

#82 Norbius

Norbius
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 lipiec 2009 - 08:06

Odnośnie wstawiania zdjęć do GALERII to jeżeli dobrze pamiętam to każdy użytkownik ma możliwość wstawienia do swojej poczekalni 4zdjęcia na kwartał więc nie dziwi mnie, że zdjęcia wstawia tam mało osób. Kto wstawi np. 4fotki z początkiem lipca ma szlaban do jesieni więc wygląda to tak jakby nie kwapił się ze wstawianiem.... dlatego moim zdaniem nie na miejscu jest pisanie, że ludzie nie wstawiają zdjęć do galerii :-P Skoro to ma być wizytówka to nie zamierzam "po otwarciu okienka transferowego" :mrgreen: wstawiać pierwszego lepszego zdjęcia tylko najpewniej poczekam do września i wtedy coś wybiorę...

Odnośnie tematyki forum to uważam, że ilość zdjęć nieprzyrodniczych powinna być ograniczona a może nawet powinno się zakazać ich wstawiania. Jest tyle innych for, portali, stron o ogólnej tematyce fotograficznej że nie trzeba jeszcze tu tego pokazywać ;-)

Jak już napisano, dość smutny jest fakt, że wiele świetnych fotografii ląduje w bezkrwawych zamiast w tematycznych a użytkownicy traktują BŁ jako główny i najpopularniejszy wątek forum gdzie wrzuca się wszystko od gniotów po perełki. W wątkach tematycznych owszem zdarzają się słabe fotki ale też każdy ma inne kryteria i ciężko ocenić co jest fotką słabą a co dobrą bo na ten przykład to co dla mnie jest rewelacyjną fotką z której jestem mega dumny dla fotosc będzie przeciętnym pstrykiem, który powinien być w BŁ :-P

O krytykę na forach trudno ale też nikt nie ma obowiązku oceniania lub krytykowania zdjęć - ba, nie ma nawet obowiązku pisania czegokolwiek na forum. Ja od dłuższego czasu coraz mniej udzielam się na forach bo nie czuję takiej potrzeby - wolę pochodzić sobie z aparatem i popstrykać fotki, których potem nawet nie obrabiam :lol: a fora głównie przeglądam dla zdjęć (piszę jak mam wenę jak dziś 8-) )

#83 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 lipiec 2009 - 10:28

Jakoś bez echa przeszedł fragment mojego postu dotyczący rozwoju wątków nieprzyrodniczych.... a w nazwie forum jest FOTO i PRZYRODA....

Monika a o jakie wątki Ci chodzi? Bo nie do końca wiem.
Norbius, 4 fotki w galerii po to by wybierać najlepsze, robisz tyle dobrych zdjęć, że potrzebujesz większy limit? Jak mi się wydaje to nawet jednego zdjęcia do poczekalni nie wstawiłeś? Czemu, dlatego że jest za mały limit? Poza tym w poczekalni nie obowiązuje prikaz by wstawiać tam zdjęcia z danego kwartału, można latem wstawić zimowe zdjęcia. Więcej - jak się zrobi zdjęcie które uważa się za lepsze można je wymienić z innym.
A osobiście myślę że niektórzy dobrzy autorzy nie wstawiają zdjęć do galerii bo jak trafinie porównał michalv 'obrośli już w piórka' i co ich tam będzie oceniał jakiś przypadkowy użytkownik.

#84 Norbius

Norbius
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 lipiec 2009 - 11:03

Norbius, 4 fotki w galerii po to by wybierać najlepsze, robisz tyle dobrych zdjęć, że potrzebujesz większy limit? Jak mi się wydaje to nawet jednego zdjęcia do poczekalni nie wstawiłeś? Czemu, dlatego że jest za mały limit? Poza tym w poczekalni nie obowiązuje prikaz by wstawiać tam zdjęcia z danego kwartału, można latem wstawić zimowe zdjęcia. Więcej - jak się zrobi zdjęcie które uważa się za lepsze można je wymienić z innym.
A osobiście myślę że niektórzy dobrzy autorzy nie wstawiają zdjęć do galerii bo jak trafinie porównał michalv 'obrośli już w piórka' i co ich tam będzie oceniał jakiś przypadkowy użytkownik.


Nie, nie robię dobrych zdjęć i nie potrzeba mi większego limitu.
Do tej pory wstawiłem jedną fotkę do galerii bo jak już kiedyś pisałem niedawno wreszcie odkryłem jak to zrobić (pomijam tu fotki z miniplenerów gdzie nie ma żadnych limitów). Po za tym chyba była mowa o tym, że zdjęcia wstawiane w danym kwartale mają być zrobione w tymże kwartale więc w lipcu nie mogę wstawić zdjęcia z grudnia... Jeżeli jest inaczej to wniosek z tego, że nie do końca jest to jasno opisane. Tak samo chyba nigdzie nie jest napisane, że można wymieniać zdjęcia. Na digarcie czy galerii KKM jak wstawisz zdjęcie i skasujesz to tracisz limit i musisz czekać na kolejną możliwość.

ps.Z tego co pamiętam też za dużo fotek nie wstawiłeś :-P

#85 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 lipiec 2009 - 13:32

Nie, nie robię dobrych zdjęć

To bardzo nisko oceniasz swoje zdjecia.
W każdym razie dalej nie odpowiedziałeś mi na pytanie dlaczego nie dajesz zdjeć do poczekalni?

Jeżeli jest inaczej to wniosek z tego, że nie do końca jest to jasno opisane.

W regulaminie nie ma nic na temat by był taki zakaz, a jak nie ma zakazu, to jest to dozwolone. Moim zdaniem to jasne. Tak samo z wymianą zdjęć.

#86 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 11 lipiec 2009 - 13:38

Tak samo chyba nigdzie nie jest napisane, że można wymieniać zdjęcia.

Norbert, dużo był o tym pisane kiedyś.

Problem nie jest w limitach i ograniczeniach, po prostu nie każdy chce brać udział w tworzeniu galerii, skupiając się na własnej stronie lub umieszczając zdjęcia tylko na forum.

W watkach tematycznych powinny znajdować się lepsze zdjęcia, ale moderatorzy nie będą przenosić tych słabszych do wątków miesięcznych.
Wszyscy powinniśmy pisać jeżeli zdjęcie odbiega jakością od poziomu wątków tematycznych i w ten sposób kształtować jego zawartość.

Trochę zniechęca późniejsze pitolenie czy powinno się krytykować czy nie. Dlatego często później odpuszczamy i ignorujemy takie zdjęcia, a to nie dobrze. Z czasem zostaniemy zalani masą zdjęć, które nie powinny ujrzeć światła dziennego.
Jesteśmy forum o fotografii przyrodniczej i starajmy się żeby ta fotografia była jak najlepsza. Często słabszy sprzęt nie wyrabia jakościowo lub autor zdjęcia poległ na obróbce, ale widać że w to zdjęcie zostało włożone trochę pracy i takie zdjęcia warto konstruktywnie oceniać.

Forum jest takim organizmem gdzie każdy z użytkowników w małej części tworzy jego poziom i nie skupiajmy odpowiedzialności na kilku osobach, które mają może trochę większy wpływ na jego kształtowanie.

Tematy nie przyrodnicze na forum maja swoje działy i jeżeli tam się rozwijają to nie wiem czemu mielibyśmy je ograniczać.

#87 Monastor

Monastor
  • Użytkownik
  • 3527 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 11 lipiec 2009 - 15:42

Amen!

Norbius, zdjęcie można w dowolnym momencie usunąc z poczekalni i zastąpic je innym. Wszyscy wiemy, że robisz słabiutkie zdjęcia, ale niestety praktycznie 100% z zarejestrowanych 2388 użytkowników robi jeszcze gorsze, tak więc odważniej z galerią ;-)

Monika, jak widzisz słabe zdjęcie to napisz to autorowi, następnym razem zrobi lepsze. Zapomniał wół jak cielęciem był. Zresztą Tobie też pewnie zdarza się wstawic zdjęcia, które w odczuciu części forumowiczów nie powinny się w wątkach tematycznych pojawic.
Co do wątków nieprzyrodniczych. Działy forum można ignorowac, a zdjęcia i tak są trzymane na zewnętrznych serwerach. W czym to szkodzi?

Nic tylko zgodzic się z Ojcem Założycielem.

#88 Norbius

Norbius
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 lipiec 2009 - 16:14

Ok. Przyznaję, że jestem czasami fajtłapą i nie wszystko czytam więc może czegoś nie doczytałem i nie zrozumiałem ;) Może kiedyś była o tym dyskusja ale być może jeszcze zanim się zarejestrowałem (ale to nie powinno być moją wymówką :oops: )

Roby nie wstawiam zdjęć z prostej przyczyny - jak patrzę na zdjęcia które dostały się z poczekalni do galerii głównej to stwierdzam, że nie godnym ;-) . Tam są w większości zdjęcia zwierząt a ja poza wiewiórkowymi i kaczkowymi standardami nie mam w tej dziedzinie zbyt wiele fotek i jakoś te moje wiewiórki (niech już będzie taki przykład) wydają mi się pospolite na tle zdjęć zwierząt, których nie widziałem nigdy w życiu na oczy...
Ja na prawdę generalnie dość mało zdjęć pokazuję bo mi się nie chce. Dla przykładu: z wypadu w grudniu w Pieniny pokazałem w necie może z 15zdjęć na 400zrobionych, z Góraszki na 700 pokazałem może 5, z wypadu z McMorrisem nad Bug pokazałem ze 3-4 na 300 itd...

Wracając do meritum wątku to solidna krytyka byłaby mile widziana. Ja najczęściej nie piszę nic gdy zdjęcie mi się nie podoba ale też staram się nie słodzić gdy mi się podoba. Nie chciałbym aby z czasem od słodzenia forum zmieniło się w wielką cukrownię jak digart gdzie nawet wstawiając zdjęcie mleczyka z komórki możemy liczyć na ocenę "rewelacja". Całe szczęście nie ma to miejsca na tym forum ;-)

#89 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Użytkownik
  • 8954 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 11 lipiec 2009 - 16:36

Norbius, powiem jedno: ty + kilka innych osób robicie naprawdę świetne ujęcia krajobrazów których mi trochę brakuje w Galerii. Więc nie ma co zwlekać tylko wstawiaj :mrgreen:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#90 Pyzik

Pyzik

Napisano 11 lipiec 2009 - 18:31

Zauważcie też, że prawdziwych konstruktywnych opinii jest niewiele.



Dawnej bywało ich więcej. Ale sporo osób się zniechęciło. Zwraca się uwagę na pewne aspekty raz... drugi... trzeci i... i w większości przypadków nic... jak grochem o ścianę. W pewnym momencie człowiek rezygnuje, bo zalew gniotów jest tak duży, że "walka o trzymanie poziomu" przestaje bawić. Formuła przestaje się sprawdzać...?

Na forum jest kopa, naprawdę wiele historycznych, WCIĄŻ AKTUALNYCH opinii i wskazówek jak robić dobre zdjęcia, z których można czerpać garściami. A sądząc po większości obecnie publikowanych zdjęć, niewiele kto je czyta...

#91 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 11 lipiec 2009 - 18:50

Monika napisał/a:
Jakoś bez echa przeszedł fragment mojego postu dotyczący rozwoju wątków nieprzyrodniczych.... a w nazwie forum jest FOTO i PRZYRODA....

Monika a o jakie wątki Ci chodzi? Bo nie do końca wiem.


Jest ich całkiem sporo. Wymienię kilka z nich: Tory, o Autostradach, Mosty i wiadukty, Nieprzyrodnicze wschody i zachody, Krajobrazy industialne i postindustialne....

Zapomniał wół jak cielęciem był. Zresztą Tobie też pewnie zdarza się wstawic zdjęcia, które w odczuciu części forumowiczów nie powinny się w wątkach tematycznych pojawic.


po pierwsze - na początku jak przystąpiłam do forum (były to moje pierwsze kroki w fotografii) nie było BŁ, a z tego co pamiętam wstawiając swoje pierwsze (kiepskie) zdjęcia dołaczałam prośbę o komentarz co poprawić. Uwagi bardzo mi pomogły. Po drugi - ostatnio zdjęć wstawiam bardzo mało, bo wciąż wydaje mi się, że nie robię tak dobrych zdjęć jak bym tego chciala, a uważam, że nie ma co zaśmiecać forum. A do tych wstawionych - nie przypominam sobie komentarza, że zdjęcia są tak beznadziejne, że nie ma dla nich miejsca w wątkach tematycznych. Zaznaczam, że pamięć ludzka może być zawodna ;-)

#92 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 11 lipiec 2009 - 19:30

Jest ich całkiem sporo. Wymienię kilka z nich: Tory, o Autostradach, Mosty i wiadukty, Nieprzyrodnicze wschody i zachody, Krajobrazy industialne i postindustialne....


Ale wszystkie są praktycznie w jednym dziale. Gdyby to nie było forum typowo przyrodnicze to mielibyśmy spore kategorie. Portret, architektura, sport, reportaż, motoryzacja, martwa natura, fotografia mody, abstrakcja. Każdy takiego samego rozmiaru jak działy: fauna, flora i częśc działu ogólnego razem wzięte ;-)

#93 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 lipiec 2009 - 19:34

Tory, o Autostradach, Mosty i wiadukty, Nieprzyrodnicze wschody i zachody, Krajobrazy industialne i postindustialne....

Monika, ale te wątki jako umieszczone w 'pozostałych' nie stanowią o głównym nurcie forum, zdjęć lądujących do tych tematów jest naprawdę sporo mniej niż typowo przyrodniczych.

#94 Magnum43

Magnum43
  • Użytkownik
  • 1440 postów

Napisano 11 lipiec 2009 - 19:36

Na początek cytat z którym z pewnoscią zgadzają się Ci którym lezy na sercu dobro tego forum i którzy tak jak ja związani są z nim od samego poczatku.

Trochę zniechęca późniejsze pitolenie czy powinno się krytykować czy nie. Dlatego często później odpuszczamy i ignorujemy takie zdjęcia, a to nie dobrze. Z czasem zostaniemy zalani masą zdjęć, które nie powinny ujrzeć światła dziennego.
Jesteśmy forum o fotografii przyrodniczej i starajmy się żeby ta fotografia była jak najlepsza.

Teraz maly tutorial .... coraz bardziej przemawia do ludzi obraz a nie słowo....więc ....
zdj nr 1
Dołączona grafika
Zdjęcie w miarę dobre , kadr wydaje się uzasadniony ..... trochę rażą te chaszcze ale to jest biotop tego osobnika więc - tyle pewnie napisałby ktoś kto ma jakieś pojęcie .
Można też inaczej patrząc nie mozna oprzeć się wrażeniu że zdjęcie zrobiono z góry
tyle napisze ktoś kto nie zwróci uwagi na fakt w jaki sposób rosną rośliny i jaka jest postawa rogacza ..... w rzeczywistosci autor tego zdjęcia był metr nizej niż rogacz.
zdj nr 2
Dołączona grafika
Kolejne zdjęcie ...niby poprawne ale jakieś ciemne a kozioł ma chyba zbyt jasny pysk ...
więc pytam Koledzy o co chodzi ?
Ktoś kto ma pojęcie o fotografi spyta o różne parametry min o pomiar światła (w tym przypadku punktowy)....i tak po kolei .......ale Ktoś kto zna biologię tego gatunku ...zerknie i co zobaczy że maska jest jasna dość duża plama wietrznikowa ...poza tym wyrażnie widac że pysk mokry ....posklejana sierść ...co sugeruje że rogacz przechodził przez mokre trawy więc i gra światła jest zupełnie inna .
generalnie zdjęcie żadna rewelacja ale w miarę ostre kadr tez chyba dobry i mozna zaryzykować w tematycznych .
zdj nr 3. Tytuł oczywiście taki na topie "moje gnioty"
Dołączona grafika
No i tu mamy perełkę :mrgreen: wszystko jak trzeba zielona trawa i sarenka .....
ostrość prawdopodobnie w kosmosie ..... kadr idealny.... perspektywa typowa dla zdjęć lotniczych ...chociaż można się przyczepic bo jednak całkiem na środku ta sarenka nie jest :-/
Koledzy czy pisząc "interesuję się przyrodą i fotografią przyrodniczą ".... biorąc po raz pierwszy puszkę do ręki naprawdę nie widać tak ewidentnie zepsutego i nienadającego się do pokazania zdjęcia ? Przeciez każdy widział w życiu tysiące zdjęć ........ nie wierzę że trafił się taki pechowiec który w życiu oglądał kiepskie produkcje i to które zrobił jest po prostu genialne .
Z pewnościa marzeniem wielu jest rzeczowa i fachowa ocena własnej twórczości a także próba oceny cudzej pracy ...w jednym i drugim przypadku zmusza to do ciąglego doskonalenia warsztatu i pogłębiania wiedzy zarówno o fotografi jak i również o biologi i zwyczajach zwierząt .
Tekst generalnie skierowany do osób które rzeczywiście maja coś do powiedzenia w temacie fotografi przyrodniczej a takze poziomu tego forum ... żartownisiom i złośliwcom z góry serdecznie dziękuję . Posłużyłem się własnymi zdjęciami ...inteligentny czlowiek zrozumie co chciałem przekazać ...głupiec pewnie uzna to za reklamę :mrgreen:
Trochę boli fakt że sporo głupich docinek nie wnoszących nic do danego tematu się pojawia i co gorsza jest to akceptowane ....ponieważ zawsze znajdzie się grupa "uciśnionych "

Sposób oceniania i komentowania można po prostu wspólnie wypracować a tak naprawdę
to on juz jest tylko czasami ginie w różnych dziwnych okolicznościach.
Takie Forum mi się marzy......
Pozdrawiam Serdecznie i życzę udanych kadrów .

#95 Norbius

Norbius
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 lipiec 2009 - 21:03

Magnum43, fajny "tutorial" - jasno i klarowno :-) ....może to da do myślenia użytkownikom :-P

Ja ze swej strony mogę polecić odłożenie zdjęć "na później". Na dysku mam wiele folderów ze zdjęciami, które sobie leżą i czekają na lepsze czasy. Przeglądając je na spokojnie z perspektywy czasu dochodzę często do wniosku że to co w chwili robienia zdjęcia wydawało mi się dobre z czasem zyskuje miano badziewia w moich oczach więc trafia do kosza :mrgreen:

#96 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 12 lipiec 2009 - 20:13

z perspektywy czasu dochodzę często do wniosku że to co w chwili robienia zdjęcia wydawało mi się dobre z czasem zyskuje miano badziewia w moich oczach więc trafia do kosza :mrgreen:


Norbius, to świetnie, bo jest jasnym sygnałem, że robisz coraz lepsze zdjęcia.

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#97 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 lipiec 2009 - 22:35

przejrzałem sobie ostatnie wypowiedzi i uważam, że to co parę osób pisało jest trochę niesprawiedliwe, szczególnie w odniesieniu do dopiero zaczynających przygodę z fotografią.
Bo gdzież mają umieszczać swoje pierwsze próby? W bezkrwawych? Obok zdjęć Seby albo Fotosc'a, ze tylko ich przywołam? Bądźmy poważni, kto znajdzie cierpliwość i czas by komentować w BŁ wszystkie pojawiające się tam pierwsze udane ujęcia sarenki czy ptaszka użytkownika który ma kilka postów i chce się z Nami dzielić radością że i jemu się udało? Zgadzam się że w tematycznych powinna być większa selekcja zdjęć - ale sam się łapię na tym że gnioty tam zdarza mi się umieścić - a co dopiero mają robić nowicjusze?
Jak pokażą zdjęcie w tematycznych to jest szansa że ktoś odpisze bo w bezkrwawych bym na to nie liczył. BŁ to dla mnie taki nasz dziennik-pamiętnik z kolejnych dni, a nie miejsce na naukę fotografowania.

Chcemy by w tematycznych nie było knotów? Ustalmy zasadę że wszystko musi przejść przez bezkrwawe i tylko stamtąd może być kierowane do właściwych wątków.
Albo zróbmy coś na kształt poczekalni - gdzie będziemy oceniać zdjęcia i przyznawać im prawo do zagoszczenia w tematycznych.
Wiem że wielu z Was (Nas) ma dużo wyższe standardy wobec swoich dokonań - jak się zrobiło kilka tysięcy zdjęć jelenia czy sarenki to można wybrzydzać, ale jeśli to jest to pierwsze, wyczekane, jedyne - to dlaczego nie dać się nim cieszyć młodemu zapaleńcowi? Każdy kiedyś zaczynał....

PS. A może pomyśleć o czymś w rodzaju "szkółki" gdzie powiedzmy początkujący wrzucaliby swoje próby i gdzie byłyby one RZETELNIE oceniane :idea: :?:
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#98 Guest_bartek24861_*

Guest_bartek24861_*

Napisano 14 lipiec 2009 - 22:52

przejrzałem sobie ostatnie wypowiedzi i uważam, że to co parę osób pisało jest trochę niesprawiedliwe, szczególnie w odniesieniu do dopiero zaczynających przygodę z fotografią.
Bo gdzież mają umieszczać swoje pierwsze próby? W bezkrwawych? Obok zdjęć Seby albo Fotosc'a, ze tylko ich przywołam? Bądźmy poważni, kto znajdzie cierpliwość i czas by komentować w BŁ wszystkie pojawiające się tam pierwsze udane ujęcia sarenki czy ptaszka użytkownika który ma kilka postów i chce się z Nami dzielić radością że i jemu się udało? Zgadzam się że w tematycznych powinna być większa selekcja zdjęć - ale sam się łapię na tym że gnioty tam zdarza mi się umieścić - a co dopiero mają robić nowicjusze?
Jak pokażą zdjęcie w tematycznych to jest szansa że ktoś odpisze bo w bezkrwawych bym na to nie liczył. BŁ to dla mnie taki nasz dziennik-pamiętnik z kolejnych dni, a nie miejsce na naukę fotografowania.

Chcemy by w tematycznych nie było knotów? Ustalmy zasadę że wszystko musi przejść przez bezkrwawe i tylko stamtąd może być kierowane do właściwych wątków.
Albo zróbmy coś na kształt poczekalni - gdzie będziemy oceniać zdjęcia i przyznawać im prawo do zagoszczenia w tematycznych.
Wiem że wielu z Was (Nas) ma dużo wyższe standardy wobec swoich dokonań - jak się zrobiło kilka tysięcy zdjęć jelenia czy sarenki to można wybrzydzać, ale jeśli to jest to pierwsze, wyczekane, jedyne - to dlaczego nie dać się nim cieszyć młodemu zapaleńcowi? Każdy kiedyś zaczynał....

PS. A może pomyśleć o czymś w rodzaju "szkółki" gdzie powiedzmy początkujący wrzucaliby swoje próby i gdzie byłyby one RZETELNIE oceniane :idea: :?:




hmm jakby wszystko miało przejść przez BŁ żeby było w tematycznych to pewnie zdjęcia nowicjuszy nigdy by nigdzie nie trafiły. Każdy widzi jakie zdjęcia trafiają do BŁ i jeszcze dopiski w stylu "mój gniotek" itp a tymczasem zdjęcie jest żyleta tyle, że autor musi się dowartościować pozytywnymi opiniami o zdjęciu. W tematycznych to może być kolejne dobre zdjęcie a w BŁ się wyróżnia dlatego według mnie co niektórzy pchają powiedzmy na siłę dobre zdjęcia do BŁ.

Szkółka dobry pomysł tylko pokaż mi kto masz czas się tym bawić ? pewnie na start znajdzie się z 5-10 osób które i tak po czasie się wykruszą z braku czasu.

BŁ powoli robią się wystawką dobrych zdjęć a nie dziennikiem z danej podróży, pleneru czy tam wypadku jak kto woli. Sam ostatnimi czasy nie mam nawet czasu segregować zdjęcia ale pewnie jak to zrobię to nie znajdę jednego tak dobrego jak co niektóre są w BŁ i nie zamieszczę bo poco pchać marnotę do wątku z perełkami.

#99 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 lipiec 2009 - 07:14

August, bardzo cenny głos.

Ustalmy zasadę że wszystko musi przejść przez bezkrwawe i tylko stamtąd może być kierowane do właściwych wątków. (...)
Albo zróbmy coś na kształt poczekalni (...)
A może pomyśleć o czymś w rodzaju "szkółki"

Te pomysły wymagają czasu i określonej liczby zaangażowanych i rzeczowo piszących użytkowników. Myślę, że rzetelna krytyka w tematycznych wystarczyłaby i posłużyłaby wszystkim.
Zamiast pisać w tematycznym "co to zdjęcie robi w tym wątku - do bezkrwawych je" trzeba napisać dlaczego do bezkrwawych, co jest z nim nie tak.
Powinniśmy taką zasadę wprowadzić - jeśli uważasz że dane zdjęcie jest za słabe do tematycznego to napisz dlaczego.

#100 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka

    Qelka

  • Użytkownik
  • 5711 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 15 lipiec 2009 - 07:52

Ludziska a poszli Wy w teren zdjęcia robić a nie się przekomarzać ;-P

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych