Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Sprzęt dla Nowicjusza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

#81 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 10 listopad 2009 - 22:17

nawiasem mówiąc poważnie przymierzam się do zmiany systemu


A na co masz zamiar zmienić?
Mi przed zakupem Sigmy też przeszła przez głowę myśl o zmianie systemu ale takiego jaki by mi pasował jeszcze nie ma (korpus Nikona ze szkłami Canona :mrgreen: ). Zostałem więc przy Pentaksie.

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#82 Przemasl

Przemasl
  • Użytkownik
  • 477 postów
  • Wiek: 39

Napisano 10 listopad 2009 - 22:34

do pentaxa najtansze w tej chwili rozsądne szkło s 120-400 można kupić za 3200zł używane nieco taniej..
Myślę o nikkorze 300/4 starszej wersji, tego słabszą puszkę typu d70s-d80 z nadzieja, że będzie to lepsze niż zoomy sigmy z k10. Zestaw nikona w cenie nowej sigmy 120-400mm :roll:

#83 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 11 listopad 2009 - 10:29

...Zestaw nikona w cenie nowej sigmy 120-400mm :roll:

Ja taki zestaw rok temu nabyłem za 2300 (AF 300/4+ D70 oba w super stanie)

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#84 slaszek

slaszek
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 14:32

Rozumiem, że Canon??
I Sigmę 70-300 Dg Apo

Jedyny problem, że wtedy nie ma stabilizacji.
Dlatego mocno myslę nad Pentaxem mimo że ma 4 mpx mniej.
A właśnie czy to duża różnica.
Olympus SP-550 Uz, Pentax K-m + smc PENTAX DA 18-55 F3.5-5.6 AL

#85 slaszek

slaszek
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 14:35

Z e stabilizacją to jest jeszcze Canon 1000D . Może warto jeszcze trochę dołożyć?
Olympus SP-550 Uz, Pentax K-m + smc PENTAX DA 18-55 F3.5-5.6 AL

#86 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 11 listopad 2009 - 14:44

Z e stabilizacją to jest jeszcze Canon 1000D . Może warto jeszcze trochę dołożyć?


O czym Ty piszesz??? Żadna lustrzanka Canon (podobnie Nikon) nie posiada stabilizacji. Stabilizacja jest w obiektywach.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#87 slaszek

slaszek
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 14:49

Sorry pomyłka :oops:
Olympus SP-550 Uz, Pentax K-m + smc PENTAX DA 18-55 F3.5-5.6 AL

#88 Przemasl

Przemasl
  • Użytkownik
  • 477 postów
  • Wiek: 39

Napisano 11 listopad 2009 - 15:32

slaszek, jeśli chcesz fotografować sigmą 70-300 to pentax będzie jak najbardziej odpowiedni. Daje on wiele, czego inni nie mają.
Problem jedynie możesz mieć z późniejszym rozwojem w pentaxie- jakaś dłuższa stałka,itd..

#89 slaszek

slaszek
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 18:10

Problemy są po to aby je rozwiązywać co nie?? ;-)
Na razie o moją przyszłość fotograficzną się nie martwię. 8-)
Olympus SP-550 Uz, Pentax K-m + smc PENTAX DA 18-55 F3.5-5.6 AL

#90 pikouko

pikouko
  • Małomówny
  • 6 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 14:36

Witam kolegów i koleżanki :)
Jestem nowym użytkownikiem. Polecono mi ten portal i jestem mile zaskoczony. Przeczytałem już dzisiaj dość dużo wypowiedzi i postanowiłem podpiąć się pod ten temat, żeby nie zakładać nowego. Dotychczas robiłem zdjęcia moim aparatem z podpisu DMC-FZ8, który zaczął mnie w pewnym sensie ograniczać. Po kilku latach cykania zdjęć kompaktami (zaczynałem od b. prostych tzw. małpek) postanowiłem, żeby zakupić na początek także jakaś niezbyt skomplikowaną lustrzankę. Koszty mnie niestety ograniczają - cena za wszystko ok 2000zł. Na rynku jest bardzo duży wybór i nie potrafię się zdecydować. Chodzi mi o podstawowy zestaw, który stopniowo będę rozbudowywać wraz z przypływem jakiejś gotówki ;) Widzę, że tutaj wszyscy polecają pentaxy. Ja natomiast zastanawiałem się nad D3000 ewentualnie D60. Co sądzicie o tych aparatach? Jak mają się do konkurencji? Pozdrawiam i proszę o porady!
Lumix DMC-FZ8

#91 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 19 listopad 2009 - 15:05

pikouko, w pentaxy się nie pakuj, nie będę tłumaczył dlaczego - wystarczy zerknąć na allegro i sam się przekonasz( różnorodność i ilość sprzętu na rynku wtórnym). Według mnie, jedynym słusznym wyborem jest canon lub nikon. Do tych puszek masz ogromną ilość obiektywów również z drugiej ręki. W cenie 2000 zł możesz np. kupić coś TAKIEGO - jeśli przebieg jest faktycznie tak mały, to masz prawie nowy aparat. Z takiego zestawu powinieneś być zadowolony. Myślę, że lepiej wyjdziesz kupując używaną puszkę, ale z wyższej półki niż n3000.

EDIT: Na mojej stronce wszystkie foty wyszły spod D80 :)
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#92 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 19 listopad 2009 - 15:41

Jeśli kolega pikouko ma do dyspozycji tylko 2000zł to jednak nie powinien się pchać w żadne Nikony D60, D3000 czy D80. Nie wiemy czy autor zapytania nie zapragnie używać teleobiektywu i mieć przy tym stabilizację. Kupując np. używanego Pentaxa K10D będzie mógł kupić jakiekolwiek tele, np. Tamrona czy Sigmę 70-300, czy nawet jakieś szkło na gwint M42 i tą stabilizację z nim miał będzie. Stabilizowane tele do Canona lub Nikona to jednak wydatek ok. 2000 zł. Matryca we wspomnianych wyżej najtańszych Nikonach jest taka sama jak w K10D więc jakość fotek też będzie podobna, czyli w miarę ok do 800 ISO. Zresztą K10D to lepsza puszka niż D60, D3000, a nawet (i tu pewnie zostanę zaatakowany przez wyznawców Nikona) D80. :mrgreen:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#93 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 19 listopad 2009 - 16:16

Ja jednak będę się upierał przy canonie i nikonie. Stabilizację z tele kolegapikouko w nikonie może mieć nową za 1700zł(allegro), a używkę za ok. 1300. Mówię tu o Nikkorze 70-300VR Obiektyw świetny jak za tą cenę i stabilizacja w nim sprawuje się znakomicie! Nie wybrał bym pentaxa tylko ze względu na stabilizację w body. Sprzęt zwykle sprawuje się najlepiej, gdy nie mieszamy producentów w zestawie. A tutaj canon i nikon zdecydowanie lepiej wypadają od pentaxa. No ale każdy ma inne preferencje i każdy sam powinien zdecydować jakie priorytety są dla niego ważne.
Pozdrawiam!
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#94 sasic (Rafał)

sasic
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Lokalizacja:
    Żywiec

Napisano 19 listopad 2009 - 17:14

...w pentaxy się nie pakuj, nie będę tłumaczył dlaczego...


Tak, to wiele tłumaczy, masz jeszcze jakieś solidne argumenty? Miałeś w ręce kiedyś Pentaxa? Znasz może historię marki?

...Sprzęt zwykle sprawuje się najlepiej, gdy nie mieszamy producentów w zestawie...


OMG :roll: , oj kolego wychodzi z Ciebie ortodoks :-x
Nie wiem czy orientujesz się kto produkuje te nikory i L-ki ...

...Ja jednak będę się upierał przy canonie i nikonie. Stabilizację z tele kolegapikouko w nikonie może mieć nową za 1700zł(allegro), a używkę za ok. 1300. ...


To pokaż mi jeszcze body do tego za 300 lub 700 złotych (pamiętaj budżet to 2k pln!) :beer:

A do pytającego:
polecam przejrzeć forum Pentaxa, jest tam giełda, można poczytać, poszukać informacji itp.
Pentax ma kilka zalet: stabilizacja w body, możliwość podpięcia obiektywów manualnych z którymi masz potwierdzenie ostrości (!!), no i cena- jest mało popularny więc nie osiąga cen jak Nikon czy Canon, jedyną wadą jak dla mnie jest mały wybór szkieł.

P.S. oprócz Pentaxa używam też sprzętu Konica Minolta, Minolta, Sony :beer:

#95 pikouko

pikouko
  • Małomówny
  • 6 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 17:28

chyba nie do końca mnie wszyscy zrozumieli... ta d80 to rzeczywiście ciekawa propozycja. nie wiem czy słusznie, ale zależy mi na nowym sprzęcie, a jak nie to takim który ma gwarancję... na początek prosty zestaw niekoniecznie z teleobiektywami je zamierzam dokupić w ciągu paru miesięcy kiedy nazbieram trochę kasy. wiem, że niektóre starsze modele jak np. k10d czy też 400d to ciekawe propozycje ale kto da mi gwarancję, że się nie popsuje coś w ciągu paru miesięcy albo tygodni... szkoda by mi było trochę tej kasy. wiem, że 2000zł to nie dużo, ale od czegoś trzeba zacząć. pewnie każdy z was zaczynał od jakiegoś prostego sprzętu, na którym się uczył i wraz z wiekiem, biegiem lat, wzrostem zainteresowania czy pasji rozwijał swój sprzęt, kupował nowe obiektywy, wymieniał body. Dlatego szukam czegoś na tzw. start (nie w sensie start z fotografią, ale start z lustrzankami) co będzie mi mogło służyć w celu rozbudowy ;) mam nadzieję, że teraz się wyraziłem jasno ;) pozdrawiam!
Lumix DMC-FZ8

#96 Wojtek_sl

Wojtek_sl
  • Lokalizacja:
    Siemianice

Napisano 19 listopad 2009 - 17:39

... możliwość podpięcia obiektywów manualnych z którymi masz potwierdzenie ostrości (!!)...


W dyskusję na temat wyższości jednej marki nad drugą nie chcę się wdawać, ale argument na temat potwierdzenia ostrości nie jest trafiony. Nikon też ma potwierdzenie ostrości ze szkłami manualnymi, co oczywiście niczego nie dowodzi.
Wydaje mi się jednak, że do fotografowania przyrody, w przypadku stosowania teleobiektywów, lepsze będą rozwiązania systemowe. Tanie szkła (np. M42) to męczarnia. Próbowałem z Pentaconem, szału nie było ;-)

#97 Garnett

Garnett
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa-St.Miłosna

Napisano 19 listopad 2009 - 17:50

pikouko

Do 2000zł do nauki to najlepiej kup Canona 1000d z kitem 18-55 ( jeszcze zostanie Ci jakies 300zł to kupisz sobie 2 szkielko np używany 70-300 lub 55-200 ) a masz matryce CMOS wiec wyzsze używalne ISO niż w N i P z tej samej polki cenowej.

#98 pikouko

pikouko
  • Małomówny
  • 6 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 18:01

rozumiem ;) czyli jednak Canon jest lepszy niż Nikon. Jak się pytałem to mi mówili że D3000 jest lepszy niż 1000D już sam nie wiem. Chyba ciężki wybór mnie czeka. To może tak z puli Canon 1000D, Nikon D3000, Nikon D60, Pentax K-m, Pentax k200d, który jest najodpowiedniejszy dla mnie i dlaczego? proszę o odpowiedzi ;)
Lumix DMC-FZ8

#99 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 19 listopad 2009 - 18:19

który jest najodpowiedniejszy dla mnie i dlaczego?


:mrgreen:

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#100 pikouko

pikouko
  • Małomówny
  • 6 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 18:21

emotikonka? hmm nad tym się nie zastanawiałem :P
Lumix DMC-FZ8





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych