Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Pustułka - Falco tinnunculus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
283 odpowiedzi w tym temacie

#101 Magnum43

Magnum43

Napisano 14 maj 2008 - 20:54

Magnum43, jak Cię lubię, tak komentarza tego typu nie przepuszczę...

Jak zwykle he he he ......Też Cię lubię stary :thumbsup: Faktycznie taki tekst kiedyś popełniłem i z nim się zgadzam ......chodzi tylko o to aby nowi użytkownicy zanim wrzucą cokolwiek , troszkę poprzegladali i zapoznali się z tym co tu się dzieje. Myslę że w tym przypadku jesteśmy obaj zgodni. Głupio by było gdybysmy zawsze się zgadzali . Wiesz że od czasu do czasu takie dyskusje będą i co najważniejsze , myslę że mimo wszystko z korzyścią dla Nas wszystkich .
Tak wogóle to Unkas bierz aparat i w teren .....nie poświęcaj aż tyle czasu na studiowanie moich wpisów...he he he :hihi: Pozdrawiam

#102 miszak

miszak

Napisano 15 maj 2008 - 12:46

......chodzi tylko o to aby nowi użytkownicy zanim wrzucą cokolwiek , troszkę poprzegladali i zapoznali się z tym co tu się dzieje...


Nie ma takiej możliwości w przyrodzie aby jakieś stworzenie ominęło wiek dziecięcy i chyba użytkownicy tego forum też muszą przez to przejść. Także jeżeli nie robimy "cenzury" na wątki tematyczne to powiniśmy krytykować wrzucone zdjęcia merytorycznie.
Co do ostatnich zdjęć pustułki wykonanych komórką to uważam, że jak najbardziej powinny być w wątku tematycznym.
Czy tu powinny być tylko ekstra fotki wypieszczone, wymuskane z przysłowiową gałązką przypiętą klipsem do stelarza tak, żeby fotka była ekstra?
Czy też zdjęcia również chrakteryzujące dany gatunek?

 


#103 rafiboj

rafiboj
  • Lokalizacja:
    Bogatynia

Napisano 15 maj 2008 - 14:11

Co do ostatnich zdjęć pustułki wykonanych komórką to uważam, że jak najbardziej powinny być w wątku tematycznym.
Czy tu powinny być tylko ekstra fotki wypieszczone, wymuskane z przysłowiową gałązką przypiętą klipsem do stelarza tak, żeby fotka była ekstra?



jak najbardziej zgadzam się z miszak, fotki tobikon, miały nam przekazać jakąś ciekawą informację i doskonale spełniły swoje zadanie, a na pewno są wśród nas tacy którzy nie koniecznie zawsze zaglądają np do "bezkrwawych łowów" i ulubieńców w tym przypadku Pustułki te fotki by ominęły gdyby znalazły się w innym wątku, to tylko moje zdanie nie twierdze, że tak jest, ale tak ni się wydaje ;-) pozdrawiam

#104 sebastian

sebastian
  • Użytkownik
  • 638 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpackie

Napisano 31 maj 2008 - 13:25

coś ode mnie

21.

Dołączona grafika

#105 nieudacza (Marcin Perkowski)

nieudacza
  • Użytkownik
  • 1022 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 30 czerwiec 2008 - 14:56

wycinki 1200x800 z pełnego kadru, ale wrzucę świadom niedoskonałości tych zdjęć :whip:

22.
Dołączona grafika

23.
Dołączona grafika

http://marcinperkowski.pl/

Canon 7D + 500/4L IS


#106 tobikon

tobikon
  • Małomówny
  • 4 postów
  • Lokalizacja:
    z Częstochowy

Napisano 01 lipiec 2008 - 19:38

Wiem że temat to "fotografia" ale wiem również że jeśli napisze gdzie indziej mam małą szansę aby ktokolwiek się moim pytaniem zainteresował.
Od trzech dni około godziny 20:24 [z zegarkiem w ręku] przylatuje na jeden z moich balkonów młoda pustułka [na moje oko samiczka]. Siedzi na parapecie do godziny 5:30 czyli w zasadzie całą noc.
Czy to jest zupełnie normalne zachowanie i czy jeśli np. zamontuje na balkonie skrzynkę to jest szansa na to że skoro jedna upodobała sobie mój balkon to i jej przyszła druga "połówka" również w przyszłości zawita? No i czy ktoś się spotkał z gniazdem pustułek na balkonie? Co prawda czytałem na gazecie.pl o takim przypadku jednak może ktoś ma jakieś doświadczenia na ten temat.
Dołączona grafika

#107 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 02 lipiec 2008 - 06:25

Upatrzyła sobie Twój balkon jako bezpieczne miejsce noclegowe i tyle. Niestety nie masz co liczyc, że w przyszłości założy tam gniazdko. Szanse na to są porównywalne do trafienia szóstki w totka ;-) Tereny zurbanizowne to "naturalne" środowisko dla tego gatunku ale pustułki raczej gniazda budują gdzieś na wieżach, zakamarkach dachów itp. miejscach.
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#108 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 07 lipiec 2008 - 14:08

nieudacza, nie wiem czy tylko ja tak mam, ale na obu fotkach bardzo rzuca się w oczy rozjaśnienie (wokół modela) czy coś tam z obróbki. Tak czy siak okaz jak ta lala :mrgreen:

#109 nieudacza (Marcin Perkowski)

nieudacza
  • Użytkownik
  • 1022 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 07 lipiec 2008 - 21:06

nieudacza, nie wiem czy tylko ja tak mam, ale na obu fotkach bardzo rzuca się w oczy rozjaśnienie (wokół modela) czy coś tam z obróbki. Tak czy siak okaz jak ta lala :mrgreen:


tak, bardzo widać. to wina dramatycznej jazdy suwakami przy doprowadzaniu fotek do jako takiego wyglądu :mrgreen:

http://marcinperkowski.pl/

Canon 7D + 500/4L IS


#110 kris70 (Krzysiek.)

kris70
  • Lokalizacja:
    Bielsko-Biała

Napisano 21 lipiec 2008 - 20:33

Obok mnie w bloku zadomowiła się rodzinka Pustułek i aż miło patrzeć na ich akrobacje

24
Dołączona grafika

#111 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 22 lipiec 2008 - 18:21

kris70, zdjęcie ciekawe ale raczej dokumentalne, tak jak w innych twoich postach popraw wstawione zdjęcia aby były widoczne.
Wojtek

#112 kris70 (Krzysiek.)

kris70
  • Lokalizacja:
    Bielsko-Biała

Napisano 22 lipiec 2008 - 19:35

A co sądzicie otych

25
Dołączona grafika

26
Dołączona grafika

27
Dołączona grafika

#113 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 22 lipiec 2008 - 19:54

Tylko jako dokument. Perspektywa fatalnie wysoka.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#114 kris70 (Krzysiek.)

kris70
  • Lokalizacja:
    Bielsko-Biała

Napisano 22 lipiec 2008 - 20:02

Dzięki panowie .Będę się starał poprawić

#115 fotosc

fotosc

Napisano 22 lipiec 2008 - 21:38

popraw kadr , perspektywe , super jak bys mial i fajne swiatlo , moment fajny :)

#116 pczarnul

pczarnul
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 10 wrzesień 2008 - 15:16

Miejsce akcji: Karkonosze

28
Dołączona grafika

Przed polowaniem, którego byłem świadkiem
29
Dołączona grafika

#117 miszak

miszak

Napisano 10 wrzesień 2008 - 21:28

Śliczna. Dawaj teraz fotki z polowania ;-)

 


#118 pczarnul

pczarnul
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 10 wrzesień 2008 - 21:46

:-)
Z tym gorzej.

W pewnym momencie rzuciła się w dół i zanurkowała - miałem wrażenie, że na mnie. Ale nie - kilka metrów od drzewa, na którym siedziała złapała zdobycz co dokładnie widziałem po czym odleciała na posiłek gdzie indziej. Złapałem tylko start w dół, ale nie jest ostre. Niemniej scenki były przednie.

Paweł

#119 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 17 wrzesień 2008 - 18:43

Niemniej scenki były przednie.


Twoje zdjęcia powyżej też są przednie! Chyba najlepsze w tym wątku.

#120 robkiz

robkiz

Napisano 15 grudzień 2008 - 15:57

Zastanawialem sie dlugo tutaj czy do bezkrwawych ale moze tutaj. W nienajlepsza pogode mialem okazje obserwowac ja jak polowala na lace. W pewnym momencie zawisla niedaleko odemnie...

30
Totem
Dołączona grafika
Robert





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych