Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Raróg - falco cherrug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 zap

zap
  • Małomówny
  • 27 postów
  • Lokalizacja:
    z nienacka

Napisano 13 wrzesień 2007 - 07:09

raróg
1.
http://zap.lomix.net/img.php?id=227
2.
http://zap.lomix.net/img.php?id=230
ZaP

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 wrzesień 2007 - 08:34

Jak z płomykówką :-| Jak dla mnie tematy raczej mało się nadają...

Rarogi to się w ogóle hoduje?...

:ninja:


#3 zap

zap
  • Małomówny
  • 27 postów
  • Lokalizacja:
    z nienacka

Napisano 13 wrzesień 2007 - 09:16

z rarogami sie poluje a z moimi prawie wszystkimi ptakami robie pokazy sokolnicze...
ZaP

#4 brzeziu

brzeziu
  • Użytkownik
  • 704 postów
  • Lokalizacja:
    wsi wesoła

Napisano 13 wrzesień 2007 - 20:09

Jakoś te foty do mnie nie trafiają :-/
ZaP jak masz takich modeli to byś jakieś foty lepsze pokazał ...
C30D/BG-E2n*EF-S10-22F3,5-4,5*EF/50F1,4*EF100F2,8*430EX*M055x pro cdn
www.brzeziu.selia.pl

#5 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 27 październik 2007 - 17:51

4.
Dołączona grafika

5.
Dołączona grafika

Oczywiście ptak nie jest dziki, co zresztą widać...

#6 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 27 październik 2007 - 18:00

Unkas: w temacie wątku jest Falco herrug a nie Falco peregrinus :-)
4 - piękna fotka!
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#7 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 27 październik 2007 - 18:07

Vulpes, nie chciałem mnożyć wątków to sie podpiąłem. Dzięki za zwrócenie uwagi.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#8 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 27 październik 2007 - 18:17

Chociaż.... dawniej ponoć wszystkie ułożone sokoły niezależnie od gatunku nazywano rarogami. Jeśli się mylę to mnie poprawcie :-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#9 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 27 październik 2007 - 18:33

Vulpes, ale walnąłem gafę!!! Nie przeczytałem dokładnie co napisałeś w pierwszym poście - to nie Falco peregrinus widnieje na zdjęciach. Foty przedstawiają Falco biarmicus. Za zamieszanie przepraszam. Dodam, że ptak leciwy, ale wciąż polulący z psem podsokolim (którego mam przyjemnośc prowadzić).
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#10 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 27 październik 2007 - 18:36

Teraz przyjrzałem się dokładnie ptakowi i..... to rzeczywiście samiec raroga górskiego :-)
A na co z nim polujesz? Masz piękną pasję!
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#11 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 27 październik 2007 - 18:48

Vulpes, sokół kolegi, on go użytkuje myśliwsko. Ja "trudniię sie" układaniem psów a jako, że dobry szybki wyzeł do raroga pasuje.... No to koledze ułozyłem suczkę. Zapowiada się ten duet rewelacyjnie - oczywiście chodzi tu o przeżycia estetyczne.
Co do polowań - napiszę krótko, bo forum nie te - kuropatwa, bażant.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#12 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 27 październik 2007 - 18:54

Temat ciekawy to chyba nikt się nie obrazi jak się go trochę pociągnie :-) Raróg górski (zwłaszcza samczyk) to dość delikatny sokół i radzi sobie z bażantem :?:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#13 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 27 październik 2007 - 19:21

Vulpes, no to ciągnijmy temat ;-), raróg samczyk to rzeczywiście nie jest potęga, ale w naturze nie polują na nic większego jak gołębie. Przyuczony ptak jest bardziej hmm.. "kąśliwy". Z bażantem ten osobnik problemy ma o tyle, że potrafi mu się wyrwać, ale pies zawsze go przyaportuje. Z kuropatwami żadnych. Oczywiście jest ryzyko kontuzji ptaka.
Ogólnie jeśli chodzi o polowania to na warunki polskie najlepsza jest samica jastrzębia. Z dobrze ułożonym jastrzębiem na ptactwo poluje się niemal jak z dubeltówką. Tylko, że nie jest to tak efektowne, bo jastrząb to ptak "niskiego lotu" w przeciwieństwie do sokoła.
P.S. Południowi sąsiedzi samic raroga gorskiego ponoć uzywali nawet do polowań na zające.
A ja byłem świadkiem jak samica jastrzębia (ułożona) uderzyła w lisa i skutecznie go przytrzymała.

#14 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 27 październik 2007 - 19:38

Zdumiewająca jest siła ptaków drapieżnych. W naturze nie atakują tak dużych dla siebie ofiar, bo nie mogą ryzykować kontuzji, która oznaczałaby śmierć. Zaś ułożone przez człowieka to prawdziwe maszyny do zabijania. Ponoć Kirgizi używali orłów przednich do polowań na wilki! Zadaniem ptaka było unieruchomienie ofiary do czasu przybycia myśliwych. A jeśli mowa o jastrzębiu to ten ptak chyba jest wśród drapieżnych najbardziej "kąśliwy" jeśli weźmiemy stosunek jego wagi do wagi ofiar, które może skutecznie atakować. Nawet w naturze zdarza się, że samica jastrzebia zabija 4-krotnie cięższego od siebie zająca...
Darz Bór!
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#15 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 październik 2007 - 15:50

heh, ale to jest hodowlany ptak... jest oddzielny wątek dla sokolnictwa.

:ninja:


#16 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 28 październik 2007 - 17:34

Dunadan, ten temat ma podtytuł "sokolnictwo".... poza tym zap pokazywał w nim hodowlanego raroga, więc i ja nie uwazając, że robie błąd umieściłem zdjęcia tutaj. W sumie to jesteś moderatorem, więc możesz zdjecia przenieśc jeśli nadal upierasz się, że są w niewłaściwym miejscu - ja się nie obrażę.

P.S. Zaczynam naprawdę głównie czytac to forum, bo jakoś tak "ciasno" zaczęło sie tu robić... Nie to że sie czuje urażony - bynajmniej - ot zwykła uwaga, ale.. Forum ma regulamin i jego niech moderatorzy raczej pilnują. Jak ktoś go nie łamie to dajcie na luz..
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#17 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 październik 2007 - 10:17

choroba, sory, nie zwróciłem uwagi... każdy się może pomylić :sorry: ;-)

:ninja:


#18 haggard

haggard
  • Małomówny
  • 15 postów

Napisano 28 grudzień 2008 - 18:52

nawiązując do tematu-prawidłowa nazwa łacińska raroga to Falco cherrug a nie Falco herrug...

#19 Kuba1997

Kuba1997
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • Lokalizacja:
    Kielce

Napisano 31 styczeń 2009 - 14:49

Ponoć Kirgizi używali orłów przednich do polowań na wilki!

Nadal używają :

... re=related

#20 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 31 styczeń 2009 - 15:17

niesamowite, ale go dopadły :shock:

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych