Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Styczeń 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1218 odpowiedzi w tym temacie

#21 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 01 styczeń 2011 - 20:24

a jednak poleciałeś w teren:D, nie da się wysiedzieć gdy zza okna widać czatownie :mrgreen:

Drojac, - 31. zombie :mrgreen:
33. 11 sztuk ;>?
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#22 maciejowy (Maciej Smolarczyk)

maciejowy
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 styczeń 2011 - 20:26

MUSTANG_71, orzechowka super !!!

Drojac, 36 REWELACJA !!!! ach, ja przysiade jutro, i mam nadzieje, ze cokolwiek usiadzie...
nikon d90 + nikkor 18-105 VR II + nikkor 70-300 VR II + sigma 150-500 APO DG HSM OS + 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM
http://msmolarc.republika.pl

#23 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 01 styczeń 2011 - 20:29

comatus, Tak, na podstawie kilku zdjęć, z kilku różnych pozycji odczytałem. Wysłałem już zdjęcia i nr do stacji ornitologicznej.

#24 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 01 styczeń 2011 - 20:44

Jak się nie da z rozpędu i z wyhamowaniem to trzeba po prostu kulturalnie usiąść do stołu. Takie właśnie nadzieje wiązałem z dzisiejszym dniem, nadzieje, które uleciały wpierw wraz z utratą sarny ale powróciły wraz z wiatrem. Bieliki ze zdjęcia 38 odleciały w głąb łąk ale czekać długo nie musiałem. Ba ! Młody zjawił się na środku placu już po 5 minutach nie wzbudzając praktycznie żadnego poruszenia wśród kruków. Niewiele brakowało, że przegapiłbym kilka kadrów bo wpatrywałem się przez szkło w siedzącego jakieś 50 metrów dalej innego osobnika. Nic, ale to nic nie obwieściło, że jego młodszy kuzyn siadł sobie grzecznie kilkanaście metrów przede mną. Na szczęście czasem korzystam też z przeczucia, więc zerknąłem przez okienko po czym natychmiast powróciłem do wizjera obiektywu przekadrowując obraz widoczny w nim.

39
Dołączona grafika

Młody stał wpatrzony jak przysłowiowa sroka w kość. Gapił się oczywiście w krwistoczerwony kurzy ochłap, który leżał na środku placu i niczym światełko w tunelu obwieszczał docelowy punkt podróży. Nie zastanawiając się za długo raźnym krokiem dopadł do niego i objął czule szponami tak, aby czasem się nie wyrwał gdyby zachciało mu się nagle odżyć, temu kurczakowi oczywiście ;-) Jak się pewnie domyślacie, otoczony został natychmiast przez strażników kurzych pozostałości czyli kruki oraz sroki. Raz za razem targany był za ogon ale mocno stał na posterunku. I coś nowego (dla mnie), podnosił głowię i pohukiwał, tak śmiesznie jak sowa. Myślę ? Straszy kruki ? Chyba w ten sposób się nie da, przecież to niczego niebojące się bydlaki.

40
Dołączona grafika

Te nadal robiły swoje, on swoje - głowa do góry i pohukuje. Ale w pewnym momencie jego spojrzenie w przestworza stało się troszkę inne, ucichły pomrukiwania i spoglądał już tylko w niebo. W tym samym momencie w okół niego zrobiło się jakby więcej miejsca.

41
Dołączona grafika

Tak ... wydając te śmieszne dźwięki nie kierował ich do swoich czarnych prześladowców tylko do tych, z którymi przesiaduje godzinami na topoli obserwując okolicę. I właśnie nagle, kompletnie bezszelestnie spadł na niego jeden z pobratymców.

42
Dołączona grafika

Widok wspaniały ! Niestety odległość od obiektywu pozwoliła tylko na tyle (100% kadru). Tu wrócę raz jeszcze do tej nieszczęsnej sarny, której z pewnością krukom nie udałoby się przeciągnąć tak blisko i pokrzyżować tym samym moich niecnych planów. Ale nie ma co jęczeć, dziś tak, jutro może inaczej. W końcu gdyby nie nieudane do końca zdjęcia, nie byłoby czego poprawiać. To najprostsze z możliwych wytłumaczeń i bardzo prawdziwie. Więc jedziemy dalej.

43
Dołączona grafika

Młodzik widząc pikującego wprost na niego drugiego bielika, odskoczył pusząc się nieznacznie. Nie wiem, czy był celem tego nalotu w każdym razie zręcznie go uniknął. W tej samej chwili za jego plecami wylądował kolejny z trójcy, która dziś przesiadywała na topoli

44
Dołączona grafika

Siedziały tak w bezruchu jakąś minutę, kruczyska zaczynały formować już orszak aby odbić ostatnie kurze danie serwowane w dniu dzisiejszym gdy nagle jak piorun z nieba wpadł czwarty bielik i sprzątnął z przed nosa kąsek, nad którym widoczna trójka odmawiała modły. Tak moi drodzy, parafrazując powiedzenie "gdzie dwóch się bije ...", gdzie trzech się modli tam czwarty korzysta. Buchnął więc kurze szczątki i odleciał jakieś 60 metrów dalej. Dwa ruszyły za nim w pogoń, trzeci odleciał w stronę lasu.

45
Dołączona grafika

Tam zaczął spokojnie go pałaszować, momentami atakowany przez kolegę. Niestety, dla tego drugiego, uścisk był tak mocny że nic nie było w stanie mu go odebrać.

46
Dołączona grafika

Ostatnim epizodem dzisiejszego dnia było zjawienie się prawdziwego seniora wśród dzisiejszych gości czyli tego oto osobnika

47
Dołączona grafika

Wylądował z gracją wśród znanej nam już trójcy, zobaczył że w zasadzie nie ma się czym dzielić, ew. czego zabierać i odleciał. Pozostali siedzieli jeszcze kilka minut po czym oddalili się w znanym tylko sobie kierunku. Spakowałem graty i ruszyłem w swoją stronę. Znajomy kruk tym razem nie zakrakał mi na "do widzenia" ale myślę, że spotkam się z nim w tym roku jeszcze nie raz ;-)

Podsumowując dzisiejszy dzień - był jak najbardziej udany, mimo fatalnej pogody, która paradoksalnie przyczyniła się do fantastycznych doznań. Szkoda, że zabrakło sarny - wówczas, jestem przekonany na 99%, moglibyśmy popatrzeć na zdecydowanie ciekawsze kadry. Ale to być może w następnych odcinkach moich relacji w BŁ.

kurdeniewiemco, chyba tak - mnie też tyle wychodzi. Dziś w porywach (wiatru też) było ok 40 sztuk. Po sylwestrowej nocy było lekko osowiałe i niechętnie prały się :-/

Oczywiście :clap: :clap: :clap: dla wszystkich poprzedników za świetne kadry i oby ten rok, przynosił z dnia na dzień coraz ciekawsze. No i abyśmy mogli spotykać się tutaj jak najczęściej :beer:

#25 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 01 styczeń 2011 - 20:46

Drojac, łał, przepiękne kadry, a jeżeli chodzi o nr. 31. to w pierwszym momencie myślałam że to ręka- takie zmrożone kosteczki jakby wystawały :mrgreen:

#26 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 01 styczeń 2011 - 20:50

Drojac, - 40. jest świetna.
Dzięki za podzielenie się tym:)
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#27 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 01 styczeń 2011 - 20:58

Miałem wstawić coś ze swojej zasiadki ,ale po takich kadrach ,poprzestanę na dwóch.

48.
Dołączona grafika


U mnie też kruków coraz więcej.Dzisiaj udało mi się naliczyć 24 szt.To co potrafią wyprawiać przeszło moje wyobrażenie.Myszołowy nie miały życia i cała banda nie dawała im ani chwili spokoju.Gdy tylko jakiś zdecydował się wylądować,zaraz był skubany za ogon,skrzydła i co się tylko dało przez kilka czarnych charakterów .Są przy tym niezwykle sprytne i jak tylko jeden zostaje przegoniony pojawiają się następne ,żeby odwrócić uwagę od tego ,który zbiera baty od myszołowa.Kiedy na scenie są same kruki piorą się między sobą.Tego się nie da opowiedzieć to trzeba zobaczyć.
Bieliki strajkują mi od kilku dni.Sarna znika w oczach.Mam nadzieję ,że pogoda jest winna i jeszcze się pojawią.
I na koniec jeszcze kadr z myszołowem ,które dzisiaj większość czasu robiły loty patrolowe.

49.
Dołączona grafika



#28 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 01 styczeń 2011 - 21:04

Tomek_K, zabawię się proroka i napiszę "i nadejdzie dzień, kiedy zaczniesz przeklinać te czarne stworzenia" :mrgreen: tak, z styczniu będzie ich coraz więcej ale w lutym zaczną więcej zajmować się innymi sprawami i pewnie zjawiać w coraz to mniejszych ilościach, co nie oznacza się się od nich uwolnisz :) Niemniej jednak pokrzyżują Ci jeszcze wiele planów ale też dzięki nim, nigdy nie będziesz się nudzić w budzie ;-) Myszak bardzo fajny.

#29 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 01 styczeń 2011 - 21:07

Drojac, :clap: :clap:
Pozazdrościć takiej miejscówki!
Piękne kadry,szczególnie te z bielikami.
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!

#30 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 01 styczeń 2011 - 21:09

Drojac, przeczytałem drugą część i obejrzałem zdjęcia.Ty to masz chłopie przed tym M1!!! Jeśli na przyszły sezon będziesz kontynuował zasiadki to chyba się do Ciebie wybiorę zobaczyć ten spektakl na własne oczy.Coś wspaniałego!!!

#31 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 01 styczeń 2011 - 21:53

Drojac, jak zwykle... nudzić się w budzie nie możesz ;-)
Tomek_K, nie narzekaj tak na te kruki. U ciebie przynajmniej są. U mnie tylko dwa ciągle robią naloty, ale żeby który usiadł... Do czwartku mają czas :->

#32 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 01 styczeń 2011 - 21:57

Drojac :bow: Dla takich widoków to ja mogę za tę straconą sarnę robić. Obiecuję leżeć bez ruchu dopóki mi wątroby nie ruszą

#33 namsok

namsok
  • Lokalizacja:
    Lachowice-Małopolska

Napisano 01 styczeń 2011 - 22:02

No pięknie zaczęliście rok Koledzy niech Wam się szczęści w Nowym
50
Dołączona grafika
51
Dołączona grafika

#34 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 01 styczeń 2011 - 22:05

namsok, świetne siksy :clap:

#35 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 01 styczeń 2011 - 22:14

nie narzekaj tak na te kruki.


Ależ skąd,wolę kruki jak myszołowy.

namsok, bardzo dobre

#36 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 02 styczeń 2011 - 00:43

Drojac jak zawsze pięknie - czy po wiśnióweczce czy nie jest na co popatrzeć ;-)
A ruch przed budą masz kosmiczny :shock:

Tomek_K, rzeczywiście jest co oglądać jak na scenie są kruki :mrgreen: U mnie z reguły jest ich około 20 szt. jednak podobnie jak myszory jakieś takie niekłótliwe i mało bojowe :-/ Myszor ładnie uchwycony - ja ciągle marzę o podobnym kadrze.

namsok, siksy miodzio - ostrość, kadr, światełko - palce lizać :bow:

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#37 rumik

rumik
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 02 styczeń 2011 - 03:36

Drojac

Wydaje mi się ze znam wyjscie aby wyeliminowac problem odlatujących bielików : z jakiej 20 kg rybich wnętrznosci. One sie nie dają porwac z miejsca, sa za miekkie.
Niestety musiałbym Ci je przywiezc :(
Chyba ze 50 kruków by to w mig rozniosło. Ale wynika z moich obserwacji ze kruki tak za bardzo karpich wnetrznosci nie lubia. To myszłowy zmieniaja sie w rybołowy...:)
Chociaz jak tak patrze na te ptaszyska... u mnie niestety tylko jeden usiadl w tym roku. Młode wyemigrowaly chyba na slońsk albo santok a stare boją się nowej budy. Moze za rok sie przyzwyczają.
Nikon D300s, N 300/4, TC N 1.4 II, N 60 micro, N 18-105, Manfrotto 055PROB, Jobu Jr.2
Land Rover Discovery :)

http://koo.free.ngo.pl/

#38 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 02 styczeń 2011 - 07:57

namsok,
Bardzo dobre kadry.
Sądzę ,że do tematycznych się nadają.
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!

#39 Tadeo

Tadeo
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 02 styczeń 2011 - 09:21

Drojac Jak zwykle zaskakuje pięknymi kadrami, i relacją
Szycho fajnie że masz coraz większy ruch pod budą
namsok, Piękne sikory

#40 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 02 styczeń 2011 - 10:55

Drojac, Tomek_K, dzieje się u Was, dzięki za podzielenie się obserwacjami - chociaż w ten sposób ci, którzy nie mają takich doświadczeń mogą poczuć klimat "budy" ;-)
A ze zdjęć mnie na pewno 31 zapadnie w pamięć na dłużej - trochę makabryczne, ale świetnie wyłapana sytuacja.

namsok, za takie kadry to tylko brawa się należą, a sosnówkę daj koniecznie do tematycznych, będzie tam idealnie pasowała.
Nikon i klamoty





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych