Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Mróz twój wróg!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
172 odpowiedzi w tym temacie

#161 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 28 styczeń 2010 - 18:58

w nawiazaniu do mojej prosby o buty dziekuje Wam za propozycje, buty juz zamowilem, jutro maja byc u mnie. kupilem buty firmy cormoran i zobaczymy jak sie sprawdza :) dzieki i zycze ciepla w budzie ;)

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#162 yurek

yurek
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • Lokalizacja:
    szczecin/ duisburg

Napisano 28 styczeń 2010 - 19:00

matzone ,popytaj na elektroda.pl tam siedzą ludki kumate w tym temacie to ci pomogą
Żółty D300 + klamoty
http://www.kmoch.pl

#163 matzone

matzone
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 28 styczeń 2010 - 19:26

Śpiochy neoprenowe - masz na myśli skafander płetwonurka? Mokry czy suchy?
Wiadomo - elektryczność nie lubi wilgoci/wody.
Podgrzewacze lusterek zasilane są 12V (osobowe) lub 24V (ciężarowe), więc wygląda na to, że potrzebna będzie spora bateria baterii (na kilkanaście godzin pracy - jak piszesz).
Masz jakieś dane tych podgrzewaczy - napięcie, moc?

A jak planujesz rozwiązać sprawy fizjologiczne w czasie stania w wodzie przez kilkanaście godzin? Z moich doświadczeń w woderach wiem, że mimo parchanowych, grubych gaci po dziadku zimno doskwierało, zwłaszcza częściom intymnym. Czyli chciało się lać jak diabli.


Spiochy neoprenowe takie jak dla wędkarzy (4mm). Myślałem o piance suchej dla nurkow ale uzywanych na mój rozmiar brak a nowe kosztują krocie. W tym roku pomorduję się jeszcze w spioszkach :mrgreen:
Przy matach grzejnych lusterek są podane tylko te dane:
Wymiary 105x80 mm
Nap .znamionowe +12V
Max.temp pracy +60 °C
Moc wydzielana 8 W

Ja elektrycznie to jestem zacofany dlatego proszę Was o jakieś rady. Pomysł może być nietrafiony i pozostanie mi tylko kupno gotowych wkładek plus aku.
Fizjologię mam opanowaną, sikam w majtki :-P :mrgreen: a tak na poważnie to sikam do butelki po kefirze. Ubieram pod neopreny 3x kalesony, spodnie i na to spodnie narciarskie. Jestem strasznym zmarzluchem a jak stoję w płynacej wodzie po pachy to cieplo bardzo szybko ze mnie ucieka (często na wodzie jest jeszcze lód.

#164 stary

stary
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 28 styczeń 2010 - 20:22

Moc wydzielana 8 Wat?
Zakładając, że grzałka ma sprawność 90% (średnia sprawność grzałek - jak twierdzi Internet), to będzie pobierać 8/0,9 = ~9 Wat mocy z akumulatorka.
9W razy dwie grzałki (zakładam, że po 1 grzałce pod stopę) = 18W.
Czyli natężenie prądu, jakie musi iść z akumulatorków wyniesie 18W/12V = 1,5 Ampera.
Licząc teoretycznie, że będzisz mieć grzałki włączone przez 75% czasu stania w wodzie (60'C to chyba ciut za gorąco pod stopami, więc na jakiś czas i co jakiś czas można wyłączyć grzałki), a spędzisz w wodzie max. 10 godzin, to grzałki będą pracować i ciągnąć prąd przez 7,5 godziny.
7,5h x 1,5A = 11,25 Ampero-godzin (Ah) lub 11.250 mili-Ampero-godzin (mAh).
Zaokrąglając i z malutkim zapasem mocy pojemność akumulatorków musi być minimum - 12 Ah (12000 mAh).
Więc wygląda na to, że akumulatorek lub zespół akumulatorków będzie wielkości 1/3 małego 12-woltowego, akumulatorka od, np. malucha (maluch chyba ma aku 36Ah).

Czyli mogą być, np. dwa TAKIE albo jeden TAKI
Akumulatory żelowe mają ten plus, że mogą pracować w każdej pozycji i moga być rozładowane do zera. Ładuje się je zwykłą ładowarką do akumulatorów samochodowych.

Jakiś pstryczek na kabelku do włączanie/wyłączania grzałek...
Dziurawe pudełka, szkło, rurki.

#165 matzone

matzone
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 28 styczeń 2010 - 20:36

Wolę jeden wiekszy przypiety do paska z pstryczkiem. Ten akumulator ładuje się prostownikiem samochodowym (już doczytałem)? Taka samoróbka powinna dawać więcej ciepła niż gotowe wkładki z allegro prawda ? Dać jakiś bezpiecznik, może mnie to zabić :mrgreen: ??
Wielkie dzięki za pomoc.

#166 stary

stary
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 28 styczeń 2010 - 20:48

hihi.. każdy prąd może zabić...
myślę, że nie zaszkodzi dać szklany, rurkowy bezpiecznik 1,75A na kabelku TAKI

:->
Dziurawe pudełka, szkło, rurki.

#167 matzone

matzone
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 28 styczeń 2010 - 21:08

Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Pozdrawiam

#168 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 23 grudzień 2010 - 21:12

Miał ktoś może do czynienia z podobnym produktem??

http://allegro.pl/sk... ... 84285.html

lub

http://allegro.pl/ne... ... 50863.html

#169 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 24 grudzień 2010 - 09:49

Tomek_K, nie wiem jak jest z skarpetami ale mam rękawiczki neoprenowe i w nich jest mi zimno tylko dla tego że ręce jak się spocą to mam mokre i zimne bo pot niema w co wsiąkać.

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#170 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 24 grudzień 2010 - 12:42

Tomek_K, ja miałem - sprawdzają się w przypadku gdy stopy pracują czyli podczas chodzenia. Na zasiadki w budzie raczej nie, owszem - czas wychładzania się stóp trochę się wydłuży ale z pewnością nie jest to sposób na mróz :) Podstawa to solidne obuwie, w tym roku zafundowałem sobie i nie żałuję. Zamiast filcowych butów z wkładkami, neoprenowych onuc i kilku par skarpet w tym roku tylko buciory + 2 pary skarpet i przy -17 stopniach na zewnątrz zdecydowanie lepiej się spisują.

#171 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 24 grudzień 2010 - 13:36

I to lubię ,konkretnie i rzeczowo.Dzięki.

#172 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 24 grudzień 2010 - 15:44

Drojac, a jakież to trzewiki sobie sprawiłeś?

#173 MaciejR

MaciejR
  • Użytkownik
  • 176 postów
  • Lokalizacja:
    Lubin, dolnyśląsk

Napisano 24 grudzień 2010 - 21:23

matzone, upieczesz się tymi wkładkami jak mają po 8 watów, będziesz musiał włączyć na chwile bo na dłużej będą zbyt gorące. Lepiej jakby było przez dłuższy czas ciepło tak na poziomie do 20 stopni. Tym bardziej, że jak zmarzniesz będziesz miał problemy z odczuwaniem rzeczywistej temperatury. Osobiście odradzam samoróbki bo to często kończy się klapą, znam to z własnego doświadczenia :mrgreen: .
Jak już się zdecydowałeś w to bawić to radze ograniczyć moc do nie więcej jak 4W. Od razu zmniejszy się zagrożenie porażeniem jak ci się spocą nogi, wystarczy jak zamiast 12V dasz 6V. Dodatkowo im większe napięcie akumulatora i jego pojemność tym większy jest prąd zwarcia. Już przy tych małych jest wystarczający do stopienia cienkiego drucika. Bez bezpiecznika ani rusz. możesz spróbować zasilać wkładki z baterii płaskiej 4,5V, może nie będzie to ekonomiczne ale bezpieczniejsze jak akumulator. no i lżejsze.
Inną sprawą jest elastyczność tych wkładek. Podczas chodzenia mogą zostać uszkodzone, dlatego sądzę że lepiej wyjdziesz na oryginalnych wkładkach do butów.
Jak nie brak czasu, to brak słońca......
H50-->E520-->C600D
http://www.garnek.pl/macroz





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych