Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Pustułka - Falco tinnunculus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
283 odpowiedzi w tym temacie

#81 miszak

miszak

Napisano 01 maj 2008 - 23:01

Byłeś schowany? Siatka czy zza winkla strzelałeś?
Moja pustułka na razie odlatuje gdy mam do niej ze 100m :-|

 


#82 tobikon

tobikon
  • Małomówny
  • 4 postów
  • Lokalizacja:
    z Częstochowy

Napisano 12 maj 2008 - 21:20

Witam! widzę że jest tu wiele świetnych fotek pustułek. Moje fotki niestety nie będą reprezentować Waszego poziomu ale mam nadzieje że zostaną zaakceptowane. Zrobione były telefonem komórkowym co nie wróży nic dobrego ale do rzeczy:

Do czasu kiedy sfotografowana sytuacja miała miejsce szczerze mówiąc nie bardzo interesowało mnie to co lata gdzieś w około, ale kiedy ni z tego ni z owego z wielkim hukiem wylądowało przedziwne jak dla mnie wtedy "latadło" sytuacja się dosyć diametralnie zmieniła. Obecnie zdecydowanie częściej spoglądam w niebo chociaż w pewnych momentach muszę patrzeć w dół, a nie w górę. Oto i fotki sytuacji jaką zastałem na swoim parapecie blisko rok temu [prawda że piękna doniczka w kadrze? :-P ]:

18.
Dołączona grafika
19.
Dołączona grafika
20.
Dołączona grafika

Pozostałości po tym gryzoniu znalazłem dosyć wysoko na szybie co pozwala domniemywać że zanim pustułka zorganizowała sobie jadalnie na parapecie najpierw zdrowo przyłożyła w szybę. Co chyba wyjaśnia fakt że w końcu z tego parapetu razem z częścią gryzonia z spadła.

Wypowiedź z przed roku:

U mojego znajomego pustułka zrobiła sobie stołówke na parapecie w wiezowcu. Jego mama nie była zbyt szczęśliwa zostawianymi szczątkami zwierząt :)


Zbieżność sytuacji jest naprawdę uderzająca. Czyżby w Częstochowie ulubionym miejscem konsumpcji były właśnie parapety?

edit: mała poprawka merytoryczna
Dołączona grafika

#83 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 maj 2008 - 21:36

łosz! :shock: ale widok...

:ninja:


#84 Piotrek_ce

Piotrek_ce
  • Małomówny
  • 27 postów
  • Lokalizacja:
    KalwariaZebrzydowska

Napisano 12 maj 2008 - 21:44

Wygląda na to ze pustułke łatwiej spotkać w mieście niż na wsi chociaż niedaleko mojego domu kreci sie jedna. Widziałem jak zawisa w powietrzu. trzeba mieć szczęście miała tyle parapetów do wyboru ;-)

#85 tobikon

tobikon
  • Małomówny
  • 4 postów
  • Lokalizacja:
    z Częstochowy

Napisano 12 maj 2008 - 21:56

U mnie można zaobserwować przynajmniej dwie pary i kilka młodych więc z rana jest naprawdę spory ruch na niebie. Gdybym miał odpowiedni sprzęt było by mnóstwo fajnych fotek tym bardziej że mam "prywatne" wejście na dach z którego można zrobić fotki z nad wiszących na niebie ptaków.
Dołączona grafika

#86 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 maj 2008 - 21:58

No w locie to już fajniej bo takie urbanistyczne fotki to nie bardzo :sorry: choć dość ciekawe.

:ninja:


#87 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 13 maj 2008 - 07:10

Dunadan, ja tam jestem za urbanistycznymi, gdyż pokazują jak zwierzęta niestety dostosowały lub dostosowują się do życia między ludźmi i jak widać nawet sobie radzą

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#88 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 maj 2008 - 08:20

nebari, spoko, dla ciekawostki jak najbardziej - mnie w sumie zszokowały fotki tobikon. Ale to ma mało wspólnego z przyrodą ;-)

:ninja:


#89 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 maj 2008 - 09:25

W centrum wawy przecież można obserwować sokoły wędrowne :-)
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#90 Magnum43

Magnum43

Napisano 14 maj 2008 - 09:54

Zrobione były telefonem komórkowym co nie wróży nic dobrego

Szczerze ? ...to nie wiem co te zdjęcia tu robią . Bez obrazy ale jest do tego typu zdjęć osobny dział . Naprawdę nikt nie czyta uważnie tego forum ?
Szycho Niezła seria ....miałeś fajne światło .

#91 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 14 maj 2008 - 11:39

Monastor, wyjątkowo wysoko nie latała - 3-4 piętro czasami niżej.
miszak, fotki zza przysłowiowego winkla, a raczej spod ściany. Żadnego maskowania, ot tak przy okazji innej misji :mrgreen:
Magnum43, dzięki. Ze światełka też jestem bardzo zadowolony :lol:

#92 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 14 maj 2008 - 11:49

szycho, te, które widziałem latają między 7, a 10 :(

#93 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 14 maj 2008 - 11:53

"Moje" mają swoje dni. Są to chyba trzy pary zamieszkujące kościół. Czasami ich w ogóle nie widać (są wysoko, lub gdzieś w terenie), a czasami śmigają w berka dookoła kościoła. Wtedy schodzą najniżej :mrgreen:

#94 tobikon

tobikon
  • Małomówny
  • 4 postów
  • Lokalizacja:
    z Częstochowy

Napisano 14 maj 2008 - 12:19

W żadnym wypadku się nie obrażę. Myślę że odpowiedź dlaczego je tutaj wstawiłem już się pojawiła:

nebari, spoko, dla ciekawostki jak najbardziej - mnie w sumie zszokowały fotki tobikon. Ale to ma mało wspólnego z przyrodą ;-)

Pod tymi słowami mógłbym się jak najbardziej podpisać.
A co do bardziej pasującego tematu: szczerze mówiąc takiego nie znalazłem.
Kończę zaśmiecanie tematu moimi wywodami.
Dołączona grafika

#95 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 14 maj 2008 - 12:25

Zrobione były telefonem komórkowym co nie wróży nic dobrego

Szczerze ? ...to nie wiem co te zdjęcia tu robią . Bez obrazy ale jest do tego typu zdjęć osobny dział . Naprawdę nikt nie czyta uważnie tego forum ?


Magnum43, jak Cię lubię, tak komentarza tego typu nie przepuszczę...
Przebija się z niego straszna buta i chęć dyktowania co i gdzie na forum będzie.
Autor uznał, że sytuacyjnie ciekawe i że wzobacą wątek - jego sprawa. Można ocenić, także negatywnie. Dyktowanie jednak, komukolwiek gdzie jego zdjęcia się powinny znaleźć to już przesada. Póki co na forum nie ma "Galerii Gwiazd" (jak wprowadzona zostanie takowa + "poczekalnai" to ja się zmywam - ale to bez straty dla forum). Dzięki takim komentarzom watki tematyczne umierają, bo nawet dobre zdjęcia lądują w opowiastkach - autorzy się boją zamieszczać. Co innego jak ktoś decyduje - nie zamieszczę, bo czekam na ciekawsze ujęcie, które wątek wzbogaci. To ok. Ale musi być decyzją własną forumowicza, a nie ktoś będzie pisał - "co te zdjęcia tu robią?". Oceń i tyle - nie dytuj warunków.
Przytoczę jeszcze fragment Twojej wypowiedzi z niedalekiej przeszłości:

"Upłynął prawie rok od założenia tematu , starałem się go omijać z daleka . Czytając i obserwując forum dostrzega się to co mialem nadzieję ...nie nastąpi nigdy.
Jest pewne grono osób które dysponują naprawdę doskonałym sprzętem i warsztatem technicznym i nagle zaczyna im przeszkadzać "chołota fotograficzna" tworząca gnioty .
Szanowni koledzy z tego co pamiętam to założenia tego forum były inne .
Mieliśmy wspólnie cieszyc się tym co kochamy robić...czyli fotografią przyrodniczą i wszystkim co łączy w sobie to określenie. Proponuję rozwiązanie , przecież jest możliwość ignorowania określonych użytkowników .....więc jeżeli jakiegoś "mistrza" razi przeciętność i gniotowatość to czym prędzej niech skorzysta z takiej opcji .
Niech plebs ma swoje chwile radości z mozliwości wstawienia swoich beznadziejnych fotek ....a Mistrzowie niech zamkną się we własnym gronie ....chociaż z tego co wiem to w naturze zamknięte populacje po pewnym czasie się degenerują i powstają z tych związków chore i słabe osobniki.
Myslę jednak że zdrowy rozsądek weżmie górę....
....


Autor Magnum43, 2008-01-27, 20:48 , temat: "Precz z knotami!!! Czyli jak podnieśc poziom zdjeć na Forum"

Skąd taka zmiana o 180 stopni?? Ok, człowiek może zmienić zdanie i nic mi do tego, ale....
Mam wrażenie, że jak ktoś poczuje, że jego warsztat poszedł do przodu.., że robi coraz lepsze zdjęcia... to już nie toleruje początków innych. Taka postawa neofity fotograficznego. Obym się mylił.

Jeśli uraziłem to przepraszam. Takie jest moje zdanie w tym temacie


Dunadan, zdjęcia są faktycznie jakościowo nienajlepsze, widac industrialne tło, ale pokazuja sytuację ciekawą. Dodam jeszcze, że jeśli dla Ciebie element składowy bioróżnorodności (pustułka nim jest) nie jest częścią przyrody i nie ma z nią nic wspólnego.. to ja już nie wiem... A że widzimy proces synatropizacji... to i cóż? Sikorka robiona we własnym ogródku miejskim z tłem z maty słomianej (żeby naturalnie wyszło) jest czymś innym? W odbiorze pewnie tak, ale ja już pisałem autro zdjeć tej pustułki nie zgłasza pretensji do "fotki roku" - chciał się podzielić ciekawoistką.

#96 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 maj 2008 - 12:52

Fajnie że się ciekawa dyskusja zaczęła ;-) Na podstawie doświadczeń CHCIAłBYM ZAAPELOWAć O SPOKóJ I ROZWAGę W PISANIU
To tak pro forma unkas, w twojej wypowiedzi nie ma niczego złego, wręcz przeciwnie ;-)

W zupełności się z tobą zgadzam, gdyby było inaczej powyższe urbanistyczne fotki pustułki wylądowałyby gdzie indziej ;-) jedynie nieco źle mnie zrozumiałeś.

Problem jest skomplikowany bo z jednej strony jak pisał Magnum
:

Mieliśmy wspólnie cieszyc się tym co kochamy robić...czyli fotografią przyrodniczą i wszystkim co łączy w sobie to określenie.


A z drugiej... fajnie by chyba utrzymać jakiś poziom forum by nie zostało zasypane "pstrykami".
I u pojawia się problem bo granica między jednym ( wysoki poziom i tylko fotografowie "pro" ) a drugim ( "pstryki" nie wnoszące nic nowego, nieprzemyślane i w ogóle... ) jest naprawdę bardzo cienka, o dziwo... zauważ jak przeciętna fotka sikory będzie wyglądała tuz obok cuda Nieudaczy... i to właśnie dlatego taka popularnością zaczęły cieszyć się wątki miesięczne - spełniają właśnie zadanie wątku gdzie można by pokazywać ciekawe spotkania itp. to o tym właśnie są - o ciekawostkach przyrodniczych. Absolutnie nie mam tu myśli "wątki tematyczne dla "pro" fotografów" - do tego mam nadzieje nigdy nie dojdzie ;-)

Uwaga: pisząc "pro" używam skrótu myślowego - mam tu na myśli naszych najlepszych fotografów którzy robią super zdjęci nie zawsze profesjonalnym sprzętem i nie zawsze na profesjonalne potrzeby.

:ninja:


#97 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 14 maj 2008 - 13:05

Dunadan, ale zauważ, że praktycznie kązdy po wrzuceniu kiepskiego zdjęcia i otrzymaniu RZECZOWEJ krytyki i KONKRETNCH podpowiedzi zaczyna sie bardziej samokontrolować. Moim zdaniem w tym względzie panuje duże zrozumienie wśród forumowiczów - początkujący starają sie po jakimś czasie wybierac najlepsze zdjęcia ale .. nie dziwi mnie, że chieliby się podzielić także tymi mniej udanymi - choćby po to żeby uzyskać opinię co jeszcze powinni poprawić. Ja tam często nie wiem czy zdjęice jest dobre, czy złe i co zrobić żeby było lepsze. Nie wrzucam jednak na forum, bo sie obawiam komentów typu "z tym to do bezkrwawych łowów". Albo jesli już to własnie w ten dział, ale tam niektórzy nie zaglądają (często ci, którzy mogliby pomóc początkującemu).
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#98 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 maj 2008 - 13:15

Bo ja wiem... ja mam akurat ten komfort że zaczynam widzieć które zdjęcia są przeciętne a które mniej :mrgreen: wrzucam te mniej i tyle. Ale ja tam nie bałem się krytyki nigdy. A że ktoś się boi... jego sprawa w sumie :sorry: Żaden problm wrzucić kiepską fotką i dopisać: "słuchajcie, wiem że fotka jst kiepska ale nie wiem czemu? help!" i w czym problem? chyba w tym że sporej ilości ludzi się nie chce ( częste wrzucanie samych zdjęć w tym tych kiepskich - bez słowa komentarza ) albo nie wie że może... i jak z tym walczyć?

:ninja:


#99 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 14 maj 2008 - 13:18

i jak z tym walczyć?


"[...] godnościom i kulturom osobistom"
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#100 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 maj 2008 - 13:20

Sie staramy :mrgreen:

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych