Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Sprzęt dla Nowicjusza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

#101 robkiz

robkiz

Napisano 19 listopad 2009 - 18:38

No widzisz w zasadzie najodpowieniejszy nie jest zaden z nich. Dopuki nie bedziesz w stanie dokładnie okreslic swoich wymagan i preferencji doputy nie bedzie odpowiedniego aparatu. Aby jednak móc dokładnie określić wymaganai trzeba miec doświadczenie, które można zbierać przy pomocy dowolnego z wymienionych aparatkow. Reasumując którego byś nie kupił będzie dobrze.
"Lepszość" jednego sprzętu nad drugim (np D3000 nad 1000D) najczęściej widoczna jest tylko w wąskim zakresie i może wyglądać zupełnie inaczej rozpatrywana z innej strony.
Przykładowo nikon ma lepszą ergonomię więc jest górą ale canon ma lepszą matrycę więc może on jest górą a może jednak pentax który ma stabilizację albo moze sony która jest najtańsza ale chyba jednak nikon bo ma leszego "kita" z tym, że canon ma lepsze "eLki" ale przecież pen...... można tak dłuuugo

Najlepsza rada dla Ciebie: z puli 1000D, D3000, K200D wybierz ten który kupisz najtaniej wraz z dodatkowymi pierdółkami najwyżej zmienisz.
Robert

#102 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 19 listopad 2009 - 18:56

...w pentaxy się nie pakuj, nie będę tłumaczył dlaczego...


Tak, to wiele tłumaczy, masz jeszcze jakieś solidne argumenty? Miałeś w ręce kiedyś Pentaxa? Znasz może historię marki?


sasic napisał/a:

jedyną wadą jak dla mnie jest mały wybór szkieł.


No a niby o czym ja pisałem?? Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie jest to jak najbardziej solidny argument.



...Sprzęt zwykle sprawuje się najlepiej, gdy nie mieszamy producentów w zestawie...


sasic napisał/a:

OMG :roll: , oj kolego wychodzi z Ciebie ortodoks :-x
Nie wiem czy orientujesz się kto produkuje te nikory i L-ki ...


nie ważne kto produkuje, ważne, że puszki (obojętne jakiego producenta) lepiej jest zestawiać z obiektywami tej samej firmy.


...Ja jednak będę się upierał przy canonie i nikonie. Stabilizację z tele kolegapikouko w nikonie może mieć nową za 1700zł(allegro), a używkę za ok. 1300. ...


sasic napisał/a:

To pokaż mi jeszcze body do tego za 300 lub 700 złotych (pamiętaj budżet to 2k pln!) :beer:


Piszesz tak, jakbyś nie wiedział z czym wiąże się zakup lustrzanki... Apetyt rośnie w miarę jedzenia i tak czy siak, zakup na 2000 zł się nie skończy.Na początek można kupić szkiełko bez stabilizacji. Prędzej czy później trzeba będzie wymienić szkło. moim zdaniem stabilizacja to nie wszystko, i to nie powinno być priorytetem w wyborze systemu. Przynajmniej dla mnie takim priorytetem jest duży wybór szkieł.
Poza tym, po co mi stabilizacja w body, jeśli kiedyś zdecyduję się zmienić stary obiektyw bez stabilizacji i kupić lepszy, który pewnie będzie stabilizację posiadał...
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#103 sasic (Rafał)

sasic
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Lokalizacja:
    Żywiec

Napisano 19 listopad 2009 - 19:31

Tomek, używałeś kiedyś sprzętu innej firmy niż Nikon? Z mojej strony EOT. :cwaniak:

#104 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 19 listopad 2009 - 19:45

Tomek, używałeś kiedyś sprzętu innej firmy niż Nikon? Z mojej strony EOT. :cwaniak:


A gdzie ja piszę że kolega MUSI kupić nikona? Moim zdaniem w przypadku WYBORU SYSTEMU bardzo ważnym argumentem przemawiającym za CANONEM I nikonem jest większa ilość obiektywów niż można podpiąć do pentaxa - to na początku jak i teraz chciałem koledze, który stoi przed wyborem systemu zasugerować. dziwi mnie, czemu Ty się tak przy tym systemie pentaxa upierasz... i nie zapytam czy miałeś kiedyś w ręku coś innego niż pentax i minolta/sony ;-)

Pozdrawiam, bez odbioru ;-)


EDIT: używałem zenita, praktice ,później był dynax5 i na końcu cyfra
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#105 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów
  • Lokalizacja:
    Roztocze

Napisano 19 listopad 2009 - 21:29

Tomku...
lekko podważyłbym Twoją opinię o małej ilości szkieł do Pentaxa...
Na Allegro i ebayu znalazłem w sumie ok 2500 sztuk różnych szkieł do Pentaxa
Do Nikona jest ok 5000 sztuk a do Canona około 7000 sztuk.
Idąc Twoim tokiem rozumowania ....to powinieneś używać Canona a nie Nikona bo Canon ma większy wybór... :mrgreen: ..a to Twoim zdaniem jest największą wartością która determinuje zakup systemu...
Moim zdaniem dostępność 2500 sztuk róznych szkieł do Pentaxa w chwili obecnej jest ilością dla wielu wystarczającą.
Podejrzewam że wielu z nas życia ..(i kasy) by brakło żeby przetestować choć połowę z tej ilości 2500 sztuk.
Decyzja o zakupie należy do pytającego..sam miałem podobne dylematy i decydującym argumentem była cena szkieł do kupowanego body...
przypominam że malarstwo Vincenta van Gogha było dla współczesnych nic nie warte

#106 krzych

krzych

Napisano 19 listopad 2009 - 22:03

Apetyt rośnie w miarę jedzenia i tak czy siak, zakup na 2000 zł się nie skończy.


Tomek napisał ważną rzecz - wystarczy się poważnie zaangażować w fotografię i w którymś momencie okazuje się, że odmawia się sobie wielu rzeczy, żeby odłożyć na jakieś szkło czy body. I uwierzcie mi, że to naprawdę wciąga - wertowanie testów, sampli pochłania tak dużo czasu, że nawet pozbawia snu... I niech Wam się nie wydaje, że "gdybym miał 300/2.8 to nic więcej mi nie potrzebne" - to pułapka :) Bo przyda się jeszcze jakieś długie macro, trzeba coś szerszego, jaśniejszego itp. Niedawno miałem taki dylemat "to szkło czy tamto", pytałem, oglądałem, dociekałem, żona zaczęła mieć dość mojego gadania o obiektywach... Otrząsnąłem się i kupiłem mocny zestaw audio i kilka nowych płyt - teraz mam więcej czasu na oglądanie zdjęć przyrodniczych przy dobrej muzyce :)

#107 pikouko

pikouko
  • Małomówny
  • 6 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 22:03

nie zamierzam kupować kilka k obiektywów. na początek jeden wystarczy potem drugi trzeci, ale myślę, że do tysiąca nie dojdę ;) ciągle czytam o tych D3000 i 1000d i wszędzie inaczej; fani canona są za canonem nikona za nikonem to oczywiste. Ja do tej pory robiłem zdjęcia D90, D80, D60 a z canonów 450D, 400D, 20D. Ale tymi które mnie interesują nie więc nie mam porównania. A czym byście się głównie kierowali skoro są takie podobne parametrami ceną wielkościa? w dalszym ciągu proszę o pomoc :)
Lumix DMC-FZ8

#108 Messenger

Messenger

Napisano 19 listopad 2009 - 22:43

pikouko, weź do ręki zobacz jak Ci leży bo przy dłuższym używaniu ma to jednak znaczenie komfort pracy też jest ważny

#109 robkiz

robkiz

Napisano 19 listopad 2009 - 22:57

D3000 ma lepszy pomiar swiatla np punktowy czego nie ma 1000D
1000d ma liveview (dwa tryby) - czego brakuje nikosiowi

1000D ma lepsza nieco matryce
D3000 ma wyzsze mozliwe iso (ale wiekszy szum niz canon wiec to dyskusyjna przewaga)


Ja bym wybral canona...chyba
Robert

#110 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 20 listopad 2009 - 15:10

Tomku...
lekko podważyłbym Twoją opinię o małej ilości szkieł do Pentaxa...
Na Allegro i ebayu znalazłem w sumie ok 2500 sztuk różnych szkieł do Pentaxa
Do Nikona jest ok 5000 sztuk a do Canona około 7000 sztuk.
Idąc Twoim tokiem rozumowania ....to powinieneś używać Canona a nie Nikona bo Canon ma większy wybór... :mrgreen: ..a to Twoim zdaniem jest największą wartością która determinuje zakup systemu...
Moim zdaniem dostępność 2500 sztuk róznych szkieł do Pentaxa w chwili obecnej jest ilością dla wielu wystarczającą.
Podejrzewam że wielu z nas życia ..(i kasy) by brakło żeby przetestować choć połowę z tej ilości 2500 sztuk.
Decyzja o zakupie należy do pytającego..sam miałem podobne dylematy i decydującym argumentem była cena szkieł do kupowanego body...


Masz oczywiście rację. Ty masz pentaxa, ja nikona, ktoś inny canona... a i zenitem też się przepiękne fotografie zrobić da. Jeśli pikouko weźmie pentaxa to dobrze, ważne jest to, aby on sam był zadowolony. Powtarzam, zwróciłem tylko uwagę, że do N i C jest dużo więcej szkieł z drugiej ręki i tyle, a to, że ja bym pentaxa nie brał, to jest to tylko moja indywidualna opinia. Dziwi mnie, że zwracacie mi wagę, zamiast doradzać koledze dlaczego właśnie pentax, to nie ja stoję przed wyborem systemu.A dlaczego ja wybrałem nikona? Bo bardzo pasuje mi jego ergonomia. poza tym, nikon ma niedrogie, a bardzo fajne szkiełko 18-70DX, oraz 70-300vr, które można dostać z drugiej ręki za bardzo przyzwoite pieniądze.Kolega pikouko chce tani zestaw na początek. Ja dałem przykład D80 z 18-135, który moim zdaniem, świetnie spisze się jako pierwsza puszka z uniwersalnym, niezłym jakościowo obiektywem. Poradźcie mu, co może mieć w pentaxie za 2k i czemu to będzie lepsze niż N lub C.Pozdrawiam
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#111 robkiz

robkiz

Napisano 20 listopad 2009 - 17:25

i czemu to będzie lepsze niż N lub C.Pozdrawiam


BO TAK!









;-)
Robert

#112 NiceDmg (Jakub)

NiceDmg
  • Użytkownik
  • 1290 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Malopolska

Napisano 07 luty 2011 - 17:26

Mial ktoś stycznosc z http://www.ceneo.pl/7832909 ? Planuje go kupić pod foto saren jeleni itp. Mniej więcej do 2.3k zł ... Jeżeli to niewłaściwy temat proszę o przeniesienie

#113 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 07 luty 2011 - 17:46

Ja nie polecam aparatów sony.Mają bardzo mały wybór obiektywów i małe możliwości.
Lepszy byłby jakiś canon(500D,450D,350D) lub nikon (D80,D90).
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!

#114 NiceDmg (Jakub)

NiceDmg
  • Użytkownik
  • 1290 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Malopolska

Napisano 07 luty 2011 - 18:04

Ten Canon 500d jest całkiem ciekawy. A http://www.ceneo.pl/3666047 ten Pentax był by dobry do fotografowania zwierzątek leśnych ? ( jeśli ktoś ma tego pentaxa proszę o pw )
pozdr

#115 carrie (Karolina)

carrie
  • Lokalizacja:
    Przechlewo

Napisano 07 luty 2011 - 18:07

Ja także nie brałabym Sony, miałam możliwość przez pewien czas używania i jakoś nie byłam zadowolona. A może pomyślisz nad jakimś aparatem pentax.

Pentax K200D, Kit 18-55mm + manualna szklarnia


#116 NiceDmg (Jakub)

NiceDmg
  • Użytkownik
  • 1290 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Malopolska

Napisano 07 luty 2011 - 18:09

http://www.ceneo.pl/3666047 , sprzętu szukam by focic zwierzątka leśne do 2.3k

#117 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 07 luty 2011 - 18:14

NiceDmg, - aparat jak aparat. Teraz puszki różnia sie kosmetycznie. obrazki jakie dają są tak naprawdę na takim samym poziomie, czy to nikon,canon czy sony mniej wiecej w tej samej cenie...
wieksza roznice zobaczysz miedzy obiektywami.
Gdyby nikon mial 70-200/4 i 200/2.8 w taki niskich cenach to byc moze kiedys wybralbym nikona a nie canona:P
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#118 PrzemekG

PrzemekG
  • Lokalizacja:
    Lubuskie

Napisano 07 luty 2011 - 18:41

Witam ja jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch Pentaxów Kdyszki i Kdwódziechy, niestety jeśli interesuje Ciebie dobre tele od 300mm w górę do tego jasne i z AF w rozsądniej cenie nie bierz Pentaxa chyba , że chcesz sie bawić w manuale na m42, ale to już raczej wiekowe ciężkie obiektywy, no i trzeba mieć wprawę w ostrzeniu idzie to znacznie wolniej niż na AF ( jak masz wadę wzroku to zapomnij o manualu), proponuję Ci na początek kupić może używanego Canona i do rzucić kasy do lepszego obiektywu lepiej mieć gorszą puszkę a lepsze szkło. :mrgreen:
ps.
Ja Pentaxy kocham prawie za wszystko, nienawidzę za obiektywy tele :evil:
się rozpisałem, decyzję i tak podejmiesz samodzielnie i ona będzie dla Ciebie najlepsza :shock:
"W towarzystwie kamer wyruszamy więc na wiosenne, bezkrwawe łowy, śpieszmy się chwytać życie na gorącym uczynku, podpatrywać tajemnice przyrody." Włodzimierz Puchalski - Bezkrwawe Łowy Aparat K5, którym robię czasem kilka zdjęć.

#119 NiceDmg (Jakub)

NiceDmg
  • Użytkownik
  • 1290 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Malopolska

Napisano 07 luty 2011 - 20:41

A wiec pentax a canon ... W canonie mam na myśli model http://www.ceneo.pl/5661292 sprawdzi się w robieniu zd sarnom? Ma obiektyw 300mm w standardzie to badziew czy coś konkretniejszego ?

#120 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 07 luty 2011 - 20:46

sprawdzi się w robieniu zd sarnom?

Sądzę,że się sprawdzi.
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych