Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jaki aparat wybrać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
230 odpowiedzi w tym temacie

#21 raaza

raaza
  • Małomówny
  • 8 postów
  • Lokalizacja:
    gkp

Napisano 06 wrzesień 2010 - 11:26

raaza, i jak tam?


Wyskoczyły mi nieoczekiwane koszty :evil: i musiałem się wstrzymać z zakupem...Co by nie było przed rykowiskiem sprzęt musi być skompletowany ;-) Pozdrawiam.


e:
aaaa :cry: :angry: :evil: przeszdł koło nosa...
http://allegro.pl/ol...1219474791.html
dobra cena była, pare minut :evil:

#22 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 07 wrzesień 2010 - 19:23

http://allegro.pl/ol... ... 04690.html

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#23 raaza

raaza
  • Małomówny
  • 8 postów
  • Lokalizacja:
    gkp

Napisano 15 wrzesień 2010 - 07:57

Możecie powiedzieć jak sprawdzić w e520 ile ma zrobionych zdjęć? Napisałem do faceta prośbę z taka informacją, ale on odpisał "na Boga nie liczyłem" :mrgreen:...

#24 puciu

puciu
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 15 wrzesień 2010 - 08:52

poczytaj w tym wątku, jak nie będzie tego modelu spróbuj z innego, powinno działać.
http://forum.olympus...read.php?t=4659

#25 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 15 wrzesień 2010 - 18:12

http://allegro.pl/ol... ... 96645.html

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#26 Anna_W

Anna_W
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 24 wrzesień 2010 - 13:55

Panowie zapomnieli o jednej kwestii - czy stać potem nabywcę na zmianę lub rozbudowę systemu. Zakładamy teoretycznie, że każdy ewoluuje itd., itp., ale ja mam często wrażenie, że to podobnie jak z kompaktami - wykorzystuje się nikły procent możliwości sprzętu, aby potem go wymienić na lepszy (z góry zakładając, że się go wymieni). Pytanie tylko - czy kogoś potem stać na zmiany lub czy te zmiany będą mu potrzebne. Olek nie zaoferuje takiej rozbudowy szklarni jak C czy N, oczywiście, ale chyba warto dobrze poznać jego potencjał, a potem się zastanawiać czy kolejne szkła, systemy itp. będą nam w ogóle potrzebne i czy jest to w naszym finansowym zasięgu.

pozdrawiam i życzę owocnego wyboru
Zapraszam na moją skromną stronę :) http://www.annaw.pl | E-3 + szkła różne

#27 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 24 wrzesień 2010 - 16:04

Anna_W, miło Cię widzieć po długiej nieobecności (na Olyclub miałem nick paszczol).

Olek nie zaoferuje takiej rozbudowy szklarni jak C czy N, oczywiście, ale chyba warto dobrze poznać jego potencjał, a potem się zastanawiać czy kolejne szkła, systemy itp. będą nam w ogóle potrzebne i czy jest to w naszym finansowym zasięgu.


Pisałem o tym kilka postów wstecz... Więc panowie niczego nie zapomnieli ;-)
Zakładam, ze Olek idzie na start i sprawdzenie "co (i czy) mnie wciąga w fotografii". Olympus pozwoli poznać temat pstrykania zdjęć, jeśli człowiek będzie miał ochotę na coś więcej, ew. rozbudowę systemu, będzie wtedy wiedział który system pozwoli mu lepiej spełnić jego oczekiwania. A że Olympus zły nie jest, to spokojnie na jakiś czas starczy.

PS. Tak patrzę, ja chyba w avatarze mam jeszcze E-500 ;-)

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#28 Anna_W

Anna_W
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 24 wrzesień 2010 - 21:18

Anna_W, miło Cię widzieć po długiej nieobecności (na Olyclub miałem nick paszczol).

Pamiętam. :-) Powoli wracam do świata żywych i fotografii. ;-)



Pisałem o tym kilka postów wstecz... Więc panowie niczego nie zapomnieli ;-)


Możliwie, że zbyt pobieżnie przejrzałam. ;-) Pewnie w miarę jedzenia rośnie apetyt. Brakuje w Olku czegoś po 50-200, co nie zrujnowałoby doszczętnie budżetu. Ale cóż - się nie ma co się lubi... :blush:
Zapraszam na moją skromną stronę :) http://www.annaw.pl | E-3 + szkła różne

#29 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 24 wrzesień 2010 - 21:21

Pamiętam.


:kissing:

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#30 Guest_deuter_*

Guest_deuter_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2010 - 13:17

Nie wpuszczajcie na dzis ludzi w Olympusy jeżeli wiąże się to z kupnem obiektywu.
Olympus skupia się już na innym segmencie i to jest oficjalne stanowisko, praktycnzie koniec z lustrzankami.
To już lepiej kupić coś z canona ....nikona...bo obiektyw można później wykorzystać, przy zmianie korpusu na lepszy , lub nawet sprzedać.
Olympus to kompletnie ślepa uliczka.

Ja bym proponował zdecydowanie małe aparaty ze stałymi obiektywami, wybór jest naprawdę pokaźny wśród firm.
Jak ktoś naprawdę juz zasmakuje w fotografii to albo canon albo nikon.

Jak ktoś nie miał nigdy w reku aparatu i rzuci się na aparat z wymiennym obiektywem to z reguły nie wykorzysta jego możliwości.
Strata pieniędzy i czasu,.

Ps. żeby nie było że teoretyzuje tu sobie, akurat mam olympousa i sporo zdjęć na koncie.

#31 szubbi (Piotr Szubert)

szubbi
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 25 wrzesień 2010 - 17:20

No może jeszcze pentax i sony. Niestety Olympus chce skończyć z lustrzankami. Moim zdaniem olympusy OM cyfrowe z autofocusem i td. były by bardzo ciekawe.

#32 Strange69

Strange69
  • Lokalizacja:
    dzikie Mazowsze

Napisano 25 wrzesień 2010 - 18:48

Ze sklepu, z allegro, z giełdy... :-)
Take me riding wildly with the Wild Hunt now In darkest green you move now With oak and ash and thorn now The cloak that's swathed around you Denies I've finally found you

#33 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Użytkownik
  • 1530 postów
  • Wiek: 40
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 25 wrzesień 2010 - 19:23

Strange69, tylko że do P,S albo nie ma danych obiektywów, albo są stare, albo droższe niż w C, N. Do tego w C, N cały czas są jakieś premiery, a nie tylko od święta.

#34 szubbi (Piotr Szubert)

szubbi
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 25 wrzesień 2010 - 19:33

Sam jestem w C ale uważam że pentax jest interesujący. Zawsze możesz kupować sigmy.
Nie podchodzą one do L ale mimo wszystko są świetne

#35 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 wrzesień 2010 - 19:51

Jako przesiadkowicz z sony na canona powiem tak...jeżeli ktoś chce focić zwierzaki to niech od razu wybierze Canona lub Nikona.

Ostatnia prawdziwa puszka apsc w sony to A700 (premiera 3lata temu - następcy brak, nie ma nawet zapowiedzi)
Ostatnia prawdziwa puszka FF to A850 (premiera to tak naprawdę 2lata temu bo to okrojona wersja A900 - następcy brak i nie wiadomo czy/kiedy sony będzie kontynuowało linię FF bo narazie inwestują w peliksy i generalnie w entry level)
Długich stałek/zoomów brak a te co są to albo oldscholowe minoltowe białasy które pojawiają się 1-3razy w roku jak masz fart i kosztują prawie tyle co nowoczesne nowe szkła N/C
AF w sony odstaje od C/N
Prawie każde profesjonalne szkło C/N jest dostępne na rynku wtórnym....w sony nie ma jeszcze takiej bazy a ceny niektórych są 20-40% większe od analogicznych używek C

Tyle ;-)

#36 Przemasl

Przemasl
  • Użytkownik
  • 477 postów
  • Wiek: 39

Napisano 25 wrzesień 2010 - 20:09

hehe, sam przez niszowy system przechodziłem (pentax) i odradzam coś takiego. Szczególnie kiedy nie ma się kasy na nowe dobre szkła.
Pamiętam te ciągłe poszukiwania czegoś lepszego od sigmy 70-300 :-) wypatrywanie okazji itd... aż pewnego dnia nabyłem starego C 20d, za kilka dni bez łaski kupiłem s 135-400mm, która do pentaxa pojawiała się na allegro raz na rok i do tego drożej niż nowa w C.
Żadne cuda, ale wtedy byłem bardzo zadowolony z tego zestawu.
Także takie systemy inne niż N i C to tylko szkoda czasu, gotówki i nerwów.
Po co wchodzić w takie coś na próbę, (czy mnie to zainteresuje i wciągnie) jak na próbę można kupić konkret, coś czego nie będzie trzeba się pozbywać jak jednak rzeczywiście się wciągniesz.
Olympus jest pewnie bardzo dobry jak chcesz sobie krajobrazy porobić w jasny dzień :-)podobno kolorki fajne daje ;-)

#37 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 25 wrzesień 2010 - 20:18

Ja jako posiadacz canona polecam właśnie tą markę aparatów.np 450,400 czy 350.Na allegro można je kupić po bardzo okazjonalnej cenie.
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!

#38 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 wrzesień 2010 - 20:21

Także takie systemy inne niż N i C to tylko szkoda czasu, gotówki i nerwów.


Odnośnie fotoprzyrody się zgodzę ;-) ....do krajobrazu, portretu nadal uważam że sony jest świetne i gdyby nie szklarnia oraz AF to bym nie zmienił systemu. :-)

#39 Przemasl

Przemasl
  • Użytkownik
  • 477 postów
  • Wiek: 39

Napisano 25 wrzesień 2010 - 20:38

Norbius, to prawda, myślałem o fotografii przyrodniczej oczywiście :-)

#40 Strange69

Strange69
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • Lokalizacja:
    dzikie Mazowsze

Napisano 26 wrzesień 2010 - 08:58

To co czytam powyżej przypomina mi strasznie sytuację (że pozwolę sobie na takie egzotyczne porównanie) na scenie blackmetalowej.

Tylko parę rzeczy jest "tró" i godnych uwagi, całą reszta jest "be". ;-)

Ja akurat wszedłem w Pentaxa, żeby mieć bezproblemową współpracę z M42 i starymi manualami. Pułapka AF często jest skuteczniejsza niż silniczek. Stabilizacja działa ze wszystkim. Od k200d w górę uszczelnienia i jeśli wierzyć testom, to dużo lepsze niż w Canonie.

Szkła na AF są jak najbardziej. O rewelacyjnych limitedach nawet nie wspominam. Podobnie jak o perełkach typu Tair, albo CZ Sonnar 200 2,8.

Z samego Allegro:

Sigma 10-20 F/3.5 EX DC HSM - 2 699,
Sigma 24-70 F2.8 EX DG MACRO Pentax - 2 199,00 zł
Pentax 100 mm f/2.8 D-FA WR - 2 160,00 zł
Tamron 70-200 mm F/2.8 Macro - 2 839,00 zł
Sigma 120-400mm (używka) - 2 850,00 zł

Same AF, część HSM.


Rozumiem, że dla zawodowców sprzęt poniżej serii Mark i obiektywów L może służyć wyłącznie do zabawy, ale większość forumowiczów zajmuje się fotografią przyrodniczą amatorsko, co nie? :-)
Take me riding wildly with the Wild Hunt now In darkest green you move now With oak and ash and thorn now The cloak that's swathed around you Denies I've finally found you





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych