Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Precz z knotami!!! Czyli jak podnieśc poziom zdjeć na Forum.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

#121 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 18 luty 2011 - 10:50

turbol, święte słowa, najmądrzejsza wypowiedź jaką ostatnio czytałam(nie obrażając nikogo), pozdrawiam.

#122 Pegaz (Marcin Jędrzejczak)

Pegaz
  • Lokalizacja:
    mazowieckie, Brwinów

Napisano 18 luty 2011 - 11:47

Podpisuję się pod słowami kolegi turbol'a , też jestem nowy, akurat mam gębę niewyparzoną, i umiem się bronić, nie sprawia mi również trudności wypowiadanie się na temat fotografii innych użytkowników, ale na ten przykład staram się nie krytykować innych raz z racji tego że jestem nowy i nie wypada, a dwa jak kogoś nie znam to też się hamuję bo czasem ktoś może mieć inny charakter i coś może go zaboleć a nawet zniechęcić do dalszej pracy czy wstawiania fot a to już lekko zalatuje nietolerancją. ;-)

Choć z drugiej strony zapisałem się na Nasze forum z racji poziomu oglądanych fot w galerii głównej, dyskusji, ciekawych opisów i z nadzieją że się czegoś poduczę od lepszych. :-)
Musi być miejsce "szkółka" i tak traktuję BŁ, i galeria główna i tam już nie ma przebacz, nawet jak nigdy moje fotki się tam nie pojawią.
Pozdrawiam
Pegaz
A 550/SAL 70-400G/Benro A-258n6, HD-28/

#123 nature_maniac

nature_maniac
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 18 luty 2011 - 13:38

A może by tak brat "ojca założyciela" dodał taki mały system oceny na zasadzie np gwiazdek pod zdjęciem ?

Wyświetlało by się pod każdą fotką a obok wynik od razu. Dzięki temu do głównego albumy by trafiały od razu te "najlepsze' foty które by przekroczyły próg ptk. Oraz zamiast 100 postów typu "super fota" totalnie nic nie wnoszących do tematu każdy mógłby dać ocenę od razu pod fotką i ew. polemizować na temat historii zrobienia czy podobnych temu tematach.


Może było by lepsze niż "poczekalnie" itp rzeczy, bo klasyfikacja odbywała by się na bieżąco przy każdym zdjęciu. Znikły by też komentarze z cyklu "musisz dać to do albumy" czy "to musi iść do albumu" i podobne.

Pomyślcie nad takim rozwiązaniem.
Każdy kto ma aparat nagle jest fotograf ==mania wielkości trwa== ..a użytkowników aparatów przybywa.

#124 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 luty 2011 - 14:29

Koledzy i Koleżanki,

nie chodzi o bicie piany ... jeszcze raz chciałem napisać - celem mojej wypowiedzi, nie jest narzucenie mojej woli, a poddanie pod rozwagę, ocenę czy dyskusję jakości komentarzy.

turbol, słusznie stwierdził, że nie ma co zmieniać ludzi i nie o to chodzi. Też jestem "za". Nie rozgraniczałbym na "nowych" czy "starych".

Jak ktoś jest gadułą niech piszę ... tylko klu ... SENSOWNIE.

Oczywiście można luzować w wątkach wolnych, regionalnych czy np. BŁ.

Uszanujmy też "milczków".

Ważne, żeby trzymać poziom wypowiedzi przynajmniej w wątkach głównych.
Świetne foty giną w gąszczu komentarzy (zmasowanych i często mało treściwych), a mało kto wraca do poprzedniej strony i tak przelatują, a szkoda.
Często autorzy muszą merytorycznie i fizycznie przygotować się do wyprawy, pstryknięcia tego jednego kadru dnia po czym nie zostaje to zauważone.

Zdecydowanie przyciągają opowieści + zdjęcia, ale wnoszą coś wartościowego, można poczuć się jakby się tam było razem z autorem prac.

Fajny pomysł z podstawowymi danymi z EXIF pod zdjęciem. Ja postaram się pod fotą zamieszczać je. Jak tylko tym komuś pomogą to czemu nie.

Nie chcę moim postem zmieniać rzeczywistości, a jedynie ją skierować na dobre tory. Mam też prawo do swoich wypowiedzi. Nie jestem anonimowy - podaje swoje imię i nazwisko i nie kryję się tylko pod nickiem.

Forum rzeczywiście ma magię, na nim zostałem pochwalony, zganiony (cenie do dziś uwagi), zrodziły się również moje przyjaźnie i jest dla mnie ważne.

Na koniec mam jedynie prośbę w imieniu swoim (również tych mniej wyszczekanych, którzy nie upubliczniają tego, a piszą na maile, komunikatory czy PRV) - zanim klikniemy/cie "WYŚLIJ" przeczytajmy i zastanówmy się czy coś post wnosi do FORUM. Przynajmniej spróbujcie przez jakiś czas :)

Mam nadzieję, że będzie w tym roku możliwość spotkania się na plenerze FP (w zeszłym roku był czadowy) i porozmawiania face2face. Czasami spod palca wychodzą teksty, których nie wypowiedzielibyśmy w realu - potęga i zarazem słabość Internetu.


Miłego dnia ... i światła w weekend !

P.S.
To jest też Wasze forum ... więc niech się dzieje co się ma dziać !

pozdrawiam,

TOMeS

 

Zapraszam na mój profil na FB:  http://www.facebook....ynskiFotografia  ;) 


#125 Pegaz (Marcin Jędrzejczak)

Pegaz
  • Lokalizacja:
    mazowieckie, Brwinów

Napisano 18 luty 2011 - 15:15

TOMeS,
Oj, zabolało z tym nikiem-anonimem choć połowicznie, ale masz rację, się naprawiłem ;-) ,
Między innymi z tego powodu też się tu zapisałem :
poziom, kultura, i moderacja najwyższych lotów, i tego się trzymajmy, :-)
pomysł z exifef popieram- tylko czy pod wszystkimi fotami?, poczekalnia i główna jak najbardziej, choć może i w BŁ dla łatwiejszej dyskusji o fotce-ok. może być,
jakieś dodatkowe oceny fotek jak pisał nature, nie koniecznie będzie tylko dodatkowy ferment,

co do pleneru FP jestem jaknajbardziej za nawet jak trzeba się będzie kawałek przejechać na przykład z W-wy do Koszalina :mrgreen:

co do światła na weekend już chyba słabiej, u mnie pogoda do bani :evil: , choć nadzieja..........

udanych łowów
pozdrawiam
Pegaz
A 550/SAL 70-400G/Benro A-258n6, HD-28/

#126 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 luty 2011 - 15:30

TOMeS,
Oj, zabolało z tym nikiem-anonimem choć połowicznie, ale masz rację, się naprawiłem ;-) ,


Żeby nie było, to tylko moja wola. Nie narzucam ;-) :beer:

pozdrawiam,

TOMeS

 

Zapraszam na mój profil na FB:  http://www.facebook....ynskiFotografia  ;) 


#127 Pegaz (Marcin Jędrzejczak)

Pegaz
  • Lokalizacja:
    mazowieckie, Brwinów

Napisano 18 luty 2011 - 15:39

Spoko, rozumiem :beer: , tak tylko, ale co racja to racja , niby anonimowy "internet" też niestety sprzyja nieprzyjemnym sytuacjom, nie wszędzie jednak można się całkiem "obnażyć" :mrgreen:
A 550/SAL 70-400G/Benro A-258n6, HD-28/

#128 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 18 luty 2011 - 16:21

Liczba użytkowników się zwiększa, zwiększa się liczba postów - oczywiście, ale dlaczego ich wartość tak drastycznie spada?
Aż mnie klawiatura parzy, żeby wypisać tu co najmniej kilku użytkowników, którzy zarejestrowani są od niedawna, postów kilkaset z czego 95% to "super foto", "dobry kadr", "fajne spotkanie", "gratulacje".
Chyba nie w ten sposób powinno się prowadzić dyskusje na temat zdjęć, a raczej tego typu posty nie powinny stanowić większości w "dorobku" ich autora.

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#129 namsok

namsok
  • Lokalizacja:
    Lachowice-Małopolska

Napisano 18 luty 2011 - 21:13

Kończąc proszę Was wszystkich , by to forum zostało jakie jest . Czy to starzy czy młodzi , każdy znajdzie dla siebie tutaj kąt w którym będzie się czuł dobrze. Przynajmniej dla mnie to forum jest miejscem magicznym i chociaż ostatnio mało mam czasu na fotki , to uwielbiam tu przebywać a Was wszystkich traktuję jak dobrych , starych znajomych i przyjaciół .

nic dodać,nic ująć

#130 McMorris (Michał)

McMorris
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 luty 2011 - 21:36

:ukryty:
TOMeS, brawo za reformatorską inicjatywę :clap:
Sam się na forum ostatnio nie udzielam co nie znaczy że nie zaglądam... przyczyny absencji są różne, lecz to akurat nieistotne w tej chwili - no może poza jedną rzeczą, którą doskonale opisał Saint w poście powyżej :beer:
Od siebie dodam, że wkurza mnie to, że spam wylazł z BŁ i rozlał się na wątki tematyczne, które tak naprawdę służą (powinny służyć) pokazaniu dobrych zdjęć w temacie a nie pitoleniu które zacytował Saint powyżej ;-) Dyskusja w tematycznym tak, ale tylko merytoryczna - ubrana w sensowne słowa krytyka, pytanie techniczne... ok. Komentarze w stylu "super fota" "ekstra spotkanie"... nie!!! Za takie pitolenie ban na tydzień, niech w głowie "postotłuka" coś się ruszy ;-)
Temat, w którym piszemy wart jest dyskusji, tym bardziej że jego początek sięga forumowego średniowiecza czyli 2007 roku... kilka pomysłów z pierwszej strony jest naprawdę ok, warto nad nimi pomyśleć - np. limit zdjęć lub dzienny limit postów dla użytkowników o krótkim stażu...

:hi:

ps. zapomniałbym - wszystkich tych, których klawiatura nie posiada/posiada zepsuty prawy klawisz "alt" zapraszam na priv - z własnej kieszeni sponsoruję naprawę ;-)

#131 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 18 luty 2011 - 22:24

Przejrzałem swoje posty i się załamałem. Dobry wątek. Trzeba zwracać uwagę bo czasami nie dostrzegamy swoich błędów. Każdy powinien przemyśleć to co utaj zostało napisane. Dzięki :->
Z exifem dobry pomysł, ocenianiem zdjęć, ale do tego trzeba mieć swój serwer do fot którego FP nie ma.
Patryk, Pozdrawiam

#132 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 luty 2011 - 18:28

PatrykGala, :thumbsup:

pozdrawiam,

TOMeS

 

Zapraszam na mój profil na FB:  http://www.facebook....ynskiFotografia  ;) 


#133 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 22 luty 2011 - 16:00

Od siebie trochę uwag/wniosków względem zarzutów powyżej:
1. Posty odbiegające od tematu zawsze się pojawią bo własnych emocji nie da się w 100% powstrzymać.
2. Wielokrotnie rezygnuję z komentowania zdjęć, zazwyczaj gdy mi się nie podobają i nie chcąc komentarzem kogoś zniechęcać. Brak komentarzy to też komentarz... MZ nie pozytywny.
3. Fakt, nie nadążam przejrzeć nawet 1/10 zdjęć wstawianych codziennie, co nie znaczy, że 9/10 zdjęć jest nie wartych uwagi. Warto spojrzeć krytycznie na swoją twórczość, ale bez przesady, bo początkujący nigdy nie będą mieli okazji zamieścić swoich zdjęć.
Rozwiązanie: przeglądam tylko te tematy, które mnie interesują.
4. Zauważmy, że jest to forum, a nie galeria, czyli dyskusje są jak najbardziej wskazane nawet, gdy nieco odbiegają od tematu. Mi to nie przeszkadza.
5. Osobiście wolę krótkie komentarze wytykające mi błędy, niż lanie wody z przeprosinami w trakcie, gdyby nie daj Boże komentarz miał mnie urazić.
6. No i najbardziej wkurza mnie nie niski poziom zamieszczanych zdjęć, ale gdy ktoś domaga się wnikliwego uzasadniania/udowadniania mojego nieprzychylnego komentarza (takowy użytkownik od razu do ignorowanych).
7. Mam na swoim koncie ponad 2200 postów w ciągu prawie 4 lat członkostwa. To dużo czy mało? Ile z nich to spam? To pytania dla maniaków statystyk. MZ szkoda czasu na wyliczanki.
8. Za brak EXIFa powinno się dawać ostrzeżenia, zwłaszcza gdy ktoś usuwa go celowo :evil: Mi akurat EXIF bardzo pomaga.
PS. No i zamieściłem kolejny post OT :oops:

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#134 Anna_W

Anna_W
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 23 luty 2011 - 22:09

Żartujesz z tym Exifem? Mi program usuwa, jak kogoś interesuje to może zapytać przecież. :)

Tak, sama czasem piszę np. "ładne światełko", bo naprawdę mi się podoba. Dlaczego na siłę mam wymyślać porady itp., skoro nie czuję się na siłach, zwłaszcza, jak tu fotografuje dużo lepszych ode mnie i bardziej doświadczonych osób? :-(
Zapraszam na moją skromną stronę :) http://www.annaw.pl | E-3 + szkła różne

#135 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 23 luty 2011 - 22:35

I tak i nie. Jeśli program go usuwa to trudno, ale jedno kliknięcie PPM i mam wszystkie parametry bez potrzeby pisania postów z prośbą o parametry i zawracania komuś głowy.
PS. No... może nie ostrzeżenia, ale małe publiczne biczowanko by pomogło :mrgreen:

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#136 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 23 luty 2011 - 23:49

Powiedzieć, że "mi program usuwa" to IMHO tak samo, jak gdyby napisać, że "mi aparat robi zdjęcie" :-P

#137 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 luty 2011 - 08:43

Powiedzieć, że "mi program usuwa" to IMHO tak samo, jak gdyby napisać, że "mi aparat robi zdjęcie"

Monastor, trochę bez sensu to Twoje porównanie, mi też program usuwa exify przy korzystaniu z opcji "zapis do internetu" i nie mogę zmienić tej funkcji. Więc co wg Ciebie powinno się zrobić? Zmienić program może? Może zmienić aparat, na taki który sam będzie zapisywał dane na samym obrazku zdjęcia, bo po co w ogóle jeszcze gdzieś klikać do jakiś danych od razu będzie je widać.
A w ogóle to nie bardzo wiem po Wam te exify. Jeśli ktoś wierzy że uda mu się robić lepsze zdjęcia dzięki temu, że zajrzy w exif to moim zdaniem bardzo się myli.

#138 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 24 luty 2011 - 09:02

mi też program usuwa exify przy korzystaniu z opcji "zapis do internetu" i nie mogę zmienić tej funkcji. Więc co wg Ciebie powinno się zrobić?

Nie korzystać z funkcji zapis do internetu bo jej celem jest usunięcie jak największej ilości "niepotrzebnych" danych, żeby fotka mniej ważyła w sieci. W pewnym sensie ta opcja służy do usuwania EXIFu. Nasuwa mi się kolejne porównanie do aparatów, ale mniejsza o to. Nie wiem z jakiego programu korzystasz, ale na pewno można zapisać inaczej... a jeśli nie można to na Twoim miejscu faktycznie bym zmienił program ;-)

A w ogóle to nie bardzo wiem po Wam te exify. Jeśli ktoś wierzy że uda mu się robić lepsze zdjęcia dzięki temu, że zajrzy w exif to moim zdaniem bardzo się myli.

Szczerze powiedziawszy, jestem tego samego zdania :-)

#139 nature_maniac

nature_maniac
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 24 luty 2011 - 10:42

Roby pewnie używa photoshopa bo ten ma takie algorytmy wyrzucające dosłownie wszystko przy funkcji "zapis do internetu". Roby jak chcesz zapisywać z danymi exif zapisuj zamiast tą funkcją to "zapisz jako/save as" wybierasz format jpg i po sprawie. Całe dane zachowane.
Każdy kto ma aparat nagle jest fotograf ==mania wielkości trwa== ..a użytkowników aparatów przybywa.

#140 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 24 luty 2011 - 16:39

że zajrzy w exif to moim zdaniem bardzo się myli

Daje mi on pojęcie o warunkach jakie panowały w trakcie wykonywania. Czy moja "małpka" dałaby radę i czy w podobnej sytuacji w ogóle uruchamiać aparat.

PS. Po co jest więc EXIF! Może mi ktoś wytłumaczy. Na paru stronach z galeriami obok zdjęć umieszczany jest EXIF. Jeśli jest zbędny to po cóż on.

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych