Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Rodzice vs Czatownia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#61 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 29 grudzień 2010 - 09:14

Panowie, nie chcę was zniechęcać, ale w tym wieku rodzice, oprócz miłości i troski jaką was darzą, mają prawny obowiązek troszczyć się o swoje pociechy. Już jedna mama puściła dziecko na grzyby do lasu.
W dodatku zaostrzyły się przepisy i jakby coś się wam się stało [przy takich temperaturach i w takim śniegu 10km marszem możne mieć bardzo poważne konsekwencje], to nie tylko smutek w rodzinie, ale i prokurator na karku.

Powiem tak, małymi kroczkami budujcie sobie zaufanie rodziców. Popracujcie z aparatem przy karmniku, w parku czy na działce. Pokażcie im efekty. Razem oglądajcie zdjęcia, czytajcie forum. Jak ojciec ma wolne, to moglibyście go zabrać do lasu aby się z wami poszwendał i zobaczył, że dajecie radę. Pokażcie dokładnie gdzie macie czatownie, itp itd.
A telefony i przepłoszona zwierzyna? Doświadczenie przyjdzie z czasem ;-)

#62 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 29 grudzień 2010 - 10:18

szycho, Masz rację.Ja często pokazuje fotki z forum.
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!

#63 Daniel75

Daniel75
  • Użytkownik
  • 257 postów
  • Lokalizacja:
    Pogwizdów

Napisano 29 grudzień 2010 - 10:39

Ja chodzę z ojcem w każdą niedzielę ( tylko w zimę chodzę sam ) do lasu. Pogadam z nim, porobię trochę zdjęć odwiedzimy fajne miejsca i wracamy do domu. Pokazuje mu też zdjęcia z forum. Potem jak chcę zbudować jakąś czatownię czy coś to nie ma problemu. Z pozwoleniami też nie mam problemów bo tato jest rolnikiem i ma dużo pól pod lasami. Zimą to też tato potrafi fajnie pomóc. Ostatnio pojechaliśmy pod las traktorem z przyczepką pełną siana dla saren. Rozłożyliśmy je przed czatownią i pojechaliśmy z powrotem. Też bym Ci radził abyś zabrał rodziców wiosną na kilka wycieczek do lasu.

#64 Podwyszyński

Podwyszyński
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 29 grudzień 2010 - 16:15

ja wyjeżdżając do lasu zawsze ustawiam telefon tylko na wibracje. Umówcie się z rodzicami że jak odrzucasz połączenie to znaczy że właśnie fotografujesz

U mnie to nie przejdzie, w telefonie mam słabe strasznie wibracje, poza tym nie czuje ich przez grube spodnie, które zwykle nosze, a jak nie odbiorę telefonu to już panika w domu.

Canon 300mm f4 non IS L + 40d + 7d

http://www.podwyszynski.eu/


#65 kr00tki

kr00tki
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Lokalizacja:
    Opole/Szydłów

Napisano 30 grudzień 2010 - 10:40

Rodziców to jeszcze można zrozumieć, ja mam tak z żoną często. Szczególnie w taką porę roku jak obecna zima.

"Herbatke sobie zrobiłeś", "Założyłeś kalesony", "O której wrócisz", "Dlaczego tak długo" .

Później popatrzy na zdjęcia i skomentuje "Co tak mało udanych, tyle godzin w lesie czy Ty aby nie latasz czasem na "grzybiarki" ? " :D

No i telefon, zawsze na wyciszony inaczej nie da rady, bo często gęsto jak mnie nie ma to zazwyczaj coś się w domu dzieje. A to kran zacznie cieknąć, a to z pieca dziwnie dymić, a to pies ucieknie itp itd :D

Podsumowując ŻYCIE :)
pozdrawiam Krzysztof "kr00tki" Luboch Olympus E-520 luboch.com/blog

#66 PeterBed (Piotr Bednarek)

PeterBed
  • Lokalizacja:
    Stalowa Wola / Kraków

Napisano 27 styczeń 2011 - 10:37

Heh, ja z rodzicami nie mam takich problemów. Często mnie nie ma cały dzień, jak chcę gdzieś raniutko to mówię dzień wcześniej i znikam xD Najczęściej rowerem. 'A gdzie zdjęcia?' się spytacie. Narazie rzadko brałem aparat, a na dodatek z takim szajsem ciężko cokolwiek zrobić :/ (canon s5 is =.=) ale zbieram na nikona d7000 więc się poprawię ;)

#67 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 27 styczeń 2011 - 11:36

takim szajsem ciężko cokolwiek zrobić :/ (canon s5 is =.=)

d7000 też

#68 Luke92 (Łukasz Rados)

Luke92

Napisano 27 styczeń 2011 - 11:52

PeterBed, miałem długo S5 IS i chwaliłem go bardzo, do tej pory chętnie do łapy go wezmę...
Pozdrawiam, Łukasz
www.lukaszrados.pl

#69 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 27 styczeń 2011 - 14:54

takim szajsem ciężko cokolwiek zrobić :/ (canon s5 is =.=)

d7000 też

Dokładnie.
Samym d7000 nie zrobisz zdjęcia.

#70 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 27 styczeń 2011 - 16:18

Samym d7000 nie zrobisz zdjęcia.

musisz mieć jeszcze obiektyw :mrgreen:
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#71 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 27 styczeń 2011 - 16:19

takim szajsem ciężko cokolwiek zrobić :/ (canon s5 is

No wiesz! To i mój sprzęt, narzekałam czasami na niego ale ogólnie jest to bardzo dobry sprzęcik. :-D

#72 PeterBed (Piotr Bednarek)

PeterBed
  • Lokalizacja:
    Stalowa Wola / Kraków

Napisano 27 styczeń 2011 - 20:55

No spoko, na obiektyw też :P A dlatego, że ma s5 is to w najbliższym czasie się wybiorę do czegoś co przypomina czatownię :D jak będzie jakiś efekt to pokażę.

#73 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 27 styczeń 2011 - 21:34

No spoko, na obiektyw też :P

Jaki? Nikkor 18-55?

#74 PeterBed (Piotr Bednarek)

PeterBed
  • Lokalizacja:
    Stalowa Wola / Kraków

Napisano 31 styczeń 2011 - 20:55

Aż tak szeroko? :P Nie wiem jeszcze. Może 24/72.

#75 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 01 luty 2011 - 08:36

PeterBed, wiesz może co to jest matryca DX/APS-C? Jeśli nie to poszukaj w necie i poczytaj co się staje z kątem widzenia obiektywu którego do niego podepniesz(ewentualnie z ogniskową choć to nieprawidłowe określenie).

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#76 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 01 luty 2011 - 09:09

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego że teraz masz ogniskową 432mm (ekwiwalent pełnej klatki), a po zakupie Nikona D7000 z obiektywem 70 mm uzyskasz ogniskową 105mm (ekwiwalent pełnej klatki).

Zatem masz 432 mm kontra 105 mm. Odpowiedz sobie sam ile razy bliżej będziesz musiał być obiektu by uzyskać podobny kadr. Choć nie zmienia to faktu, że do fotografii przyrodniczej to jednak lustrzanka, no chyba że do makro wtedy niektóre kompakty ładnie dają rade.

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#77 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 03 luty 2011 - 09:30

Chłopaki, mi się zdaje czy jednak odbiegacie od tematu wątku? ;-)

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych