Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Styczeń 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1218 odpowiedzi w tym temacie

#61 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 02 styczeń 2011 - 18:39

WildRoses, miałem na myśli nowy avatar.

#62 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 02 styczeń 2011 - 18:51

Aaa, o tę chodzi, dzięki ;-)
Nikon i klamoty

#63 Tomasz

Tomasz
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 02 styczeń 2011 - 19:07

Tomasz, fajne momenty, na 62 jakby chciał powiedzieć: "nooo, i co teraz smarkaczu?" ;-)

Co dziwne to pokazał kto rządzi i odleciał a ten na dole dalej zajadał przez godzinę :mrgreen:

#64 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 02 styczeń 2011 - 19:35

Tadeo - super zdjątka, najfajniejszy dla mnie mazurek :)
Dratwa - fajna siksa
Za myszaki gratki:)
Dzięcioł do tematycznych, bardzo się podoba.

WildRoses, śliczny, sympatyczny, zachęcający do plenerku w kujawsko-pomorskim Awatar :)

Pozdrawiam

#65 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 02 styczeń 2011 - 20:02

:smiech: Logiełka, jesteś niemożliwy ;-)
To teraz mniej śliczny sympatyczny sikorkowy gniotek - takie testy nowego "patyka"

66.
Dołączona grafika

67.
Dołączona grafika

Na wiosnę chyba posadzę kilka sosenek - za jakis czas będą idealnym miejscem na stolówkę.
Nikon i klamoty

#66 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 02 styczeń 2011 - 20:12

WildRoses, no mi chodziło tylko o to, że miałby kto mnie przed kapitanem kuną obronić. On ponoć przy kobietach nie dobija :)
Skąd u Ciebie słoneczko?

Pozdro

#67 ShedirAchird (Szymon Mic)

ShedirAchird
  • Użytkownik
  • 726 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Bielsko-Biała

Napisano 02 styczeń 2011 - 20:15

A ja do znudzenia... Miałem cichą nadzieję na piękny, czerwony zachód słońca, ale za późno się zaczęło rozpogadzać. Przez cały dzień ciężkie chmury i zimny wiatr.

68.
Dołączona grafika

C40D | T17-50 F/2.8 | C85 F/1.8 | S150 F/2.8
 
www.2obiektywy.pl


#68 Set22 (Grzegorz Kopka)

Set22
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 02 styczeń 2011 - 20:34

marianzzz1 dzięcioł z języczkiem pierwsza klasa :super2:
WildRoses, avatar rzeczywiście bardzo twarzowy :roll:
ShedirAchird, ehh zazdroszcze miejscówki za zachodzik - a 68. bardzo przyjemne w odbiorze

Ja dorzuce efekty mojego dzisiejszego "męczenia" mew w locie i nie tylko znad Wisły w Krakowie

69.
Dołączona grafika

70.
Dołączona grafika

71.
Dołączona grafika

72.
Dołączona grafika

73. Edit: przyciołem do 4:3 bo wylazły mi z prawej jakies badyle
Dołączona grafika

więcej zdjęć http://s1036.photobu...ms/a447/set22/#
K-30 + Pentax DA 300/4


#69 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 02 styczeń 2011 - 21:29

Skąd u Ciebie słoneczko?

jakie słoneczko? - już prawie zapomniałam jak wygląda. Zdjecia na wysokim ISO, długich czasach i mocno rozjaśniane w PS.

Set22, ooo, masz słońce ;-) 72 mi się podoba - jak armia klonów :mrgreen:
Nikon i klamoty

#70 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 02 styczeń 2011 - 21:40

no mi chodziło tylko o to, że miałby kto mnie przed kapitanem kuną obronić. On ponoć przy kobietach nie dobija :)

uważaj, pozory często mylą, Ty Kaśki jeszcze nie znasz :devil:
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#71 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 styczeń 2011 - 21:43

mocny ptasi początek widzę, dla zmniejszenia nierównowagi ;-) za ShedirAchird zaproponuję kilka landszafcików ... choć nad Pilicą dziś światła jeszcze mniej niż wspomniany wyżej Kolega miałem :-D

74
Dołączona grafika

75
Dołączona grafika

76
Dołączona grafika


X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#72 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 02 styczeń 2011 - 21:55

Na początek brawa dla poprzedników za "owocną" niedzielę i piękne kadry, szczególnie dla ShedirAchird za 68 - jest przepiękne. Niestety moje zdjęcia i relacja, w odróżnieniu od Waszych, będzie monotonna i nie tak różnorodna. Ale powiedzmy, że poczyniłem pewne założenia dot. budy i jak osiągnę cel, porzucę (na jakiś czas) ten przybytek ;-)

Padam na ryj, więc będzie zdecydowanie mniej do przeczytania a więcej do obejrzenia. I jeszcze jedno, jak będziecie mieć dość moich wypocin to walcie śmiało, będę się streszczać literacko i fotograficznie :-D
Dzisiejszy dzień był jak zwykle inny niż wszystkie poprzednie spędzone w budzie - czyli kolejny raz zostałem zaskoczony. Zjawiłem się dość późno, ok 9.30. Nikt mnie nie przywitał, więc szybko uwinąłem się z przygotowaniami i zasiadłem do "czatowania". Mijały minuty, cisza. 10,20,40, godzina. Przed budą ani żywego ducha. Zwykle czas oczekiwania na przylot pierwszego ptaka nie wynosił więcej niż 20 minut a zwykle to kwestia 5-10 minut. Pewnie trafiły gdzieś lepszą stołówkę - pomyślałem, ale czekam dalej. Przylatuje sroka, zachowuje się dziwnie, jakby przestraszona. Odlatuje. Wpada znów. Za nią druga ale tylko po to, żeby przegonić koleżankę z placu. W międzyczasie przeleciało kilka kruków ale popatrzyły tylko z góry i poleciały dalej. Ląduje pierwszy myszołów. Od razu bierze się do pałaszowania, ale na drzewie siedzi inny i głośnio piszczy. W pewnym podlatuje i przegania kolegę. I znów jest pusto. A minęło 1,5 godziny. Dziwne. Ale czekam dalej. Znów przylatuje sroka, po niej myszak, lądują dwa kruki. Ale ptaki dziwnie przestraszone. Stoją z boku i obserwują pusty plac. Mijają minuty, przylatują następne ale wszystkie siadają po bokach i się patrzą. Dobre i to - myślę. Pierwsza przełamuje się sroka, poddziobuje padło, podlatuje myszak, podchodzi kruk. Powoli się rozkręca zabawa. Ale czas na granicy ostrożności. Zdjęć nie robię, tylko obserwuję. Po dwóch godzinach było już prawie jak zwykle, ale każdy ruch obiektywem to poruszenie na placu.

77
Dołączona grafika

W pewnym momencie odlatują wszystkie myszołowy a to znak, że albo idzie lis albo leci bielik. Rudego nie widać, więc musi być biały. I faktycznie, ok 35 metrów dalej lądują dwa.

78
Dołączona grafika

To, jak się okazało, był moment przełomowy dzisiejszej zasiadki a zarazem bielikowe otwarcie balu. Bielikowe, bo przez następne 4,5 godziny praktycznie tylko one i kruki przebywały przed budą. Dwa razy wykiwał mnie rudy, raz uciekł spłoszony przez nadlatującego bielika, drugi raz cichcem wyniósł to, po co przyszedł. Trzecim razem go dopadłem ale był średnio zainteresowany żarciem, chodził, węszył - widać ruja tuż tuż. A bieliki rządziły w najlepsze

79
Dołączona grafika

Okazji do potrenowania zdjęć w locie było mnóstwo, udanych kadrów raptem kilka. Pozostałem to kancery ze względu na zawalikadry, zbyt bliską odległość lub nieporadność fotografuąjcego ;-)

80
Dołączona grafika

Wszystkie tak drastycznie ciachnięte to 100% kadru. Kilka razy prawie szorowały szponami o dach budy.

81
Dołączona grafika

To akurat wyjątek - przekadrowane do pionu.

82
Dołączona grafika

Oczywiście pasły się momentami jak myszaki ale ich pobyt na ziemi trwał zwykle bardzo krótko. Dawały za to wspaniały koncert nawoływań - zawsze po porwaniu pożywienia lądowały gdzieś z boku na łące i rozpoczynał się przepiękny śpiew. Dla takich chwil warto siedzieć godzinami i czasem marznąć. Po porostu coś pięknego.

83
Dołączona grafika

A to wariant z zawalikadrami - takich było najwięcej, kilka zostawiłem, reszta poszła w kosz - nie ma sensu się denerwować.

84
Dołączona grafika

Czas mijał, przed budę przyleciało pokaźne stadko kawek, które robiły za przenośnie odkurzacze zbierając piórka kurzęce ;-)
W pewnym momencie starsze bieliki oddaliły się gdzieś (dziś nie siedziały na topoli) i wpadł drugi, dzisiejszego dnia, młodzik.

85
Dołączona grafika

I tu niespodzianka. Usiadł niedaleko budy ale spłoszony czymś ruszył prosto na mnie. Dzięki temu udało się bardzo dokładnie sfotografować obrączki na jego skokach. To przybysz z Łotwy, a dokładnie z Rygi bo taka informacja jest również wybita na prawej obrączce.
Chwilę potem przeleciał obok budy inny młodzik

86
Dołączona grafika

Łotysz wracał jeszcze dwa razy, kręcił się przed budą, porywał kurczaka i odlatywał nawołując już w powietrzu. Kogo ? nie mam pojęcia. Może to śpiew radości, kto wie :-D

Kruki, o dziwo, były dziś bardzo spokojne. Nie tłukły się po dziobach, nie dokuczały rano myszołowom i nie dręczyły też zbytnio bielików. Za to takie scenki obserwowałem kilkakrotnie.

87
Dołączona grafika

Wspomniany wcześniej, węszący rudy zjawił się pod sam koniec zasiadki jak słońce miało się już ku zachodowi. Obwąchał i obsikał kije i poszedł sobie.

88
Dołączona grafika

Z boku jeszcze przeleciał jeden młody bielik w nieodłącznym towarzystwie kruka i na tym skończył się dzień

89
Dołączona grafika

Byłbym pominął, jako ostatni przeleciał przed budą myszak, zrezygnowany chyba po całym dniu przesiadywania na drzewie

90
Dołączona grafika

I to chyba wszystko, więcej nie wrzucę bo mnie w końcu zbanują. Ale jutro też jest dzień ... ;-)

#73 Luke92 (Łukasz Rados)

Luke92

Napisano 02 styczeń 2011 - 22:08

WildRoses, super sikoreczki :)
Drojac, jak zwykle klasa - zdjęcia na wysokim poziomie, 80 mimo cięć bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam, Łukasz
www.lukaszrados.pl

#74 grabeer

grabeer

Napisano 02 styczeń 2011 - 22:12

Drojac, w morde jeża .... piękne kadry
pozdr

#75 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 02 styczeń 2011 - 22:15

Drojac, Bardzo fajne się czytało.Na 90 piękne światełko.
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!

#76 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 02 styczeń 2011 - 22:15

Drojac, 79 rządzi, lubie takie klimaty S-F :mrgreen:

#77 Szczepan

Szczepan
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 02 styczeń 2011 - 22:19

Drojac ładny dzien pełen wrażen. Dla takich chwil warto siedzieć cały dzien w budzie.

https://www.facebook.com/Klejbuk
EOS R + EOS 6D2 + C 400 2.8 IS + TC 1.4III +TC 2.0III + C70-200/2.8 + C24-105/4 + C RF35/1.8 STM + C50/1.8 STM + C 85/1.8 + Manfrotto 055XPROB+Benro GH-3


#78 Tomasz

Tomasz
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 02 styczeń 2011 - 22:23

Drojac relacja jak i zdjęcia powalające. Ja mam problem z myszkami żeby je przyciągnąć, a u Ciebie pełno bielików. Można się załamać ;-)

#79 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 02 styczeń 2011 - 22:32

Dorjac :bow:

FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#80 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 styczeń 2011 - 23:46

Drojac, fantastyczna relacja

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 






Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych